فیدیبو نماینده قانونی نشر قطره و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب هفت قانون معنوی موفقیت

کتاب هفت قانون معنوی موفقیت

نسخه الکترونیک کتاب هفت قانون معنوی موفقیت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۲,۷۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب هفت قانون معنوی موفقیت

کتاب «هفت قانون معنویت موفقیت» نوشته دیپاک چوپرا ( -۱۹۴۶) نویسنده و پزشک هندی آمریکایی الاصل است. او رهبری است که در زمینه رابطه علمی ذهن و تن و توانایی انسان، آوازه جهانی دارد و تا کنون آثار متعددی از او به زبانهای مختلف ترجمه و منتشر شده‌اند. کتاب‌های چون «ذهن بی‌انتها» و «جسم پر دوام» از شناخته‌شده‌ترین و پرفروش‌ترین آثار او هستند. «هفت قانون معنوی موفقیت» یکی از مهم‌ترین و اثرگذارترین کتاب‌های دیپاک چوپرا است. رسیدن به موفقیت همیشه به عنوان یکی از آرزوهای ما مطرح است. همه ما می‌خواهیم در زندگی‌مان موفق باشیم، اما شاید پیش از داشتن این آرزو لازم باشد تصویر دقیقی از معنای موفقیت داشته باشیم. موفقیت چیست؟ موفقیت در زندگی را می‌توان گسترش مداوم شادمانی و تحقق اهداف ارزشمند تعریف کرد. موفقیت یعنی این توانایی که آرزوهایتان را با سهولت و بی‌تکاپو برآورده سازید.با همین تعریف اگر نگاهی به روند زندگی خود داشته باشیم، شاید بتوانیم میزان موفقیت خود را بسنجیم. در دنیای امروز دست‌یابی به موفقیت و به خصوص ثروت به صورت فزاینده‌ای مستلزم سخت‌کوشی ماست و یا حتی به بهای صدمه زدن به دیگران تمام می‌شود. اما این آن راهی نیست که منجر به رضایت ما شود. بنابر این نیازمند هستیم که نگرشی معنوی‌تر داشته باشیم. هفت قانون معنوی موفقیت از دیدگاه چوپرا عبارتند از قانون توانایی مطلق، قانون بخشایش، قانون «کارما» یا علت و معلول، قانون کمترین تلاش، قانون قصد و آرزو، قانون عدم دلبستگی، و بالاخره قانون «دارما» یا غایت حیات. در متن این کتاب که بارها و بارها در ایران تجدید چاپ شده با هر یک از این هفت قانون به تفصیل آشنا می‌شوید و تمریناتی که برای هر فصل در نظر گرفته شده را می‌خوانید.

ادامه...
  • ناشر نشر قطره
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.53 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۰۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب هفت قانون معنوی موفقیت

