دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
درد عشق

درد عشق

نسخه الکترونیک درد عشق به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی درد عشق

دل‌شکستگی از آن دردهایی ست که برای ترمیم و بهبود نیاز به گذر زمان دارد اما برای این که بتوانید در زمان کوتاه‌تری غم هجر و فراغ یار را تحمل کنید می‌توانید از کتاب درد عشق نوشته‌ی لودرو رینزلر به عنوان یک مرهم استفاده کنید. این کتاب به شما کمک می‌کند تا هر آنچه باعث دل‌شکستگی شما شده، چه غم از دست دادن عزیز یا طرد شدن از سوی کسی که دوستش داشته‌اید را رفته‌رفته بپذیرید و با راهکارهای ارائه شده در این کتاب با این موضوع کنار بیایید.

درباره کتاب درد عشق

کتاب درد عشق با عنوان انگلیسی love hurts نوشته‌ی لودرو رینزلر است که اولین‌بار در سال 2016 منتشر شد. رینزلر مربی و بنیان‌گذار چندین موسسه مراقبه در نیویورک است. او در کارنامه‌ی کاری خود چندین کتاب در زمینه‌ی روان‌شناسی کاربردی دارد. کتاب درد عشق یکی از کتاب‌های مشهور اوست. رینزلر در این کتاب دردها و شکست‌های ناشی از عشق را از منظر جنبه‌های مذهبی بودیسم بررسی می‌کند. همانطور که از عنوان پیداست این کتاب درباره‌ی دو موضوع درد و عشق است. اگر جزو افرادی هستید که در زندگی کسی را از دست داده‌اید و دلتان شکسته شده است؛ کتاب درد عشق برای شماست.

همه‌ی ما بارها در زندگی خود دلشکستگی و از دست دادن را تجربه کرده‌ایم اما آنچه باعث قوی و محکم شدن ما می‌شود، باورها و نحوه‌ی مواجه شدنمان با شکست عاطفی است. نویسنده در مقدمه‌ی کتاب بیان کرده است که برای ترمیم و آرامش دل نباید از راه‌های درمان فرار کرد. بلکه برای کنار آمدن با این تجربه‌ی دردناک باید آن را مرور کنید. در این کتاب شما می‌آموزید که چطور حس تلخ شکست را پشت سر بگذارید. لودرو رینزلر در این کتاب مطرح می‌کند که بخشی از این کتاب متشکل از راهکارها و روش‌هایی است که روانشناسی و دین به ما آموخته‌اند و بخشی دیگر بر اساس تجربیات شخصی خود نویسنده است.

فصل‌های کتاب کوتاه هستند و در هر فصل داستان‌هایی از موارد مشابه و تمرین‌ها و توصیه‌های کاربردی برای رهایی از این احساسات ناخوشایند ارائه شده است. شما می‌توانید با توجه به فصل‌های کتاب مشکل خود را پیدا کنید و مستقیم سراغ آن بخش بروید.

کتاب درد عشق را انتشارات نسل نواندیش با ترجمه‌ی فریبا جعفری ‌نمینی در سال 1398 منتشر و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.

همچنین یک رمان فارسی با عنوان درد عشق به قلم ليلي عبدلی از سوی انتشارات آوای مهدیس و کتابی دیگر با عنوان درد عشق زلیخا نوشته‌ی جلال ستاری از سوی انتشارات توس منتشر شده‌اند که روایتی از دلدادگی و رنج هستند.

برای خرید و دانلود کتاب درد عشق نوشته‌ی لودرو رینزلر از همین صفحه اقدام کنید.

نگاهی بر فصل‌های کتاب درد عشق

در جلسات درمانی برای دل‌شکستگی چه رخ می‌دهد؟

دل‌شکستگی چیست؟

عشق چیست؟

مدیتیشن چیست؟

چرا قلبتان می‌شکند؟

اگر دوست دارید داستان دل‌شکستگی مرا بدانید

اگر آماده‌اید که بشنوید زندگی پر از رنج و سختی است

واکنش‌های ما

اگر تصور می‌کنید که دردتان هرگز درمان نخواهد شد

چهار سؤالی که باید از خود بپرسید

اهمیت مراقبت کردن از خودتان

چهار روش

که بتوانید از خود مراقبت کنید

اگر نمی‌توانید دل بکنید!

اگر احساس تنهایی می‌کنید

اگر فکر می‌کنید این درد تمامی نخواهد داشت

اگر فکر می‌کنید به شما خیانت شده است

اگر احساس می‌کنید طرد شده‌اید

اگر تصور می‌کنید دیگر هرگز نمی‌توانید کسی را دوست بدارید

 اگر خود را شکست خورده میدانید در چه زمان‌هایی احساس شکست می‌کنید؟

اگر نمی‌توانید باور کنید که این اتفاق برای شما رخ‌داده است

اگر تصور می‌کنید زمان آن رسیده که کسی را از دایره زندگی‌تان بیرون کنید

چرا؟ فقط چرا؟

اگر احساس می‌کنید که چیزی از گلویتان پایین نمی‌رود

اگر احساس می‌کنید نمی‌توانید بخوابید اگر احساس شرمندگی می‌کنید

اگر احساس می‌کنید هیچ‌چیز حالتان را بهتر نمی‌کند، مگر اینکه کسی با اردنگی شما را از بستر بیرون اندازد!

