دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب صوتی مهربان‌تر باشیم کتاب صوتی

کتاب صوتی مهربان‌تر باشیم

نسخه الکترونیک کتاب صوتی مهربان‌تر باشیم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

معرفی کامل کتاب صوتی مهربان‌تر باشیم را رایگان بشنوید

نسخه نمونه کتاب صوتی مهربان‌تر باشیم را رایگان بشنوید

نقد و بررسی کتاب صوتی مهربان‌تر باشیم

اگر انسان بخواهد شبیه باران باشد، باید بی دریغ و بی منت محبت و مهربانی خود را بر همه ببارد. انسان های بی ادعا برای افراد تفاوتی قائل نیستند آنها مهربانی خود را برای همه دارند و منتظر رفتار فرد متقابل خود نیستند. اگر شما تصمیم گرفته اید در زندگی خود تغیر ایجاد کنید و به جای نگرش منفی و بدبینی مهربانی و همدلی را در قلب خود زنده کنید، کتاب صوتی مهربان‌تر باشیم برای شماست.

درباره کتاب مهربان‌تر باشیم

کتاب مهربان‌تر باشیم مجموعه‌ای از 75 داستان واقعی، ساده و دلنشین از مهربانی و روزمرگی انسانها به یکدیگر است. این کتاب به قلم جمعی از نویسندگان آمریکایی است و در آن داستانهایی کوتاه، جملاتی قصار، سخنان پندآموز و ضرب المثلهایی درباره ی مهربانی و سخاوت انسانها به یکدیگر وجود دارد. همچنین نگارندگان کتاب از بزرگان عرصه های مختلف همچون «هلن کلر»، «مادر ترزا» ، «ابراهام لینکن» و «جان کیتس John Keats » نقل قول هایی تاثیرگذار آورده اند.

ایده ی این کتاب به دنبال یک کار جمعی شروع شد که اولین بار « آن رهبرت» در رستورانی در کالیفرنیا  با  نوشتن جمله ی «مهرباني بي‌چشمداشت و زيبايي بي‌دليل داشته باشيد» روی دستمال کاغذی، موجی از ابراز محبت را در آمریکا به راه انداخت. به دنبال او مردم یاد گرفتند و با چسباندن این شعار روی سپرهاي اتومبيل مردم دیگران را به زندگي‌هايي پر از ملاطفت و محبت دعوت کردند. ناشر در توضیحات کتاب اضافه میکند که به دنبال این ماجرا «تقریبا در تمام روزنامه‌های آمریکا مقالاتی نوشته شد و صدها ایستگاه رادیویی ساعات پخش برنامه‌های خود را به این موضوع اختصاص دادند. این کتاب مهربانی را یک واکنش  در بین مردم جامعه می داند، اینکه وقتی کسی نیاز به کمک دارد، دست های شما ناگهان پیش می روند و این نکته را یادآور می شود که شما زنده اید پس کمک می کنید.»

کتاب صوتی مهربان‌تر باشیم مناسب افرادی است که تصمیم گرفته اند بذر مهربانی را در زندگی روزمرهی  خود بکارند و بدون هیچ چشمدات و توقعی برای جبران، مهربانی و محبت را در لحظه لحظه ی زندگی خود به کار ببرند و به دیگران هم بیاموزند.

نویسندگان از اصول خلاقانه و ساده ای برای نگارش داستانهای خود استفاده کرده اند تا اهمیت مهربانی برای مخاطب ملموس باشد. داستانها بسیار کوتاه هستند و شما میتوانید از هر فرصتی برای گوش سپاری به این اتفاقات ساده اما تاثیرگذار استفاده کنید.

از داستانها و جملات این کتاب میتوان متوجه این موضوع شد که مهربان بودن با دیگران در واقع مهربانی با خودمان است و رفته رفته باعث رضایت درونی ما از خودمان میشود. در حقیقت میتوان مهربانی را به عادتی همیشگی تبدیل کرد. اما این کار نیازمند تلاش و توجه به خودمان است تا حسادت را کنار بگذاریم و بیاموزیم که با شادی دیگران شاد شویم و محبت خود را به آنها هدیه دهیم. تنها کافی ست تا قلب خود را آکنده از عشق و صمیمیت کنید تا احساسات بد و ناخوشایند از شما فاصله بگیرند.

