پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
مطالعات امنیت معاصر

مطالعات امنیت معاصر

نسخه الکترونیک مطالعات امنیت معاصر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره مطالعات امنیت معاصر

کتاب پیش‌رو حاصل کوشش‌های مطالعاتی و آخرین یافته‌های نویسندگان چیره‌دست و مطرح در حوزه مطالعات امنیتی در قالب مجموعه مقالات است که به صورت فصل‌های کتاب گردآوری شده است. مجموعه مقالات این کتاب بیانگر تجزیه‌وتحلیل به‌روزترین و شاخص‌ترین جستارهای روز در عرصۀ روابط و سیاست بین‌الملل در بعد نظری و کاربردی است. جوهره اصلی کتاب، بیان دیدگاه‌های امنیتی، عوامل تهدیدزای امنیتی، طرح رهیافت‌هایی برای رویارویی با این نوع تهدیدها و چگونگی بهره‌گیری از روش‌ها و مکانیسم‌های مفید و تأثیرگذار برای برخورد با مسائل امنیتی، برقرارکردن تداوم و حفظ امنیت و بررسی دیدگاه‌های طرح‌شده در خصوص این مسائل است. نویسندگان مقالات، نظریه‌پردازان و نویسندگان بزرگی چون الن کالینز، چارلز گلاسر، پاتریک مورگان لیپمن، ولفرز و بسیاری از بزرگان دیگر در حوزه مطالعات امنیتی هستند و بر پیامدهای وضعیت آنارشیک حاکم بر نظام بین‌الملل، «لیبرالیسم»، «مطالعات صلح» «دیپلماسی اجبار» و اهمیت قدرت و واقع‌گرایی و پیامدهای آنها بر سیاست‌های امنیتی دولت‌ها متمرکز شده‌اند. درمجموع، نویسندگان به موضوع مطالعات امنیتی به‌مثابه رشته‌ای مهم در حوزۀ روابط بین‌الملل پرداخته‌اند. مطالعه این کتاب به دانشجویان علوم سیاسی و روابط بین‌الملل و همچنین پژوهشگران حوزه‌های راهبردی و امنیتی پیشنهاد می‌شود و امید است مطالعه آن برای کارشناسان و تصمیم‌گیران حوزه مطالعات امنیتی مفید و گره‌گشا باشد و بتواند چشم‌اندازهایی نوین به روی محققان، کارشناسان و سیاست‌گذاران این عرصه بگشاید.

ادامه...

مشخصات مطالعات امنیت معاصر

بخشی از مطالعات امنیت معاصر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره مطالعات امنیت معاصر