دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب چرا مردها دروغ می‌گویند و زنها گریه می‌کنند فیدی‌پلاس

کتاب چرا مردها دروغ می‌گویند و زنها گریه می‌کنند

نسخه الکترونیک کتاب چرا مردها دروغ می‌گویند و زنها گریه می‌کنند به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

معرفی کامل کتاب چرا مردها دروغ می‌گویند و زنها گریه می‌کنند را رایگان بشنوید

نقد و بررسی کتاب چرا مردها دروغ می‌گویند و زنها گریه می‌کنند

تفاوت‌های بنیادی که بین مردان و زنان وجود دارد از ابتدای تاریخ همیشه مورد بحث و تحقیقی قرارگرفته‌اند. این بحث در قرن بیستم سبب ایجاد جنبش‌هایی اجتماعی نظیر فمینیسم شد. این جدال در قرن بیستم یک به اوج خود رسید و امروز بیشتر از صدها کتاب درباره‌ی تفاوت و تمایز یا برابری زن و مرد نوشته‌شده است. اما حقیقت این است که زن‌ها و مردها با وجود حقوق انسانی برابر تفاوت‌هایی ژنتیکی، زیستی و روان‌شناختی دارند. آلن و باربارا پیز روانشناسان استرالیایی هستند که سال‌هاست در حوزه‌ی این تفاوت‌ها مشغول تحقیق هستند.

چرا باید این کتاب را بخوانیم؟

کتاب چرا مردها دروغ می‌گویند و زن‌ها گریه می‌کنند تفاوت‌های بنیادی بین زنان و مردان را بررسی می‌کنند و به توضیح و تشریح این اختلاف می‌پردازد. این کتاب می‌تواند دیدگاه خوانندگان را به اصل تفاوت باز کند. لحن ساده و خودمانی این کتاب فهم و درک کتاب را برای همه راحت کرده است. این کتاب خوش‌خوان می‌تواند راهنمای خوبی برای زوج‌های جوانی باشد که به تازگی زندگی مشترک خود را آغاز کرده‌اند.  این کتاب می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای جوانان هم باشد زیرا با خواندن این کتاب قادر خواهند بود راحت‌تر در اجتماع زندگی کنند و افراد را بهتر بشناسند و درک بهتری از رفتار‌هایشان داشته باشند.

درباره کتاب چرا مردها دروغ میگویند و زنها گریه میکنند اثر آلن پیز و باربارا پیز

کتاب چرا مرد‌ها دروغ میگویند و زن‌ها گریه می‌کنند نوشته‌ی آلن و باربارا پیز برای نخستین بار در سال 2002 منتشر شد. این کتاب بلافاصله بعد از انتشارش به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های این حوزه تبدیل شد. آلن پیز به همراه همسرش باربارا پیز در این کتاب از تکنیک و روش مشاهده و تحقیق استفاده می‌کنند. کتاب چرا مردها دروغ میگویند و زن‌ها گریه می‌کنند ادامه‌ی کتاب پیشین این زوج به نام چرا مردها گوش نمی‌دهند و زن‌ها نمی‌توانند نقشه بخوانند است. آن‌ها در مقدمه‌ی کتاب درباره‌ی نگارش این کتاب چنین می‌نویسند: «فاصله میان دو جنسیت مذکر و مؤنث، سوءتفاهم‌ها و اختلاف‌ها و تعارض‌هایی که صورت خارجی پیدا می‌کنند، حتی در قرن

بیست و یکم، به همان اندازه دوران آدم و حوا به قوت خود باقی هستند. در سه دهه اخیر که درباره‌ی تفاوت‌های میان زنان و مردان بررسی‌های دقیق صورت گرفته صدها فیلم و هزاران کتاب و برنامه تلویزیونی، ده‌ها هزار همایش و کنفرانس، به انبوه سؤالاتی جواب داده‌اند که توضیح می‌دهد چرا زنان و مردان متفاوت از یکدیگر رفتار می‌کنند. نامه‌ها، تماس‌های تلفنی و نامه‌های الکترونیکی اینترنتی، جملگی حکایت از آن دارند که زنان و مردان از رفتارهای یکدیگر گیج شده‌اند و تقریباً نمی‌دانند که با اين رفتارها چگونه برخوردهایی باید داشته باشند. به همین دلیل بود که ما کتاب چرا مردها دروغ می‌گویند و زن‌ها گریه می‌کنند را به رشته تحریر درآوردیم. در این کتاب به حدود ۴۰ سوال که خوانندگان کتاب‌ها و بینندگان برنامه‌های مختلف در جهان بیش از همه به آن‌ها اشاره می‌کنند جواب داده‌ایم. سعی کرده‌ایم برای جواب دادن به این پرسش‌ها از تجربه‌های شخصی، بررسی‌ها و پژوهشهای به‌عمل‌آمده، از تازه‌ترین مطالعات صورت گرفته، از علوم حاضر و سرانجام از عقل سلیم استفاده کنیم.»

