0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
یک روز دیگر

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی یک روز دیگر

نویسنده:
میچ آلبوم
درباره یک روز دیگر

درباره کتاب صوتی یک روز دیگر

کتاب «یک روز دیگر» For one more day نوشته‌ی «میچ آلبوم» در سال 2006 منتشر شد. این کتاب روایت حسرت‌ها و فرصت‌های ازدست‌رفته‌ی زندگی است که از زبان راوی بدون هویت تعریف می‌شود. «چیک» شخصیت اصلی این داستان پس از گذشت هشت سال از مرگ مادرش هنوز نتوانسته او را فراموش کند به همین دلیل زندگی‌اش با بحرانی شدید و غیرقابل‌کنترل روبه‌رو می‌شود. روابط شخصی و اجتماعی‌اش تحت تأثیر این موضوع قرار می‌گیرد و همسر و دخترش او را ترک می‌کنند. «چیک» در حسرت دیدن دوباره‌ی مادرش با زندگی پس از مرگ آشنا می‌شود و خواننده‌ی این داستان را در فضایی کمتر ترسیم شده قرار می‌دهد.

کتاب صوتی «یک روز دیگر» فناپذیری همه‌ی عناصر دنیا حتی عشق مادر به فرزند را بیان می‌کند و تصویری از گمگشتی افراد پس از مرگ عزیزانشان را نشان می‌دهد. «میچ آلبوم» در این اثر همانند سایر آثارش از مرگ و دنیای پس از این جهان صحبت کرده و داستان را در فضایی مبهم و ناشناخته به نگارش درآورده است. این کتاب پس از انتشار با نقدهای متفاوتی روبه‌رو شد، برخی آن را استثنایی و بسیار الهام‌بخش معرفی کردند و برخی نثر آن را غیرمنسجم دانستند با این وجود این کتاب در لیست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت.

about book image

درباره میچ آلبوم

«میچ آلبوم» Mitch Albom نویسنده و روزنامه‌نگار آمریکایی در 23 ماه می سال ۱۹۵۸ در نیوجرسی به دنیا آمد. او در نوجوانی به موسیقی علاقه داشت و مدتی را به کشیدن کاریکاتور مشغول بود. او در جوانی تحصیلاتش را در رشته‌ی جامعه‌شناسی در دانشگاه براندایز به سرانجام رساند و قدم در حرفه‌ی روزنامه‌نگاری گذاشت. او از دهه‌ی نود میلادی نوشتن داستان را به‌طور حرفه‌ای دنبال کرد و در سال 1997 کتاب معروف و پرمخاطب «سه‌شنبه‌ها با موری» را منتشر کرد. این رمان که دربرگیرنده‌ی داستانی فلسفی و زندگی‌بخش است پس از انتشار به سی زبان دنیا ترجمه شد و تا امروز بیش از 39 میلیون نسخه از آن در سراسر دنیا به فروش رفته است.

«میچ آلبوم» داستان‌های واقعی و الهام‌بخش را دست‌مایه‌ی آثارش قرار می‌دهد و به‌گونه‌ای مجذوب‌کننده آن‌ها را می‌نویسد. او سال 2003 دومین رمانش با عنوان «پنج نفری که در بهشت ملاقات می‌کنید» را منتشر کرد که داستان آن با مرگ شخصیت اصلی قصه آغاز می‌شود. از این داستان هم مانند کتاب اول «میچ آلبوم» بسیار استقبال شد و نام نویسنده‌اش را بیش‌ازپیش در جهان به معروف کرد. «آلبوم» نویسنده‌ی پرکاری نیست، او علاوه بر داستان‌سرایی به‌عنوان مجری‌ در رادیو و تلویزیون هم مشغول به کار است و یکی از نویسندگان مطرح در روزنامه‌ی «دیترویت فری پرس» به شمار می‌رود.

ترجمه کتاب صوتی یک روز دیگر به زبان فارسی

کتاب صوتی «یک روز دیگر» نوشته‌ی «میچ آلبوم» را ناشر صوتی نوین کتاب گویا با صدای «میکائیل شهرستانی» منتشر کرده است که در همین صفحه از فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. این اثر را «گیتا گرکانی» ترجمه و آن را نشر قطره سال 1389 منتشر کرد که نسخه‌ی الکترونیک آن نیز در فیدیبو موجود است.

about book image

در بخشی از کتاب صوتی یک روز دیگر می‌شنویم

ظاهراً پدرم تمام این سال‌ها آن‌ها را نگه‌داشته بود . لابد یک‌وقتی در طول شب آن‌ها را به هتل رسانده بود، بدون اينکه حتی به اتاق زنگ بزند. دنبال یادداشت گشتم، اما چیز دیگری در جعبه نبود. فقط کفش‌هایم با همه‌ی خراش‌های قدیمی‌شان.

