Loading

چند لحظه ...
کتاب صوتی شازده کوچولو کتاب صوتی

کتاب صوتی شازده کوچولو

نسخه الکترونیک کتاب صوتی شازده کوچولو به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

معرفی کامل کتاب صوتی شازده کوچولو را رایگان بشنوید

نسخه نمونه کتاب صوتی شازده کوچولو را رایگان بشنوید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب صوتی شازده کوچولو

«آنتوان دو سنت اگزوپری»: «بسیار مایل بودم که این داستان را مانند یک افسانه آغاز کنم، بسیار میل داشتم با چنین جمله‌ای آغاز کنم، یکی بود یکی نبود شازده کوچولویی بود که در سیاره‌ای نه‌چندان بزرگ‌تر از خودش زندگی می‌کرد و به یک دوست نیاز داشت. برای آن دسته از افرادی که می‌دانند معنای زندگی چیست این وضعیت می‌توانست به حقیقت نزدیک‌تر باشد، زیرا مایل نیستم که کتابم باحالت بی‌تفاوت مطالعه شود آخر من در ثبت کردن و بر روی کاغذ آوردن این خاطرات رنج بسیار زیادی را متحمل گشته‌ام.»

درباره کتاب صوتی شازده کوچولو

کتاب «شازده کوچولو» بانام انگلیسی The Little Prince اثر «آنتوان دو سنت اگزوپری» اولین بار در آوریل سال 1943 به زمان انگلیسی و فرانسه در آمریکا منتشر شد. این کتاب روایت ملاقات خلبانی با یک موجود کوچک از یک سیاره‌ی دیگر است. خلبان در این اثر استعاره از خود نویسنده است که عاشق گل سرخی می‌شود که از آن دور است. معاشقه‌ و ارتباط این خلبان با گل سرخ و جست‌وجوی در هفت سیارک محتوای اصلی صوتی کتاب «شازده کوچولو» است که با لحنی شاعرانه به نگارش درآمده است.

کتاب صوتی «شازده کوچولو» یکی از معروف‌ترین آثار ادبی جهان است که تا امروز بیش از 140 میلیون فروش در سراسر دنیا داشته و به بیش از سیصد زبان دنیا ترجمه شده است. «آنتوان دو سنت اگزوپری» این داستان را به تأثیر از یکی از سفرهایش نوشته است. او در یکی از پروازهایش به دلیل نقص فنی در یکی از بیابان‌های آفریقا فرود می‌آید که برای نوشتن این اثر جاودانه از اتفاقات آن دوران الهام گرفته است. این نویسنده در این اثر با زبانی شیوا و دل‌نشین مسائل مهم انسانی ازجمله عشق و دوستی را از زبان شخصیت‌های کودکانه‌ای بیان می‌کند و خواننده را به فکر و اندیشه دعوت می‌کند. این اثر باوجود آنکه کم‌حجم است مسائل بنیادی و تأمل‌برانگیزی را شرح می‌دهد.

درباره آنتوان دو سنت اگزوپری‌

«آنتوان دو سنت اگزوپری»  Antoine de Saint-Exupéry نویسنده مشهور فرانسوی در تاریخ 29 ژوئن سال ۱۹۰۰ در شهر لیون به دنیا آمد. او در جوانی به خدمت سربازی رفت و در یک پایگاه هوایی شکاری مشغول به فعالیت شد. او در این دوران که هم‌زمان با جنگ جهانی بود به‌عنوان خلبان در ارتش فعالیت و به کشورهای گوناگون سفر کرد. این نویسنده با انتشار کتاب «شازده کوچولو» به شهرت جهانی رسید در حالی که هیچ‌گاه انتشار این اثر را در کشور خودش ندید.

ترجمه کتاب صوتی شازده کوچولو به زبان فارسی

کتاب صوتی «شازده کوچولو» نوشته‌ی «آنتوان دو سنت اگزوپری» از سوی انتشارات کتاب‌سرای نیک با روایت گروه گویندگان منتشر شده است که در همین صفحه از فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. این اثر را «فريده مهدوی دامغانی» پژوهشگر و مترجم معروف ایرانی ترجمه کرده است. او در جوانی تحصیلاتش را در رشته‌ی مطالعات ادبیات اروپای قرون‌وسطی تا مقطع دکترا ادامه داد و بر زبان‌های انگلیسی، فرانسه، ایتالیایی و اسپانیایی تسلط دارد. او مترجم حاذق و پرافتخاری است که موفق به دریافت بالاترین نشان لیاقت کشور ایتالیا به نام کمن داتره از ریاست جمهوری آن کشور شده است. این مترجم تاکنون صدها اثر به فارسی ترجمه کرده است که ازجمله آن‌ها می‌توان به «مسیر پنهان»، «نگهبانان آسمان» و «قانون جاذبه» اشاره کرد که نسخه‌ی الکترونیک و صوتی آن‌ها در سایت و اپیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است.

