0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
راهنمای تقسیم سهام داینامیک
٪50

معرفی، خرید و دانلود کتاب راهنمای تقسیم سهام داینامیک

شیوه عادلانه تقسیم سهام برای شروع کسب وکار با سرمایه کم

نویسنده:
مایک مویر
درباره راهنمای تقسیم سهام داینامیک
روشی جدید برای تقسیم عادلانه سهام استارتاپ ‌تقسیم سهام داینامیک، روشی جدید برای تفکر عادلانه در شراکت ارائه می‌کند. این روش، شیوه‌های قدیمی تفکر درباره تقسیم عادلانه را به چالش می‌کشد، زیرا در استارتاپ‌ها روش‌های سنتی کارآیی ندارند. مردم تلاش می‌کنند مدل‌ها را به کار ببرند، اما هیچ‌گاه به نتیجه‌ای منصفانه نمی‌رسند. تقسیم سهام داینامیک یک راه‌حل است – راه‌حلی جامع. روشی برای اجرای تقسیم سهام منصفانه و پویا است. تقسیم سهام داینامیک دو جزء اصلی دارد: تخصیص چارچوبی که مشخص کند که هر کس چقدر باید سهم بگیرد. چارچوبی جایگزین برای مواقعی که فردی شرکت را ترک می‌کند. ‌همان‌طور که پیشتر اشاره شد این مدل پویاست. یعنی که در طول زمان تغییر‌ می‌کند تا عادلانه باقی بماند. این بخش گاهی باعث اضطراب افراد می‌شود، اما با من همراه باشید و درنهایت مفهوم آن را درک خواهید کرد. تحقیقات نشان می‌دهند که شرکت‌هایی که از مدلی پویا بهره می‌برند بهتر از‌ آن‌هایی هستند که از مدلی ثابت استفاده می‌کنند (همان‌طور که نوام واسرمن (Noam Wasserman) در مقدمه این کتاب به آن اشاره کرده است.) بعضی گمان می‌کنند که مدل ثابت اطمینان بیشتری به شرکا می‌بخشد. تنها اطمینانی که دارید این است که نهایتاً به چالش و درگیری و نارضایتی خواهید رسید! در کتاب راهنمای تقسیم سهام داینامیک چه چیزهایی یاد می گیریم؟ وزن‌دهی آورده‌های هر یک از موسسان روش عادلانه تقسیم سهام ابزار تقسیم سهام قراردادهای مرتبط با ثبت توافقات پیرامون سهام بر اساس قوانین ایران قرارداد جذب سرمایه بر اساس قوانین ایران قرارداد عدم افشا و صیانت از ایده شما بر اساس قوانین ایران چهارچوبی که در این کتاب آموزش داده می‌شود، کمک می‌کند تا هر فرد بر اساس آورده‌هایی که برای شکل‌گیری کسب‌وکار در اختیار تیم (شرکت) قرار می‌دهد، بصورت عادلانه سهم خودش را دریافت نماید. تحقیقات نشان می‌دهند که تقسیم سهام داینامیک، بهترین شیوه برای پیشگیری از چالش‌ها و درگیری‌هایی است که استارتاپ‌های رشد یافته با آن مواجه می‌شوند. این کتاب برای همه افرادی که می‌خواهند در مسیر کارآفرینی قدم بگذارند و استارتاپ یا کسب‌وکار خودشان را آغاز کنند، به شدت توصیه می‌شود.

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
2.۷۶ مگابایت
تعداد صفحات
220 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۷:۲۰:۰۰
نویسندهمایک مویر
مترجممحمد احمدپور
مترجم دوم کیارش عباس زاده
مترجم سومزهره لورک
ناشرنشر نوین
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
Slicing Pie Handbook
تاریخ انتشار
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
قیمت ارزی
4 دلار
قیمت چاپی
39,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۲.۷۶ مگابایت
۲۲۰ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.1
از 5
براساس رأی 7 مخاطب
آموزنده 🦉 (1)
انگیزه‌بخش 🚀 (1)
5
ستاره
57 ٪
4
ستاره
0 ٪
3
ستاره
42 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
0 ٪
4 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5

کتاب خوبی بود. پایه تفاهم برای هم بنیانگذاران میتواند باشد. البته قدری تساهل باید به خرج داد. چون مترها تولرانس دارند. حس عادلانه بودن امتیاز بین هم بنیانگذاران حس مهمی است که پایداری تیم را ثمر میدهد. از مزایای خوب کتاب، هنگامی است که مایل هستیم عضو جدید به تیمی که مدت ها است کار کرده اضافه کنیم. سوال سختی است که به تازه وارد چقدر سهم بدهیم ولی با روش امتیازدهی، تکلیف این مسئله روشن میشود.

3

ایده جذاب و کاربردی مطرح شده بود ولی به نظرم خیلی کلی بود و بهتر بود کاربردی‌تر به موضوع پرداخته می‌شد. ترجمه چندان روان و خوبی نداشت و بعلاوه اینکه هرچند متن قراردادهای متناسب با ایران که در انتهای کتاب ارائه شده خوب بود اما اصلا در راستای مدل مطرح شده نبود و بی‌ربط بود

3

متاسفانه پر از اشکالات ویرایشی است. بعلاوه که برخی نکات بنحو ملال‌آوری تکرار شده است. ولی اصل مطلب و ایده کتاب ارزشمند است.

5
انگیزه‌بخش 🚀
آموزنده 🦉

100

4
(8)
آموزنده 🦉 (1)
49,000
٪50
24,500
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
راهنمای تقسیم سهام داینامیک
٪50
راهنمای تقسیم سهام داینامیک
شیوه عادلانه تقسیم سهام برای شروع کسب وکار با سرمایه کم
نشر نوین
4
(8)
آموزنده 🦉 (1)
49,000
٪50
24,500
تومان

از همین نویسنده مطالعه کنید

مشاهده بیشتر