Loading

چند لحظه ...
کتاب ملکه اسیر

کتاب ملکه اسیر

نسخه الکترونیک کتاب ملکه اسیر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب ملکه اسیر

سراسر تاریخ مملو از داستان‌های پرفرازونشیبی است که مطالعه‌ی آن‌ها خواننده را به زمان و مکانی دور می‌برد. کتاب‌های تاریخی مانند سفر در طول زمان هستند و وقایع سیاسی، اجتماعی و فرهنگی گذشته را روایت می‌کنند. رمان‌های تاریخی از اهمیت بالایی برخوردار هستند و با لحنی ساده و روان اتفاق‌های تاریخی را روایت می‌کنند. کتاب «ملکه اسیر» داستان زنی پرقدرت و اغواگر از سرزمین فرانسه است که باوجود همسرش، شاه فرانسه به دنبال مکاشفه و عشق جدید است. دیوارهای زیبای قصر برای او همچون نرده‌های زندان هستند و روح او را تسخیر کرده‌اند. روح جست‌وجوگر او موضوع برجسته‌ی داستان کتاب «ملکه اسیر» نوشته‌ی «آلیسون ویر» است.

درباره کتاب ملکه اسیر

کتاب «ملکه اسیر» The Captive Queen نوشته‌ی «آلیسون ویر» در سال 2010 منتشر شد. این کتاب روایت زندگی ملکه النور در قرن دوازدهم است. او ملکه‌ی کشور فرانسه است و دو دختر دارد و همسر شاه لویی است. زندگی آن‌ها در بزرگ‌ترین و مجلل‌ترین قصرهای فرانسه می‌گذرد ولی هیچ عشق و محبتی بین این ملکه و شاه نیست. در ابتدای داستان این زوج میزبان جفری، کنت آنژو و پسرش هنری فیتزامپریس هستند تا برای جلوگیری از جنگ با یکدیگر پیوند صلح‌آمیزی برقرار کنند. ملکه النور با ورود این دو فرد به قصر پادشاهی فرانسه به یاد پنج سال پیشش می‌افتد که برای پشتیبانی از جنگ‌های صلیبی به دیدار جفری رفته بود. در آن زمان جفری، مباشر پوآتو بود و بین او و ملکه النور رابطه‌ای عاشقانه و مخفیانه شکل گرفت. این رابطه بسیار کوتاه بود و هرگز فاش نشد ولی با دیدار دوباره‌ی آن‌ها در قصر پادشاهی فرانسه این ملکه به یاد آن روزها افتاد. ملکه النور زن جوان، ثروتمند و دلربایی است که به دنبال جدایی از همسرش است. او با دیدن هنری، پسر جفری طعم عشق را دوباره می‌چشد و سعی می‌کند با او رابطه‌ای مخفیانه داشته باشد. رابطه‌ی این دو و فرار این ملکه از قصر پادشاهی شاه لویی داستان کتاب «ملکه اسیر» را شکل می‌دهد.

کتاب «ملکه اسیر» نوشته‌ی «آلیسون ویر» رمانی تاریخی است که به زیبایی روابط مخفیانه در دربار پادشاهی فرانسه در قرن دوازدهم را به تصویر کشیده است. این اثر با نثری روان و پرکشش نوشته شده است و برای دوستداران رمان‌های تاریخی و عاشقانه بسیار جالب و خواندنی است. این داستان شامل پنج فصل است که عبارت‌اند از:

 • قسمت اول: ازدواج شیرها
 • قسمت دوم: این کشیش آشوبگر
 • قسمت سوم: بچه شیرها بیدار می‌شوند
 • قسمت چهارم: زندانی بیچاره
 • قسمت پنجم: عقاب به وجد می‌آید

درباره آلیسون ویر

«آلیسون ویر» Aison Weir نویسنده‌ی انگلیسی در تاریخ 8 ژوئیه سال 1951 در لندن به دنیا آمد. او نویسنده‌ی کتاب‌ و رمان‌های تاریخی است و عمده‌ شهرت او به دلیل نگارش بیوگرافی خانواده سلطنتی بریتانیا است. او علاوه‌بر داستان‌نویسی مدتی به تدریس تاریخ مشغول بوده و از اواخر دهه‌ی هشتاد نوشتن را آغاز کرده است. او بیش از ده‌ها کتاب غیرداستانی منتشر کرده است و جزو نویسندگان پرکار بریتانیایی به حساب می‌آید. کتاب «لیدی الیزابت» The Lady Elizabeth از آثار دیگر این نویسنده است که در سال 2008 منتشر شد و با ترجمه‌ی «طاهره صدیقیان» از سوی انتشارات کتابسرای تندیس در ایران به چاپ رسید و نسخه‌ی الکترونیک آن در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است.

