0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
این کتاب را فعلا نخر
٪30

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی این کتاب را فعلا نخر

نویسنده:
جان پری
درباره این کتاب را فعلا نخر

‌درباره‌ی کتاب صوتی این کتاب را فعلا نخر اثر جان پری

کتاب صوتی این کتاب را فعلا نخر کتابی است برای کسانی که از قصد دارند از شنبه شروع کنند. بسیاری از ما برای شروع کار‌هایی که می‌دانیم باید انجام دهیم تنبلی می‌کنیم و مدام آن را پشت گوش می‌اندازیم. با این که می‌دانیم موعد انجام کاری نزدیک است یا انجام آن کار تا چه اندازه می‌تواند به پیشرفت برنامه‌هایمان یاری برساند اما تا جایی که می‌توانیم با بهانه‌تراشی‌های گوناگون و یا تنبلی اقدام برای انجام آن کار را به تعویق می‌اندازیم. کتاب این کتاب را فعلا نخر با عنوان جذابش که خود اشاره به همین پشت گوش انداختن و تنبلی دارد به شنونده‌ی خود کمک می‌کند تا از فضای یاس و بی‌انگیزگی بیرون بیاید و اقدام فوری برای شروع فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده‌اش انجام دهد. انتشارات نوین کتاب گویا کتاب صوتی این کتاب را فعلا نخر را با ترجمه‌ی مسیحا برزگر عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرارداده است.

about book image

مروری بر فصل‌های کتاب صوتی این کتاب را فعلا نخر

کتاب صوتی حاضر مجموعه‌ای از دوازده فصل با نام‌های زیر است:

 • این کتاب را فعلا نخر!
 • پشت‌گوش اندازی سامان یافته
 • رابطه‌ی پشت‌گوش اندازی و کمال گرایی
 • فهرست کردن کارها
 • میزان و موزون باش
 • کامپیوتر و پشت‌گوش اندازی
 • بهانه‌ای برای سازماندهی افقی
 • همکاری با دشمن
 • فواید جانبی
 • آیا باید از دست پشت‌گوش اندازان عصبانی باشیم
 • نتایجی ژرف
 • چگونه این عادت را ترک کنیم؟

 

‌در بخشی از کتاب صوتی این کتاب را فعلا نخر می‌شنویم

برای آدم پشت گوش انداز کامپیوتر چیزی بسیار بزرگ و مهم است. آدم‌های پشت گوش انداز دوست دارند در دقیقه‌ی نود کار را به بهترین شکل تمام کنند و تحویل دهند. به ویژه اگر کار چیزی باشد که بتوان آن را ایمیل کرد. آخرین دقیقه‌ی پیش از ضرب‌العجل نیز باز برای انجام دادن کار زود است. زیرا در گذشته باید آن‌را پست می‌کردند و مدت‌ها طول می‌کشید تا به دست گیرنده برسد. حالا دیگر می‌توان آن را ایمیل کرد و بلافاصله به دست مخاطب رساند. از طرفی کامپیوتر بهانه‌ای برای اتلاف وقت آدم پشت گوش انداز نیز هست. ساعت‌ها پای کامپیوتر نشستن و سرک کشیدن بیهوده به سایت‌ها و پیام‌ها و خبر‌های بی‌ربط بسیار وقت‌گیر است. من اما با وسوسه‌ی غرق شدن در کامپیوتر و به تعویق انداختن کارهای مهم رو‌به‌رو شدم و این مشکل را حل کردم. اکنون می‌خواهم تجربه‌ی خود را در این زمینه با شنوندگان این کتاب نیز سهیم کنم. از وقتی که پای اینترنت و ایمیل به میان آمد کارهای مهم من روی هم تلنبار شدند و من غرق کامپیوتر شدم. برای انجام دادن آن کارها همیشه وقت بود و من هیچ وقت به آن‌ها نمی‌پرداختم. پرسه زدن در سایت‌ها وغیره بهانه‌ای شده بود برای نپرداختن به کارهای فوری و ضروری. این شیوه موجب نتایج ناخوشایند نیز می‌شد. نامه‌هایی روی میز من تلنبار شده بود که گمان نمی‌رفت پاکت آن‌ها هرگز باز شود. اصلا گمان نمی‌رفت که آن‌ها ممکن است بسیار مهم باشند. اگر مهم بودند حتما فرستنده‌شان نامه‌ی دومی می‎فرستاد و من مجبور می‌شدم به دنبال نامه‌ی اصلی و نخستین بگردم و ببینم موضوع از چه قرار است. یک‌بار تصادفا نامه‌ای را از زیر فایل‌های خاک گرفته بیرون کشیدم. دو سه سال از ارسال آن نامه گذشته بود. آن را باز کردم و خواندم. دعوت شده بودم به مشارکت در تاسیس یک شرکت بسیار سودآور. من از مشارکت در آن برنامه محروم شده بودم زیرا به آن نامه پاسخ نداده بودم.

