دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب در باب دین و نمایش فیدی‌پلاس

کتاب در باب دین و نمایش

نسخه الکترونیک کتاب در باب دین و نمایش به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب در باب دین و نمایش

در باب موضوع دین و نمایش و رابطه این دو، بسته به اینکه به دین از چه منظری نگریسته شود و حدود و ثغور حوزه نمایش چگونه تعریف شود می‌توان سخن‌های متفاوتی گفت: «اما آنچه مسلم است اینکه ادیان به ویژه ادیان ابراهیمی نه تنها هنر را رد نکرده‌اند بلکه هر یک به نوعی به حمایت از سبک‌های مختلف هنری پرداخته‌اند هنر نمایش نیز از این حوزه مستثنی نیست». بنابراین ضرورت دارد ماحصل اینگونه نشست‌ها به پژوهش‌های کاربردی و نه صرفاً نظری بیانجامد که فرا روی مؤلفان و پدید آورندگان نمایش و نویسندگان و مصنفان نمایشنامه قرار گیرد. گام نخست، تحلیلی صحیح از دین و تعریفی جامع از آن و نیز تبیین گسترده حوزه نمایش است تا در گام بعدی به تبیین نسبت بین این دو پرداخته شود. آیا وجود برخی ویژگی‌های ادیان همچون وجود احساسات خاص دینی و معنوی به تعریف جامعی از دین می‌انجامد؟ چنانچه تعریف روشنی از دین ارائه دهیم می‌توانیم بررسی کنیم که آیا نسبت آن به نمایش عموم و خصوص من وجه است یا دین تمامی شئون جامعه را در بر می‌گیرد و هیچ نمایشی نمی‌تواند در حوزه‌ای قدم نهد که از دایره‌ و شعاع گسترۀ تفکر دینی بیرون باشد؟...

ادامه...

مشخصات کتاب در باب دین و نمایش

بخشی از کتاب در باب دین و نمایش

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب در باب دین و نمایش