ترجمه کتاب ملکه اسیر به زبان فارسی

کتاب «ملکه اسیر» نوشته‌ی «آلیسون ویر» با ترجمه‌ی «طاهره صدیقیان» از سوی انتشارات کتابسرای تندیس در سال 1390 منتشر شد که نسخه‌ی الکترونیک آن در همین صفحه از فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. «طاهره صدیقیان» مترجم پرکار ایرانی ده‌ها اثر تاریخی و فانتزی را به فارسی ترجمه کرده است. «شیر مقدونیه» نوشته‌ی «دیوید گمل»، «کفش‌های آبنباتی» نوشته‌ی «ژوان هریس» و «شب هفتمین بدر» نوشته‌ی «ویکتوریا هالت» ازجمله آثار ترجمه شده‌ی «طاهره صدیقیان» هستند که نسخه‌ی الکترونیک و صوتی آن‌ها در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است.

در بخشی از کتاب ملکه اسیر می‌خوانیم

جفری را دید که به او نگاه می‌کند، اما دریافت نگاه خودش از او می‌گذرد، و به‌سختی به اخم کوچکی که ابروان او را گره کرده بود توجهی نشان داد. با خود فکر می‌کرد چگونه با بندهای نامریی به این سه مردی که در مقابلش ایستاده‌اند بسته شده است، و این که هیچ کدام از آن‌ها از این حقیقت آگاهی نداشتند، و اکنون دو تا از آن بندها باید پاره می‌شد. فراموش کردن جفری آسان بود؛ با وضوحی برنده می‌دید که آن وهم و خیال را، از روی ضرورت، برای مدتی بیش از حد طولانی در ذهن نگه داشته است. آن احساس فقط هوس بود، نه چیزی بیش‌تر، که با اوهامی زاییده‌ی عجز و ناکامی آرایش شده بود. و او سال‌ها منتظر مانده بود تا از دست لویی بیچاره رها شود. اکنون تنها سؤال این بود که چگونه آن کار را به انجام برساند.

هنری گفت: «به نام خداوند، به‌طور رسمی قلمرو دوک‌نشین نورماندی را به تو اعطا می‌کنم.» سپس به جلو خم شد و هر دو گونه‌ی مرد جوان را بوسید. دوک جوان از زمین برخاست و قدمی به عقب گذاشت تا به پدرش بپیوندد و هر دو مرد تعظیم کردند.

پادشاه برای النور زمزمه کرد: «ما باید از راهب اعظم برنارد خیلی ممنون باشیم.» چهره‌ی مطبوع او با لبخند شیرینی که فقط برای همسر زیبایش حفظ می‌کرد آرامش گرفت. «صلح با کنت جفری و پسرش کار اون بود.»

النور اندیشید، به‌احتمال بیش‌تر، این معاهده تدبير مزورانه‌ای از طرف جفری بوده است، اما چیزی بر زبان نیاورد. بعد از این که کنت آنژو حیله‌گر جلوی روی برنارد پارسا به مقدسات توهین کرده بود، این عقب‌گرد ناگهانی از سوی او حتی از دید لویی ساده‌دل عجیب به نظر می‌رسید. راهب اعظم به خود جرأت داده بود تا جفری را به خاطر پشتیبانی از پسرش، هنری فيتزامپریس، موردانتقاد شدید قرار دهد، زیرا او برای به دست آوردن دوک‌نشین نرماندی از ادای احترام و بیعت با ارباب خود، شاه هنری امتناع ورزیده بود.

لویی به‌آرامی غرید: «اون پسر خیلی متکبره! شنیدم چنان خلق‌وخوی تندی داره که می‌تونه تن قدیس‌ها رو به لرزه در بیاره.

النور چنان اسیر هنری شده بود که به‌سختی می‌توانست کلامی برای پاسخ بیابد.

لویی، که لبخند بر صورتش ثابت مانده بود، زیر لب گفت: «نمی‌تونم باور کنم جفری این‌قدر بی‌حال باشه که دوک‌نشین خودشو به اون پسر گستاخش واگذار کنه. حتی حالا هم نمی‌تونم به هیچ کدومشون اعتماد کنم. راهب برنارد هم همین احساس رو داره.

مشخصات کتاب ملکه اسیر

نظرات کاربران درباره کتاب ملکه اسیر

کتاب بسیار خوبیه مثل تمام کارهای این نویسنده. دوستانی که میگن پوچه و ... معلومه کلا فقط کتاب درسی ابتدایی خوندن!
در ۴ سال پیش توسط سعید Saeed Hunter ( | )
کتاب عالی بود و قدرت قلم ویر رو نشون داد که چجوری تاریخ انگلیس و فرانسه رو توی قرون وسطی به تصور کشیده
در ۵ سال پیش توسط زهرا صادقیان ( | )
#کتاب_بعدی_من علاقه زیادی که به خوندن رمان های تاریخی دارم بخصوص تاریخ فرانسه و انگلستان
در ۲ سال پیش توسط mar...eqi ( | )
behtarin ketabi ke be omram khoondam
در ۵ سال پیش توسط آیدا مدرسی ( | )
خوشحالم نرم افزار جدید نصب کردم وبا سرعت کتاب مورد علاقه را خریداری نمودم
در ۶ ماه پیش توسط رضا زهدی zohdi1364@gmail.com ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • بعدی ›
 • آخرین ››