0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
ناخن خشک ها و ولخرج ها

معرفی، خرید و دانلود کتاب ناخن خشک ها و ولخرج ها

روانشناسی رفتار مالی
درباره ناخن خشک ها و ولخرج ها

همه‌چیز درباره‌ی پول پیچیده است! از چگونگی به‌دست آوردن، خرج کردن و پس‌انداز کردن آن گرفته تا صحبت کردن درباره‌ی اهمیت یا تأثیرش بر روابط بین‌فردی و کیفیت زندگی انسان. اما وقتی پای رفتارهای مالی به میان می‌آید، کار حتی پیچیده‌تر هم می‌شود؛ آن‌جایی که متوجه می‌شویم تفاوت در رفتارهای مالی افراد تنها به میزان درآمد آن‌ها بستگی ندارد بلکه مواردی همچون نگاه کلی فرد به زندگی، شیوه‌ی شخصی او برای خرج پول، میزان خوش‌بینی وی و دلایل روانشناختی و اجتماعی دیگر نقش مهمی در رویکردشان به پول بازی می‌کنند.


در نشر اژدهای طلایی و در مسیری که در زمینه‌ی فعالیت خود در حوزه‌ی مدیریت و کسب‌وکار پیش گرفته‌ایم، دو مجموعه‌ی کاربردی -یکی برای مدیران و رهبران تیم‌ها و دیگری متمرکز بر تمامی افراد فعال در حوزه‌ی کسب‌وکار و بررسی موضوعات مختلف مطرح در این زمینه- را به‌صورت موازی پیش می‌بریم و تلاشمان بر این بوده که از زاویه‌های گوناگونی به حوزه‌ی مدیریت و کسب‌و‌کار بنگریم تا شاید بتوانیم به شیوه‌هایی بپردازیم که افراد فعال در این دو حوزه با اصول و قوانین رفتار حرفه‌ای و آنچه باعث اثرگذاری و موفقیت بیشترشان می‌شود از زاویه‌ای دیگر آشنا شوند. مجموعه‌ی کسب‌وکارمان را با کتاب مشتری شریک شماست شروع کردیم؛ در آن با مفهوم شریک‌مشتری آشنا شدیم و همه‌چیز از درهم‌تنیدگی منافع کارفرما و کارگزار شروع می‌شد. نویسنده در سرتاسر کتاب بر این نکته تأکید می‌کرد که پیروزی کارگزار در گرو موفقیت کارفرما است و به نظرش آنچه در این مسیر بسیار اهمیت دارد یادگیری مهارت‌های نرم است که در این کتاب به آن‌ها پرداخت و با مثال‌های متنوعی خواننده را با آن‌ها آشنا کرد. گام‌های موثر در شروع و توسعه‌ی کسب‌وکار عنوان بعدی بود. فرقی نمی‌کند دلیلتان برای آغاز یک فرآیند چیست؛ ممکن است هنوز به هدف بلندپروازانه‌تان نرسیده باشید، شاید از وضعیت جهان و بی‌عدالتی‌هایش خسته‌اید و رویای کاری برای بهبود را در سر می‌پرورانید، اصلاً احتمال دارد در آستانه‌ی ورود به بزرگسالی و به دنبال مسیری برای رسیدن زندگی هدفمند و پرمعنا هستید؛ این کتاب همراه شما در یک آغاز ناب است. در عنوان دیگر، کشف اسرار کارهای منحصربه‌فرد، نویسنده در پی بررسی این است که مجریان برتر در صنایع مختلف چطور از مهندسی معکوس برای کشف بینش‌های پنهان، کسب مهارت‌های جدید و شکوفا کردن خلاقیتشان استفاده می‌کنند و سپس به چگونگی تبدیل دانش مهندسی معکوس به مهارت اجرای درست کار می‌پردازد. در عنوان بعدی، شهامت‌ورزی در محیط کار، نویسندگان می‌خواهند به شکل‌گیری فرهنگی در محیط‌های کاری امروزی کمک کنند که فضای پذیرا و بازی نسبت به انتقاد و نظرات کارمندان داشته باشد. فرهنگی که در آن هر کارمندی در هر سطحی از شرکت یا سازمان مدام می‌پرسد چطور می‌توان کاری را بهتر انجام داد و رهبران هم شهامت دیدن ناکارآمدی را دارند و به شنیدن دلایل این ناکارآمدی از سوی دیگران اهمیت ‌می‌دهند. عنوان دیگر این مجموعه، رام کردنِ شغلِ سرکش، از میل مشترک همه‌ی ما می‌گوید، تمایل به آسان‌تر کردن شرایط شغلی و به‌سلامت گذر کردن از پیچ‌های دشوار زندگی کاری‌مان. با خواندن گفتگوهای مراجع و مربی (کوچ) در این کتاب، با دغدغه‌های جهان‌شمولی روبه‌رو می‌شویم که خودمان روزی گرفتارش بوده‌ایم (یا خواهیم بود) و راهکارهای مربی ما را قدم به‌قدم به آن‌چه می‌خواهیم نزدیک‌تر می‌کند. آینده: سرزمینی بی‌نقشه، با رویکرد متفاوتی نسبت به عناوین پیشین، از عدم قطعیت می‌گوید، اعتیاد ما به پیش‌بینی را به چالش می‌کشد و مسیر جدیدی را در برابر افراد از جمله مدیران کسب‌وکار و صاحبان سرمایه قرار می‌دهد و باور دارد تنها راه آگاهی از آینده ساختنش است.


