پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب بیوه چینگ، دزد دریایی

کتاب بیوه چینگ، دزد دریایی

نسخه الکترونیک کتاب بیوه چینگ، دزد دریایی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب بیوه چینگ، دزد دریایی

خورخه لوییس بورخس را بسیاری بزرگ‌ترین استاد نثر اسپانیایی می‌دانند. او در چهارم آگوست ۱۸۹۹ در بوئنوس‌آیرس به دنیا آمد و در سوییس تحصیل علم کرد. در ۱۹۱۹ به اسپانیا رفت و با تنی چند از نویسندگان علاقه‌مند به جنبش‌های ادبی پیشرویِ اروپا دیدار کرد. در ۱۹۲۱ به آرژانتین بازگشت و در پیروزی «اولتراییسمو» مشارکت ورزید: جنبشی متشکل از شاعران آرژانتینی و اسپانیایی که می‌کوشیدند زبان اسپانیایی را ابزار شعر نو سازند. در آغاز دهه‌ی سی، بورخس از شعر به داستان کوتاه روی آورد، اما پاره‌یی از همان اصول در آثار تازه‌ی او نیز نمایان بود. او با اعطای بیش‌ترین «استقلال به استعاره‌هایش» مجموعه‌ی خیره‌کننده‌ای از داستان‌های مدرن تجربی را پدید آورد. در ۱۹۴۱ نخستین داستان‌اش را با نام «هزارتوهای بورخس» چاپ کرد. و ۱۹۴۵ نخستین مجموعه‌ی داستان‌های او «فیکسیونس» منتشر شد. این قصه‌ها آمیزه‌ی یگانه‌یی از مقاله و داستان بودند و نظریه‌ی هنری بنیادین او را نشان می‌دادند. آثار بعدی او عبارت بودند از: اِل آلِف (۱۹۴۹)، اِل‌آسِدور‌(۱۹۶۰) بورخس در ۱۹۵۵ به عنوان مدیر کتاب‌خانه‌ی ملی آرژانتین منصوب شد و در همین سال به طور کامل بینایی‌اش را از دست داد. او از سال‌۱۹۶۵ تا ۱۹۷۰ استاد دانشگاه بوینس‌آیرس بود.وی در ۱۴ ژوئن ۱۹۸۶ انبوهی از نوشته‌ها، مقالات، شعرها و داستان‌های با ارزش‌اش را به یادگار گذاشت و رفت.

ادامه...

مشخصات کتاب بیوه چینگ، دزد دریایی

بخشی از کتاب بیوه چینگ، دزد دریایی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب بیوه چینگ، دزد دریایی

داستانهای کوتاه و جذاب که منو راغب به نوشته های بورخس کرد
در ۳ ماه پیش توسط 939...488 ( | )
با توجه به نظراتی که سایر دوستان دادن مایلم بخونمش
در ۱۰ ماه پیش توسط سجاد درگاهی ( | )
اگر جز فروش ذره ای به چیزهای دیگر فکر میکنید از این نشر و از این مترجم چیزی منتشر نکنید
در ۱۰ ماه پیش توسط MRYM NSR ( | )
چطوره داستانش؟
در ۱ سال پیش توسط اریا جمشیدی ( | )