0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
ثروتمندترین مرد بابل
٪50

معرفی، خرید و دانلود کتاب ثروتمندترین مرد بابل

ناشر:
هورمزد
درباره ثروتمندترین مرد بابل

به توصیه و تایید افراد موفق و ثروتمند و راهنمایانی که برای موفقیت مالی افراد معمولی برنامه‌ریزی می‌کنند؛ مسیر کامیابی و موفقیت مالی نیازمند یک روش منسجم و عملی است تا افراد بتوانند با رعایت آن، در مسیر ثروتمندتر شدن قدم بردارند. جورج سیموئل کلاسون روانشناس اهل آمریکا؛ آموزه‌های پربازده و ماندگار مردمان ثروتمند در طول تاریخ را در کتاب ثروتمندترین مرد بابل گردآوری کرده است.آموزه‌هایی که می‌توانند همچون یک نقشه‌ی گنج عمل کنند و خوانندگان کتاب به سمت دست‌یابی به اهداف ‌و موفقیت‌های مالی هدایت کنند.

 about book image

درباره کتاب ثروتمندترین مرد بابل

کتاب ثروتمندترین مرد بابل (The Richest Man in Babylon) اثر جورج سیموئل کلاسون، در سال 1927 منتشر شد. این کتاب در ابتدا به صورت جزواتی در زمینه‌ی مدیریت مالی و موفقیت نوشته شده بود که جورج سیموئل کلاسون آن‌ها را گردآوری کرد و در قالب یک کتاب عرضه کرد.

کتاب ثروتمندترین مرد بابل درباره‌ی شهر قدیمی بابل است که در روزگار قدیم ثروتمندترین شهر جهان بود و شهرت و آوازه‌ی ثروت آن در سراسر دنیا می‌پیچید.  جورج سیموئل کلاسون حکایت‌های کاربردی و ماندگاری را که محدود  زمان قدیم نیست  در کتاب ثروتمندترین مرد بابل  بیان می‌کند تا خواننده با استفاده از تکنیک‌های ذکر شده به پیشرفت مالی دست یابد.

کتاب ثروتمندترین مرد بابل با راه‌کارهای ساده و عملی به افرادی که در پس‌انداز کردن، کسب‌وکار و قرض‌هایشان مشکل دارند، کمک می‌کند. در واقع کتاب یک برنامه مدون و قابل اجرا است که هر فرد با هر سطح درآمد می‌تواند از آموزه‌های آن استفاده کند و به موفقیت اقتصادی که آرزویش را دارد، برسد.

مرور کتاب ثروتمندترین مرد بابل 

بخش اول کتاب ثروتمندترین مرد بابل،  «نگاهی کلی به تاریخ بابل» است که در آن تاریخ این شهر و چگونگی کشف آن در قرن بیستم مطرح می‌شود. شهر بابل به عنوان قدیمی‌ترین مرکز تمدنی که اسناد مکتوب از آن به دست آمده توجه مورخان و باستان‌شناسان را به خود جلب می‌کند. این شهر با استفاده از رود‌خانه‌ی فرات و به کارگیری دانش در ایجاد سد و کانال‌های آبی در دورترین جای تاریخ، حدود هشت هزار سال پیش به ثروتمندترین شهر جهان تبدیل شده بود.

جورج سیموئل کلاسون با روایت زندگی مردمان شهر بابل- اولین کسانی که از ابزارهایی همچون پول و سفته برای معاملات بازرگانی خود استفاده می‌کردند - ما را در پیش برد اهداف‌ مالی‌مان راهنمایی می‌کند.

«مردی که طالب طلا بود» عنوان اولین حکایت کتاب ثروتمندترین مرد بابل است که در آن «بنسیر» ارابه ساز و «کوبی» چنگ نواز در بابل زندگی می‌کنند ولی مشکلات مالی و بدهکاری گریبان‌گیر آن‌هاست. «بنسیر» و «کوبی» برای یافتن راه حل و رموز سرمایه‌گذاری تصمیم می‌گیرند نزد «آرکارد» که ثروتمندترین مرد بابل است بروند.

حکایت بعدی کتاب با عنوان «پولدارترین مرد بابل» داستان زندگی و شیوه‌ی ثروتمند شدن «آرکارد» است. او در این فصل به «بنسیر» و «کوبی» اصول ثروت‌اندوزی و موفقیت مالی را یاد می‌دهد. «آرکارد» از تجربه‌ی خودش هنگامی که کاتب جوانی بوده می‌گود.  مردی که به او اولین وام را داد: «اگر می‌خواهی ثروتمند شوی آنچه پس‌انداز می‌کنی باید سود داشته باشد تا فرزندان آن هم سودآور باشند، به کمک این فرمول تو به ثروت فراوانی خواهی رسید. ثروت مانند درختی است که از یک دانه‌ی کوچک شروع به رشد می‌کند.»

