0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
ترک آسان سیگار به روش آلن کار
٪50

معرفی، خرید و دانلود کتاب ترک آسان سیگار به روش آلن کار

نویسنده:
آلن کار
درباره ترک آسان سیگار به روش آلن کار

حالا دیگر کمتر کسی وجود دارد که از مضرات سیگار باخبر نباشد ولی همچنان بسیاری از افراد سیگار می‌کشند و با اینکه قصد دارند سیگار کشیدن را ترک کنند اما موفق به این کار نمی‌شوند و یا پس از مدتی مجدد به کشیدن سیگار روی می‌آورند. دلایل بسیاری وجود دارد که افراد به سراغ سیگار می‌روند ولی بسیار از آن‌ها می‌ترسند زندگی پس از ترک سیگار برایشان جذابیتی نداشته باشد و از روزمرگی خسته شوند. آلن کار در کتاب خود تلاش کرده است تا روشی را برای ترک سیگار معرفی کند که بسیاری از افراد تاکنون از آن نتیجه گرفته‌اند.

about book image

درباره کتاب ترک آسان سیگار به روش آلن کار

آلن کار که خود پس از ۳۳ سال مصرف سیگار یک روز تصمیم گرفته است سیگار کشیدن را ترک کند و با موفقیت این کار را انجام داده است، تصمیم گرفته است تا با نوشتن یک کتاب آسان‌ترین روش ترک سیگار را در اختیار دیگران قرار دهد.

نویسنده در این کتاب با شما از مضرات و خطرات مصرف سیگار صحبت نمی‌کند زیرا اکثر مصرف کنندگان سیگار امروز از این مضرات باخبر هستند و دلایل آنها برای عدم ترک سیگار بی‌اطلاعی از مضرات آن نیست. نویسنده یکراست به سراغ معرفی آسان‌ترین روش ترک سیگار می‌رود.

آلن کار در کتاب خود درباره‌ی انگیزه و هدف افراد از کشیدن سیگار می‌گوید و اینکه چگونه و به چه دلایلی افراد تصمیم می‌گیرند تا به سراغ سیگار بروند. اون توضیح می‌دهد که چرا برخی افراد بارها به خود و اطرافیان قول می‌دهند که سیگار را ترک کنند ولی با اولین اتفاق مجدد به سراغ کشیدن سیگار می‌روند.

نویسنده که خود اکنون یکی از مشهورترین مراکز ترک سیگار در دنیا را دارد که تاکنون بیش از ۳۰ میلیون نفر را کمک کرده است تا کشیدن سیگار را ترک کنند، با هدف کمک کردن به افراد برای ترک آسان سیگار این کتاب را نوشته است. او در کتاب خود روشی را که به افراد بسیاری کمک کرده تا سیگار کشیدن را ترک کنند ارائه می‌کند. روشی که با استفاده از آن افراد دچار افسردگی و کلافگی پس از ترک سیگار نمی‌شوند. بسیاری از افراد به این دلیل به سراغ ترک سیگار نمی‌روند که می‌ترسند پس از ترک سیگار زندگی آن‌ها خسته‌کننده شود و نتوانند مانند قبل تمرکز کنند و یا در مقابل فشارهای روانی مقاومت کنند. آلن کار در کتاب خود به این موضوعات پرداخته است و باتوجه به اینکه به افراد زیادی کمک کرده است تا آنها نیز سیگار را ترک کنند، تجربیات خوبی در این زمینه دارد.

شما می‌توانید کتاب الکترونیکی ترک آسان سیگار به روش آلن کار را از طریق وبسایت و اپلیکیشن فیدیبو تهیه کنید. همچنین می‌تواند کتاب صوتی خلاصه‌ی این اثر را نیز در اپلیکیشن رایگان فیدیبو بشنوید.

درباره آلن کار نویسنده کتاب ترک آسان سیگار

آلن کار یک نویسنده‌ی انگلیسی زاده‌ی ۱۹۳۴ در شهر لندن است که در نوامبر سال ۲۰۰۶ میلادی در سن ۷۲ سالگی درگذشت. او کتاب‌های زیادی در زمینه‌ی روانشناسی و ترک اعتیاد منتشر کرده است که کتاب ترک آسان سیگار او تاکنون به بیش از ۳۸ زبان مختلف ترجمه شده و در ۵۷ کشور منتشر شده است که جزء پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان بوده است. او که پس از ۳۳ سال مصرف روزانه بیش از ۱۰۰ نخ سیگار موفق شد تا در سن ۴۸ سالگی سیگار را ترک کند، مدیر یکی از مشهورترین و برجسته‌ترین مراکز ترک سیگار در دنیا بود که به میلیون‌ها انسان کمک کرده بود تا خود را از بند سیگار، الکل و اضافه‌وزن رها کنند. در میان افرادی که آلن کار برای ترک سیگار به آنها کمک کرده است اسامی افرادی مشهوری همچون دیوید کامرون، پینک و ریچارد رانسون به چشم می‌خورد.