کتاب فعلی، ناخن‌خشک‌ها و ولخرج‌ها، کتابی میان‌رشته‌ای محسوب می‌شود و با رویکرد روانشناسانه به سراغ مباحثی چون رفتار مالی و اقتصادی می‌رود. به بررسی عوامل غیرمالی و عمدتاً روانی‌ای می‌پردازد که بر نگرش‌ها و رفتارهای مالی افراد اثر می‌گذارند و آن‌ها را توضیح می‌دهند. نویسنده مروری می‌کند بر مطالعاتی که به رفتارهای ناخودآگاه و خودکار مصرف‌کنندگان (از منظر اقتصاد رفتاری و شناخت اجتماعی) می‌پردازند. همچنین اشاره‌ای به متغیرهای روانشناختی عام (که غیرمرتبط با حوزه‌ی مالی هستند مانند وجدان‌مداری، روان‌رنجورخویی و خودکنترلی) و خاص (مربوط به امور مالی مانند نگرش نسبت به پول، سبک خرج کردن پول و مادی‌گرایی) می‌کند. در پی پاسخ این پرسش می‌رود که «چه چیزی باعث می‌شود افراد از وضعیت مالی خود رضایت داشته باشند؟ وضعیت مالی عینی و واقعی افراد یا درک و برداشتشان از این وضعیت و رویکرد کلی آن‌ها به زندگی؟» و البته پاسخ به این پرسش همیشگی: «آیا پول می‌تواند خوشبختی بیاورد؟». با مفهوم جدیدی از شیوه‌های خرج کردن پول آشنا خواهیم شد که چهار سبک مختلف را در برمی‌گیرد: خرج کردن مقتصدانه، سفت کردن کمربندها، خرج کردن سرخوشانه و ولخرجی. این تقسیم‌بندی به توضیح رفتارهای اقتصادی مصرف‌کنندگان کمک خواهد کرد. به این موضوع می‌پردازد که مفهوم بدهی و چگونگی دریافت و بازپرداخت آن بیشتر به عوامل روانشناختی بستگی دارد تا عوامل جمعیت‌شناختی و درآمدی. در نهایت ما را با وضعیت دگرگون‌شونده‌ی بانکداری در دنیای امروز و مفهوم علاقه‌ی وافر به پول نقد آشنا خواهد کرد که -در کنار ترس از فناوری- یکی از مهم‌ترین موانع بر سر راه سیستم‌های بانکی و پیشرفت به سمت رفتارهای مالی غیرنقدی است.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
4.۷۱ کیلوبایت
تعداد صفحات
294 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۹:۴۸:۰۰
نویسندهدومنیکا میسن
مترجمامین ذکائی آشتیانی
ناشرانتشارات کتاب‌سرای نیک
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
The Psychology of Financial Consumer Behavior
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۸/۱۴
قیمت ارزی
2 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۴.۷۱ کیلوبایت
۲۹۴ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
5
از 5
براساس رأی 1 مخاطب
5
ستاره
100 ٪
4
ستاره
0 ٪
3
ستاره
0 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
0 ٪
5
(1)
51,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
ناخن خشک ها و ولخرج ها
ناخن خشک ها و ولخرج ها
روانشناسی رفتار مالی
انتشارات کتاب‌سرای نیک
5
(1)
51,000
تومان

از همین نویسنده مطالعه کنید

مشاهده بیشتر