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه

اگرچه عنوان این کتاب هفت قانون معنوی موفقیت است، می توان آن را هفت قانون معنوی زندگی نامید، زیرا همان اصولی را عرضه می کند که طبیعت برای آفرینش هر چیز در بُعد مادی ـ هر آنچه می بینیم و می شنویم و استشمام می کنیم، مزه می کنیم و لمس می کنیم ـ از آنها سود می جوید.
در کتابم آفرینش فراوانی: آگاهی از ثروت در حیطه تمامیِ امکانات، گامهای آگاهی از ثروت را براساس ادراک راستین کنش طبیعت خلاصه کرده ام. هفت قانون معنوی موفقیت جوهر این آموزش است. هرگاه این دانش در آگاهیتان درونی گردد، این توانایی را به شما خواهد داد که با سهولت و بی تکاپو، ثروت نامحدود بیافرینید و در هر کاری موفقیت را تجربه کنید.
موفقیت در زندگی را می توان به صورت گسترش مدام شادمانی و تحقق فزاینده هدفهای ارزشمند تعریف کرد. موفقیت یعنی این توانایی که آرزوهایتان را با سهولت و بی تکاپو برآورده سازید. با این حال موفقیت ـ از جمله آفرینش ثروت ـ همواره به صورت فرایندی مستلزم سختکوشی و اغلب به بهای صدمه زدن به دیگران پنداشته شده است. نیاز داریم نسبت به موفقیت و فراوانی، نگرشی معنوی تر داشته باشیم که به معنای جریان فراوان همه موهبتهای نیکوست. با وقوف به قانون معنوی و کاربرد آن، خود را در هماهنگی با طبیعت قرار می دهیم و سبکبالی و شادمانی و عشق می آفرینیم.
موفقیت جنبه های بسیار دارد؛ ثروت مادی فقط یکی از آن جنبه هاست. وانگهی موفقیت یک سفر است، نه مقصد. فراوانی مالی ـ با همه تجلیات آن ـ یکی از آن چیزهایی است که این سفر را دلپذیرتر می کند. اما موفقیت، تندرستی و نیرو و انرژی و شور و شوق زندگی و روابط موفقیت آمیز و آزادی خلاق و ثبات عاطفی و روانی و احساس آسودگی و آرامش ذهن را نیز شامل می شود.
حتی با تجربه همه این چیزها، مادامی که بذرالوهیت درونمان را پرورش نداده باشیم احساس توفیق نمی کنیم. در واقع، خودمان الوهیتی به سیمای مبدل هستیم و الوهیت درونمان تجلی کامل را می جوید. از این رو، موفقیت راستین یعنی تجربه اعجاز و شکوفایی الوهیت درونمان. یعنی به هر کجا که می رویم و در هرچه که می بینیم، الوهیت را احساس می کنیم: در نگاه یک کودک، در زیبایی یک گل، در پرواز یک پرنده! هرگاه زندگیمان را ـ نه به صورت گاه به گاه بلکه تمام مدت ـ به سیمای تجلی اعجازآمیز الوهیت تجربه کنیم، آنگاه مفهوم راستین موفقیت را درخواهیم یافت.
***
پیش از تعریف هفت قانون معنوی، بیایید به مفهوم قانون پی ببریم. قانون فرایندی است که طی آن نامتجلی متجلی و ناظر، منظور می شود. فرایندی که طی آن نظاره گر منظره می شود و رویابین رویای خود را متجلی می سازد.
همه خلقت ـ هر آنچه در عالم مادی وجود دارد ـ ثمره این است که نامتجلی، خود را متجلی کرده است. به هرچه بنگریم از ناشناخته می آید. جسم فیزیکی ما ـ عالم مادی ـ و هرچه که بتوانیم از طریق حواس خود ادراک کنیم ـ تبدیل و تحولِ نامتجلی و ناشناخته و نامریی به متجلی و شناخته و مریی است.
عالم مادی هیچ نیست الّا «ضمیر» که به درون «خود» بازگشته تا «خود» را به صورت جان و ذهن و جسم مادی تجربه کند. به عبارت دیگر، همه فرایندهای خلقت، فرایندهایی هستند که «ضمیر» یا الوهیت، «خود» را بیان و عیان می سازد. آگاهی در تحرک، خود را به سیمای اجسام عالم در جنبش جاودان زندگی نمایان می کند.
منشاء همه آفرینش، الوهیت (یا جان) است. فرایند خلقت یعنی الوهیت در حرکت (یا ذهن). و موضوع خلقت، عالم مادی است که شامل جسم مادی نیز می شود. این سه جزء تشکیل دهنده واقعیت ـ جان و ذهن و جسم، یا نظاره گر و فرایند نظاره و نظاره شده ـ اساساً یکی و یکسانند. همه از یکجا می آیند: از حیطه امکانات محضی که مطلقاً نامتجلی است.
قوانین فیزیکی عالم، عملاً یعنی کل این فرایند الوهیت در حرکت، یا آگاهی در تحرک. هرگاه این قوانین را دریابیم و در زندگیمان به کار ببریم، هرچه بخواهیم می تواند خلق شود، زیرا همان قوانینی که طبیعت برای خلقت یک جنگل یا یک کهکشان یا یک ستاره یا یک جسم انسانی به کار می بَرَد، می تواند موجب برآورده شدن ژرفترین آرزوهایمان نیز بشود.
اکنون بیایید به سراغ هفت قانون معنوی موفقیت برویم و ببینیم چگونه می توانیم آنها را در زندگیمان به کار ببریم.

