فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کتابسرای تندیس و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
Loading

چند لحظه ...
کتاب نفس بریده

کتاب نفس بریده

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۶,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب نفس بریده

هرتا مولر در سال 1953 در روستایی آلمانی زبان در غرب رومانی به دنیا آمد و خانواده اش جزو اقلیت آلمانی تبار بود. مادرش پس از جنگ جهاانی دوم به دست ارتش سرخ شوروی بازداشت و به اردگاه کار اجباری اعزام شد. پدربزرگش که در روزگا رخود کشاورز ثروتمندی بود و پدرش نیز زمان جنگ جهانی دوم از اعضای گروه اس اس وافن بود و در دوره حکومت کمونیست ها از طریق رانندگی کامیون امرار معاش می کرد. اولین مجموعه داستان کوتاه او در سال 1982 به زبان آلمانی و خارج از رومانی سبه چاپ رسید. او سال 1987 به آلمان مهاجرت کرد. پیش از مهاجرت در دو رشته زبان و ادبیات المانی و رومانیایی تحصیل کرده بود. در سال 2009 کمیته نوبل ادبیات اعلام کرد نوبل ادبیات به هرتامولر تعلق می گیرد که با تمرکز بر شعر و نثر ساده دورنمای زندگی کسانی را به تصویر کشیده که زندگی شان مصادره شده است.

ادامه...

مشخصات کتاب نفس بریده

بخشی از کتاب نفس بریده

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره

خواندنش سخت بود. به دو دلیل: 1) فکر می کنم تا پیش از این هر کتابی که درباره ماجراهای جنگ های جهانی و شرایط کشورها بعدش خوانده بودم، یک طور سطحی خوانی بوده. یعنی انگار من یک توریستی باشم که یکی فاجعه را برای من تعریف کرده و من کمی مکدر شده ام. اما این کتاب تجربه جدیدی بود. آنقدر نان و فرشته گرسنگی تکرار می شود که تو حداقل کمی بیشتر از یک توریست می شوی و روزمرگی آن آدم ها در اردوگاه را درک می کنی. حداقل می فهمی که چقدر توریست هستی در مقابل همه این ماجراهایی که یک سری آدم ها آن ها را زندگی کرده اند و هنوز هم بعضی ها زندگی می کنند.2) کتاب یک غلط املایی های عجیبی دارد. به خصوص اوایلش. ترجمه هم یک طوری است. نمی دانم زبان خود کتاب سخت بوده یا در ترجمه یک جور گره داری درآمده. اواخر کتاب هم خیلی مبهم است. همین که نمی دانستم خود کتاب این طور نوشته شده یا سانسور این طورش کرده خواندنش را سخت می کرد. آن یک ستاره ای که از کتاب کم کردم به خاطر همین سختی دوم بود.
در ۵ سال پیش توسط ... ( | )
بالاخره به صفحه ی آخر رسیدم.... صبر ایوب میخواد برا تمام کردن.... از متن کتاب: من زنده ام و فقط یکبار زندگی میکنم...
در ۱ سال پیش توسط fateme hatami ( | )
به کندی پیش میرم... اولین کتابی که حوصله تمام کردن ش و ندارم ولی سعی میکنم تمام ش کنم... اردوگاه کار اجباری شوروی سابق و با تمام جزئیات و ریز به ریز توضیح میده....گرسنگی، گرسنگی، گرسنگی، گرسنگی....
در ۱ سال پیش توسط fateme hatami ( | )
کتابى که گرسنگى در اردوگاه هاى کار اجبارى رو به طرز حیرت آورى توصیف مى کنه
در ۳ سال پیش توسط باقر ( | )
در «نفس بریده» میتوان گم شد؛ میتوان گم کرده ها را پیدا کرد.‏
در ۶ سال پیش توسط ... ( | )