مروری بر فصلهای کتاب چرا مردها دروغ میگویند و زنها گریه میکنند

 آلن پیز به همراه همسرش باربارا پیز در کتاب چرا مردها دروغ می‌گویند و زن‌ها گریه می‌کنند به 40 سوال رایج در میان مشکلات زوج‌ها پاسخ می‌دهند. آن‌ها این کتاب را در ده فصل نوشته‌اند. این فصول عبارت‌اند از:

فصل یک: نق زدن

فصل دوم: هفت کاری که مردان می‌کنند تا زنشان را دیوانه کنند

فصل سوم: چرا زن‌ها گریه می‌کنند (خطرات باج طلبی احساسی)

فصل چهارم: محرمانه‌ترین نظام امتیاز گیری خانم‌ها

فصل پنجم: هفت رمز و راز مربوط به مردها

فصل ششم: زن دیگر- مادر شوهر

فصل هفتم: رمز و راز زنان در استفاده از کلمات

فصل هشتم: جاذبه‌های جنسی زنانه

فصل نهم: چرا مرد‌ها دروغ می‌گویند

فصل دهم: وقتی شکارچی تیر و کمانش را آویزان می‌کند.

یکی از هوشمندانه‌ترین روش‌هایی که در این کتاب به‌کاربرده شده است استفاده از یک ضرب‌المثل در ابتدای هر فصل است که خوانش ان پیش از شروع فصل آن را جذاب‌تر می‌کند.

در بخشی از کتاب چرا مردها دروغ میگویند و زنها گریه میکنند میخوانیم

چگونه هفته‌ی یک مرد خراب می‌شود؟

مارک و کلی در نظر دیگران زندگی کامل و بی کم و کاستی داشتند. مارک شغل بسیار خوبی داشت، آن‌ها خانه‌ی زیبایی داشتند، سه فرزندشان جملگی شاد و خوشبخت بودند و همه ساله تعطیلات خود را در خارج از کشور می گذراندند.

اما پشت درهای بسته، روابط این زن و شوهر مسئله‌دار بود. باآنکه این دو یکدیگر را به‌راستی دوست داشتند، هر دو سردرگم، ناراحت و نومید بودند زیرا معمولاً در شرایط مشاجره و نزاع به سر می‌بردند. به نظر می‌رسید که کلی در تمامی مواقع عصبانی است و در این میان مارک بهت زده بود زیرا اصولاً سر درنمی‌آورد که چه اتفاقی می‌افتد که کلی را ناراحت می‌کند.

مشکل اینجا بود که مارک مانند اغلب مردان ابدا اطلاع نداشت که کلی از یک نظام امتیازدهی خاص برای نمره دادن به ازدواجش استفاده می‌کند.

یکی از شب‌ها وقتی زن و شوهر به این نتیجه رسیدند که به‌طور آزمایشی از یکدیگر جدا شوند، تصمیم گرفتند که به یک مشاور در امور زناشویی مراجعه کنند. کلی از اينکه به مشاور در امور زناشویی مراجعه کند بسیار خوشحال بود. مارک هم با نظر او موافقت کرد اما در اصل ترجیح می داد که مسائل را میان خودشان حل‌وفصل کنند. در ادامه مطلب صحبت‌های آن‌ها با مشاور زناشویی را می‌خوانید.

کلی:« مارک یک معتاد به کار است. او من و بچه‌ها را فراموش می‌کند. او هیچ کاری برای ما نمی‌کند. انگار که ما وجود خارجی نداریم. ما در فهرست اولویتهای او مقام آخر را داریم. برای او همه‌چیز در کار و کار و بازهم کار خلاصه می‌شود. من از اينکه هم پدر و هم مادر فرزندانم باشم خسته شده‌ام. من به مردی احتیاج دارم که مرا بخواهد، از من مراقبت کند و بدون اینکه نیازی به غر زدن من باشد، در امور خانواده مشارکت نماید.