۱. قانون توانایی مطلق

منشاء همه آفرینش، آگاهی مطلق است... توانایی مطلق که جویای آن است که  از نامتجلی به تجلی درآید. و هر گاه دریابیم که ضمیر راستین ما یکی از این تواناییهای مطلق است، به قدرتی می پیوندیم که همه چیز این عالم را متجلی می سازد.

در آغاز

نه وجود بود، نه عدم
همه این جهان، نیروی نامتجلی بود...
آن یگانه بی دم و بازدم نفس کشید
اگر نه هیچ چیز به ذات خود وجود نداشت...
ـ ریگ ودا، سرود آفرینش

نخستین قانون موفقیت، قانون توانایی مطلق است. این قانون مبتنی بر این واقعیت است که ما ـ در جوهر ـ آگاهی مطلقیم. آگاهی مطلق، توانایی مطلق، و حیطه تمامی امکانات و خلاقیت نامحدود است. آگاهی مطلق، جوهر معنوی ماست. همچنین بیکران و نامحدود بودن و شادمانی محض است. سایر ویژگیهای آگاهی عبارتند از دانش مطلق، سکوت بی انتها، تعادل کامل، شکست ناپذیری، سادگی، و بهجت. و این طبیعت بنیادی ماست. طبیعت بنیادی ما یکی از تواناییهای مطلق است.
وقتی طبیعت بنیادی خود را کشف می کنید و درمی یابید به راستی کیستید، خود آن شناخت یعنی توانایی برآورده ساختن هر رویایی که دارید، زیرا قدرت و امکان جاودانید: آن قدرت قیاس ناپذیر که بوده و هست و خواهد بود. قانون توانایی مطلق را می توان قانون وحدت نیز خواند زیرا در کثرت نامحدود حیات، وحدت جانی یگانه نهفته و همه چیز را فراگرفته است. میان شما و این حیطه نیرو، ذره یی جدایی وجود ندارد. حیطه توانایی مطلق، ضمیر خودتان است. و هر چه طبیعت راستین خود را بیشتر تجربه کنید، به حیطه توانایی مطلق نزدیکتر خواهید بود.
تجربه ضمیر یا «رجوع به خویشتن» یعنی اینکه نقطه رجوع درونی، روح و جان ماست، نه موضوعات تجربه مان. ضد رجوع به خویشتن، رجوع به موضوعات است. در رجوع به موضوعات، همواره تحت تاثیر موضوعاتی بیرون از ضمیر قرار می گیریم که شامل اوضاع و شرایط و موقعیتها و افراد و اشیاء می شود. در رجوع به موضوعات، همواره جویای تایید دیگرانیم. اندیشه ها و رفتارمان همواره منتظر پاسخی است از این رو، مبتنی بر ترس است.
همچنین به هنگام رجوع به موضوعات، شدیداً احساس می کنیم که نیاز به کنترل امور و قدرت بیرونی داریم. نیاز به تایید و نیاز به در اختیار گرفتن امور و نیاز به قدرت بیرونی، نیازهایی مبتنی بر ترس اند. این نوع قدرت، قدرت توانایی مطلق یا قدرت ضمیر یا قدرت راستین نیست. وقتی قدرت ضمیر را احساس می کنیم، ترس غایب است. عطش برای تسلط، یا تکاپو برای کسب تایید یا قدرت بیرونی وجود ندارد.
در رجوع به موضوعات، نقطه رجوع درونی تان «من» شماست. حال آنکه «من» آن کس که به راستی هستید نیست. «من» تصویری است که از خود دارید ـ نقاب اجتماعی ـ و نقشی است که بازی می کنید. نقاب اجتماعی شما از راه کسب تایید امرار معاش می کند. می خواهید اختیار امور را به دست بگیرد، و چون در ترس زندگی می کند، از راه قدرت بقا می یابد.
ضمیر راستین شما ـ که روح و جانتان است ـ کاملاً از آن چیزها رهاست. در برابر انتقاد، ایمن و در برابر هر توان آزمایی، بی باک است و خود را کمتر از هیچ کس احساس نمی کند. و با این حال، فروتن است و خود را برتر از هیچ کس احساس نمی کند زیرا درمی یابد که همه همان ضمیر و همان روح و جان اند در جامه هایی متفاوت.
تفاوت بنیادی میان رجوع به موضوعات و رجوع به خویشتن نیز همین است. به هنگام رجوع به خویشتن، هستی راستین خود را تجربه می کنید که از هیچ مشکلی نمی هراسد، به همه مردم حرمت می نهد، و خود را کمتر از هیچ کس احساس نمی کند. در نتیجه قدرت ضمیر، قدرت راستین است.
