فیدیبو نماینده قانونی آریاگهر و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب آنسان که انسان می‌اندیشد!

کتاب آنسان که انسان می‌اندیشد!

نسخه الکترونیک کتاب آنسان که انسان می‌اندیشد! به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۳۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب آنسان که انسان می‌اندیشد!

جیمز آلن، بنیانگذار جنبش خودیاری و تفکر نوین است. او در بیست ‌و هشتم نوامبر ۱۸۶۴ میلادی در شهر لیسستر(۱) انگلستان متولد شد. محوریت بیشتر کتاب‌های جیمز آلن، به‌خدمت گرفتن نیروی اندیشه جهت رشد شخصی و بهبود شرایط زندگی است. کتاب آنسان که انسان می‌اندیشدژکه در سال ۱۹۰۲ میلادی به رشته‌ی تحریر در آمده، معروف‌ترین اثر جیمز آلن در باب این فلسفه است. بسیاری از صاحب‌نظران، این کتاب را سنگ بنای جنبش خودیاری و تفکر نوین می‌دانند. آنسان که انسان می‌اندیشد، الهام‌بخش بسیاری از نویسندگان و استادان انگیزشی بوده است؛ از جمله، نورمن وینسنت پیل، ارل نایتینگل، اگ ماندینو، دنیس ویتلی و جان مکسول. جیم ران، اسطوره‌ی مبحث رشد شخصی، این کتاب را جزء بیست کتابی که هرکس حتماً می‌بایست در زندگی بخواند برشمرده است.

ادامه...
  • ناشر آریاگهر
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.25 مگابایت
  • تعداد صفحات ۶۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب آنسان که انسان می‌اندیشد!

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:پیشگفتار

این کتاب کوچک و کم حجم که حاصل تعمق و تجربه است، با هدف ارائه ی رساله ای جامع در باب مبحث نیروی اندیشه نگاشته نشده، چراکه در این باره سخن بسیار رفته است. در واقع، این کتاب بیشتر جنبه ی پیشنهاد و توصیه را دارد تا تفسیر و تشریح، و هدف از آن ترغیب مردان و زنان به کشف و درک این حقیقت است که، آنان با اندیشه ای که اختیار می کنند و به آن پر و بال می دهند، شخصیت و زندگی خویش را می سازند.
ازاین رو، چنانچه تابه حال زندگی خود را بر پایه ی غفلت و درد و رنج بنا کرده اند، از هم اینک می توانند آن را بر پایه ی آگاهی و سعادت بنا نهند.

جیمز آلن
ایلفراکامب، انگلستان

اندیشه، نیرویی ست خلاق و سازنده
و انسان، آنسان باشد که اندیشد، برنده یا بازنده؛
با ابزارِ اندیشه سازد هرآنچه را که خواهد
اندیشه برایش هزار شادی و غم به بار آرد؛
آنچه در سر دارد، به بار بنشاند
دنیا همان آینه ایست که پیش رو دارد!

درباره ی نویسنده

جیمز آلن، بنیانگذار جنبش خودیاری و تفکر نوین است. او در بیست و هشتم نوامبر ۱۸۶۴ میلادی در شهر لیسستر(۱) انگلستان متولد شد. پانزده سال بیشتر نداشت که پدرش مورد دستبرد قرار گرفت و به قتل رسید و آلن مجبور شد برای تامین مخارج خانواده اش ترک تحصیل کند. تا سال ۱۹۰۲ در موسسات تولیدی و تجاری مختلف به کار منشی گری پرداخت. در سی و هشت سالگی تحت تاثیر آثار تولستوی نویسنده ی بزرگ روسی قرار گرفت و همراه با همسر و دخترش به ویلایی کوچک در شهر ایلفراکامب(۲) انگلستان نقل مکان کرد تا به تعمق و نویسندگی بپردازد.
طی نه سال بعد، او نوزده عنوان کتاب نوشت و با همکاری همسرش مجله ی فلسفی پرتو خرد(۳) را منتشر کرد. محوریت بیشتر کتاب های جیمز آلن، به خدمت گرفتن نیروی اندیشه جهت رشد شخصی و بهبود شرایط زندگی است. کتاب آنسان که انسان می اندیشد(۴) که در سال ۱۹۰۲ میلادی به رشته ی تحریر در آمده، معروف ترین اثر جیمز آلن در باب این فلسفه است.
بسیاری از صاحب نظران، این کتاب را سنگ بنای جنبش خودیاری و تفکر نوین می دانند. آنسان که انسان می اندیشد، الهام بخش بسیاری از نویسندگان و استادان انگیزشی بوده است؛ از جمله، نورمن وینسنت پیل، ارل نایتینگل، اگ ماندینو، دنیس ویتلی و جان مکسول. جیم ران، اسطوره ی مبحث رشد شخصی، این کتاب را جزء بیست کتابی که هرکس حتماً می بایست در زندگی بخواند برشمرده است.