درباره نویسنده

آلن پیز نویسنده و سخنران استرالیایی است. حوزه‌ی تخصصی این نویسنده زبان بدن است و تاکنون سه کتاب به طور تخصصی درباره‌ی زبان بدن نوشته است و سمینارها و سخنرانی‌های زیادی را هم دراین‌باره برگزار کرده است. آلن پیز تاکنون بیشتر از پانزده کتاب نوشته است. آلن و همسرش باربارا تاکنون هجده کتاب پرفروش نوشته‌اند و در بیشتر از هفتاد کشور مختلف جهان سمینار برگزار کرده‌اند. کتاب‌های این زوج موفق تاکنون به بیشتر از هفتاد زبان دنیا ترجمه‌شده‌اند و راهنمای مناسبی برای بسیاری از افراد بوده‌اند.

ترجمه کتاب چرا مردها دروغ میگویند و زن‌ها گریه میکنند به فارسی

کتاب چرا مردها دروغ می‌گویند و زن‌ها گریه می‌کنند را مهدی قراچه داغی به فارسی برگردانده است. مهدی قراچه داغی مترجم تخصصی کتاب‌های روانشناسی و تربیت متولد سال 1326 در کاشان است. او از سال 1351 به ترجمه مشغول است و در این سال‌ها نقش به سزایی در ترجمه‌ی ژانرهای مختلف روان‌شناسی و خودشناسی و تربیت فرزند داشته است. ازجمله کتاب‌های ترجمه‌شده‌ی او می‌توان به کتاب‌های چگونه از عطش دل‌بستگی رهایی یابیم، فوق ستاره‌ی فروش شوید، عزت‌نفس برای نوجوانان، هرگز نگویید هرگز، جنسیت مغز، با آرامش ذهن به ثروت برسید، رهایی عاطفی، هنر رسیدن به آنچه می‌خواهید و... اشاره کرد. شما می‌توانید نسخه‌ی الکترونیکی و پی‌دی‌اف pdf همه‌ی این کتاب‌ها را در سایت فیدیبو خرید و دانلود کنید.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

انتخاب دسته‌ی مشخصی از خوانندگان برای این کتاب کار دشوار و اساساً اشتباهی است. این کتاب را همه باید بخوانند زیرا به نکاتی اشاره می‌کند که برای همه مفید است و همه‌ی خوانندگان بعد از خواندنش نکات جدیدی را می‌آموزند.

آنچه در بالا خواندید نقد و بررسی کتاب چرا مردها دروغ میگویند و زنها گریه میکنند نوشتهی آلن پیز و باربارا پیز با ترجمه مهدی قراچه داغی بود. خرید و دانلود کتاب الکترونیکی این اثر در همین صفحهی فیدیبو امتحان پذیر است.

مشخصات کتاب چرا مردها دروغ می‌گویند و زنها گریه می‌کنند

 • ناشر انتشارات البرز
 • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۶,۲۰۰ تومان
 • تاریخ نشر ۱۳۹۰/۱۰/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 2.08 مگابایت
 • تعداد صفحات ۲۶۹ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب چرا مردها دروغ می‌گویند و زنها گریه می‌کنند

به نظر من خیلی علمی نیس فقط برای سرگرمی خوبه و اصلی ترین سوال منو که چرا مردها دروغ میگن رو درست و حسابی جواب نداده.
در ۵ سال پیش توسط min...deh ( | )
ساده و کاربردی ، از مطالعه این کتاب لذت بردم
در ۵ سال پیش توسط Mos...oup ( | )
درباره اخلاقیات متفاوت مردها و زنها اطلاعات خوبی در اختیار خواننده قرار میده اما بستگی داره چجوری بخوای توی زندگی مشترک پیادشون کنی.در کل کتاب مفیدیه.
در ۳ سال پیش توسط سمیرا خاکنه ( | )
مطالب علمی مفیدی داره برای افزایش اطلاعات ولی کاربردی نیستند
در ۴ سال پیش توسط حسین مظفری فرد ( | )
مطرح شدن بحث نق زدن که بسیار در حوزه تربیتی و سلامت روابط زناشویی مطرح شد تا ریشه های اختلافات در روابط بین خانوادگی.اینکه چرا یک چیز رو باید ۱۰۰ بار به مردها بگی و اخر هم کار را انجام نمی دهند و قطعا ۱۰۰ سوال دیگر جذاب در زندکی مشترک جوابش توی این کتاب هست.البته با توجه با تعداد صفحات زیاد این کتاب چاپی را تهیه کنید بهتر است چه بسا نیاز باشد به همسرتان هم بدهید
در ۵ سال پیش توسط سعید صداقت ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • بعدی ›
 • آخرین ››