0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
خرمگس

معرفی، خرید و دانلود کتاب خرمگس

درباره خرمگس

در رمان خرمگس، فعالیت سازمان «ایتالیای جوان» طی سالیان 30 تا 40 قرن نوزدهم ترسیم شده است. در آن عصر، پس از قلع و قمع ارتش ناپلئون، سراسر ایتالیا به هشت کشور جداگانه تقسیم شد و عملاً در اشغال ارتش اتریش بود. رئیس کلیسای کاتولیک – پاپ رم – از اشغالگران اتریشی حمایت می‌کرد. ملت ایتالیا نیز در زیر این یوغ دوگانه رنج می‌برد و ستم می‌کشید.

آغاز وقایع رمان، مربوط به سال 1833 است. ظاهراً همه توجه نویسنده به تصویر کاراکتر قهرمانی یک فرد انقلابی معطوف بوده است. «وینیچ» با خلق سیمای یک قهرمان مبارز درعین‌حال با نیرویی شگرف، نقاب تقدس را از چهره خادمان کلیسا می‌د‌رد. «آرتور» جوان گمان می‌برد که کلیسا راهنمای ملت است، اما در برخورد با واقعیات، پوچی این پندار را عمیقاً درک می‌کند. چهره خرمگس درخشان‌ترین چهره یک مبارز واقعی در سراسر ادبیات جهان است. خرمگس تاکنون به اغلب زبان‌های زنده دنیا از جمله هلندی، آلمانی، لهستانی، عبری، روسی، فرانسوی، چینی، مجارستانی، ژاپنی و فارسی ترجمه شده است.

اتل لیلیان وینیچ در خانواده «جرج بول» یکی از دانشمندان برجسته انگلیسی در 11 مه 1864 دیده به جهان گشود. پدر وی پروفسور ریاضیات بود و مادرش درباره‌ مسائل اجتماعی مقالاتی می‌نوشت. «جرجی اورست»، عموی مادر او، جغرافی‌دان مشهوری بود و مرتفع‌ترین قله جهان نیز، به پاس تحقیقات وی، در سلسله جبال هیمالیا، «اورست» نام گرفته است. وی در غروب 28 ژوئیه 1960، در 96 سالگی چشم از جهان فروبست.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
1.۴۳ کیلوبایت
تعداد صفحات
390 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۱۳:۰۰:۰۰
نویسنده اتل لیلیان وینیچ
مترجمخسرو همایون‌ پور
ناشرانتشارات امیرکبیر
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۹/۱۴
قیمت ارزی
4 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۱.۴۳ کیلوبایت
۳۹۰ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
0
(بدون نظر)
75,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
خرمگس
خرمگس
اتل لیلیان وینیچ
انتشارات امیرکبیر
0
(بدون نظر)
75,000
تومان