ترجمه‌ی کتاب ترک آسان سیگار

کتاب ترک آسان سیگار برای نخستین بار در سال ۱۹۸۵ به زبان انگلیسی منتشر شد و پس از آن به بیش از ۳۸ زبان مختلف از جمله فارسی، عربی، اسپانیایی و روسی ترجمه شده و در ۵۷ کشور جهان به چاپ رسیده است. در ایران نیز این کتاب توسط مترجمین مختلفی به فارسی برگردانده شده است. شما می‌توانید نسخه الکترونیکی PDF این کتاب را به زبان فارسی با ترجمه‌ی افسانه درویشی و کاووس نویدان در وبسایت و اپلیکیشن فیدیبو مطالعه کنید. همچنین کتاب صوتی این اثر نیز در وبسایت و اپلیکیشن فیدیبو در دسترس شما قرار دارد.

کتاب ترک آسان سیگار برای چه کسانی مناسب است؟

امروزه که جوامع با انواع مختلفی از مواد مخدر و روانگردان مواجه هستند، بیشتر تبلیغات روی جلوگیری از مصرف مخدر و روانگردان تمرکز می‌کنند و کمتر به سیگار پرداخته می‌شود. از طرفی سود سرشاری که نصیب کارخانجات تولید سیگار می‌شود باعث شده تا تصمیم‌گیری درمورد کشیدن یا نکشیدن سیگار به عهده‌ی مصرف‌کننده باشد. از این رو مطالعه‌ی این کتاب را به تمامی افرادی که تاکنون موفق به ترک سیگار نشدند و بارها تلاش آنها با شکست مواجه شده پیشنهاد می‌شود. همچنین مطالعه‌ی این کتاب برای افراد غیرسیگار نیز می‌تواند مفید باشد تا دلایل گرایش افراد به سیگار را بدانند و یا بتوانند به اطرافیان خود کمک کنند.

about book image

در بخشی از کتاب ترک آسان سیگار به روش آلن کار می‌خوانیم

به همسرم قول دادم زمانی که باردار شود سیگار را ترک کنم. اما این کار را نکردم. به او گفتم وقتی فرزندمان به دنیا بیاید سیگار را ترک می‌کنم. اما اولین کاری که پس از تولد فرزندم انجام دادم روشن کردن یک سیگار بزرگ و ضخیم بود. در حقیقت همه‌چیز آن‌قدر بد شد که فراموش کردم سیگار را ترک کنم. در کمال ناامیدی تصمیم گرفتم تا پایان عمرم همچنان سیگاری باقی بمانم.

در ژانویه ی ۲۰۰۱ به درد وحشتناک ورم لوزه مبتلا شدم. هر کسی که این درد را تجربه کرده باشد می‌داند چه درد آزاردهنده‌ای دارد. نمی‌توانستم چیزی بخورم، حرف بزنم، به راحتی نفس بکشم و یا چیزی قورت بدهم. چه برسد به اينکه سیگار بکشم. برای اولین بار پس از گذشت بیش از بیست سال، تمام روز را بدون سیگار گذراندم، بدون اینکه سرم منفجر شود زمین همچنان به گردش خود به دور خورشید ادامه داد و جهان هم پیش چشمانم در حفره‌ی سیاهی فرونرفت، ناپدید نشد و هیچ اتفاق خاصی نیفتاد!

اشتباه کردم که در این مورد با همسرم صحبت کردم. او بی‌درنگ پیشنهاد داد به فکر شرکت در سمینار «روش آسان ترک سیگار» آلن کار باشم. او اندکی پیش از ازدواجمان در سال ۱۹۹۲ با خواندن چاپ اول این کتاب، سیگار را ترک کرده بود. او زنی بافکر، شگفت انگیز و محتاط بود. هرگز برای ترک سیگار به من فشار نیاورد و مرا تهدید به ترک نکرد. می‌دانست که بالاخره یک روز حاضر می‌شوم سیگار را ترک کنم و برای هميشه به خاطر پیشنهاد شرکت در آن سمینا، مدیون و سپاسگزارش خواهم بود. البته باید بگویم پس از کشمکش شدید ذهنی و با وجود داروهای مسکن و کاهش دهنده‌های درد حاضر به شرکت در سمینار شدم.