 «آرکارد» هفت اصل برای دستیابی به اصول تغییرناپذیر موفقیت مالی را عنوان می‌کند. این اصول عبارتند از «پول جمع کردن را شروع کن»، «هزینه‌ها را کنترل کن»، «طلایت را چند برابر کن»، «پس‌اندازت را حفظ کن»، «خرید خانه، یک سرمایه‌گذاری سود آور»، «تضمین کن که در آینده درآمدی خواهی داشت» و «توانایی پول در آوردنت را بیشتر کن».

جورج سیموئل کلاسون در کتاب داستان «آرکارد» را پیش می‌برد و چند حکایت دیگر به انضمام پنج قانون طلایی دیگر نیز بیان می‌کند که با خواندن آن‌ها می‌شود از تکنیک‌ها‌، دانش و آگاهی مالی بهره‌مند شد. در ادامه حکایت‌های کتاب ثروتمندترین مرد بابل داستان «دیوارهای شهر بابل» یعنی حمله آشوریان به شهر بابل را روایت می‌کند. این حکایت عظمت شهر بابل را دربرابر نفوذ دشمن به نمایش می‌گذارد.

درباره جورج کلاسون، سرمایه‌گذاری که نویسنده شد

جورج سیموئل کلاسون George Samuel Clason نویسنده و سرمایه‌گذار آمریکایی در نوامبر 1874 در شهر لوئیزیانا متولد شد. او تحصیلاتش را در دانشگاه نبراسکا به پایان رساند و مدتی را نیز در ارتش خدمت کرد. جورج ساموئل کلاسون موسس شرکت نقشه‌کشی کلاسون و نخستین ناشر کتاب «نقشه راه‌ها در آمریکا» نیز بود. اثر برجسته‌ی این نویسنده ثروتمندترین مرد بابل است که با وجود این‌که حدود یک قرن از انتشار آن می‌گذرد همچنان در کشورهای مختلف تجدید چاپ می‌شود.

جورج سیموئل کلاسون در تاریخ 7 آوریل سال 1975 درگذشت و در ایالات کالیفرنیا آمریکا به خاک سپرده شد. از او آثار کمی به جا مانده که می‌توان غیر از کتاب ثروتمندترین مرد بابل، به «کار درست خود را پیدا کنید» Find Your Right Job و «پیش به سوی طلا» Gold Ahead اشاره کرد.

کتاب ثروتمندترین مرد بابل الهام‌بخش رابرت کیوساکی

کتاب ثروتمندترین مرد بابل علاوه بر این‌که توجه علاقه‌مندان به کتاب‌های موفقیت و اصول مالی را جذب کرد الهام‌بخش افرادی همچون «رابرت کیوساکی» و «دونالد ترامپ» نیز بود. «رابرت کیوساکی» سرمایه‌گذار و نویسنده‌ی کتاب‌های «پدر پولدار پدر فقیر» و «مدیریت مالی موفق» درباره‌ی جمله‌ی «اول سهم خودتان را از درآمد خود بردارید» از جورج سیموئل کلاسون می‌گوید: «در پس این جمله پرورش مهارت‌های نظیر انظباط شخصی و مالی، صبر و شکیبایی و استقامت و پایداری نهفته است. مطالعه این کتاب و انجام مراحل عملیاتی آن به همه کسانی که دغدغه تامین مالی آینده خود را دارند، توصیه می شود.»

ترجمه فارسی کتاب ثروتمندترین مرد بابل

کتاب ثروتمندترین مرد بابل  ترجمه‌ ژیلا ناظریان  را «انتشارات هورمزد» منتشر کرده و نسخه الکترونیک آن برای خرید و دانلود در اختیار سایت و اپلیکیشن فیدیبو است.

همچنین کتاب صوتی ثروتمندترین مرد بابل  با گویندگی «محمد عمرانی» را «نوین کتاب گویا» را منتشر کرده و در فیدیبو موجود است. «سبکتو» نیز ناشر صوتی دیگری هست که کتاب صوتی ثروتمندترین مرد بابل را با روایت «دادبه دادمهر» در اختیار فیدیبو قرار داده و برای شنیدن و دانلود آن می‌توانید به سایت و اپلیکیشن مراجعه کنید.

