دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب داستان نوین‌ در جهان اسلام‌ فیدی‌پلاس

کتاب داستان نوین‌ در جهان اسلام‌

نسخه الکترونیک کتاب داستان نوین‌ در جهان اسلام‌ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب داستان نوین‌ در جهان اسلام‌

کتاب حاضر به چگونگی و پیدایش و سیر تحول داستان‌نویسی با تکیه بر داستان بلند و کوتاه در ایران، ترکیه، قفقاز و سرزمین‌های عربی می‌پردازد. در تمامی این سرزمین‌ها، داستان‌نویسی جدید تحت‌تأثیر ترجمه داستان‌های غربی و سفرنامه‌ها پا گرفت و رشد کرد و به‌تدریج، رمان‌های تاریخی شکل گرفتند. رمان‌های تاریخی با اینکه تحت‌تأثیر رمان‌های تاریخی غربی به‌وجود آمدند، اما در این سرزمین‌ها این نوع ادبی بازگوکننده و صورت جدیدی از قالب‌های سنّتی نظیر حکایت، مقامه و قصّه بود. در اثر پیشرفت اقتصادی - اجتماعی این جوامع، طبقه متوسط شهرنشین رشد کرد و چون داستان - به‌ویژه رمان - مناسب‌ترین نوع ادبی برای بیان اوضاح و احوال جدید بود، نخست در بین طبقه متوسط و به‌تدریج در میان عامه خوانندگان جای خود را پیدا و تثبیت کرد. در این کتاب، خواننده در کنار آشنایی با روند تحول داستان در این سرزمین‌ها، با سیر تقابل دو نیروی مهم، یعنی سنت و تجدد، آشنا می‌شود. در واقع تاریخ داستان‌نویسی در این سرزمین‌ها تاریخ تجدد ادبی است.

ادامه...

مشخصات کتاب داستان نوین‌ در جهان اسلام‌

بخشی از کتاب داستان نوین‌ در جهان اسلام‌

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب داستان نوین‌ در جهان اسلام‌