پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب پندراگن

کتاب پندراگن
کتاب دوم: فار شهر گمشده

نسخه الکترونیک کتاب پندراگن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

نقد و بررسی کتاب پندراگن

ادبیات فانتزی مملو از اتفاق‌های عجیب‌وغریب است که در سراسر دنیا طرفدار دارد. در دنیای خیال اتفاق‌های محال به وقوع می‌پیوندند و فراانسان‌ها و جانوران گوناگون حضور پیدا می‌کنند. در دنیای خیال هر ناممکنی ممکن می‌شود اتفاق‌های نفس‌گیر رخ می‌دهد. «دی.جی. مک هیل»، نویسنده‌ی داستان‌های فانتزی و تخیلی در مجموعه داستان‌های پندراگن، نوجوانی سیزده‌ساله را مسافر دنیای دیگر می‌کند و او را به مأموریتی سخت و طاقت‌فرسا می‌فرستد. این نوجوان تیزهوش برای نجات بشر و کره‌ی زمین به سیاره‌ها و زمین‌های دیگر می‌رود و داستان‌های پرکششی را رقم می‌زند. او تمامی اتفاق‌های مهیج ماموریتش را می‌نویسد تا شاید روزی کسی صدایش را بشنود.

درباره کتاب فار شهر گمشده

کتاب دوم از مجموعه پندراگن بانام «فار شهر گمشده» The Lost City of Faar نوشته‌ی «دی.جی. مک هیل» در سال 2003 منتشر شد. در این داستان «بابی پندراگون» در قلمرویی به نام کلرال قرار دارد که به‌طور کامل زیر آب است. این جوان از دو دوستش مارک و کورتنی جدا شده و چندین اتفاق‌ وحشتناک برایش افتاده است. او در ابتدای این داستان تنهایی و انزوا را به شدت حس می‌کند و دلتنگ خانواده‌اش است. او از دوستانش می‌خواهد تا به خانواده‌اش سر بزنند زیرا دایی‌اش جواب درست و قاطعی درباره‌ی خانواده‌‌اش به او نمی‌دهد.

درباره مجموعه پندراگن اثر دی.جی. مک هیل

مجموعه پندراگن Pendragon یکی از سری کتاب‌های ادبیات فانتزی و تخیلی به قلم «دی.جی. مک هیل» نویسنده‌ی آمریکایی است که از سال 2002 تا 2009 منتشر شده‌اند. شخصیت محوری این مجموعه پسری به نام «بابی پندراگون» Bobby Pendragon است که برای نجات بشر قدم برمی‌دارد. این مجموعه شامل ده کتاب بانام‌های «تاجر مرگ»، «فار شهر گمشده»، «دنيای بدون جنگ»، «ويروس واقعيت»، «آب سیاه»، «رودهای زادا»، «بازی‌‌های كوييلن»، «جنگجويان راينه»، «آرمانشهر كلاغ» و «سربازان ‌هالا» است همه‌ی آن‌ها به فارسی ترجمه شده‌اند و نسخه‌ی الکترونیک آن‌ها در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است.

درباره دی.جی. مک هیل

«دی.جی. مک هیل» D. J. MacHale نویسنده‌ی ژانر فانتزی در تاریخ 11 مارس سال 1955 در نیویورک به دنیا آمد. او در جوانی برای تحصیل به دانشگاه ویلانوا رفت ولی پس از سه ترم به دانشگاه نیویورک برای تحصیل در رشته‌ی فیلم‌سازی رفت. او پس از فارغ‌التحصیلی به ساخت برنامه‌های تلویزیونی مشغول شد و توانست جوایز و افتخارات مثال‌زدنی در این زمینه کسب کند. او برای برنامه‌ی Chris Cross موفق به دریافت جایزه کیبل‌ای‌سی‌ئی CableACE Award شد و همچنین جایزه جمینای Gemini Awards را از سوی آکادمی سینما و تلویزیون کانادا برای برنامه‌ی Are you Afraid of the Dark دریافت کرد. نام این چهره در ایران بیشتر با مجموعه پندراگن شناخته شده است.

ترجمه کتاب فار شهر گمشده به زبان فارسی

کتاب دوم از مجموعه پندراگن بانام «فار شهر گمشده» نوشته‌ی «دی.جی. مک هیل» با ترجمه‌ی «ویدا اسلامیه» از سوی انتشارات کتاب‌سرای تندیس در سال 1387 منتشر شد که نسخه‌ی الکترونیک آن در همین صفحه از فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. «ویدا اسلامیه» مترجم این اثر تحصیلاتش را در رشته‌ی مترجمی زبان انگلیسی به سرانجام رسانده است. او در ایران با ترجمه‌‎ی کتاب‌های هری پاتر به شهرت رسیده است. از ترجمه‌های این مترجم می‌توان به «کرم ابریشم»، «سفیدی مرگبار» و «رد پای شیطان» اشاره کرد که نسخه‌ی الکترونیک و صوتی آن‌ها در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای مطالعه و دانلود موجود است.  