زود به زمین‌بازی رسیدم. با تاکسی آمدم و از روی عادت نزدیک ورودی بازیکنان پیاده شدم، اما نگهبان مرا به ورودی کارمندان فرستاد، محل ورود فروشنده‌های آبجو و ساندویچ سوسیس. استادیوم خالی بود و تالارها بوی روغن سوسیس می‌داد . وارد شدن دوباره به این محل عجیب بود. سال‌های زیاد خواسته بودم بار دیگر در نقش بازیکن به زمین برگردم. حالا بخشی از برنامه‌ی تبلیغاتی بودم، روز پیشکسوت‌ها، چند بار دوره کردن آزادانه و غم‌آلود خاطرات گذشته، روشی برای فروش بلیط - مثل روز کاپیتان، روز توپ، یا روز آتش‌بازی.

رختکنی را که قرار بود در آن لباس عوض کنیم پیدا کردم. مأموری که دم در بود اسمم را در فهرست پیدا کرد و یونیفورمی را که باید آن روز می‌پوشیدم به من داد.

«کجا می‌توانم...؟»

او به ردیفی از گنجه‌های فلزی اشاره کرد، همه آبی‌رنگ و روغنی، «یک جایی آن‌طرف‌ها.»

گوشه‌ی رختکن دو مرد موسفید داشتند با هم حرف می‌زدند. بی‌آنکه صحبتشان را قطع کنند برایم سری تکان دادند. وضعیت ناخوشایندی بود، مثل‌اینکه در گردهمایی دبیرستانی شرکت کرده باشی اما خودت مال آن کلاس نباشی. اما به هر حال، من شش هفته در تیم‌های دست‌اول بودم. معلوم بود که در این مدت نمی‌توانستم دوستان همیشگی پیدا کنم.

پشت یونیفورم من اسم «بنه تو» ‌دوخته شده بود، اگرچه وقتی دقت کردم روی پارچه سایه‌ی اسمی قدیمی را دیدم که قبلاً روی بلوز بود. یقه‌ی بلوز را روی سرم کشیدم. بازوهایم را با تقلا در آستین‌هایش فروکردم.

وقتی آن را به‌زحمت پوشیدم و برگشتم ویلی «بامبر» جکسون را دیدم که چند متر دورتر از من ایستاده بود. 

همه جکسون را می‌شناختند. او مهاجمی عالی بود، هم به خاطر قدرتش معروف بود و هم به خاطر تکبرش وقتی در جای توپ زدن قرار می‌گرفت. او یک‌بار، در بازی‌های نهایی، چوبش را به‌طرف حصار زمین سمت راست نشانه گرفت و اقتدارش را نشان داد. بعد با یک فرار چوب زن چشمگیر، توپ را پرت کرد. در طول دوران کارتان فقط کافی بود یک‌بار اين کار را انجام بدهید تا به خاطر تکرار همان صحنه در تلویزیون، ابدی شوید و او ابدی شده بود.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
296.۳۵ مگابایت
مدت زمان
۰۵:۱۶:۳۷
نویسندهمیچ آلبوم
مترجمگیتا گرکانی
راویمیکائیل شهرستانی
ناشرنوین کتاب
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۳۹۶/۰۳/۰۷
قیمت ارزی
5.۵ دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۲۹۶.۳۵ مگابایت
۰۵:۱۶:۳۷

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.5
از 5
براساس رأی 96 مخاطب
حال‌خوب‌کن ✨ (1)
آرامش‌بخش 🌱 (1)
5
ستاره
73 ٪
4
ستاره
12 ٪
3
ستاره
5 ٪
2
ستاره
4 ٪
1
ستاره
4 ٪
65 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
4

موضوع داستان های میچ آلبوم مشابه هم هستند، این کتاب داستان خوبی داره، قسمت هایی از داستان به زندگی خودمون برمی گردیم که "ما تو اون لحظه چیکار کردیم؟" قدردان بودن از زندگی و حضور عزیزانمون در کنارمون، بعضی اوقات ممکنه فراموش بشه، یه وقتایی تلنگر لازمه... صدای راوی داستان عالی بود و موسیقی متن تاثیر گذاری کتاب رو بیشتر می کرد.. من این کتاب رو پیشنهاد می کنم، اگر فکر می کنید دچار روزمرگی شدید، شاید این کتاب باعث بشه یادتون بیاد که چقدر نعمت داریم و ازش غافل هستیم..