کتاب صوتی «شازده کوچولو» نوشته‌ی «آنتوان دو سنت اگزوپری» با صدای «ابوالحسن تهامی»‌، «بهاره رهنما» و «ژرژ پطروسی» هم منتشر شده است که در سایت و اپلیکیشن فیدیبو موجود است. یکی از معروف‌ترین ترجمه‌های این کتاب به زبان فارسی مربوط به «احمد شاملو»، نویسنده و شاعر برجسته‌ی ایرانی است که از سوی انتشارات نگاه به چاپ رسیده است.

در بخشی از کتاب صوتی شازده کوچولو می‌شنویم

بدین‌سان دومین نکته‌ی بسیار مهم را درباره‌ی اون دریافته بودم اینکه سیاره‌اش تنها به‌اندازه‌ی ناچیز از یک خانه بزرگ‌تر بود. اما این امر چندان مرا به شگفتی نیفکند. نیک می‌دانستم که به‌استثنای سیارات بزرگی مانند زمین، برجیس، بهرام و ناهید که نام‌هایی به آن‌ها داده شده است صدها سیاره‌ی دیگر نیز جود دارد که گاه به‌قدری کوچک‌اند که حتی به‌سختی می‌توان آن‌ها را با تلسکوپ رصد کرد. هنگامی که منجمی به کشف یکی از آن‌ها نائل میاید هیچ نامی به آن نمی‌دهد بلکه صرفاً شماره‌ای برای آن انتخاب می‌کند برای نمونه می‌تواند آن را استروئید 325 بنامد.

من دلایل بسیار کافی و جدی در اختیار دارم که سیاره‌ی شازده کوچولو از آن آمده بود استروئیدی به نام بی 612 بود. این استروئید تنها یک بار در سال 1909 به‌وسیله‌ی منجمی ترک رؤیت شده بود. در آن دوران او به خاطر کشف خود نمایش بزرگی در کنگره‌ی بین‌المللی علوم نجوم برپا ساخت. اما به خاطر شکل و ظاهر ترکی خود هیچ فردی به سخنانش باور نیاورد. خب بزرگ‌سالان به همین شکل‌اند. خوشبختانه برای شهرت استروئید بی 612 دیکتاتوری ترک آداب‌ورسوم اروپایی را برای اتباع خود برگزید به‌گونه‌ای که هیچ‌کس حق مخالفت نیافت. مگر آنکه محکوم‌به مرگ می‌شد. بنابراین آن منجم ترک دیگر بار در سال 1920 نمایش خود را تکرار کرد و در این نوبت کت‌وشلوار بسیار برازنده بر تن داشت و این بار همه متقاعد شدند. اگر این جزییات را درباره‌ی سیاره‌ی استروئید بی 612 برایتان نقل کردم و شماره‌اش را نیز برایتان فاش ساختم به خاطر بزرگ‌سالان است آخر بزرگ‌سالان شیفته‌ی ارقام و اعداد هستند. هنگامی که درباره‌ی دوست جدیدی با آن‌ها صحبت می‌کنی آن‌ها هرگز سؤالاتی درباره‌ی نکات اساسی از شما نمی‌پرسند. برای نمونه هرگز به شما نمی‌گویند صدایش شبیه چیست، کدام بازی را دوست می‌دارد، آیا به جمع‌آوری پروانه‌ها می‌پردازد. بلکه از شما سؤال می‌کنند چند سال دارد؟ چند برادر دارد؟ وزنش چقدر است؟ پدرش چه میزان درآمد مالی دارد؟ تنها در آن هنگام است که احساس می‌کنند با او آشنا هستند. اگر قرار باشد با شما به بزرگ‌سالان بگویید خانه‌ی زیبا دیدم که با آجرهای صورتی‌رنگ و شمعدانی‌های بر روی لبه‌ی پنجره‌هایش و نیز کبوترانی بر روی شیروانی‌اش مزین شده است. آن‌ها نخواهند توانست چنین خانه‌ای را در نظر مجسم کنند ناگزیر خواهید بود به آن‌ها بگویید خانه‌ای دیدم که صد هزار پوند ارزش مالی داشت و تازه آن هنگام است که آن‌ها فریاد خواهند آورد آه چه زیبا!    

مشخصات کتاب صوتی شازده کوچولو

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی شازده کوچولو

خیلی بد میخونه🥴🥴🥴 از این بدتر وجود نداره
در ۱ ماه پیش توسط mina maki ( | )
با احترام، صدای راوی برایم دلچسب نبود
در ۴ ماه پیش توسط Majid Tavakolian ( | )
من شازده کوچولو را دوست دارم
در ۶ ماه پیش توسط 912...590 ( | )