ناشرین دیگری نیز کتاب ثروتمندترین مرد بابل را با ترجمه‌های مختلفی راهی بازار کرده‌اند. «نشر پلک»  با ترجمه‌ی «سیامک صادقی»، «نشر راه بین» با ترجمه‌ی «مهدی مجرد زاده کرمانی» و «آئینه دانش» با ترجمه‌ی «مهناز مهری» کتاب ثروتمندترین مرد بابل  را منتشر کرده‌اند. 

about book image

در بخشی از کتاب ثروتمندترین مرد بابل می‌خوانیم

جوانان تجربه‌ای ندارند از این‌رو، نمی‌توانند درک کنند که قرض بی‌ثمر مثل چاه عمیقی فرد را به سرعت به پایین می‌کشد و برای مدتی فرد بیهوده دست و پا می‌زند. افسوس و پشیمانی جلوی روشنایی خورشید را می‌گیرد و روز را چون شب، تیره و تار می‌کند و شب‌های آن غم‌انگیز و اندوه‌بار است؛ اما من با قرض کردن طلا مخالفتی ندارم. من این کار را تشویق می‌کنم. فقط توصیه‌ام این است که برای یک هدف معقول قرض گرفته شود. من اولین موفقیت واقعی خودم را به عنوان یک تاجر با طلای قرض شده کسب کردم؛ اما وام‌دهنده در یک چنین موردی چه باید بکند؟ جوانی که کاملا ناامید است و کاری انجام نمی‌دهد...او مایوس است و هیچ تلاشی برای بازگرداندن وام انجام نمی‌دهد. قلبم گواهی می‌دهد که عاقبت پدر این جوان از زمین و گله‌ی خود محروم می‌شود.

ردان جرئت کرد و گفت: تو نکات زیادی گفتی که من از آن استفاده کردم اما من جواب سئوالم را نگرفتم. من پنجاه سکه‌ی طلایم را به شوهر خواهرم قرض بدهم یا نه؟ آن‌ها تنها خویشاوندان من هستند.

خواهرت زن اصیلی است که من برای او احترام زیادی قائل هستم و اما در مورد شوهر خواهرت او باید بیاید از من پانصد سکه قرض بخواهد و بعد من باید از او بپرسم برای چه کاری می‌خواهد استفاده کند و اگر پاسخ دهد که می‌خواهد تاجر شود؛ تاجری مثل خودم و در کار جواهرات و اسباب و اثاثیه قیمتی معامله کند؛ من می‌گویم از تجارت چه می‌دانید؟

آیا می‌دانی که از کجا می‌توانی جنسی را با قیمت پایین خرید کنی؟ آیا می‌دانی در کجا با قیمتی خوب می‌توانی آن را به فروش برسانی؟ آیا او به این سئوالات جواب مثبت خواهد داد؟

ردان به اطمینان جواب داد: نه او نمی‌تواند. او بیشتر در ساختن نیزه یک وقت‌هایی هم در خرید کارگاه به من کمک می‌کند. پس من باید به او بگویم که این اصلا تصمیم عاقلانه‌ای نیست. یک تاجر باید اول راه‌ورسم تجارت را یاد بگیرد.

بلند پروازی‌ها، هر چند هم که ارزشمند باشند، عملی نیستند و به آن‌ها وام طلا داده نخواهد شد؛ اما فرض کنیم که او می‌گفت: بله من با تاجرهای زیادی کار کرده‌ام، من می‌دانم که چطور باید به ازمیر سفر کرد و چگونه با قیمت پایین قالیچه‌های دستبافت خانم‌های خانه‌دار را خرید کنم.

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
گوینده هوشمند (AI)
راوی
حجم
1,020.۴۲ کیلوبایت
تعداد صفحات
168 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۵:۳۶:۰۰
نویسنده جورج سمیوئل کلاسون
مترجمژیلا ناظریان
ناشرهورمزد
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
The richest man in Babylon, c۲۰۰۸
تاریخ انتشار
۱۳۹۶/۰۳/۲۲
قیمت ارزی
3 دلار
قیمت چاپی
99,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
راوی
۱۰۲۰.۴۲ کیلوبایت
۱۶۸ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.4
از 5
براساس رأی 403 مخاطب
آموزنده 🦉 (3)
انگیزه‌بخش 🚀 (3)
5
ستاره
69 ٪
4
ستاره
14 ٪
3
ستاره
7 ٪
2
ستاره
3 ٪
1
ستاره
4 ٪
182 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5

