دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب مرزداران ایرانی گنجه

کتاب مرزداران ایرانی گنجه

نسخه الکترونیک کتاب مرزداران ایرانی گنجه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب مرزداران ایرانی گنجه

مرزهای فرهنگی ایران کهن بسیار فراتر از مرزهای سیاسی آن بوده است. آنچه فرهنگ ایرانی نامیده می­شود، مجموعه‌ای منسجم از دستاوردهای ­معنویِ مردمی است که در پهنه جغرافیایی ایران‌زمین زیسته و ماه و سال بر آنها گذشته است. آران از مناطقی است که در تکوین و پیدایش فرهنگ و ادب و هویت ایرانی نقش مهمی داشته­ و هفده شهر آن که در منابع به «هفده شهرِ قفقازی ایران» یاد شده زادگاه صدها شاعر، نویسند، عالم و فقیه و دانشمند ایرانی بوده است که تا پیش از قراردادهای ننگین گلستان و ترکمانچای جزئی از مام میهن محسوب می‌شد. در این میان «گنجه» از اهمیت و موقعیت ممتاز فرهنگی، اقتصادی و نظامی خاصی برخوردار بوده و از جمله زادگاه شاعر نامی ایران، نظامی گنجوی و صدها سخنور دیگر بوده است. متأسفانه حاکمان جمهوری آذربایجان در سال‌های گذشته برای زدودن فرهنگ و هویت ایرانی دیوار نوشته‌های مزار نظامی را برداشته و به جای آن ترجمه‌های نامفهومی را جایگزین آن کرده‌اند! در دوره جنگهای نابرابر روسیه تزاری علیه ایران، گنجه برای ایران و ایرانیان اهمیت نظامی و سیاسی و استراتژیک بسیاری داشت. مقاومت جانانه و تا پایجان «جوادخان زیاداوغلی» و شهادت وی و سربازانش در گنجه در منابع تاریخی به عنوان حماسه‌ای درخشان ثبت گردیده است.

ادامه...

مشخصات کتاب مرزداران ایرانی گنجه

بخشی از کتاب مرزداران ایرانی گنجه

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب مرزداران ایرانی گنجه