بعضی از نامه‌ها ما را به سایت‌هایی هدایت می‌کنند که به لانه‌ی خرگوش آلیست در سرزمین عجایب شبیه‌اند. هرچه پیش می‌روی به ته آن نمی‌رسی. ساعت‌ها وقت سپری می‌کنی. از موضوعی به موضوع دیگر می‌پری. از این سایت به آن سایت و آنگاه ناگهان متوجه می‌شوی که خورشید غروب کرده و روز تو سپری شده است. البته این کار بعضی وقت‌ها مزایایی هم دارد. یعنی به چیز‌هایی می‌رسی و به چیز‌هایی پی می‌بری که در حالت عادی روحت هم از آن‌ها اطلاعی نداشت. اطلاعات و تجربه‌هایی از این دست گاهی در جلسات و گفت و گو‌ها خیلی به کار می‌آید. در ضمن برای حل جدول کلمات متقاطع نیز عالیست. اما گاهی این ساعت‌ها و روزها سپری می‌شوند بی‌آنکه چیزی دندانگیر عاید شود. گشتن در سایت‌های اینترنتی و از این شاخه به آن شاخه پریدن به دیدن فیلم‌های بی‌محتوای تلویزیونی شبیه است. با اتکای صرف بر اراده نمی‌توان از دیدن فیلم‌های بی‌محتوای تلویزیونی صرف نظر کرد و از پای تلویزیون بلند شد.

چرا باید کتاب صوتی این کتاب را فعلا نخر را خواند؟

همگی ما بدون شک در خود استعداد‌هایی داریم که در بسیاری موارد تنها به دلیل بی‌حوصلگی و تنبلی شکوفا شدن آن‌ را به تعویق انداخته‌ایم. کتاب صوتی این کتاب را فعلا نخر به خواننده کمک خواهد کرد تا این احساس بی‌انگیزگی را در خود از بین ببرد و در راستای شکوفا کردن استعداد‌هایش گام بردارد.

 • کتاب صوتی این کتاب را فعلا نخر در دسته‌ی کتاب‌های موفقیت قرار دارد.
 • کتاب صوتی این کتاب را فعلا نخر مناسب برای گروه سنی بزرگ‌سال است.
 • خوانش کتاب صوتی صوتی این کتاب را فعلا نخر را میلاد فتوحی به‌عهده داشته‌است.
 • کتاب صوتی این کتاب را فعلا نخر 120 دقیقه زمان دارد و در 12 فصل با خوانش میانگین ده دقیقه‌ای تهیه شده است.

 

about book image

آن‌چه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب صوتی این کتاب را فعلا نخر اثر جان پری بود.خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی موفقیت می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
109.۸۹ مگابایت
مدت زمان
۰۱:۵۸:۴۵
نویسندهجان پری
مترجممسیحا برزگر
راوی میلادفتوحی
ناشرنوین کتاب
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۳۹۶/۰۳/۲۱
قیمت ارزی
5 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۱۰۹.۸۹ مگابایت
۰۱:۵۸:۴۵

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
3.7
از 5
براساس رأی 162 مخاطب
حال‌خوب‌کن ✨ (1)
5
ستاره
31 ٪
4
ستاره
37 ٪
3
ستاره
12 ٪
2
ستاره
6 ٪
1
ستاره
12 ٪
105 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
4

چون گفته فعلا نخر منم فعلا نمیخرم ?