5
حال‌خوب‌کن ✨
آرامش‌بخش 🌱
اجرای روان 🎙️
گیرا 🧲

داستانی که خیلی میتونید باهاش همزاد پنداری کنید، گیرا و دوست داشتنی و پر از احساساتی که موقع خوندنش میان سراغتون… خیلی قشنگ توضیح داده که چه طور خیلی از کارهای به ظاهر کوچیک هم میتونه در آینده باعث حسرت آدم بشه و اصلا آیا این حسرت خوردن که امکان داره باعث بشه به خودمون سخت بگیریم درسته؟ شایدم باید خودمون رو بابت تمام کارهایی که کردیم و نکردیم ببخشیم… از خوندنش لذت بردم پ.ن: گوینده هم خیلی خوب بود و آهنگ های مناسبی هم انتخاب شده بود.

3

کتاب زیباییست. روایتگر زندگی یک خانواده از زبان پسر خانواده. فقط دوستان نوین کتاب گویا، فصل سی و چهار را در کتاب جا انداخته اند! همچنین لطفا در تدوین و ویرایش نهایی دقت کنید. چند بار من شنیدم که پشت صدای راوی، خانمی صدا می زند: آقای رضایی! البته خیلی باید تمرکز داشته باشید تا بشنوین. من که ۲-۳باری شنیدم. جدای داستان، کنجکاو شدم ببینم این آقای رضایی کیست و داستانش چیست!

5
حال‌خوب‌کن ✨
آرامش‌بخش 🌱
سرگرم‌کننده 🧩
پربار 🌳
گیرا 🧲
آموزنده 🦉

این کتاب چاپیش اولین کتابی بود که از میچ آلبوم خوندم و عاشق سبکش شدم. یه حس روحی قشنگی توی قلمش هست. داستانهاش مخلوطی از خیال و واقعیت هست. معمولا برای مسائلی که دلیلش رو نمی فهمیم در آخر دلیل و فلسفه میاره. در کل این نویسنده میخواد بگه زندگی پوچ نیست و هر حرکتی دلیلی داره. کتاب پنج نفری که در بهشت منتظر شما هستند رو هم توصیه میکنم عالی بود.

5

عالی عالی عالی. ایشون بسیار حرفه ای و زیبا کتابو خوندن حتمن بخرین و لذت ببرین از اجرای زیبای آقای میکاییل . من شبا با پسرم گوش میکردیم و پسرم با اینکه کوچیکه واقعا تحت تاثیر قرار می گرفت و اخرای کتاب اشک میریخت .

5

خدای من?چقدر حس خوبی داشت ??بعد از گوش دادنش پراز حس خوب میشید و قدر آدمایی که دوستشون دارید رو بیشتر میدونید مثل مادر ?❤? میچ البوم که کتاباش عالیه از اقای شهرستانی هم ممنونم عالی خوانش کردن ??

5

کتاب خوبیه و حتما ارزش خواندن و گوش دادن را داره. یاداوری های به جایی برای ادمهایی داره که درگیر گرفتاریهای روزمره هستند و گاهی مرتکب اشتباهات تکراری میشوند

5

کتاب خوبیه, در حالیکه قصه ای رو روایت میکنه, اما مفاهیم خوبی رو هم در بطن داستان جا داده و این باعث میشه فقط یک داستان زیبا نباشه. گوینده هم کارش عالی بود!

5
حال‌خوب‌کن ✨
آرامش‌بخش 🌱
اجرای روان 🎙️
آموزنده 🦉

خیلی این کتاب رو دوست داشتم مثل بقیه آثار میچ آلبوم. در دوران سوگ از دست دادن پدرم این کتاب رو شروع کردم و حس خوبی ازش گرفتم. اجرای آقای شهرستانی فوق العاده بود👍🏻

5

این کتاب تلنگری هست برای همه ما که قدر عزیزانتان را بیشتر بدانیم. به ویژه مادر... چقدر زیبا بود و چقدر زیبا بیان شده بود فقط حیف که فصل ۳۴ نیست!

نمایش 55 نقد دیگر
4.5
(98)
آرامش‌بخش 🌱 (1)
98,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو
یک روز دیگر
یک روز دیگر
میچ آلبوم

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
یک روز دیگر
یک روز دیگر
میچ آلبوم
نوین کتاب
4.5
(98)
آرامش‌بخش 🌱 (1)
98,000
تومان