0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
سین سوگ، عین عشق

معرفی، خرید و دانلود کتاب سین سوگ، عین عشق

زندگی پس از مرگ عزیزان‌مان
نویسنده:
غزاله صدر
ناشر:
دیوار
درباره سین سوگ، عین عشق

اکثر ما زمانی که کسی را از ته قلب دوست داریم گاهی به از دست دادنش فکر می‌کنیم. به مرگش. حتی بی‌دلیل. حتی بدون این‌که اتفاقی افتاده باشد یا بهانه‌ای برای نگرانی داشته باشیم. به این می‌اندیشیم که وقتی از دستش بدهیم چه واکنشی خواهیم داشت. که چه اتفاقی خواهد افتاد. که سوگ با چه احساساتی همراه خواهد بود. اغلب تصور می‌کنیم که اولین روزهای پس از مرگ عزیزمان سخت‌ترین روزها خواهند بود. که با گذشت زمان بهتر خواهیم شد و به سوی بهبودی پیش خواهیم رفت و سوگواری را تمام خواهیم کرد. که آن‌چه از دیگران شنیده‌ایم واقعیت خواهد داشت. ولی حقیقت این است که از آن‌چه در انتظارمان است آگاه نیستیم و هرگز هم به‌درستی درکش نخواهیم کرد تا روزی که با آن چشم در چشم شویم و با گوشت و پوست و خون‌مان احساسش کنیم.

متأسفانه یا خوشبختانه همه‌ی ما روزی خواهیم مرد و همه‌ی ما تا قبل از آن روز عزیزی را از دست خواهیم داد. بعضی از ما خوشبخت‌تر خواهیم بود و عزیزمان عمری طولانی و باعزت خواهد داشت. بعضی دیگرمان بداقبال خواهیم بود و عزیزمان را زودتر از انتظار از دست خواهیم داد. اما آن‌چه همه‌ی ما را به یکدیگر وصل خواهد کرد تجربه‌ی تحمل سوگ و رویارو شدن با درد و غمی است که در‌هرحال گریبان‌مان را خواهد گرفت، بدون توجه به شرایط خاص هر یک از این مرگ‌ها‌. آن‌چه ما را به یکدیگر وصل خواهد کرد تجربه کردن عشق و سپس از دست دادنش خواهد بود.

همان‌طور که عشق قدرت باز کردنِ درِ قلب‌ها‌ی‌مان را دارد، از دست دادن عشق هم قدرت شکستنش را خواهد داشت. درد و غمی که پس از مرگ کسی که دوستش داریم قلب ما را احاطه می‌کند از قدیم موضوع کتاب‌ها و شعرهای بسیاری بوده و نویسندگان و شاعران و فیلسوفان بی‌شماری در سرتاسر جهان همواره سعی کرده‌اند سوگ را در قالب واژه‌ها‌ بگنجانند و از حقیقت آن بگویند. اما سوگ، درست مثل عشق، احساسی است وصف‌ناپذیر که با واژه‌ها‌ به‌درستی بیان نمی‌شود و به تجربه کردنی مستقیم و شخصی نیاز دارد. عشق و سوگ همواره در هم تنیده بوده و در زندگی‌مان همراه هم حضور خواهند داشت. شاید بشود گفت عشق امتحانی است برای این‌که ببینیم قلب‌مان تا چه حد گنجایش پُر شدن از محبت را دارد، و سوگ امتحانی است تا ببینیم قلب‌مان تا چه اندازه درد فقدان را تاب می‌آورد. این کتاب نیز زاده‌ی عشق است و سوگ. اولین فرزند من. کتابی که تولدش ممکن نبود مگر بعد از مرگ یک عزیز؛ عزیزی به نام بابا...

-از متن کتاب-

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
1.۰۳ کیلوبایت
تعداد صفحات
295 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۹:۵۰:۰۰
نویسندهغزاله صدر
ناشردیوار
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۱۱/۱۶
قیمت ارزی
4 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۱.۰۳ کیلوبایت
۲۹۵ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
5
از 5
براساس رأی 5 مخاطب
آموزنده 🦉 (2)
تلخ ☕️ (1)
5
ستاره
100 ٪
4
ستاره
0 ٪
3
ستاره
0 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
0 ٪
2 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
h
hemmat noori
۱۴۰۲-۱۱-۱۸
5

بدون تردید کتاب های روانشناسی یا جامعه شناسی سوگ و عزا برای جوامعی مانند ایران که به خاطر ماهیت مذهبی ، عاطفی و حتی قومی و قبیله‌ای ، روح عواطف و احساسات در انها شدید و غلیظ است ، سوگواری و عزاداری برای درگذشتگان یک امری فرهنگی است و این کتاب در این زمینه بسیار ارزشمند و قابل توجه است.

v
vahid sharghi
۱۴۰۲-۱۱-۲۶
5
آموزنده 🦉

غزاله خانم صدر عزیز در این کتاب در خصوص سوگواری پس از مرگ عزیزانمان سخن میگوید، برای هر فردی توصیه میکنم خواندن این کتاب را،یاد استاد عزیز مرحوم دکتر صدر سبز و گرامی

5
(5)
آموزنده 🦉 (2)
100,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
سین سوگ، عین عشق
سین سوگ، عین عشق
زندگی پس از مرگ عزیزان‌مان
دیوار
5
(5)
آموزنده 🦉 (2)
100,000
تومان