فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کتیبه پارسی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ترک آسان سیگار به روش آلن کار

کتاب ترک آسان سیگار به روش آلن کار

نسخه الکترونیک کتاب ترک آسان سیگار به روش آلن کار به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۴,۵۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب ترک آسان سیگار به روش آلن کار

تصور کنید یک روش جادویی برای ترک سیگار وجود داشته باشد، به‌طوری‌که همه‌ی افراد سیگاری از جمله شما را وادار به ترک سیگار کند و بتوانید با شرایط زیر سیگار را ترک کنید: فورا برای همیشه بدون نیاز به نیروی اراده بدون علائم درد بدون تغییر وزن بدون استفاده از تاکتیک‌های عجیب و غریب بدون هیچ‌گونه قرص یا برچسب و بدون ابزار تقلبی. حالا فرض را فراتر می‌بریم: هیچ نشانه‌ای از احساس محرومیت و بیچارگی نداشته باشیم، فورا بتوانیم از فرصت‌های اجتماعی لذت ببریم، اعتماد‌به‌نفس‌ بیشتری پیدا کنیم و در برخورد با تنش‌ها از توانایی بیشتری برخوردار شویم، نسبت به قبل، تمرکز بیشتری داشته باشیم، و میل و رغبت سیگار کشیدن تا آخر عمر، از بین برود. در این حالت ترک سیگار بسیار ساده است و فرآیند خاموش کردن آخرین سیگار، بی‌نهایت لذت‌بخش می‌شود. اگر چنین روش سحرآمیزی وجود داشته باشد، آیا آن را به کار می‌برید؟ باید بگویم این روش جادویی وجود دارد، اما شما آن را باور ندارید. من هم باور نداشتم، اما این روش وجود دارد. من این روش را «راه آسان ترک سیگار» می‌نامم. در حقیقت این روش، جادو نیست، اما مثل جادو به‌نظر می‌رسد. زمانی که این روش را کشف کردم به نظرم سحرآمیز آمد و می‌دانم میلیون‌ها نفری که توانستند با کمک این روش، سیگار را ترک کنند، آن را یک روش جادویی می‌دانند. شاید با خواندن این کتاب تا حدودی نگران شوید و تصور ترک سیگار برایتان با درد، رنج، ترس و دلهره همراه باشد‌ و با وجود اینکه همیشه در فکر ترک هستید و می‌خواهید روزی سیگار را ترک کنید، اما «آن‌روز» هنوز نیامده و مطمئنا «امروز و یا فردا» هم نیست‌. اگر از من انتظار دارید شما را از خطرات وحشتناک سیگار که سلامتی‌تان را تهدید می‌کند آگاه کنم‌ و بگویم سیگاری‌ها دارایی‌شان را هدر می‌دهند‌، سیگار نفرت‌انگیز است، این یک عادت چندش‌آور است و شما یک ستاره‌ی دریایی سست‌اراده هستید‌، باید ناامیدتان کنم. این تاکتیک‌ها هرگز برای ترک سیگار کمکی به من نکرده و مسلما به شما هم کمکی نمی‌کند، وگرنه تابه‌حال سیگار را ترک کرده بودید. روش من‌ که آن را «راه آسان» می‌نامم به این شکل عمل نمی‌کند‌. شاید باور چیزهایی که می‌گویم تا حدودی برای شما مشکل باشد. هرچند زمانی هم که کتاب را تمام می‌کنید، باز هم آن را باور نخواهید کرد و شگفت‌زده می‌شوید که چگونه یک‌عمر با چنین باورهای غلطی، ذهن خود را شست‌وشو داده‌اید.

ادامه...

بخشی از کتاب ترک آسان سیگار به روش آلن کار

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:دیباچه

تصور کنید یک روش جادویی برای ترک سیگار وجود داشته باشد، به طوری که همه ی افراد سیگاری از جمله شما را وادار به ترک سیگار کند و بتوانید با شرایط زیر سیگار را ترک کنید:

فورا
برای همیشه
بدون نیاز به نیروی اراده
بدون علائم درد
بدون تغییر وزن
بدون استفاده از تاکتیک های عجیب و غریب
بدون هیچ گونه قرص یا برچسب
و بدون ابزار تقلبی.