اینکه ۱/۱۰ درامدت رو پس انداز کنی توی کتاب دولت و فرزانگی هم اومده به نظرم واقعا ایده نابیه و شدنیه. قبلا این کار رو نکردم اما چون توی ۲ کتاب خوندم پس حتما عملیه. راه بی پولی کیف پول به پر از پول رو به شما نشون میده و میگه که چگونه حفظش کنید. غنیمت شمردن فرصت ها و سرمایه گذاری برای پول بیشتر هم آموزش میده. کلا این کتاب وارد هر مبحثی میشد جامع و کامل و خیلی ساده و روان توضیح میداد و از مترجمش واقعا سپاس گذارم به خاطر ترجمه بی عیب و نقصش و همچنین از فیدیبو. مرسی که هستین

4

کتاب خوبی بود،واقعا تحولی عظیمی در بدست اوردن پول و رسیدن به هدف در من ایجاد کرد.لازمه تو دنیای زرق و برق امروزی با توجه به تنوع طلبی انسان و خواسته های بیشمار نسبت به منابع محدود ما ملزم به ایجاد قانونی باشیم که بتوانیم منابعمان را برای رسیدن به هدف نهایی مدیریت کنیم.تا بعدا مجبور نباشییم که زیر بار قرص و گرفتاری های بیشتری شویم.

5

.تقریبا تمام کتابهای موجود دررابطه با موضوعات مالی را مطالعه کردم ولی هیچکدام به اندازه این کتاب بمن کمک نکرد.

5

کتاب در مجموع خوبه و به نوعی روحیه صرفه جویی و پس انداز رو در آدم زنده میکنه. حتی راهکارهای خوبی هم ارائه میده اما در کشوری که پولی که تویه جیبته فردا ارزشش کمتر از امروزش هست جواب نمیده...

5

با توجه به تعریف دوستان من هم نسخه صوتی را خریداری کردم متاسفانه در حد و حدود تعریف و تمجید ها نبود و اینکه خیلی هم تکرار مکررات داشت کل مبحث ارائه شده در یک سوم حجم کتاب قابل ارائه بود نه اینکه بگم حرف تازه ای نداشت اما این همه هم تعریفی نبود و می توانست مختصرتر باشد

5

این کتاب انقد قشنگه که یه شبه تمومش میشه کرد داستان های کتاب در مورد نحو کسب ثروت پول دار های مصره اگر با کتابی که کیوساکی نوشته مقایسه کنید میبینید فکر همونه فقط روشش عوض شه

5

من یه جون هیژده ساله هستم و میخام با خوندن این کتاب ها یاد بگیرم زندگیمو بسازم و این کتاب قطعا خیلی کمک هم کرده

5

به نظرم اول این کتاب باید خوانده بشه و بعد پدر پولدار پدر فقیر. من برعکس خوندم و فکر میکنم اگر اول این رو میخوندم جذاب تر میشد. از کتاب بسیار لذت بردم، تا اواسط کتاب به این فکر میکرم که داره بدیهیات رو میگه، اما بعد تاثیر کتاب و داستان ها بر روی فکرم رو حس کردم. ارزش مطالعه داره. نیمه دوم کتاب زیبا تر هست.

5
پربار 🌳

محتوای کتاب خیلی پر بار بود پیشنهاد میکنم برای همه سنین به خصوص ۱۸ تا ۲۵ سال از الان پس انداز و سرمایه گذاری رو شروع کنید پیشنهاد بعدی من اینه که این کتاب و کتاب پدر پولدار و پدر فقیر رابرت کیوساکی رو باهم بخونید تا مطالب رو به صورت عمیق درک کنید دو کتاب مکمل همدیگر هستند. ترجمه کتاب هم عالی بود.

5

به نظرم حتی اگر قصد بیزینس ندارید این کتاب برای کسانی که زندگی روتین دوست دارند هم مفیده. ولی اگر قصد بیزینس دارید این اولین کتابیه که باید خوند.

نمایش 172 نقد دیگر
4.4
(404)
آموزنده 🦉 (3)
37,000
٪50
18,500
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
ثروتمندترین مرد بابل
٪50
ثروتمندترین مرد بابل
جورج سمیوئل کلاسون
هورمزد
4.4
(404)
آموزنده 🦉 (3)
37,000
٪50
18,500
تومان

از همین نویسنده مطالعه کنید

مشاهده بیشتر