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
گوینده هوشمند (AI)
راوی
حجم
1.۴۹ مگابایت
تعداد صفحات
268 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۸:۵۶:۰۰
نویسندهآلن کار
مترجمافسانه درویشی
مترجم دومکاووس نویدان
ناشرانتشارات کتیبه پارسی
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
Allen Carr's easy way to stop smoking
تاریخ انتشار
۱۳۹۶/۱۰/۳۰
قیمت ارزی
3 دلار
قیمت چاپی
69,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
راوی
۱.۴۹ مگابایت
۲۶۸ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
3.8
از 5
براساس رأی 970 مخاطب
آموزنده 🦉 (10)
انگیزه‌بخش 🚀 (10)
5
ستاره
56 ٪
4
ستاره
9 ٪
3
ستاره
9 ٪
2
ستاره
5 ٪
1
ستاره
19 ٪
270 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5

من نزدیک به ۸ سال سیگار میکشیدم ، مدت زمان زیادی بود که میخواستم این کار رو کنار بذارم اما به کمک نیاز داشتم و این کتاب کاملا اون کمک مورد انتظار رو انجام داد و بعد از خوندن این کتاب سیگار رو کنار گذاشتم و مطمئنم که دیگه این اشتباه رو هرگز تکرار نمیکنم.

5

من ده سال سیگاری بودم، بهمن قرمز روزی یه پاکت. طی سه روز کتابو خوندم و تمام! دیگه خبری از بوی بد دهان و بدن نیست! دیگه خجالت زده وارد جمعی نمیشم! احساس آزادی میکنم!! زنده باد آلن کار و روشش. زنده باد مترجم خوب کتاب. من دیگه سیگاری نیستم...

5

کتاب کاربردی هست و اصلن به روش‌های جایگزینی، کم کردن تدریجی! شمردن امراض و فواید مالی و جسمیِ ترک سیگار پیش نمی‌ره . بیشتر تاثیر روانی روی خواننده داره و کم‌کم خواننده رو در جهت مثبت شستشوی مغزی میده (خوب این کار رو می‌کنه) میتونید با کمکش بدون بازگشت و لغزش ترک کنید.💪

5

کتابی که بر ناخودآگاه ما تاثیر می‌گذارد! این اولین جمله‌ای بود که یکی از دوستانم در زمان معرفی کتاب به من گفت و چقدر برایم جالب بود. من به مدت ۷ سال سیگار می‌کشیدم و به قول نویسنده کتاب یک سیگاری زنجیره‌ای بودم اما هرگز فکر نمی‌کردم که دلیل اصلی سیگار کشیدن آنچه که در کتاب نوشته شده باشد. همیشه گمان می‌کردم که لذت باعث اعتیاد و مصرف مداوم سیگار هست اما بعد از مطالعه یک سوم کتاب متوجه شدم که اشتباه می‌کردم و تمامی آن چیزی که تا آن روز فکر می‌کردم که باورهایی درست است، به کلی از هم فرو پاشید. . . . مطالعه این کتاب به کسانی که واقعا قصد ترک دارند و یا حتی کسانی که از سیگار کشیدن لذت می‌برند و اصلا قصد ترک ندارن هم توصیه میشه! مطالعه این کتاب حتی به افراد غیرسیگاری هم توصیه میشه، چرا که بعد از مطالعه این کتاب اگر زمانی در معرض سیگاری شدن قرار گرفتن دیگه بدون هیچ بهونه و یا ترسی به سیگار نه می‌گن. یکبار مطالعه این کتاب ارزش داره چون شما رو با باورهای غلطی که بهتون تحمیل شده آشنا می‌کنه و اینطوری میتونید بهتر تصمیم بگیرید.

1

ذهنی که با خوندن یا نوشته های این کتاب داره گول میخوره و باعث میشه سیگار نکشی .... چن مدت بعدش همون ذهن خیلی راحت با اومدن مشکلات و فراموشی و وضعیت خوب که زیاده تو جامعه دوباره گول میخوره و میری سراغ سیگار . بنده چن بار ترک کردم بازم رفتم سراغش تنها دلیلی که ترک کردی عزیز من اینه که مثل روزای اول اون نخ رو که میکشی نمیگیره تورو اگه بازم بگیره میری سراغش . حالا هستن کسایی که ترک کردن و از شانس خوبشون اینقد چیزای خوب سر راهشون اومده که وقت فکر کردن به سیگارو ندارن تا کلا ترک واقعی رو انجام دادن . بحث دیگه هم اینه که چرا باید سیگار نیکوتین رو که داره و مضر نیست زیاد بهش قطران اضافه کنن؟ اونی که داره معتادت میکنه همون قطران عزیزه که کلی ضرر داره و نابودت میکنه نه نیکوتینش که قدیمیا ده ها سال از عمرشون مصرف میکردن . اول تجارت سیگاری کردن مردم رو درستش کنین بعد اگه اعتیاد پیش اومد بیایم از ترک حرف بزنیم که چرا معتاد زیاده . خود بروبکس دارن معتاد میکنن جامعه رو همه چی راحت در دسترسه بعد کتاب ترک اعتیاد میدن دو سر سود چه بازیه کثیفی .