حالا فرض را فراتر می بریم:
هیچ نشانه ای از احساس محرومیت و بیچارگی نداشته باشیم،
فورا بتوانیم از فرصت های اجتماعی لذت ببریم،
اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنیم و در برخورد با تنش ها از توانایی بیشتری برخوردار شویم،
نسبت به قبل، تمرکز بیشتری داشته باشیم، و میل و رغبت سیگار کشیدن تا آخر عمر، از بین برود.
در این حالت ترک سیگار بسیار ساده است و فرآیند خاموش کردن آخرین سیگار، بی نهایت لذت بخش می شود. اگر چنین روش سحرآمیزی وجود داشته باشد، آیا آن را به کار می برید؟
باید بگویم این روش جادویی وجود دارد، اما شما آن را باور ندارید. من هم باور نداشتم، اما این روش وجود دارد. من این روش را «راه آسان ترک سیگار» می نامم. در حقیقت این روش، جادو نیست، اما مثل جادو به نظر می رسد. زمانی که این روش را کشف کردم به نظرم سحرآمیز آمد و می دانم میلیون ها نفری که توانستند با کمک این روش، سیگار را ترک کنند، آن را یک روش جادویی می دانند.
شک ندارم باور این مسئله برای تان مشکل است، اما نگران نباشید. اگر شما بدون دلیل، حرف هایم را باور کنید، عجیب است. البته این نکته را باید یادآور شوم که چون این روش دور از ذهن است، آن را به اشتباه دست نیافتنی نبینید و منصرف نشوید.
ما فرض را بر این می گذاریم که شما به پیشنهاد یکی از دوستان تان که با شرکت در سمینارهای آلن کار و یا با خواندن کتاب های آلن، موفق به ترک سیگار شده، شروع به خواندن این کتاب کرده اید، چون فرقی نمی کند که این پیشنهاد را چه کسی به شما داده، کسی مستقیما پیشنهاد داده یا کسی که عاشق شماست، نگران شما شده و هشدار داده اگر سیگار را ترک نکنید، عشقی درمیان نخواهد بود.
روش آسان چگونه عمل می کند؟ توصیف چگونگی عملکرد این روش، کار آسانی نیست. افراد سیگاری با درجات و انواع مختلفی از ترس و دلهره در سمینارهای ما شرکت می کنند. آنها بر این باورند که هرگز موفق به ترک سیگار نخواهند شد و درصورتی می توانند با این روش سحرآمیز، سیگار را کنار بگذارند که متحمل یک دوره ی دردناک و پررنج و مشقت شوند. آنها فکر می کنند دیگر از جمع دوستان لذت نمی برند و نمی توانند در مقابله با شرایط پراسترس تمرکز کنند. آنها ممکن است برای همیشه سیگار را ترک کنند اما از وسوسه و میل کشیدن سیگار رها نمی شوند و مجبورند تا آخر عمر، دائما با این وسوسه مقابله کنند. اما اکثر افراد، وقتی سمینار را ترک می کنند، از اینکه دیگر سیگاری نیستند، خوشحالند.
چگونه با موفقیت به این هدف دست پیدا کنیم و از این مرحله بگذریم؟ اغلب افراد سیگاری از ما انتظار دارند برای رسیدن به این هدف، آنها را از ریسک و خطرات سیگار کشیدن که سلامتی شان را تهدید می کند، آگاه کنیم و بگوییم سیگار کشیدن عادت زشت و ناپسندی است و سیگار، زندگی و خوشبختی شان را نابود می کند و این کار، حماقت است. خیر! ما قصد نداریم با حرف های تکراری و مطالبی که سیگاری ها می دانند جلب مشتری کنیم و برای خود کسب و کار راه بیندازیم. سیگار کشیدن مشکلاتی دارد و این مشکلات مربوط به ترک سیگار نیست. برای ترک سیگار باید دلایل سیگار کشیدن شناخته شود و میل به سیگار از بین برود. روش آسان، این دلایل را مشخص می کند. زمانی که میل به کشیدن سیگار از بین برود، دیگر نیاز ندارید برای ترک سیگار نیروی اراده را به کار بگیرید.
روش آسان ترک سیگار به شکل سمینار، کتاب، دی.وی.دی، نوارهای شنیداری، سی.دی، بازی های ویدیویی و اینترنتی وجود دارد. در هرکدام از این موارد، روش، یکسان است فقط مسیر ارتباطی آنها با هم متفاوت است. شما کدام را انتخاب می کنید؟ این یک گزینه و انتخاب شخصی است. بعضی خواندن کتاب را انتخاب می کنند، بعضی تماشای دی.وی.دی و یا اینترنت را ترجیح می دهند.
سمینارهای ما با چنان میزان موفقیتی همراه است که برگشت مبالغ پرداختی را به شرکت کنندگان تضمین می دهیم. مبلغ شهریه بر اساس مکان متغیر است. ۲۰درصد افراد به بیش از یک جلسه نیاز دارند که در این صورت شهریه تغییر نمی کند. شما می توانید در هر تعداد جلسه ای که می خواهید شرکت کنید و نیازی به پرداخت شهریه ی بیشتر نیست. ما هرگز فرد سیگاری را به حال خود رها نمی کنیم و تنها نمی گذاریم. اگر برنامه به پایان برسد و شما نتوانید سیگار را ترک کنید، کل مبلغ به شما برگردانده می شود، اما کمتر از ۵درصد از شرکت کنندگان سمینار، تقاضای برگشت مبلغ را دارند.
البته هیچ یک از مطالب فوق، ارزش کتاب را کم نمی کند. کتاب به نوبه ی خود یک کلاس کامل و تمام است و میلیون ها خواننده به راحتی با خواندن این کتاب، سیگار را ترک کرده اند. اگر شک دارید می توانید با نزدیک ترین مرکز راه آسان آلن کار جهت راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.