حال آنکه قدرت مبتنی بر رجوع به موضوعات، قدرت کاذب است. قدرت مبتنی بر «من» تا مدتی دوام می یابد که موضوع رجوع وجود داشته باشد. چنانچه صاحب عنوانی ویژه باشید ـ اگر رئیس جمهور مملکت یا رئیس شرکتی یا ثروتمند باشید ـ قدرتی که از آن کام می جویید به آن شغل و آن پول بسته است. قدرت مبتنی بر «من» فقط مادامی دوام می یابد که آن چیزها دوام یابند. به محض اینکه آن عنوان و مقام و ثروت از بین برود، قدرت نیز از بین می رود.
حال آنکه قدرت مبتنی بر ضمیر پایدار است زیرا مبتنی بر وقوف به ضمیر است. و قدرت ضمیر نیز ویژگیهای معیّنی دارد. افراد و همچنین چیزها را به سوی شما می کشاند. همچون مغناطیس، مردم و اوضاع و شرایط و موقعیتهایی را که از آرزوهایتان پشتیبانی می کنند به سوی خود جذب می کند. این را پشتیبانی قوانین طبیعت نیز می خوانند. این پشتیبانی الهی است. آن پشتیبانی که ناشی از رحمت است. قدرتتان بدان گونه است که از پیوند با افراد محظوظ می شوید و افراد نیز از پیوند با شما محظوظ می شوند. قدرتتان پیوند می بخشد: پیوندی که ناشی از عشق راستین است.
***
چگونه می توانیم قانون توانایی مطلق ـ حیطه تمامی امکانات ـ را در زندگیمان به کار بندیم؟ اگر می خواهید از منافع حیطه توانایی مطلق محفوظ شوید و از تمامی خلاقیتی که جزء لاینفک آگاهی مطلق است به طور کامل سود جویید، باید بتوانید به آن دسترسی پیدا کنید. یکی از راههای دستیابی به این حیطه، تمرین روزانه سکوت و مراقبه و عدم داوری است. صرف زمانی در طبیعت نیز می تواند موجب دستیابی به ویژگیهای لاینفک این حیطه ـ خلاقیت و آزادی و بهجت بیکران ـ شود.
تمرین سکوت یعنی اینکه با خود عهد ببندید مدت زمان معیّنی فقط باشید. تجربه سکوت یعنی اینکه در فواصل معیّن از گفتگو دست بکشید. همچنین یعنی اینکه متناوباً از تماشای تلویزیون و گوش دادن به رادیو و خواندن کتاب خودداری کنید. اگر هیچ گاه به خودتان فرصت تجربه سکوت را ندهید، این امر در گفتگوی درونتان تلاطم ایجاد می کند.
گاه به گاه اندک زمانی را به تجربه سکوت اختصاص بدهید. یا با خود عهد ببندید که هر روز مدت معیّنی را در سکوت بگذرانید. این مدت می تواند دو ساعت باشد ـ اگر طولانی به نظر می رسد ـ یک ساعت را به سکوت اختصاص بدهید. و گاه به گاه به مدت طولانیتری ـ مثلاً یک یا دو روز یا حتی یک هفته کامل سکوت را تجربه کنید.
وقتی سکوت را تجربه می کنید چه پیش می آید؟ نخست گفتگوی درونتان آشفته تر می شود. نیاز شدیدی احساس می کنید که لب به سخن بگشایید. افرادی را می شناسم که هرگاه متعهد شده اند مدت طولانیتری سکوت کنند، روز اول یا دوم پاک دیوانه می شوند. ناگهان دچار احساس اضطرار یا اضطراب می شوند. اما وقتی با آن تجربه باقی می مانند، گفتگوی درونشان اندک اندک آرام می شود. و چندی نمی گذرد که سکوت ژرف می شود. زیرا ذهن پس از مدتی تسلیم می شود و در می یابد که اگر شما ـ ضمیر، جان، انتخاب کننده ـ لب به سخن نگشاید، سودی ندارد که به این سو و آن سو پرسه بزند. آنگاه، وقتی گفتگوی درون آرام می شود، تجربه سکونِ حیطه توانایی مطلق را آغاز می کنید.
