دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب پرسه‌ در احوالات تِرون و تِرونیا فیدی‌پلاس

کتاب پرسه‌ در احوالات تِرون و تِرونیا

نسخه الکترونیک کتاب پرسه‌ در احوالات تِرون و تِرونیا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب پرسه‌ در احوالات تِرون و تِرونیا

پرسه‌ در احوالات تِرون و تِرونيا نوشته مرتضی احمدی (۱۳۳۴-۱۳۹۳) بازیگر و صداپیشه تهرانی است. از او آثار بسیاری در سینما،‌ تلویزیون و صداپیشگی موجود است. مرتضی احمدی را به عنوان راوی تهران قدیم می‌شناسند. او با عشقی که به تهران قدیم داشت روایت‌های بسیاری چه در قالب موسیقی و چه در قالب کتاب از تهران منتشر کرده است. او در پیشگفتار این کتاب نوشته است: «هشتادوپنج سال پیش پا تو این دنیا گذاشتم، پدربزرگم تو بازار ترون حجره داشت و پدرم تو سبزی‌کاری امین الملک سقط فروشی. مادربزرگم، پدربزرگم، پدرم، مادرم، زنم و خیلی از کس و کارام تو همین ترون زندگی کردن و تک تکشون زیر خاکش جا خوش کردن. اگه من از زادگاهم و برو بچه هاش می‌گم بهم ایراد نگیرین. آخه من دلبسته این سرزمینم. تو پایین پاییناش چش به دنیا واکردم، خب ریشه‌م تو این خاک گیره. تو خاک وخل هاش پا به زیمین زدم و قد راس کردم و جون گرفتم. تو مکتبخونه‌ش حرف زدن و زندگی کردنو آموختم، قاطی مشتی‌هاش و جوونمرداش لولیدم و سرد و گرم روزگارو مزه مزه کردم، بلت شدم که واس چی باد گریه کنم و برا کی خنده کنم. این اونا بودن که بهم یاد دادن آدم باشم، رو دیوارای کاگلیش خط و ربط زندگی رو واسه‌م نقاشی کردن و زیرش ترانه محبت و مهربونی رو واسه‌م زمزمه کردن. این اونا بودن دَسَّمو گرفتن و ایستادگی یادم دادن، این اونا بودن شیره جونم شدن که جلو هیچ ناجوونمردی به تمنایی دس پیش نبرم و سر فرود نیارم، تو کوچه پس کوچه هاش، سر گذراش، زیر بازارچه هاش، دور و ور دروازه هاش معرفتو یاد گرفتم، این اونا بودن که منو تو خودشون را دادن و از خودشون دونسّن، زیر بال و پر مو گرفتن و پروازو بهم تعلیم دادن، پس اگه دس به قلم بردم و از اونا گفتم و رو کاغذ ریختم به خاطر خودشون بود، فقط ادای دین کردم.»

ادامه...

مشخصات کتاب پرسه‌ در احوالات تِرون و تِرونیا

بخشی از کتاب پرسه‌ در احوالات تِرون و تِرونیا

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب پرسه‌ در احوالات تِرون و تِرونیا

میشه گفت کامل آدم به گذشته میبره و خیلی لذت بخش و زیباست.
در ۵ سال پیش توسط زهرا السادات مصباح ( | )
کتابی با شرحی دوست داشتنی از تهران قدیم
در ۲ سال پیش توسط صلاح الدین نوری متقی ( | )
اگه اهلِ خاطره بازی هستین این کتاب پیشنهادِ خوبیه برای خوندن
در ۶ سال پیش توسط مصطفی بلند قامت ( | )