هشدار

شاید با خواندن این کتاب تا حدودی نگران شوید و تصور ترک سیگار برایتان با درد، رنج، ترس و دلهره همراه باشد و با وجود اینکه همیشه در فکر ترک هستید و می خواهید روزی سیگار را ترک کنید، اما «آن روز» هنوز نیامده و مطمئنا «امروز و یا فردا» هم نیست . اگر از من انتظار دارید شما را از خطرات وحشتناک سیگار که سلامتی تان را تهدید می کند آگاه کنم و بگویم سیگاری ها دارایی شان را هدر می دهند ، سیگار نفرت انگیز است، این یک عادت چندش آور است و شما یک ستاره ی دریایی سست اراده هستید ، باید ناامیدتان کنم. این تاکتیک ها هرگز برای ترک سیگار کمکی به من نکرده و مسلما به شما هم کمکی نمی کند، وگرنه تابه حال سیگار را ترک کرده بودید. روش من که آن را «راه آسان» می نامم به این شکل عمل نمی کند . شاید باور چیزهایی که می گویم تا حدودی برای شما مشکل باشد. هرچند زمانی هم که کتاب را تمام می کنید، باز هم آن را باور نخواهید کرد و شگفت زده می شوید که چگونه یک عمر با چنین باورهای غلطی، ذهن خود را شست وشو داده اید.
تفکر اشتباه رایج در جامعه این است که ما خودمان سیگار را انتخاب کرده ایم . هیچ معتادی، به انتخاب خودش معتاد نمی شود. درست است که خودمان انتخاب کردیم که اولین سیگار را به صورت امتحانی روشن کنیم ولی نمی خواستیم برای همیشه سیگاری بمانیم. من گاهی تصمیم می گیرم که به سینما بروم، اما مطمئنا نمی توانم همه ی عمرم را آنجا سپری کنم.
یک لحظه در این باره تامل کنید. آیا خودتان تصمیم گرفتید که از غذا خوردن بدون سیگار لذت نبرید؟ آیا خواسته ی خودتان بود که در جمع بدون سیگار شاد نباشید؟ آیا خودتان تصمیم گرفتید که بدون سیگار نتوانید با تنش و استرس مقابله کنید؟ از چه زمانی تصمیم گرفتید که به سیگار نیاز داشته باشید؟ آیا خودتان تصمیم گرفتید که نه تنها در جمع بلکه برای همیشه سیگار کنارتان باشد؟ از چه زمانی بدون سیگار، دچار دلهره شدید؟ در چه تاریخی تصمیم گرفتید بقیه ی عمر را به سیگار کشیدن بگذرانید و تمام روز به سیگار پُک بزنید و دیگر نتوانید آن را کنار بگذارید . به طور متوسط سیگاری های آمریکا، اولین سیگار را در سیزده سالگی روشن کرده اند. آیا واقعا ما در سیزده سالگی تصمیم گرفتیم که تا زمان مرگ سیگاری بمانیم؟
البته که نه. مثل همه ی سیگاری ها، ما هم در دام افتاده ایم . دام نیکوتین مرموزترین و خبیث ترین دامی است که انسان و طبیعت مشترکا آن را به وجود آورده اند. هیچ پدر و مادر عاقلی (چه سیگاری و چه غیرسیگاری) در این کره ی خاکی وجود ندارد که دوست داشته باشد فرزندش سیگاری باشد. مطمئنا برای همین است که همه ی سیگاری ها آرزو می کنند ای کاش هرگز سیگار نمی کشیدند . هیچ کس قبل از اسارت در دام سیگار، برای مقابله با تنش ها و یا لذت بردن از وعده های غذایی نیازی به سیگار کشیدن ندارد.
همه ی سیگاری ها می خواهند سیگار را ترک کنند اما در عین حال می خواهند به سیگار کشیدن ادامه دهند! باید بگویم هیچ کس ما را مجبور به کشیدن سیگار نمی کند. افراد سیگاری خودشان تصمیم به روشن کردن سیگار می گیرند .
اگر یک دکمه ی جادویی وجود داشت که سیگاری ها می توانستند با فشردن آن، صبح روز بعد بیدار شوند ، طوری که انگار هرگز اولین سیگار را روشن نکرده اند، فقط سیگاری های نوجوان که در مرحله ی ابتدایی هستند و هنوز در دام گرفتار نشده اند، راضی به ترک سیگار می شدند. آیا همه ی افراد سیگاری این طور سیگار کشیدن را شروع نکردند؟ آیا همه ی سیگاری ها این رویا را نداشتند؟
حقیقت این است: تنها چیزی که باعث می شود همچنان سیگاری بمانیم و نتوانیم سیگار را ترک کنیم «ترس» است! ما از اینکه مجبور شویم باقی عمر را با حس محرومیت سیگار و بیچارگی در تلاش و تقلا باشیم ، می ترسیم. از اینکه تا ابد به حمایت نیروی اراده نیاز داشته باشیم تا بتوانیم بر میل وحشتناک سیگار کشیدن فائق آییم ، می ترسیم. از اینکه غذا یا یک موقعیت اجتماعی خاص، بدون سیگار لذت بخش نباشد، می ترسیم. از اینکه بدون «عصای کوچک کمکی» هرگز نتوانیم متمرکز باشیم و استرس مان را کنترل کنیم، می ترسیم. از اینکه شخصیت و سرشت مان تغییر کند، می ترسیم، و با وجود این ترس هاست که نمی توانیم سیگار را ترک کنیم و می خواهیم تا آخر عمر سیگار بکشیم و در ترک سیگار دچار تردید می شویم.
اگر آن طور که من این کار را انجام دادم ، شما هم تمام «مسیرهای قراردادی» ترک سیگار را آزمایش می کردید نه تنها تحت سلطه ی ترس هایی که توصیف کردم، قرار نمی گرفتید، بلکه خود را توجیه می کردید که رهایی از سیگار کار بسیار آسانی است.
اگر نگران هستید و دلهره دارید ، اگر فکر می کنید زمان ترک سیگار هنوز نرسیده، پس هنوز تحت تاثیر ترس هستید. همان طور که در این کتاب نشان خواهم داد این ترس با کشیدن سیگار از بین نمی رود، چون خود سیگار عامل این ترس هاست. غیرسیگاری ها این ترس ها را هرگز تجربه نمی کنند.
شما تصمیم نداشتید در تله ی نیکوتین اسیر شوید، اما این تله هم مثل همه ی تله ها ، طوری طراحی شده که با اطمینان شما را اسیر نگه می دارد طوری که راه فراری نداشته باشید.
از خودتان بپرسید زمانی که اولین سیگارهای آزمایشی را روشن می کردید، پیش بینی می کردید تا امروز سیگاری بمانید؟ می خواهید چه زمانی سیگار را ترک کنید؟ فردا؟ سال بعد ؟ سومین پنجشنبه ی نوامبر که قرار است همه ی آمریکایی ها به مناسبت آن روز، سیگار را کنار بگذارند؟ شب سال نو؟ سال جدید؟ خودتان را فریب ندهید! این دام طوری طراحی شده که تمام عمر در آن اسیر بمانید . فکر می کنید چرا سیگاری های قبل از شما، نتوانستند سیگار را ترک کنند تا اینکه سیگار جان آنها را گرفت!
این کتاب برای اولین بار در سال ۱۹۸۵ منتشر شد و به عنوان پرفروش ترین کتاب سال، از آن زمان تاکنون بیش از ۱۱.۰۰۰.۰۰۰جلد فروش داشته است. طی بیست وپنج سال گذشته از بازخورد سمینارها و چاپ های قبلی در در ویرایش چاپ جدید، استفاده کرده ایم و همان طور که در این کتاب می خوانید، این بازخوردها نشانگر اطلاعاتی است که از رویاهای من از تاثیر روش آسان، بسیار فراتر است. من در کتاب، دو جنبه ی این روش را که باعث نگرانی ام بود، نشان داده ام. دومین جنبه نیاز چندانی به توضیح ندارد . اولین جنبه ی این بازخوردها برخاسته از نامه های بسیاری ست که به دستم رسیده است.