اگر احساس می‌کنید خشمگین هستید

داستانی درمورد خشم

 اگر گمان می‌کنید که در جهنم هستید

 یک شوخی خوب برای اینکه در میان این همه دل‌شکستگی لبخند بزنید

اگر حس می‌کنید نیاز دارید تا با کسی که شما را ترک کرده دوباره تماس بگیرید

اگر خیلی خیلی افسرده هستید

اگر احساس می‌کنید باید ببخشید

اگر می‌خواهید از احساس گناه آزاد شويد

به زندگی تازه خود خوشامد بگویید

در بخشی از کتاب درد عشق می‌خوانیم

در اغلب داستان‌ها و شعرها از عشق اسمی به میان برده می‌شود و تقریبا همیشه عشق با دل شکستگی همراه است. ما عادت کرده‌ایم تا عشق را همراه با شکسته شدن دل بشناسیم. شاید از این روست که اغلب افراد زمانی که عاشق می‌شوند، با وجود اینکه با تمام وجود خواهان آن شادی و لذتی هستند که همراه با عشق تجربه می‌کنند، درعین حال در انتظار فراق و جدایی و تمام ناملایماتی که از سوی فرد مقابل برایشان رخ خواهد داد نیز هستند. من هیچ فردی را نمی‌شناسم که عاشق شده باشد و در این عاشقی ناملایماتی را از سوی معشوق خود تحمل نکرده باشد.

این شمشیر دو لبه از هر دو سو می‌برد. زمانی که عاشق هستی، هم می‌توانی شیرینی عشق را تجربه کنی و هم زمان باید ناملایمات عشق را نیز تحمل نمایی. این بدان معنا نیست که باید از عشق فرار کرد؛ در حقیقت، شما حتی اگر خودتان بخواهید نیز نمی‌توانید از عشق ورزیدن بگریزید، زیرا این نیازی طبیعی در درون شماست که باید بدان پاسخ دهید.

عشق نیازی ذاتی است تا با کمک آن خود را بهتر بشناسیم و به تکامل برسیم؛ با این حال زمانی که عشق را تجربه می‌کنیم، با دیدن ناملایمات و ناراحتی‌ها، درهای قلبمان را برای مصون ماندن از آزردگی و غم به روی عشق می‌بندیم. ما می‌خواهیم از خودمان در برابر ناراحتی‌ها محافظت کنیم؛ از این رو سپری سخت و آهنین در برابر دنیا به خود می‌گیریم. این در حالی است که در زیر این پوشش آهنین و سخت، بخش نرم و حساسی از وجود ما قرار دارد که در تمنای دست یافتن به عشق فریاد می‌زند.

در جلسات درمانی که برای دل‌شکستگی داشته‌ام، حتی خشن‌ترین و باصلابت‌ترین افراد هم به این اقرار کرده‌اند که به عشق نیاز دارند. مردی با ظاهری عبوس، در پایان جلسه به من می‌گفت: «من می‌دانم که می‌توانم دوست بدارم. شاید نتوانم عاشق این زن باشم، اما بی‌تردید می‌توانم کسی را با تمام وجودم دوست بدارم». این مرد حق داشت و البته او در این دنیا تنها هم نیست؛ همه ما در درون وجود خود میزان بی‌نهایت عشق داریم که می‌توانیم نثار کسانی کنیم که دوستشان داریم، تنها به این شرط که این سپر سخت و سرد را از جلومان برداریم.

چگونه می‌توانیم این سپر را دور بیندازیم و از عشق به میزان کافی بهره‌مند شویم؟ آموزگار معنوی من، ساکیونگ میفام رینپوچ، روزی به من گفت: عشق واقعی، یک انرژی طبیعی است که از ذهن آرام و منظم ما منتشر می‌شود.

آن‌چه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب درد عشق اثر لودرو رینزلر بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی روانشناسی می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات درد عشق

نظرات کاربران درباره درد عشق

کتاب فوق‌العاده مفیدی برای من بود
در ۷ ماه پیش توسط www...n20 ( | )
این کتاب واقعا عالیه راهکار های فوق العاده ای داده واقعا ارزش داره خریدنش
در ۹ ماه پیش توسط abo...i79 ( | )
نمونش که عااالی بود حتما پیشنهاد میکنم کسانی که این مسئله رو دارند بخونند
در ۱ سال پیش توسط khatereh ( | )