تمرین متناوب سکوت به صورتی که برایتان راحت باشد، یکی از راههای تجربه قانون توانایی مطلق است. تمرین روزانه مراقبه یکی دیگر از راههاست. مطلوب این است که نیم ساعت صبح و نیم ساعت غروب مراقبه کنید. از طریق مراقبه خواهید آموخت که حیطه سکوت محض و آگاهی مطلق را تجربه کنید. آن حیطه سکوت مطلق، حیطه همبستگی بی انتها و حیطه قدرت نظم دهنده نامحدود و بستر غایی آفرینش است: آنجا که همه چیز به طرزی جدایی ناپذیر به هرچیز دیگر متصل است.
در پنجمین قانون معنوی ـ قانون قصد و آرزو ـ خواهید دید که چگونه می توانید نبض آرام قصد را به این حیطه در افکنید و بی درنگ به آرزوهایتان برسید. اما نخست باید سکون را تجربه کنید. سکون نخستین شرط لازم متجلی ساختن آرزوهایتان است، زیرا اتصال شما به حیطه توانایی مطلق در سکون نهفته است، آن سکون که می تواند جزئیاتی بیکران را برایتان همساز کند.
مجسم کنید که سنگریزه یی را به دریاچه یی ساکن می افکنید و حرکت امواج آن را تماشا می کنید. آنگاه پس از چندی که امواج فرو می نشینند، سنگریزه دیگری را به دریاچه می اندازید. این دقیقاً همان کاری است که وقتی به حیطه سکوت مطلق وارد می شوید و به قصدتان می اندیشید انجام می دهید. در این سکوت، حتی کمرنگ ترین قصد در سراسر حیطه آگاهی کیهانی که هر چیز را به سایر چیزها می پیوندد، موج وار حرکت می کند. اما اگر در آگاهی خود سکوت را تجربه نکنید و اگر ذهنتان همچون اقیانوسی متلاطم باشد، اگر عمارت امپایراستیت(۲) را نیز در آن پرتاب کنید، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. در کتاب مقدس می خوانیم: «خاموش باش و بدان که من خدا هستم» فقط از طریق مراقبه می توان به این دریافت رسید.
یکی دیگر از راههای دستیابی به حیطه توانایی مطلق، تمرین عدم داوری است. داوری، ارزیابی مدام امور به صورت درست و نادرست یا نیک و بد است. وقتی مدام سرگرم ارزیابی و طبقه بندی و برچسب زدن و تجزیه و تحلیل باشید، در گفتگوی درونتان تلاطم بسیار ایجاد می کنید. این تلاطم موجب بند آمدن جریان نیرو میان شما و حیطه توانایی مطلق می شود. عملاً «فاصله» میان اندیشه ها را فشرده و کوتاه می کنید.
آن فاصله میان اندیشه ها، وسیله اتصال شما به حیطه توانایی مطلق است. آن حالت هوشیاری محض، آن فضای ساکت میان اندیشه ها و آن سکون درون، شما را به قدرت راستین می پیوندد. و هنگامی که آن فضا و فاصله را فشرده و کوتاه می کنید، اتصال خود را به حیطه توانایی مطلق و خلاقیت بیکران، فشرده و کوتاه می کنید.
در کتاب تعلیم معجزات(۳)، دعایی می گوید: «امروز درباره هیچ یک از آن چیزها که پیش می آید داوری نمی کنم.» عدم داوری در ذهنتان سکوت ایجاد می کند. بنابراین، شایسته است که روزتان را با این جمله آغاز کنید. و در سراسر روز، هر بار که می بینید به داوری سرگرمید، آن جمله را به خاطر خود آورید. اگر تمرین این روش برای سراسر روز بسیار دشوار به نظر می رسد، می توانید به خود بگویید: «تا دو ساعت بعد، در مورد هیچ چیز داوری نخواهم کرد.» یا «تا یک ساعت بعد، عدم داوری را تجربه خواهم کرد.» آنگاه می توانید به تدریج بر مدت آن بیفزایید.
از طریق سکوت و مراقبه و عدم داوری، به قانون نخست: قانون توانایی مطلق دست خواهید یافت. به محض آغاز این کار می توانید جزء دیگری را نیز بر آن بیفزایید که عبارت است از صرف وقت به طور منظم در رابطه مستقیم با طبیعت. صرف وقت در طبیعت، این توانایی را به شما می بخشد تا ارتباط متقابل و هماهنگ همه عناصر و نیروهای حیات را احساس کنید، و وحدت وجودتان را با کل زندگی دریابید. خواه جویبار و خواه جنگل و کوه و دریاچه و ساحل دریا، اتصال با هوشمندی طبیعت نیز به شما کمک خواهد کرد تا به حیطه توانایی مطلق دسترسی پیدا کنید.