برای روشن شدن منظورم سه مثال می آورم:
«ادعاهایتان را باور نمی کردم، اما حالا از تردیدی که نسبت به این ادعاها داشتم، عذر می خواهم . طبق گفته ی شما ترک سیگار برای من بسیار لذت بخش و آسان بود . من به تمام دوستان و بستگان سیگاری ام چند جلد از کتاب های شما را داده ام ، اما نمی دانم چرا آنها کتاب را نمی خوانند !»
«هشت سال پیش یکی از دوستانم که گاهی سیگار می کشید، این کتاب را به من هدیه داد، اما من به تازگی شروع به خواندن کتاب کردم و به راحتی توانستم از بند سیگار رها شوم، فقط پشیمانم که چرا هشت سال از عمر و زندگی ام را تلف کردم.»
«چندی پیش خواندن کتاب راه آسان را تمام کردم . خواندنش فقط چهار روز طول کشید ، اما احساس فوق العاده ای دارم. می دانم که هرگز دوباره احتیاج به سیگار نخواهم داشت . اولین بار این کتاب را پنج سال پیش مطالعه کردم. نیمی از مطالب را که خواندم دچار اضطراب شدم ، چون می دانستم که اگر به خواندن ادامه دهم، می توانم سیگار را ترک کنم. به نظر شما حماقت نکردم؟»
آن زن جوان، احمق نبود . من به دکمه ی جادویی اشاره کردم . راه آسان آلن کار درست مثل همان دکمه ی جادویی عمل می کند . اجازه دهید بیشتر توضیح دهم. این روش، جادو نیست ، اما برای من و میلیون ها سیگاری که از طریق این روش، ترک سیگار را آسان و لذت بخش دیده اند مثل جادوست!
من به شما هشدار می دهم . مَثَل ما مثل مرغ و تخم مرغ است که نمی دانیم اول مرغ به وجود آمده یا تخم مرغ. همه ی افراد سیگاری دوست دارند سیگار را ترک کنند و همه می توانند به سادگی و با لذت این کار را انجام دهند، اما فقط ترس است که سیگاری ها را از تلاش برای ترک سیگار، بازمی دارد. مهم ترین فایده ی ترک، این است که از این ترس رها می شوید. اما تا زمانی که کتاب را تا آخر نخوانید، نمی توانید بر ترس تان غلبه کنید و برعکس مثل خانمی که در مورد سوم مثال زدیم، ممکن است زمانی که این کتاب را می خوانید، ترس تان افزایش یابد و شما را از تمام کردن کتاب بازدارد، اما نترسید و ادامه دهید. در پایان کتاب خواهید دید که به آسانی سیگار را ترک کرده اید و این بسیار لذت بخش خواهد بود. شما تصمیم نداشتید در این دام بیفتید . در جوانی شروع به کشیدن اولین سیگارها کردید درحالی که نمی دانستید چنین دامی وجود دارد . باید ذهن خود را روشن کنید. تا زمانی که درست تصمیم نگیرید از ترس رها نخواهید شد . ممکن است تابه حال برای ترک سیگار خیلی به خود فشار آورده باشید، از طرف دیگر ممکن است به خاطر ترسی که از ترک سیگار دارید، نگران هم باشید، اما من به شما اطمینان می دهم که مطلقا با ترک سیگار هیچ چیز را از دست نخواهید داد .
اگر در پایان کتاب تصمیم گرفتید که باز هم سیگار بکشید هیچ چیز نمی تواند شما را از این کار بازدارد . شما مجبور نیستید زمانی که این کتاب را می خوانید سیگار خود را کاهش دهید یا کنار بگذارید. یادتان باشد که هیچ درمان شگفت انگیزی در میان نیست . آیا واقعا فکر می کنید هشدارهای سلامتی درج شده روی پاکت های سیگار، می تواند افراد را وادار به ترک سیگار کند؟ اگر این طور است، چرا از هر پنج آمریکایی بزرگسال هنوز یک نفر سیگار می کشد؟
من برای شما خبرهای خوبی دارم! می توانید تصور کنید که نلسون ماندلا زمانی که سرانجام از زندان آزاد شد چه احساسی داشت؟ این مثل احساسی است که من زمان رهایی از نیکوتین داشتم و همان احساسی است که میلیون ها سیگاری که با روش من سیگار را ترک کردند ، دارند . در پایان این کتاب شما هم همین احساس را خواهید داشت. پس کار را شروع کنید و کتاب را بخوانید!

سخن ناشر:

امروزه که جوامع، با سیل عظیم مصرف موادمخدر، مخمر و روان گردان های صنعتی مواجهند و اکثر آسیب شناسان و جامعه شناسان سنگ بنای تبلیغات خود را بر عدم استفاده از موادمخدر و روان گردان ها گذاشته اند، دیگر کمتر کسی توجهی به پیش پا افتاده ترین و به بیانی قدیمی ترین نوع آنها یعنی سیگار دارد که افراد بسیاری را درگیر خود کرده و نسبت به همدستان خود ردپای نامحسوس تری در زندگی افراد باقی گذاشته و به نوعی قاتل نامرئی تلقی می شود.
اما به دلیل شیوع گسترده ی این ماده ی خطرناک، باید با وسواس بیشتری در مورد آن رفتار کرد.
از طرفی سود سرشاری که کارخانجات تولید سیگار نصیب صاحبان سهام و دولت ها می کنند، باعث شده که تصمیم گیری در مورد کشیدن یا نکشیدن این سم مهلک، برعهده ی خریدار و مصرف کننده گذاشته شود؛ مثل تفنگ سر پُری که روی میز قرار دارد و انتخاب با خود فرد است که آن را بردارد و ماشه را بکشد یا نه!
عکس هشداردهنده ی ریه های بیمار، روی پاکت سیگار گویی تناقضی تلخ است که سازمان مبارزه با موادمخدر را دلخوش و صاحبان منفعت را با سهام روزافزون خود، خرسند می کند.
آقای آلن کار که خود بعد از ۳۳ سال مصرف سیگار موفق به ترک آن شد، همراه با گروه خویش طی سال ها تلاش مستمر با برگزاری کلینیک های متعدد در اروپا، آمریکا و بسیاری از کشورهای دنیا توانست عده ی کثیری از سیگاری ها را از بند این افیون برهاند. در میان افرادی که موفق به ترک سیگار با روش آلن کار شده اند، چهره های نام آشنای بسیاری به چشم می خورد.
به همین دلیل گروه انتشارات کتیبه پارسی، طی درخواست های فراوان از جانب خوانندگان فهیم، تصمیم گرفت تا ترجمه ی نسخه ی جدید این کتاب را به دست شما خواننده ی گرامی برساند. جا دارد از دست اندرکاران این مجموعه که با دقت و جدیت فراوان به آماده سازی این اثر همت گماشتند، کمال تشکر و قدردانی را بنمایم.
گروه انتشارات کتیبه پارسی ضمن سپاس از اینکه این اثر ارزشمند و شایسته ی تقدیر و در عین حال کاربردی را برای مطالعه برگزیدید، آرزومند است که شما نیز در پایان این کتاب، آخرین سیگار خود را خاموش کنید و به جمع کسانی بپیوندید که روش آسان آلن کار، زندگی شان را متحول کرده است.

مدیر مسئول انتشارات کتیبه پارسی

پیش گفتار

آلن کار زندگی ام را نجات داد!