راهکارهای این کتاب بسیار ساده هستند و تفاوتی ندارد که شما در چه جایگاهی هستید و چه سنی دارید، در هر حال میتوانید از ساده ترین کارها مانند لبخند زدن شروع کنید. لبخند زدن کاری ساده و بدون هزینه است که به دیگران و خودمان انرژی میدهد. ناراحتی ها و استرس ها را کاهش میدهد .

کتاب صوتی مهربان‌تر باشیم را انتشارات جیحون با ترجمه ی زهره زاهدی و خوانش نغمه عزیزی‌پور در 3 ساعت و 37 دقیقه منتشر کرده است. این کتاب صوتی کم حجم و کوتاه را میتوانید زمان رانندگی، استراحت و یا قبل از خوب گوش کنید.

در بخشی از کتاب صوتی مهربان‌تر باشیم میشنویم

چند سال پیش من و پسر شش ساله ام برای خرید اسباب بازی به حراج یکی از آن فروشگاههای بزرگ اسباب بازی رفته بودیم، که در آن تا سقف اسباب بازی ریخته اند. تازه یکی از راهروها را دور زده بودیم که چشمم به مرد جوانی با موهاو ریش بلند، در صندلی چرخدار افتاد. حتمأ تصادف بدی کرده بود، چون جفت پاهایش قطع شده و جای زخم های زیادی روی صورتش بود. همان موقع پسر شش ساله ام هم او را دید و با صدای بلند گفت: « مامان آن مرد را ببین »

مثل همه مادرها سعی کردم او را ساکت کنم و به او بگویم با دست اشاره کردن به دیگران کار مؤدبانه ای نیست. اما پسرم با تقلای سخت، خودش را از من جدا کرد و به طرف دیگر راهرو به سوی آن مرد دوید. مقابل آن مرد ایستاد و با صدای بلند گفت: « عجب گوشواره شیک محشری داری مرد؛ همچه گوشواره قشنگی را از کجا خریدی؟» مرد جوان ناگهان چنان لبخند شادی زد که صورتش شکفت. تحسین، چنان او را غافلگیر کرد که فقط توانست از شادی بدرخشد. بعد هر دو مدتی آن جا ماندند و درباره گوشواره و چیزهای محشر دیگر حرف زدند. این رویداد اثری مادام العمر بر من گذاشت. زیرا من مردی را پر از جای زخم و روی صندلی چرخدار دیدم و پسر شش ساله ام مردی را با گوشواره های شیک محشر دید.

در کودکی یاد گرفتم چه طور به دیگری چیزی بدهم. از زمانی که متمدن شدم این ظرافت را از یاد برده ام.

چند سال پیش لازم شد که یک آبگرمکن نصب کنم. مرد بدخلقی برای نصب آمد که به همه سؤالات من جواب های کوتاه و اجمالی میداد. فکر کردم پیرمرد بداخلاقی است و او را با کارش تنها گذاشتم.اما وقتی کارش تمام شد، گفت که باید منتظر کارگر دیگری شود که بیاید و به او در بیرون بردن منبع کهنه از زیرزمین کمک کند. از او دعوت کردم تا آمدن کارگر دیگر، در آشپزخانه من بنشیند و به او قهوه تعارف کردم. گفت: «نه » و بعد دست به سینه پشت کن میز آشپزخانه نشست و پاهایش را زیرش جمع کرد. چشم از او گرفتم و با این فکر که به زودی خواهد رفت، سرگرم کار خودم شدم. تا بعد از چند لحظه از چیزی که روی میز آشپزخانه ام روشن و خاموش میشد پرسید. دست دراز کردم و دستگاه کوچک شبیه ساعت زنگدار را به او دادم که نگاهش کند. برایش توضیح دادم که چه طور آن دستگاه با نور خورشید کار می کرد و به طور متناوب زمان و نام شرکت مرا روشن و خاموش می کند. گفت: « آها» و آن را روی میز آشپزخانه گذاشت. اما متوجه بودم که هر از گاهی دوباره نگاهش می کرد.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب صوتی مهربان‌تر باشیم بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی خودیاری می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب صوتی مهربان‌تر باشیم

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی مهربان‌تر باشیم