جیمز آلن در سال ۱۹۱۲ میلادی چشم از جهان فرو بست.

فصل اول: اندیشه و شخصیت

این سخن که، «انسان همان نیتی است که در دل دارد»، نه تنها تمام ابعاد وجود انسان را در برمی گیرد، بلکه چنان جامع است که کلیه ی شرایط و اوضاع و احوال زندگی او را شامل می شود. انسان به معنای واقعی کلمه، آنسان است که می اندیشد و شخصیت او حاصل جمع افکار اوست.
همان سان که تا بذری نباشد گیاهی هم نخواهد رُست، هر عمل انسان هم از بذرهای نهانی اندیشه اش جوانه می زند و تا اندیشه ای در کار نباشد عملکردی هم نخواهد بود. این مطلب، همان قدر درباره ی اعمال «خودجوش» و «ناخودآگاه» صدق می کند که در مورد اعمال عمدی صادق است.
عمل از اندیشه شکوفا می شود و خوشی و رنج میوه های آن هستند؛ ازاین رو، انسان میوه های تلخ و شیرین درختانی را می چیند که آن ها را به دست خود کاشته است.
ما حاصل اندیشه ای هستیم که در سر داریم. اگر اندیشه ی انسان اهریمنی باشد، پیامد آن درد و رنج خواهد بود، درست همان گونه که ارابه از پسِ گاو می آید. و اگر اندیشه ی انسان پاک و ناب باشد، سعادت و خوشی همچون سایه در پی اش روان خواهد شد؛ به یقین، جز این نخواهد بود.
انسان پرورده ی قانون حاکم بر جهان هستی است، نه مخلوق مکر و نیرنگ، و قانون علت و معلول در قلمرو نهانی اندیشه، همچون دنیای مادی و ملموس، مطلق و تمام عیار است. یک شخصیت شریف و متعالی به واسطه ی بخت و اقبال شکل نمی گیرد، بلکه حاصل تلاشی مستمر در راستای تفکر صحیح و معلول پرورش درازمدت در جوار افکار متعالی است. به همین ترتیب، یک شخصیت پست و فرومایه از در سر داشتنِ مداوم افکار حقیر ناشی می شود.
انسان به دست خودش ساخته یا تباه می شود. در زرادخانه ی اندیشه اش سلاح هایی می سازد که با آن خود را ویران می کند. همچنین، به کمک ابزاری که در ذهن خود می سازد عمارت های باشکوه سعادت، قدرت و آرامش را بنا می کند. با انتخاب های درست و به کارگیری صحیح اندیشه ، انسان به مرتبه ی کمال می رسد؛ و با به کارگیری نابه جا و غلط اندیشه اش به جایگاهی پست تر از سطح حیوان نزول می کند. میان این دو منتها، سطوح مختلف شخصیت وجود دارند که انسان سازنده و ارباب آن است.
از میان تمام حقایق زیبایی که در این عصر درباره ی انسان کشف شده است، هیچ کدام نویدبخش تر یا ثمربخش تر از این وعده ی الهی نیست که: انسان، ارباب اندیشه است و سازنده ی شخصیت و شرایط و اوضاع و سرنوشت.

نظرات کاربران درباره کتاب آنسان که انسان می‌اندیشد!

کتاب بسیار خوب و عالی واقعا باید این کتاب رو خوند و مطالبش رو به اعماق وجود برد
در 4 ماه پیش توسط میر حسین مدنی
زیبا و ساده ...
در 5 ماه پیش توسط نیما سیدعزیزی
این کتاب جز ۲۰ کتابی هست که هرکسی باید بخونه.حتما بخرید پشیمون نمیشید. یکی از جمله های زیبای کتاب: آنان بر معلول لعنت میفرستند و در عین حال علت را نیز تغذیه میکنند.
در 1 سال پیش توسط moh...912
اوکی
در 5 ماه پیش توسط مهدی یوسفی اصل
نوشته ۶۸صفحه ولی وقتی کتاب رو باز می‌کنی می‌بینی ۳۷صفحه‌اس!! چرا اینطوریه؟
در 2 سال پیش توسط Ali Zamani
عالی بود! ممنون.
در 2 سال پیش توسط amm...cky
کتاب فوق العاده ای است.
در 2 ماه پیش توسط امین میری