من طوری سیگار می کشیدم که هیچ کس باور نمی کرد روزی بتوانم سیگار را ترک کنم. در نُه سالگی، درحالی که بر ترک دوچرخه ی برادر بزرگ ترم سوار بودم، برای اینکه به دوست برادرم خودی نشان دهم، اولین سیگار را روشن کردم. اولین تجربه ی سیگار کشیدن واقعا نفرت انگیز بود، اما نتوانست مرا از تبدیل شدن به یک سیگاری قهار در سن بیست وشش سالگی بازدارد. به ندرت پیش می آمد روزانه کمتر از یک ونیم بسته سیگار بکشم و اگر در موقعیت خاصی قرار می گرفتم یا تحت فشار کاری بودم و یا خارج از محل کارم حال خوشی نداشتم، به معنای واقعی به یک سیگاری زنجیره ای تبدیل می شدم.
در طول سال ها، سیگار به طور نامحسوس زندگی ام را کنترل می کرد. هر کجا که می رفتم، هر کاری که انجام می دادم، هرکسی را که می دیدم یا سعی داشتم از دیدنش اجتناب کنم، هر وقت چیزی می خوردم یا می نوشیدم و یا هر جایی که کار می کردم، تحت کنترل سیگار بودم. البته من قضیه را به این شکل نمی دیدم، مثل بسیاری از سیگاری ها، سیگار نقش بهترین دوست را در زندگی ام داشت. سیگار جزیره ی صلح و آرامش من در این دنیای آشفته و شلوغ بود.
مثل همه ی سیگاری ها می دانستم که بالاخره سیگار مرا می کشد. طی سال ها می دیدم که سیگار موجب مرگ بستگانم می شود؛ پدربزرگ ها، عموها، دایی ها، عمه ها و... یک تراژدی غم انگیز و باورنکردنی. اما هر بار که برای ترک سیگار مصمم می شدم، میل بیشتری به کشیدن سیگار پیدا می کردم!
بارها برای ترک سیگار تلاش و تقلا کردم به طوری که می توانم نامش را سریال ترک سیگار بگذارم. اما هر بار این ترک کردن ها بیش از چند دقیقه دوام نمی آورد و قبل از اینکه دوباره مثل دیوانه ها عصبانی شوم، سرگردان در میان خرت و پرت ها یا جایی در همان اطراف، به دنبال سیگارم می گشتم.
به همسرم قول دادم زمانی که باردار شود سیگار را ترک کنم، اما این کار را نکردم. به او گفتم وقتی فرزندمان به دنیا بیاید سیگار را ترک می کنم، اما اولین کاری که پس از تولد فرزندم انجام دادم روشن کردن یک سیگار بزرگ و ضخیم بود. در حقیقت همه چیز آن قدر بد شد که فراموش کردم سیگار را ترک کنم. در کمال ناامیدی تصمیم گرفتم تا پایان عمرم همچنان سیگاری باقی بمانم.
در ژانویه ی ۲۰۰۱ به درد وحشتناک ورم لوزه مبتلا شدم. هر کسی که این درد را تجربه کرده باشد می داند چه درد آزاردهنده ای دارد. نمی توانستم چیزی بخورم، حرف بزنم، به راحتی نفس بکشم و یا چیزی قورت بدهم، چه برسد به اینکه سیگار بکشم. برای اولین بار پس از گذشت بیش از بیست سال، تمام روز را بدون سیگار گذراندم. بدون اینکه سرم منفجر شود، زمین همچنان به گردش خود به دور خورشید ادامه داد و جهان هم پیش چشمانم در حفره ی سیاهی فرونرفت، ناپدید نشد و هیچ اتفاق خاصی نیفتاد!
اشتباه کردم که در این مورد با همسرم صحبت کردم. او بی درنگ پیشنهاد داد به فکر شرکت در سمینار «روش آسان ترک سیگار» آلن کار باشم. او اندکی پیش از ازدواج مان، در سال ۱۹۹۲ با خواندن چاپ اول این کتاب، سیگار را ترک کرده بود. او زنی بافکر، شگفت انگیز و محتاط بود. هرگز برای ترک سیگار به من فشار نیاورد و مرا تهدید به ترک نکرد. می دانست که بالاخره یک روز حاضر می شوم سیگار را ترک کنم و برای همیشه به خاطر پیشنهاد شرکت در آن سمینار، مدیون و سپاسگزارش خواهم بود. البته باید بگویم پس از کشمکش شدید ذهنی و با وجود داروهای مسکن و کاهش دهنده های درد، حاضر به شرکت در سمینار شدم.
پرمشغله ترین دوره ی کاری من ژانویه بود (با تمام امور مربوط به سال نو). کارهای زیادی برای انجام داشتم و با خودم فکر کردم شاید ترک سیگار را تا فوریه عقب بیندازم. تا آن موقع ورم لوزه ام کاملا خوب شده بود و همچنان به شدت سیگار می کشیدم و اصلا تمایلی به ترک سیگار نداشتم.
صبح روز سمینار به همسرم گفتم نمی خواهم در سمینار شرکت کنم. اما با نگاه به چهره اش چیز متفاوتی دیدم: «در غیر این صورت...» می دانید که وقتی همسرتان به شما چنین نگاهی می اندازد دیگر نمی توانید با او مخالفت کنید و اگر همسر مرا با آن نگاه هایش می شناختید متوجه منظورم می شدید.
سرانجام موافقت کردم در سمینار شرکت کنم. به او گفتم شرکت می کنم اما نه برای ترک سیگار، بلکه برای پس گرفتن هزینه! (در تمام سمینارها و مراکز ترک سیگار آلن، درصورتی که موفق به ترک سیگار نشوید، هزینه به شما مسترد می شود) و همسرم درحالی که همان طور به من نگاه می کرد گفت: «هر طور راحتی...».
ساعت یک بعدازظهر آن روز در مرکز ترک سیگار آلن، در پارک رینیز، محلی در نزدیکی ویمبلیدون دقیقا خارج از شهر لندن، در کنار هفتاد سیگاری قهار نشسته بودم. به سختی می توانستم کریس درمان گر را میان آن همه دود سیگارببینم. در آن روزها شرکت کنندگان اجازه داشتند در جلساتی که برگزار می شد به راحتی سیگار بکشند، اما امروزه با توجه به قوانینی که برای سیگار در اماکن عمومی وضع شده، افراد اجازه ی چنین کاری راندارند.