باید بیاموزید که با درونیترین جوهر هستی خود تماس حاصل کنید. این جوهر راستین فراسوی «من» است. بی باک و آزاد و در برابر انتقاد، ایمن است. از هیچ مشکلی نمی هراسد. از هیچ کس کمتر نیست، از هیچ کس برتر نیست، و سرشار از اعجاز و رمز و راز و افسون است.
دستیابی به جوهر راستین وجودتان موجب می شود که در مورد آینه روابط نیز بصیرت یابید. زیرا هر رابطه یی انعکاس رابطه تان با خودتان است. مثلاً اگر در مورد پول یا موفقیت یا هر چیز دیگر دچار احساس گناه و ترس و عدم امنیت باشید، آنگاه این بازتابهای احساس گناه و ترس و عدم امنیت، جنبه های بنیادی شخصیت شما می شوند. و هیچ میزانی از پول یا موفقیت، این مشکلات بنیادی وجودی را حل نخواهد کرد. فقط پیوند گزینی با ضمیر موجب شفای راستین خواهد شد. و هرگاه در آگاهی از ضمیر راستین خود استقرار یابید ـ وقتی به راستی طبیعت راستین خود را دریابید ـ هیچ گاه در مورد پول یا فراوانی یا برآوردن آرزوهایتان احساس گناه یا ترس یا عدم امنیت نخواهید کرد، زیرا در خواهید یافت که جوهر همه ثروتهای مادی، نیروی حیات و توانایی مطلق است. و توانایی مطلق، طبیعت فطری خودتان است.
هرچه بیشتر به طبیعت راستین خود دسترسی پیدا کنید، به طرزی خود انگیخته اندیشه هایی خلاق نیز دریافت خواهید کرد زیرا حیطه توانایی مطلق، حیطه خلاقیت و دانش بیکران نیز هست. فرانتس کافکا ـ فیلسوف و شاعر اتریشی ـ گفته است: «لازم نیست گوش کنید، فقط منتظر شوید. حتی لازم نیست منتظر شوید، فقط بیاموزید آرام و ساکن و تنها باشید. جهان آزادانه خود را به شما پیشکش خواهد کرد تا نقاب از چهره اش بردارید. انتخاب دیگری ندارد؛ مسرور به پای شما در خواهد غلتید.»
فراوانی عالم ـ نمایش سخاوتمندانه وفور کائنات ـ نمایانگر ذهن خلاق طبیعت است. هرچه با ذهن طبیعت همنواتر باشید، بیشتر به خلاقیت بیکران و نامحدود آن دسترسی خواهید داشت. اما نخست باید فراسوی تلاطم گفتگوی درونتان بروید تا به آن ذهن بیکران و خلاق و سرشار از فراوانی اتصال یابید. و آنگاه می توانید امکان فعالیت پویای همزمان با سکونِ ذهن خلاق جاودان و نامحدود را به وجود آورید. این آمیزه یکتای ذهن خاموش و نامحدود و بیکران با ذهن فردی پویا و محدود ـ تعادل کامل سکون و حرکت ـ می تواند آنچه را که خواهانید بیافریند. این همبودی اضداد ـ سکون و پویایی به طور همزمان ـ وجودتان را از اوضاع و شرایط و موقعیتها و افراد و امور، مستقل و رها می سازد.
وقتی به آرامی این همبودی اضداد را تصدیق می کنید، خود را به عالم نیرو می پیوندید ـ به سوپ کوآنتومی ـ آن غیرمادیِ مبرا از اجسام ـ که منشاء جهان مادی است. این عالم نیرو، روان و پویا و جهنده و متغیّر و ساکن و آرام و جاودان و خاموش است.
سکون به تنهایی، توانایی بالقوه برای خلاقیت است. حرکت به تنهایی، خلاقیتی محدود به جنبه معیّنی از بیان آن خلاقیت است. اما آمیزه حرکت و سکون، این توانایی را به شما می بخشد که خلاقیت خود را در همه جوانب ـ هر آنچه که قدرت توجهتان شما را به آنسو می کشاند ـ به فوران درآورید.
هرگاه به میان حرکت و فعالیت می روید، سکون خود را در درونتان به همراه ببرید. آنگاه حرکت آشفته پیرامونتان هیچ گاه بر دستیابی شما به سرچشمه خلاقیت ـ حیطه توانایی مطلق ـ سایه نخواهد افکند.

