فیدیبو نماینده قانونی فیدیبو و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
میکروبوک مسیر شاد زیستن

میکروبوک مسیر شاد زیستن

نسخه الکترونیک میکروبوک مسیر شاد زیستن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۸۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره میکروبوک مسیر شاد زیستن

برای خواندن این میکروبوک تنها بیست‌ دقیقه زمان لازم دارید! این میکروبوک چکیده‌ای مفید و کاربردی از کتاب «مسیر شاد زیستن» است. مسیر شادزیستن (۲۰۱۶) گام‌های ساده‌ای که می‌توانید برای شادتر و موفق‌تر شدن بردارید، معرفی می‌کند. این میکروکتاب بر اساس آخرین تحقیقات علمی، باورهای غلط رایج در مورد موفقیت را کنار زده و برنامه‌ای عملی برای کاهش استرس در زندگی ارائه می‌دهد. چه کسانی باید این کتاب را بخوانند؟ -کسانی که به دنبال یافتن شادی در چیزهای کوچک هستند -کارآفرینان و کارمندان استارت آپ‌ها که به دنبال تقویت روحیه هستند -هر کس با استرس دست و پنجه نرم می‌کند میکروبو‌ک‌ ها خلاصه‌ ای کوتاه از کتاب‌ ها هستند که می توان آن ها را در مدت زمان کمی خواند و عادت به مطالعه روزانه را از طریق آن ها در خود شکل داد. برای تولید میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند تا بتوانند توجه مخاطبین بسیاری را به خود جلب کنند. هم چنین با دقت فراوان گزیده ای از محتوای اصلی کتاب گلچین شده، به گونه ای که به شالوده اصلی آن لطمه وارد نشود و هدف غایی نویسنده به خواننده به طور کامل منتقل گردد.گاهی از میکروبوک ها با عنوان کتابچه یا کتاب کوتاه یاد می‌شود. با دانلود میکرو بوک می توانید به صورت اجمالی در کمتر از ۲۰ دقیقه برترین کتاب های جهان را مطالعه کرده و لذت ببرید. سایت و اپلیکیشن فیدیبو با صدها نسخه صوتی و الکترونیکی از میکرو بوک ها، تجربه ای متفاوت از کتابخوانی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ادامه...
 • ناشر فیدیبو
 • تاریخ نشر
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 0.16 مگابایت
 • تعداد صفحات ۲۰ صفحه

بخشی از میکروبوک مسیر شاد زیستن

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مسیر شاد زیستن

استفاده از علم شادکامی برای تسریع موفقیت

اما سپلاحق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ استمسیر شاد زیستن: استفاده از علم شادکامی برای تسریع موفقیت

اما سپلا (Emma Sepala)
مسیر شادزیستن (۲۰۱۶) گام های ساده ای که می توانید برای شادتر و موفق تر شدن بردارید، معرفی می کند. این میکروکتاب بر اساس آخرین تحقیقات علمی، باورهای غلط رایج در مورد موفقیت را کنار زده و برنامه ای عملی برای کاهش استرس در زندگی ارائه می دهد.
چه کسی باید این میکروکتاب را بخواند؟
 • کسانی که به دنبال یافتن شادی در چیزهای کوچک هستند.
 • کارآفرینان و کارمندان استارت آپ ها که به دنبال تقویت روحیه هستند.
 • هرکس که با استرس دست و پنجه نرم می کند.
چه کسی کتاب را نوشته؟
اما سپلا مدیر علمی مرکز پژوهش و آموزش نوع دوستی در دانشگاه استنفورد است. او نتایج تحقیقات شادی را به طور مرتب در مجلات «هاروارد بیزنس ریویو» و «روانشناسی امروز» چاپ می کند. مسیر شاد زیستن اولین کتاب اوست.

فایده کتاب چیست؟ شادتر شوید!

اگر دوستی از شما بپرسد چه می خواهید، احتمالا می گویید: «شادی بیشتر، همه همین را می خواهند!»
اما بیشتر ما برخلاف اینکه قلبا خواهان شادی هستیم، وقت خود را صرف دنبال کردن چیزهای دیگر مثل شغل، پول یا عشق می کنیم- با اینکه این ها فقط سایه ای از آنچه واقعا خوشحالمان می کند هستند.
اگر به جای دنبال کردن این اهداف واهی، مستقیما بر یافتن شادی تمرکز می کردیم چه می‎شد؟ این میکرو کتاب نحوه کار ذهن و بدن را توضیح داده و مسیر درست شادکامی را نشان می دهد. در این کتاب راهکارهایی عملی برای زندگی روشن تر و شادتر خواهید آموخت: از تظاهر به کودک بودن تا اطمینان از باز بودن هر دو سوراخ بینی تان.
در این میکرو کتاب همچنین خواهید آموخت که:
 • چرا برای دستیابی به شادی باید مثل بز کوهی بود؛
 • چرا برنامه ریزی از قبل می تواند مخرب باشد؛ و
 • چرا شرکت کنندگان در تحقیق ترغیب شدند به خود شوک الکتریکی دهند.
ما بیش ازحد بر آینده تمرکز می کنیم اما می توانیم در لحظه ماندن را یاد بگیریم.
قبل از اینکه خواندن این کتاب را شروع کنید، به چه فکر می کردید؟ احتمالا در مورد برنامه های آخر هفته یا پروژه های کاری و سررسیدشان فکر می کردید. صرف وقت برای فکر کردن در مورد آینده، ممکن است احساس مفید بودن به شما بدهد اما اغلب خلاف آن اتفاق می افتد.
چرا؟ تمرکز روی آینده توجه شما را به لحظه حال کم می کند و باعث می شوید اتفاقات مهم زمان حال را از دست بدهید. این عدم حضور در حال می تواند در خانه و محل کار مشکلاتی به وجود آورد. از این گذشته، دائما به اتفاقات آینده فکر کردن، هم بهره وری شما را کاهش می دهد و هم از لحاظ عاطفی و روانی شما را تحلیل می برد.
حضور کامل در لحظه حال، هم عملکرد کاری شما را بهبود می دهد و هم کارتان را لذت بخش تر می کند. این باور که انجام چند کار هم زمان به بهره وری کمک می کند را دور بریزید. درواقع با این روش کیفیت هریک از آن چندکاری که با هم انجام می دهید کاهش می یابد. مطالعه روی افرادی که حین رانندگی صحبت می کردند نشان داد که فعالیت آن بخش از مغز که به رانندگی اختصاص دارد، در حین مکالمه ۳۷ درصد کاهش می یابد. مطالعه دیگری نشان می دهد وقتی افراد ۱۰۰ درصد روی کاری متمرکز می شوند، خوشحال تر هستند- حتی اگر خود آن کار کسل کننده باشد.
اما چطور می توان در لحظه حال حضور یافت؟ راه میانبری وجود ندارد. حضور در لحظه مهارتی است که باید تمرین کرد و آموخت.