به یاد دارم پنج دقیقه پس از ورودم به جلسه دائما فکر می کردم: «اگر پنج ساعت دیگر در این اتاق گیر بیفتم شاید بتوانم به حرف های این آقایان گوش کنم». حرف های کریس را درباره ی سیگار کشیدن و ترک سیگار و نیکوتین، گوش دادم. هیچ خبری از تاکتیک های هولناک ترک سیگار، تصاویر ریه های بیمار و پیمودن سفر وحشتناک ترک سیگار نبود. قبلا فکر می کردم همه چیز را از سیگار و ترک آن می دانم، اما آن روز هرچه که می شنیدم، برایم تازگی داشت. هرگز این طور به سیگار کشیدن نگاه نکرده بودم. با تمام چیزهایی که می گفت موافق بودم. همچنان که زمان می گذشت احساس می کردم میلم به سیگار کمرنگ تر می شود. کریس نسخه ی کشیدن آخرین سیگار را برای مان پیچید و همان جا احساس کردم روشن کردن سیگار برایم مشکل است.
از اینکه سمینار را ترک کنم، وحشت داشتم. می دانستم به محض اینکه سوار اتومبیلم شوم، هوس لعنتی سیگار به سراغم می آید. عادت داشتم حین رانندگی پیوسته سیگار بکشم، اما این بار هوس سیگار به سراغم نیامد. شگفت زده بودم، البته نه خیلی، چون از وقتی که پنج نخ سیگار پشت ِهم کشیده بودم، زمان زیادی نمی گذشت. با خودم فکر کردم حتما بعد از شام این هوس می آید، اما بعد از شام هم نیامد!
زمانی که سیگاری بودم، هروقت از خواب برمی خاستم اولین کاری که می کردم روشن کردن سیگار بود، بعد به طبقه ی پایین می رفتم و قهوه درست می کردم. تا قهوه ی دوم را نمی نوشیدم و سیگار سوم را نمی کشیدم خودم را آدم حساب نمی کردم. اما صبح روز بعد به سیگار کشیدن حتی فکر هم نکردم. واقعا حتی لحظه ای هم به فکرم نرسید که سیگار روشن کنم. منگ شده بودم. در عرض پنج دقیقه، سیگار کشیدن از کانون زندگی ام بیرون رفته بود، انگار هیچ ارتباطی با من نداشت. برایم غیرقابل باور بود. هیچ یک از اعضای خانواده، دوستان و همکارانم هم نمی توانستند باور کنند، فقط همسرم متعجب نبود. او شانه هایش را بالا انداخت و گفت: «دیدی! کار آسانی بود».
تغییرات در زندگی ام عمیق و سریع صورت گرفت. در تمام این سال ها برای اولین بار واقعا احساس آزادی و خوشحالی داشتم. پرانرژی بودم. وزن کم کردم و توانایی ام برای تمرکز، بیشتر و طولانی تر شده بود. به جای اینکه بهانه تراشی کنم و برای کشیدن سیگار از خانواده ام دور شوم، دوباره مجذوب شان شده بودم. حس فوق العاده ای داشتم. شرمنده ام این را بگویم اما واقعا همسر بهتر و به مراتب پدر بسیار بهتری شده بودم. همه ی اینها فقط برای ترک سیگار بود. از اینکه تا این اندازه سیگار زندگی و روابطم را در کنترل داشت، متعجب بودم.
سه ماه پس از شرکت در سمینار، به آلن نامه ی تشکرآمیزی برای کمک در ترک سیگار نوشتم و از او خواستم یاری ام کند تا این رهایی را با همه ی جهانیان شریک شوم. در سپتامبر۲۰۰۱این امتیاز نصیبم شد که کتاب روش آسان ترک سیگار آلن را در آمریکای شمالی منتشر کنم.
اواخر ۲۰۰۱، آلن به دوست صمیمی و مشاورم تبدیل شد؛ مردی فوق العاده ، بخشنده، باهوش، جالب، متواضع، بااحساس و دوست داشتنی. او شیفته ی آمریکا شده بود. به مدت بیش از بیست سال، سالی یک بار به لاس وگاس سفر می کرد. او مثل یک دانشجوی مشهور روان شناسی و فرهنگ بود. همیشه این احساس را داشت که روش آسان ترک سیگار، همراه با جنبه های مثبت و گام های تقویت کننده ، مورد استقبال آمریکایی ها قرار خواهد گرفت. حق با او بود، آمریکایی ها مثل اردکی که راه را به سوی آب باز می کند، به سوی این روش به راه افتادند.
طی سال ها، من و آلن ساعت های متمادی پیرامون روش آسان ترک سیگار در آمریکا و چگونگی اثربخشیِ به مراتب بیشتر این روش و آماده کردن آن برای بازار آمریکا بحث می کردیم. بحث ما بیشتر در مورد تفاوت افراد سیگاری در آمریکا و اروپا و عکس العمل این افراد به روش آسان آلن بود. فوائد و مزایای چاپ جدید کتاب آلن در آمریکا ترکیبی است از روش خاص ترک سیگار آلن که به طور شگفت انگیزی تاثیر خودش را در بیست سال گذشته به افراد سیگاری نشان داده به همراه تجربیات، آموخته ها و بازخوردهایی که از زمان آغاز کار از سیگاری ها در آمریکای شمالی در سال ۲۰۰۱، به دست آورده ایم.
از تمامی آمریکایی هایی که با کمک روش آسان ترک سیگار آلن، با موفقیت به رهایی رسیده اند و بازخوردهای خود را برای چاپ این کتاب در اختیار ما گذاشته اند، سپاسگزاریم و از اینکه در گسترش پیام این روش، ما را یاری و حمایت کردند، بسیار تشکر می کنیم.
شخصا مایلم چاپ و نشر این کتاب را در آمریکا به دو نفر که بیشترین نقش و تاثیر را در زندگی ام داشتند، تقدیم کنم: مشاور و راهنمای من آلن کار، که هرگز با هیچ کس قابل مقایسه نیست و همچنین قهرمان و بهترین دوستم مرحوم پدرم جک اوهارا.