5

خیلی جالبه بدونید من با خوندن نصف این کتاب ، بعد از ۸ سال سیگارو برای همیشه و با لذت(خیلی مهمه ک بدونید من با لذت سیگارو ترک کردم) سیگارو ترک کردم..این کتاب دیدتون رو ب سیگار عوض میکنه..پیشنهاد میکنم حتمن بخونید این کتابو اگ شما هم مثل من ک ب روزی درگیر بودم،درگیر این غول بی رحم هستید...هزینشم اندازه ی پاکت سیگارت هم نمیشه😎 ی پیشنهاد هم داشتم..ای کاش بشه ب نرم افزار ی قابلیتی اضافه بشه ک قسمت های جالب کتاب رو بتونیم هایلایت کنیم ک بعدها دسترسیمون‌راحت باشه بهشون..ممنون آلن کار،ممنون خانوم ابارشی و ممنون فیدیبو❤️

5

این کتاب فوق العادس من حدودا 9 سال سیگار میکشیدم و اواخر در حین سیگار کشیدن بازم دلم میخواست که سیگار دیگه ای روشن کنم با اینکه در حال سیگار کشیدن بودم دیگه نفسم ارضا نمیشد و هر چقدر تلاش کرده بودم برای ترک فایده نداشت اکثر ادم هایی که ترک میکنن بعد از چند ماه دوباره با بهانه های تصادف و مرگ عزیزان دوباره سیگار میکشن ولی این کتاب چون باعث میشه میل و علاقه به سیگار کشیدن از قلب آدم بره تو هر شرایطی میل به سیگار در آدم به وجود نمیاد من حدودا 2 ساله که سیگار نمیشکم و این لطف خدا بود که به طور تصادفی با این کتاب آشنا شدم و سیگار از زندگیم حذف شد به همه سیگاری ها توصیه میکنم با روش این کتاب بعضی از عادت های بد دیگه ام رو هم ترک کردم اگه توفیقی بود از این کتاب چندین نسخه میخرم و در حال رانندگی اسنپ میفروشم

5

ترکیبی از علم و تجربه توسط نویسنده‌ای ارائه شده که خودش روزی ۱۰۰ نخ سیگار میکشیده. دوستان توئیتری این کتاب رو بهم معرفی کردن. وقتی این کتاب رو میخوندم، بیشتر قصدم کنجکاوی بود و قصد ترک کردن نداشتم با رسیدن به اواخر کتاب، متوجه شدم که به روزی ۲ نخ در روز رسیدم و با اتمام کناب، دیگه خبری از سیگار کشیدن نبود. جالب اینجاست که بعد از ترک، هر زمان که یاد سیگار می‌افتید، به جای اینکه هوس سیگار کنید، از اینکه میتونید بهش نه بگید و شکستش بدید، لذت زیادی میبرید. تجربه بسیار جذاب جالبیه

5

۷ سال سیگار کشیدم ۱۳۹۹/۹/۹ ترک کردم امیدوارم ۱۴۰۰/۹/۹ بیام این کامنت رو ریپلای کنم و بگم الان شد یک سال که ترک کردم:))

5

دوستان من ۱۳ سال روزی یک بسته سیگار کشیدم حداقل . با خوندن این کتاب راحت شدم و خلاص . واقعا نویسنده هوشمندانه خلاصمون کرد و رفت . ممنونم کارل ممنونممممممم. خوشحالم کا دیگه سیگاری نیستم 😍😍😍😍😍

نمایش 260 نقد دیگر
3.8
(971)
آموزنده 🦉 (10)
38,500
٪50
19,250
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
ترک آسان سیگار به روش آلن کار
٪50
ترک آسان سیگار به روش آلن کار
آلن کار
انتشارات کتیبه پارسی
3.8
(971)
آموزنده 🦉 (10)
38,500
٪50
19,250
تومان