کاربرد قانون توانایی مطلق

عهد می بندم که با دنبال کردن گامهای زیر، قانون توانایی مطلق را به عمل در آوردم:

(۱) با رعایت سکوت روزانه و بودنِ محض، با حیطه توانایی مطلق در تماس خواهم بود. همچنین دست کم روزی دو بار به تنهایی، تقریباً به مدت نیم ساعت صبح و نیم ساعت غروب به مراقبه سکوت خواهم نشست.

(۲) هر روز مدتی را در ارتباط با طبیعت و نظاره خاموش هوشمندی درون هر موجود زنده خواهم گذراند. خاموش به تماشای غروب آفتاب یا گوش دادن به صدای اقیانوس یا جویبار یا به بوییدن عطر گلی خـواهـم نشست ـ در وجد سکوتم و با ارتباط با طبیعت، از تپش حیات اعصار ـ حیطه توانایی مطلق و خلاقیت نامحدود ـ محظوظ خواهم شد.

(۳) عدم داوری را تمرین خواهم کرد. روزم را با این جمله آغاز خواهم کرد که: «امروز درباره هیچ یک از آن چیزها که پیش می آید داوری نخواهم کرد.» و در سراسر روز به خاطر خود خواهم آورد که داوری نکنم.

نظرات کاربران درباره کتاب هفت قانون معنوی موفقیت

کتاب عالیست..به قوانین اصلی و بنیادین هستی به همراه مکانیزم کارکرد آنها پرداخته است، چیزی که بقیه آثار مشابه فاقد آن هستند.هر چند که ترجمه دلچسب نیست.
در 2 سال پیش توسط mos...ian
یه ذره با نگارش متن مشکل دارم. خیلی موارد نگراشی رعایت نشده. اما کتاب با ارزشیه
در 3 سال پیش توسط mil...nce
این کتاب فوق العادست من بارها خوندمش. اصلا نباید سرسری از جملاتش رد شد
در 2 سال پیش توسط ریحانه
جزو بهترین کتابهایی هست که خوندم. بارها خوندمش.. عالیه..
در 2 سال پیش توسط z.h...had
این کتاب واقعا بی نظیر و عالیه و خیلی خوب هم ترجمه شده فقط باید خدمت دوستان عرض کنم که برای فهمیدن و درک کامل این کتاب حتما باید در زمینه قانون جذب و مسائل مربوط به اون از قبل مطالعه داشته باشید وگرنه مطالب این کتاب برای خواننده گنگ و نا مفهوم خواهد بود.
در 12 ماه پیش توسط ram...857
کتاب اکسیر از این نویسنده عالیه حتما بخونید
در 2 سال پیش توسط mas....mk
این کتاب عالیه واقعا از خوندنش لذت بردم
در 2 سال پیش توسط maj...f29
این کتاب یک گنج واقعیه یک کتاب طلایی
در 2 سال پیش توسط dar...gan
ketab be in khobi ra Ba tarjomeh va negaresh eftezah gand zadid behesh.
در 3 سال پیش توسط ali....co
نویسنده با کلی گویی و جمله پردازی های گنگ مخاطب را خسته میکند و نتیجه ای هم در بر ندارد یک کتاب تقریبا وفت گیر و بی فایده
در 2 سال پیش توسط حسین مظفری فرد