در بخشی از کتاب فار شهر گمشده می‌خوانیم

زمان مناسب فرا رسیده بود. کوییگ سرگرم بود و اگر می‌خواستم از آنجا خارج شوم همان لحظه باید این کار را می‌کردم. از بخت بد، نمی‌توانستم از جایم تکان بخورم. وحشت و هراس تمام وجودم را گرفته و مرا سر جایم میخکوب کرده بود. تصور شنا کردن در آب آزاد در حالی که هر لحظه ممکن بود کوییگ برگردد و مرا قیمه قیمه کند، تمام اعضای وجودم را از کار انداخته بود. من به‌طور کامل و بی کم و کاستی از هر حرکتی عاجز شده بودم.

آن گاه چشمم به چیزی افتاد. ماسه‌های متلاطم کم‌کم فرومی‌نشستند و در نزدیکی لبه‌ی صخره‌ی واژگون، آن را افتاده بر کف آب دیدم. همان سورتمه‌ی آبی بود که دایی پرس از آن مثل طعمه استفاده کرده بود! احتمالاً کوییگ پیش از رفتن از آنجا، آن را  از دهانش بیرون انداخته بود. همین پیشامد، نور امیدی در دلم ایجاد کرد. با بهره‌گیری از سرعت آن سورتمه‌ی آبی، شاید این شانس را پیدا می‌کردم که پیش از سر رسیدن کوسه‌ی خشمگین، خود را به آب شکاف برسانم.

پاهایم دوباره به کار افتادند. خود را به جلو راندم و به‌تندی به‌سوی سورتمه‌ی آبی شنا کردم که شلوار و ساقه‌های پیچک در هم گوریده آن را در برگرفته بودند. وقتی آن را برداشتم متوجه شدم که شلوار به‌کلی دور آن را گرفته و به هم گوریده است. اما اثری از میوه‌های درون آن نبود. در هر حال، کوییگ به‌وسیله‌ی آن از خود پذیرایی کرده بود. اما مشکلی وجود نداشت. به‌سرعت فهمیدم که سورتمه‌ی آبی کار نمی‌کند زیرا شلوار کاملاً به دورش پیچیده بود. شلوار از ورود آب به درون شیارها جلوگیری می‌کرد در حالی که نیرویش باید از هم آنجا تأمین می‌شد. باید از شر شلوار خلاص می‌شدم در غیر این صورت سورتمه‌ی آبی به دردم نمی‌خورد. بنابراین دیوانه‌وار شروع به کشیدن شلوار و کلنجار رفتن با آن کردم.

همان‌طور که سرگرم بودم نگاه سریعی به سمتی انداختم که دایی پرس رفته بود، اما هیچ اثری از او یا کوییگ ندیدم. آیا تا آن زمان دیگر نیزه را به سویش شلیک کرده بود؟ به دایی پرس اطمینان کامل داشتم. اگر می‌گفت به کوییگ شلیک می‌کند پس حتماً نیزه به آن اصابت می‌کرد. اما اگر کوییگ هم برای خود نقشه‌ی شماره‌ی دویی داشت و تصمیم می‌گرفت به دنبال او نرود چه؟ در این صورت از هر نظر به دردسر می‌افتادیم. باید به جای فکر کردن، حواسم را روی کارم متمرکز می‌کردم. سرانجام فهمیدم که شلوار چطور دور سورتمه پیچیده و با یک کشش نهایی آن را جدا کردم.

مشخصات کتاب پندراگن

نظرات کاربران درباره کتاب پندراگن

من واقعا درک نمیکنم که چرا از روی این داستان فوق العاده فیلمشو نمیسازن . عالیه عالی
در ۳ سال پیش توسط mahda ( | )
آنقدر خوب و محشره که نمی توانند فیلمش رو بسازند مگرنه بهترین فیلم جهان میشه اگر بخونید واقعا جذبش می‌شید هری پاتر دربرابر این مسخره است
در ۱ سال پیش توسط mah...any ( | )
خب چی بگم که این کتاب من رو مسحور خودش کرد. فک کنم اگه کلرال و فاری وجود می داشت آرزو می کرد اونجا زندگی کنم. برعکس کتاب اول هیجان داستان در همه جا لذت بخش و قابل درک و زیبا بود هم بخش های پندراگن هم بخش های مارک و کورتنی تنها یه جمله عالی بود.
در ۶ سال پیش توسط ... ( | )
اگر نخونید به شدت ضرر کردید. شدیدا پیشنهاد میکنم‌. حرف نداره
در ۲ ماه پیش توسط آرین اسدی زاده ( | )
خواندنی تر از جلد اولش عالی 👌👌👌
در ۳ ماه پیش توسط مریم صفرزاده ( | )
  • ۱
  • ۲
  • بعدی ›
  • آخرین ››