دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب اقتصاد ایران‌ در بستر جهانی ‌شدن‌ فیدی‌پلاس

کتاب اقتصاد ایران‌ در بستر جهانی ‌شدن‌

نسخه الکترونیک کتاب اقتصاد ایران‌ در بستر جهانی ‌شدن‌ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب اقتصاد ایران‌ در بستر جهانی ‌شدن‌

گسترش جغرافیایی کشورهای چندملیتی منجر به افزایش تجارت جهانی شده و پدیدهٔ جدید «تولید جهانی» را به‌وجود آورده است؛ اما کشور ما، شاید به‌دلیل دارابودن درآمدهای سرشار نفتی، نیاز به حرکت جدی در راستای جهانی‌شدن را ضروری نمی‌دانست و با ادامهٔ سیاست درون‌نگر، و به‌دلیل نگرانی از عدم موفقیت در صحنهٔ بین‌المللی، بسیار دیرتر از هماوردان خود به فکر ورود به صحنهٔ بین‌المللی افتاد. درحالی‌که کشورهای دیگر چون کرهٔ جنوبی، چین، برزیل، مکزیک، و... به‌سرعت رقابت کردن را می‌آموختند، کشور ما در بحث مزایا و معایب رقابت‌پذیری درگیر ماند و هنوز هم محیط‌های دانشگاهی ما به‌صورت جدی وارد این بحث نشده‌اند. امروزه جهانی‌شدن پدیده‌ای همه‌گیر شده است. بیش از ۱۷۳ کشور به سازمان تجارت جهانی پیوسته‌اند، یا درحال پیوستن هستند. ما نیز به‌خاطر ضرورت گسترش صادرات غیرنفتی کشورمان، راهی جز پیوستن به این مجموعه را نداریم، زیرا درآمدهای نفت به‌سرعت رو به کاهش است. برای ورود به صحنهٔ بین‌المللی، باید ابتدا به شناخت موقعیت‌های خود در جهان بپردازیم و این تمرین را به‌صورت سیستماتیک و هرچه زودتر شروع کنیم. هرچه تلاش فکری و تجربی سازمان‌یافته‌تر و علمی‌تر صورت پذیرد، امکان موفقیت هم بیشتر خواهد بود.

ادامه...

مشخصات کتاب اقتصاد ایران‌ در بستر جهانی ‌شدن‌

  • ناشر نشر نی
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۲۷,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۸۹/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 5.74 مگابایت
  • تعداد صفحات ۴۰۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب اقتصاد ایران‌ در بستر جهانی ‌شدن‌

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب اقتصاد ایران‌ در بستر جهانی ‌شدن‌

احتراما مطلوب است شماره صفحات اصلی چاپی و همچنین فهرست مطالب به شیوه متنی هم در بطن کتاب دیده شود که بتوان در متون مقالات به عنوان منبع ارجاع داد. به عنوان مثال شیوه موبال‌ویوو از اپلیکیشن دبلیو‌پی‌اس آفیس را مد نظر قرار دهید. با تشکر.
در ۶ سال پیش توسط علی فکور ( | )
خوب بود
در ۶ سال پیش توسط محمد ابراهیم معینی ( | )