دنیا برای کسی که هیچ حسی به زندگی ندارد، پوچ و توخالی ست و برای کسی که می خواهد زندگی کند، غنی و تمام و کمال است.
دامیان اوهارا

روش آسان ترک سیگار آلن کار - آمریکای شمالی

مقدمه

«می خواهم دنیا را از سیگار پاک کنم»

با همسرم صحبت می کردم که این جمله را به او گفتم. او فکر می کرد هرگز موفق نمی شوم و سرانجام به زانو درمی آیم. درک می کردم که چرا این طور فکر می کند، چون به دفعات شکست مرا در ترک سیگار دیده بود. آخرین مورد، دو سال پیش بود که بالاخره پس از شش ماه دست و پا زدن در قعر جهنم، جان سالم به در بردم، تسلیم شدم و سیگاری روشن کردم . شرمنده نیستم که بگویم مثل یک نوزاد گریه می کردم . گریه می کردم چون می دانستم تا آخر عمرم محکوم به کشیدن سیگار هستم. برای ترک، آن قدر تلاش و تقلا کردم و خفت و خواری کشیدم که هرگز فکر نمی کردم بتوانم دوباره مسیر ترک را طی کنم. من مرد عصبی و خشنی نیستم، اما اگر یک غیرسیگاری از سر دلسوزی یا حماقت بگوید که ترک سیگار خیلی راحت است، نمی توانم رفتارم را کنترل کنم و به شدت از کوره درمی روم. البته می دانم که اگر دادگاهی در دنیا مختص افراد سیگاری باشد، حتی اگر کسی را بکشم، مرا محکوم نمی کند!
شاید شما هم باور دارید که ترک سیگار کار آسانی نیست . اگر این طور فکر می کنید، لطفا این کتاب را در سطل زباله نیندازید. خواهش می کنم به من اعتماد کنید . به شما اطمینان می دهم که هر فرد سیگاری (حتی شما) می تواند به راحتی سیگار را ترک کند. این کاملا حقیقت دارد .
به هرحال، دوسال بعد از آن توانستم آخرین سیگارم را بکشم و برای همیشه آن را کنار بگذارم و به همسرم بگویم نه تنها خودم هرگز سیگار نمی کشم بلکه دنیا را هم از سیگار و افراد سیگاری پاک می کنم. اقرار می کنم که شک و تردید همسرم در آن زمان تحریک آمیز بود، اما به هیچ طریقی نمی توانست احساس سربلندی درونم را کم رنگ کند . احتمالا نشاط تبدیل شدن به یک آدم غیرسیگاری تا حدودی روی نظرم تاثیر می گذاشت تا هرگز به فکر سیگار نباشم . مزایای درک این حقیقت، باعث شد که با نگرش او همدردی کنم . حالا می فهمم که چرا همسرم، دوستان صمیمی و دیگر بستگانم فکر می کردند که خودم را مضحکه ی جمع کرده ام . وقتی به گذشته می نگرم، کاملا مشهود است که با تمام وجود، آماده ی حل مشکل سیگار بودم . اما طی سال های خیلی سختی که به عنوان حسابدار حرفه ای آموزش می دیدم، موفق نشدم پرده از راز موذیانه ی تله ی سیگار بردارم و سیگار را ترک کنم.

ابراهام لینکلن می گوید: «شما نمی توانید برای همیشه همه را فریب دهید و احمق فرض کنید». اما من فکر می کنم این دقیقا همان کاری است که کمپانی های تنباکو سال ها موفق به انجامش شده اند. من معتقدم اولین کسی هستم که تله ای را که سیگار برای مردم گسترده، کشف کردم . لطفا این گفته ی مرا با خودبینی و تکبر اشتباه نگیرید . ای کاش می توانستم ادعا کنم که هوش و ذکاوت سرشارم مرا به چنین درکی رسانده، اما نه! فقط شرایط خاص زندگی ام منجر به چنین درکی از دام سیگار شد.
۱۵ ژوئن ۱۹۸۳ یک روز خطیر بود . آن روز من از زندان آلکاتراز(۱) فرار نکردم ، اما دقیقا چنین احساسی داشتم . حتی امروز بعد از گذشت بیست سال، می توانم احساس نشاط، هیجان و رهایی را زمانی که آخرین سیگار را خاموش کردم به یاد آورم . خیلی زود متوجه شدم چیزی را کشف کرده ام، چیزی که هر فرد سیگاری آرزوی آن را دارد؛ روشی راحت برای ترک سیگار .
پس از اینکه این روش را به دوستان و آشنایان سیگاری ام توضیح دادم و روی آنها آزمایش کردم و از آنها خواستم این روش را امتحان کنند، به یک مشاور تمام وقت تبدیل شدم و کار حسابداری را رها کردم . سمینارهایی برگزار کردم تا بتوانم به رهایی افراد سیگاری کمک کنم. این کتاب برای اولین بار در سال ۱۸۸۵ چاپ شد و یکی از شکست هایی که باعث الهام و مکاشفه ام شد، موردی است که در بخش ۲۵ آورده ام.
او دوبار با من ملاقات داشت و در هر ملاقات هردوی ما به گریه افتادیم . آن قدر مضطرب بود که نمی توانستم او را آرام کنم تا به حرف هایم گوش دهد . تصمیم گرفتم گفته هایم را روی کاغذ بیاورم تا هروقت که آرام شد و توانست تمرکز کند، نوشته ها را بخواند؛ هرچندبار که دوست داشت، تا زمانی که پیام و منظورم را درک کند .
تردیدی نداشتم که «روش آسان» همان طور که برای من موثر بود، برای سایر سیگاری ها هم موثر است . اما زمانی که به فکر افتادم تا این روش را مکتوب کنم، می ترسیدم و نگران بودم . قبل از نوشتن، تحقیقات بازاریابی ام را شروع کردم . نتایج و نظرات امیدوارکننده نبود.
«چگونه می توانم با کمک یک کتاب، سیگار را ترک کنم؟ برای این کار به اراده ی خودم نیاز دارم!»
«چگونه یک کتاب می تواند به مقابله با دردهای مهیب ترک سیگار کمک کند؟»
علاوه بر نظرات و تفاسیر بدبینانه، خودم هم تردیدهایی داشتم . در طول سمینار اگر متوجه می شدم درمان جویی نکته ی مهمی را اشتباه متوجه شده، فورا او را توجیه می کردم و به تصحیح نکته می پرداختم. اما آیا کتاب می تواند این کار را برای خوانندگانی که نکاتی را در حین مطالعه متوجه نمی شوند، روشن کند و دوباره شرح دهد؟ زمانی که در رشته ی حسابداری درس می خواندم، اگر مطلبی از کتاب را متوجه نمی شدم و یا مورد قبولم نبود، عصبانی می شدم، چون نمی توانستم از کتاب بخواهم دوباره برایم شرح دهد . از طرفی می دانستم بعضی افراد عادت به خواندن کتاب های طولانی ندارند.
علاوه بر همه ی این عوامل، تردیدی داشتم که از سایر تردیدهایم پیشی می گرفت . من نویسنده نبودم و به خوبی می دانستم در این زمینه محدودیت ها و کاستی هایی دارم. اطمینان داشتم که می توانم رودرروی یک فرد سیگاری بنشینم و او را قانع کنم که فرآیند ترک سیگار بسیار آسان و لذت بخش است، اما آیا می توانستم همه ی اینها را به کلمات تبدیل کنم و در قالب نوشته ارائه دهم؟
خدا را شکر جای نگرانی نبود . طی بیست وشش سال از اولین باری که کتاب «راه آسان» در قفسه ها جا باز کرد، ده هاهزار نامه و ایمیل تشکرآمیز از خوانندگان با مضامین زیر دریافت کرده ایم:
«بهترین کتابی که تاکنون نوشته شده است.»
«شما مرشد من هستید.»
«شما یک نابغه هستید.»
«شما یک شوالیه هستید.»
«شما باید نخست وزیر شوید.»
«شما یک فرشته هستید.»
شگفت آور است. افتخار می کنم و از دریافت چنین نامه هایی احساس سربلندی دارم. خوشحالم که این نظرات، باعث غرور من نشده، چون می دانم که این نظرات و تفاسیر برای ستودن مهارت و هنر ادبی من نیست، می دانم چنین هنری ندارم ! این تفاسیر نشان می دهد که شما ترجیح داده اید با کدام روش سیگار را ترک کنید، کتاب بخوانید، در سمینار حضور داشته باشید و یا به طور آنلاین با ما در ارتباط باشید .
روش آسان ترک سیگار آلن کار موثر است!
هم اکنون نه تنها بیش از ۱۵۰ مرکز اینترنتی برگزاری آنلاین سمینار در سراسر آمریکا داریم، بلکه این کتاب در حال حاضر به بیش از چهل زبان ترجمه شده است . این کتاب پرفروش ترین کتاب غیرداستانی شماره یک در روسیه و همچنین پرفروش ترین در فهرست کتاب های هلند، آلمان، فرانسه، نروژ، ایتالیا، اسپانیا و انگلستان بوده است . به ندرت پیش می آید که جزء پنجاه کتاب پرفروش وب سایت های اروپایی آمازون(۲) نباشد . یکی از کتاب هایی است که بیشترین تجدید چاپ را دارد. ناشر نروژی این کتاب در نروژ اعلام کرد زمانی که کتاب شگفت انگیز «هری پاتر و محفل ققنوس وارد بازار شد، نتوانست کتاب «روش آسان ترک سیگار» را از موضع قدرت پایین بیاورد و شماره یک را از آن خود کند.
پس از گذشت تقریبا یک سال از برگزاری سمینارهای ترک سیگار، فکر می کردم همه چیز را در مورد کمک به افراد سیگاری آموخته ام. شگفت انگیز است اگر بگویم هنوز هم چیزهای زیادی یاد می گیرم . این حقیقت مرا تا حدودی نگران کرد تا به فکر بیفتم مطالب اولیه را مورد تجدیدنظر و بازنگری قرار دهم و چاپ جدید را در آمریکا بنویسم . از این می ترسیدم مجبور شوم همه ی آنچه را که نوشته بودم عملا اصلاح کنم و یا پس بگیرم . البته نیاز نبود دوباره خودم را به زحمت بیندازم. اصول اولیه و اساسی روش آسان ترک سیگار امروز هم مثل زمانی که برای اولین بار در ۱۹۸۵ روی کاغذ آوردم، اهمیت دارد . حقیقت زیبا این است:

