دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب پيرامون تاريخ و زبان آذربايجان

کتاب پيرامون تاريخ و زبان آذربايجان

نسخه الکترونیک کتاب پيرامون تاريخ و زبان آذربايجان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب پيرامون تاريخ و زبان آذربايجان

آنچه امروزه به هویت ایرانی معروف است مجموعه­ای فراهم­آمده از دستاوردهای ارزشی و معنوی مردمان این سرزمین است که در طول تاریخ در پهنه­ای جفرافیایی به نام «ایران» شکل گرفته است. هویت این کشورِ پهناور ویژگی­هایی دارد که آن را از سایر هویت­ها متمایز می­سازد و در این پهنۀ گسترده از سپیده­دم­تاریخِ حیات اجتماعی و فرهنگی جریان داشته و هم­اکنون هم جریان دارد. ایران به علت موقعیت استراتژیک خود با لشکرکشی­های مهیب و بنیان­کنی مواجه بوده است که اگر بنیانهای قویِ فرهنگیِ مختصِ خود را نداشت چه بسا در این فراز و فرودها از میان می­رفت. از مشخصات مهم هویت ایرانی سهیم‌بودن مردم سراسر این کشور کهن در آن است. در فرهنگ و هویت ایرانی آذربایجان همچون سایر نواحی ایران نقش و جایگاهی مهم دارد. نقش آذربایجان از حیث اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، دینی و ادبی در فرهنگ و هویت ایرانی نیازمند تحقیقات مفصل و مستوفایی است. علی­رغم این اهمیت، طی سالهای اخیر تلاشهایی صورت گرفته تا برای آذربایجان پیراهن نامتجانس بیگانه با تاریخ وفرهنگ آن ببافند و با تحریف هویت ایرانی اسلامی آن، شبهاتی را مطرح سازند.

ادامه...

مشخصات کتاب پيرامون تاريخ و زبان آذربايجان

بخشی از کتاب پيرامون تاريخ و زبان آذربايجان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب پيرامون تاريخ و زبان آذربايجان

بر اساس کدوم مستندات می فرمائید که آذربایجان ایرانی نشین بوده...! لطفا ذره ای شعور و سواد تاریخی خود را بالا ببرید. ظاهرا تاریخ جعلی کوروش تان شما را دچار وهم و توهم کرده است.
در ۲ سال پیش توسط حامد دهقانی ( | )
لطفا عزیزان پانفارس از داشته هایشان حرف بزنند نه از آرزو هایشان گیریم که در تاریخ منطقه آزربایجان ترک نبوده الان چه ملتی در این منطقه زندگی می کنند و خود را از چه می نامند . شما تاریخ ایران را از حکومت دروغین هخامنشی به این ور می گویید قبل آن در این سرزمین هیچ ملتی زندگی نمیکرد ؟ خودتان در کتاب هایتان می نویسید که قبل پارس و پارت و ماد در این سرزمین ترکان میزیستند که البته همین پارت و ماد هم ترک بوده اند . یک جمله هست : تاریخ را فاتحان می نویسند . الان هم پانفارس ها ۷۰،۸۰ سالیه حکومت این سرزمین که امروزه به آن ایران گفته می شود را در دست دارند . در این تایم هرچه تاریخ برای تورک بوده را پاک کرده اید و تاریخ جعلی و بدون سند خود را بر این سرزمین تحمیل کرده اید . باز هم میگویم از داشته هایتان در این زمان حرف بزنید نه از آرزوهایتان
در ۱ سال پیش توسط moh...ade ( | )
پیر علیلو یک نادان هست ...
در ۱۰ ماه پیش توسط اؤز دیلیمیزه یازاق ( | )
اون دوستی که نویسنده را مسخره کردن باید بدانند که ترکان و مغولان از نظر زبانی و ریشه جدا از هم ولی بسیار نزدیک هم اند . اینکه فلان لغت چطور نوشته می شود چیز دیگریست . منطقه ی اذربایجان هم فقط چند قرن است که ترک شده . قبل از آن به یکی از زبان های ایرانی در آن به صورت عمده صحبت می شد که الان هم بعضی جاهای اذربایجان صحبت می شود .
در ۴ سال پیش توسط امیرحسین صباغی ( | )
آذربایجان همیشه ایرانی نشین بوده و فقط الان آذری زبان هستند، اونم به واسطه دستدرازی و مدتی حکومت کردن ترکان عثمانی
در ۴ سال پیش توسط سالار شهیدی ( | )