دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب صوتی ما چگونه ما شدیم؟ - جلد سوم کتاب صوتی

کتاب صوتی ما چگونه ما شدیم؟ - جلد سوم
(ریشه‌یابی علل عقب‌ماندگی در ایران)

نسخه الکترونیک کتاب صوتی ما چگونه ما شدیم؟ - جلد سوم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نسخه نمونه کتاب صوتی ما چگونه ما شدیم؟ - جلد سوم را رایگان بشنوید

درباره کتاب صوتی ما چگونه ما شدیم؟ - جلد سوم

کتاب «ما چگونه ما شدیم؟ ریشه یابی علل عقب ماندگی در ایران» نوشته دکتر صادق زیبا کلام جزو معدود کتاب‌هایی است که سعی در بررسی علل عقب ماندگی ما ایرانیان دارد و به گفته نویسنده به «جای روش‌های معمول و متداول معلول‌نگری و معلول‌نگاری به علت جویی و ریشه یابی می‌پردازد.» این ایده پسندیده به همت که نویسنده در مقدمه کتاب، در صدد است تا به جای مقصر شمردن دیگران اعم از شرق و غرب و عرب و استعمار و... به خود ما ایرانیان پردازد و به کالبدشناسی آنچه که به لحاظ تاریخی ایران را این گونه شکل داده، توجه کند. کتاب به ادعای نویسنده‌اش سعی دارد به تحلیل روند تاریخی بپردازد که «ما» در آن اینگونه شده‌ایم و نقش «ما» را در این «ما» شدن بررسی کند.

ادامه...

مشخصات کتاب صوتی ما چگونه ما شدیم؟ - جلد سوم

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی ما چگونه ما شدیم؟ - جلد سوم

من هر سه قسمت این کتاب صوتی را خریداری کردم و گوش دادم و جلد سوم رو به اتمام است. کتاب دیربازی است که نوشته شده ولی به نظر می رسد تحلیلها با توجه به بینش امروز ما هنوز کارآمد هستند. مهمترین مطالب در همین جلد ذکر شده اند و جلد ١ و ٢ بیشتر حاوی مطالبی در مورد تاریخ ایران است که شاید کم و بیش با آنها آشنا باشیم. اگر فرصت محدود دارید گوش دادن حداقل همین جلد از کتاب را به شدت توصیه می کنم.
در ۱ سال پیش توسط biz...440 ( | )
من در جلد یک به دیدگاه و مسیر فکری نویسنده علاقه مند شدم، چون ربط دادن خط سیر تاریخ به یک مسئله مهم دید عمیقی میخواد. دلی در ادامه مخصوصا در جلد دوم و اوایل جلد سه، بشدت از مسیر اصلی کتاب فاصله میگره و بشکلی بی ربط مشغول به بسط اعراب و نقش اونها در مسیر علم داره که تقریبا اکثرش بی ربط به اصل موضوع و گاهی مغرضانه مشغول به تطهیر اونها میشه، ولی از یه جایی تو جلد سه به خودش میاد و مسیر رو دوباره احیا میکنه. در کل خوب بود. حتما باید دغدغه ی ملی داشته باشی تا بتونی حوصله کنی و بخونیش. باز از زحمات دکتر زیبا کلام سپاسگذارم، کسی تو این دوره زمانه حوصله پرداختن به علل مشکلات نداره
در ۵ ماه پیش توسط علیرضا مهرپرور ( | )
چرت و مزخرف
در ۷ ماه پیش توسط 935...973 ( | )