2

این کتاب نویسنده اش فلسفه دان هست و روانشناس نیست ولی آنطور که به نظر میاد اتفاقی یک مقاله ای راجبه به تاخیر انداختنِ انجامِ کارهای ضروری نوشته بوده که مورد استقبال واقع شده بود و الان همون مقاله تبدیل شده به یک مینی کتابِ ۱۲ فصله. به نظر هفتاد درصد مطالب این کتاب بعدا به مقاله اضافه شده تا تبدیل به کتاب بشه. تا ۱۰ فصل که گوش دادم داره سیر رسیدن به این مقاله اش رو توضیح میده و انگار اصل مقاله در حاشیه اس و اینطور تلقی میکنه که قراره در فصل های پیشِ رو رازی رو برملا کنه. به نظرم ۸ هزار تومان برای همچین کتابی حتی صوتی در مقایسه با کتابهای دیگر خیلی زیاده و اگر فعلا این کتاب رو نخریدید بعدا هم لازم نیست بخرید.

4

کی بخرم؟?

2

تقریبا میشه گفت تمام کتاب همون طور که خود نویسنده بیان میکنه،فصل اول کتاب هست که در واقع اون فصل مقاله ای هست که نویسنده قبلا به صورت جدا گانه اون رو نوشته و مجددا توی این کتاب آورده،بقیه فصل ها توضیح بیشتر همون فصل اول هست. ساختار کلی کتاب این موضوع رو بیان میکنه که اگه شما آدم پشت گوش اندازی هستید لازم نیست خودتون رو تغییر بدید و فقط باید برنامه انجام دادن کارهاتون رو تغییر بدید. متاسفانه با وجود جملات واقعا تامل برانگیزی که در خلال کتاب بیان شده،من با نظر کلی نویسنده راجع به روشی برای "به انجام رساندن کارها" مخالفم.

5

من خیلی خوشحال هستم که دانلود اش کردم. کتاب مناسب کسانی هستش که در عین هوش بالا، کارها رو پشت گوش میندازن. مثل نویسنده ی خود کتاب. در این کتاب از شماتت و نصیحت خبری نیست.بلکه تکنیک های خوبی داره

5

الحق که ایرانی هستیم ، دنبال ۴ تا نظر بودم ببینم خوبه یا نه حس کردم اومدم زیر پست چرت اینستاگرام ، بعد انتظار داریم وضع مملکت بهتر ازین باشه

4

با کامنت‌های دوستان خیلی شک داشتم که کتاب رو بخرم، اما دلو زدم به دریا و خریدمش. اول اینکه ممنون از کامنت‌هایی که منو به خرید ترغیب کرد. دوم اینکه در مورد دوستانی که این کتاب براشون مفید نبوده چیزی نمیدونم، اما اگه شما یک آدم پشت گوش انداز هستین احتمالا این کتاب از نظرتون بینظیره. دو روزه صبر کردم تا چند فصل برم جلو و بعد نظر بدم پس دوست عزیز اگه پشت گوش اندازی این کتاب خیلی ارزش گوش دادن داره. واقعا خوشحالم که تصادفی بهش برخوردم.

4

لطفا در تنظیمات نرم افزار برای دانلود کتاب های صوتی، امکان دانلود در کارت حافظه را هم فراهم فرمایید چون حافظه داخلی گوشی حجمش کم است. ممنون از اپلیکیشن بسیار خوبتون

5

در انتهای کتاب حس بسیار خوبی بهت دست میده، نویسنده از دید فلسفی انسانها رو تحلیل می کنه و سعی داره بهمون بگه با توجه به معنای خوشبختی زندگی کنید!

1

نویسنده طبق اعتراف خودش یک پشت گوش انداز هست، برای همین این کتابش اینقدر بد از آب در آمده! احتمالا گذاشته لحظه ی آخر با عجله نوشته. فصل های کتاب بسیار کوتاه است و هیچ حرف خاصی برای زدن نداشته. کتاب از شنبه که در همین فیدیبو به صورت صوتی وجود دارد خیلی ارجح تر است.

نمایش 95 نقد دیگر
3.7
(162)
حال‌خوب‌کن ✨ (1)
24,000
٪30
16,800
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو
این کتاب را فعلاً نخر
این کتاب را فعلاً نخر
هنر پشت گوش انداختن

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
این کتاب را فعلا نخر
٪30
این کتاب را فعلا نخر
جان پری
نوین کتاب
3.7
(162)
حال‌خوب‌کن ✨ (1)
24,000
٪30
16,800
تومان