ترک سیگار کار آسانی است !

نظرات کاربران درباره کتاب ترک آسان سیگار به روش آلن کار

من نزدیک به ۸ سال سیگار میکشیدم ، مدت زمان زیادی بود که میخواستم این کار رو کنار بذارم اما به کمک نیاز داشتم و این کتاب کاملا اون کمک مورد انتظار رو انجام داد و بعد از خوندن این کتاب سیگار رو کنار گذاشتم و مطمئنم که دیگه این اشتباه رو هرگز تکرار نمیکنم.
در 11 ماه پیش توسط ali...i28
کتاب کاربردی هست و اصلن به روش‌های جایگزینی، کم کردن تدریجی! شمردن امراض و فواید مالی و جسمیِ ترک سیگار پیش نمی‌ره . بیشتر تاثیر روانی روی خواننده داره و کم‌کم خواننده رو در جهت مثبت شستشوی مغزی میده (خوب این کار رو می‌کنه) میتونید با کمکش بدون بازگشت و لغزش ترک کنید.💪
در 1 سال پیش توسط Mostafi parvizi
دوستان من ۱۳ سال روزی یک بسته سیگار کشیدم حداقل . با خوندن این کتاب راحت شدم و خلاص . واقعا نویسنده هوشمندانه خلاصمون کرد و رفت . ممنونم کارل ممنونممممممم. خوشحالم کا دیگه سیگاری نیستم 😍😍😍😍😍
در 10 ماه پیش توسط بهنام مژدهی
عالی بود. نتیجه خوندن کاملش ترک سیگار صد در صد و بدون بازگشت
در 1 سال پیش توسط ami...mli
بررسی نیکوتین از زاویه ای هوشمندانه... مترجم هم کار خودش رو نسبتا درست انجام داده... لااقل خیلی بهتر از دیگران بوده!
در 1 سال پیش توسط sha...ara
خیلی جالبه بدونید من با خوندن نصف این کتاب ، بعد از ۸ سال سیگارو برای همیشه و با لذت(خیلی مهمه ک بدونید من با لذت سیگارو ترک کردم) سیگارو ترک کردم..این کتاب دیدتون رو ب سیگار عوض میکنه..پیشنهاد میکنم حتمن بخونید این کتابو اگ شما هم مثل من ک ب روزی درگیر بودم،درگیر این غول بی رحم هستید...هزینشم اندازه ی پاکت سیگارت هم نمیشه😎 ی پیشنهاد هم داشتم..ای کاش بشه ب نرم افزار ی قابلیتی اضافه بشه ک قسمت های جالب کتاب رو بتونیم هایلایت کنیم ک بعدها دسترسیمون‌راحت باشه بهشون..ممنون آلن کار،ممنون خانوم ابارشی و ممنون فیدیبو❤️
در 5 ماه پیش توسط rez...i69
واقعا شبیه معجزه س آدم رو به تفکر وادار میکنه و تازه میفهمه که ترک سیگار واقعا هم شدنیه هم آسون و از ته قلب میفهمی این بار با تمام دفعات که ترک کردی فرق داره وقرار نیست دیگه دوباره برگردی
در 6 ماه پیش توسط صفر صفر
۲۰ روزه با کمک این کتاب ترک کردم
در 6 ماه پیش توسط armin salahshoori
اصلا چه نیازی هست سیگار رو ترک کرد. بکشید و کم بکشید و لذتشو ببرید دنیا دو روزه
در 6 ماه پیش توسط SEIS
ترکیبی از علم و تجربه توسط نویسنده‌ای ارائه شده که خودش روزی ۱۰۰ نخ سیگار میکشیده. دوستان توئیتری این کتاب رو بهم معرفی کردن. وقتی این کتاب رو میخوندم، بیشتر قصدم کنجکاوی بود و قصد ترک کردن نداشتم با رسیدن به اواخر کتاب، متوجه شدم که به روزی ۲ نخ در روز رسیدم و با اتمام کناب، دیگه خبری از سیگار کشیدن نبود. جالب اینجاست که بعد از ترک، هر زمان که یاد سیگار می‌افتید، به جای اینکه هوس سیگار کنید، از اینکه میتونید بهش نه بگید و شکستش بدید، لذت زیادی میبرید. تجربه بسیار جذاب جالبیه
در 5 ماه پیش توسط مرتضی