اولین گام این است که عوامل مزاحم که باعث حواس پرتی می شوند از خود دور کنید. محل کار خود را پاکسازی کنید؛ دسترسی به وب سایت هایی که دوست دارید را در لپ تاپ خود مسدود کنید و تلفن همراه خود را در حالت بی صدا قرار دهید.
گام بعدی این است که سعی کنید در فواصل زمانی کوتاه روی کار خود متمرکز بمانید؛ می توانید از تایمر استفاده کنید. وقتی زمان های مشخص و محدودی برای کار خود تعیین می کنید، از کارها بیشتر لذت می برید و حس مفید بودن و موفقیت می کنید.
تمرین های مراقبه هم راه دیگری برای حضور در لحظه هستند. با کنار گذاشتن افکار از ذهن، آرام تر می شود و بیشتر به جهان اطراف خود توجه می کنید.
مراقبه به جز افزایش بهره وری و شادی نتایج شگفت انگیز دیگری هم دارد. بعضی از افرادی که مراقبه می کنند، می گویند جهانی شفاف تر با رنگ های روشن تر و مزه های غنی تر تجربه کرده اند.
بسیاری از ما در جهانی مملو از استرس مداوم زندگی می کنیم که گفته می شود برای بقا لازم است- اما در واقع این طور نیست.
بسیاری از مردم تصور می کنند استرس سوخت مورد نیاز مغز برای بروز رفتارهای مشخصی مثل جاه طلبی یا دستاوردهای فردی است.
دو نوع استرس وجود دارد: استرس خوب کوتاه مدت و استرس بد بلندمدت
استرس خوب کوتاه مدت و استرس بد بلندمدت.
استرس کوتاه مدت آدرنالین در بدن ترشح کرده و اغلب باعث عملکرد بهتر فیزیکی و روانی می شود. خوشی و هیجانی که یک ورزشکار با تشویق تماشاچیان حس می کند، به او انگیزه می دهد بهترین عملکردش را بروز دهد. به همین دلیل است که تمرین و بازی در مسابقه «واقعی» کاملا با هم متفاوت اند.
اما استرس بیش ازحد می تواند به بدن آسیب زده، در نهایت تبدیل به استرس مزمن شود. چنین وضعیتی موجب بیماری شده و حتی اطرافیان شما را دچار استرس می کند.
احساسات چه مثبت و چه منفی، مسری هستند؛ می توانند از طریق مواد شیمیایی موجود در عرق ما منتقل شوند. بنابراین وقتی کارمندی مضطرب یا نگران است، استرس او روی همه تاثیر می گذارد.
البته جای نگرانی نیست. استرس بلندمدت را می توان از طریق انعطاف پذیری طبیعی بدن تحت کنترل درآورد. بز کوهی را در نظر بگیرید که چند دقیقه بعد از گریز از دست یک مهاجم مشغول چرا می شود! ما انسان ها هم توانایی آرام کردن خود را داریم- بدون آن هرگز نمی توانستیم از پس چالش های زندگی برآییم.
حتما دیده اید بچه ها چطور میان اشک ریختن ناگهان می خندند. این نمونه کاملی از انعطاف پذیری و توانایی بازیابی روان انسان است.
اما انعطاف پذیری خیلی از مردم در برابر موقعیت های استرس زا کاهش یافته است. دقت کرده اید تبلیغات چطور از استرس برای جلب توجه خریداران استفاده کرده و وعده زیبایی یا یافتن فردی جذاب در صورت استفاده از محصول می دهند؟ در واقع با یادآوری اینکه ممکن است این چیزها را در زندگی تان کم داشته باشید، به شما استرس می دهند!
انبوهی از ایمیل های روزانه، آخرین به روزرسانی شبکه های اجتماعی و اخبار رسانه ها، همه باعث استرس بیشتر انسان مدرن شده اند.

نظرات کاربران درباره میکروبوک مسیر شاد زیستن

خوب بود
در 2 سال پیش توسط Alireza 7
عالی
در 2 سال پیش توسط اکبر زیدی
بد نیس
در 2 سال پیش توسط afa...hfb
خوب وآموزنده بود
در 2 سال پیش توسط شهناز نوری