دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب صوتی اخلاق در محیط کار کتاب صوتی

کتاب صوتی اخلاق در محیط کار

نسخه الکترونیک کتاب صوتی اخلاق در محیط کار به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

معرفی کامل کتاب صوتی اخلاق در محیط کار را رایگان بشنوید

نسخه نمونه کتاب صوتی اخلاق در محیط کار را رایگان بشنوید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب صوتی اخلاق در محیط کار

ما روزانه بین 8 تا 12 ساعت از طلایی‌ترین زمان روز خود را در محل کار می‌گذرانیم. در واقع در دنیای مدرن امروز همکاران ما ممکن است بیشتر از خانواده‌هایمان کنار ما حضور داشته باشند. به همین دلیل کار کردن بدون تعامل و اخلاق در محیط نه تنها بر موفقیت شما بلکه به دستاوردهای سازمانی که در آن مشغول به کار هستید نیز آسیب خواهد رساند. از این رو امروزه موضوع اخلاقیات و رعایت اخلاق حرفه‌ای نکته‌ای مهم برای انضباط فردی و موفقیت عمومی محسوب می‌شود. کتاب صوتی اخلاق در محیط کار به شما کمک می‌کند تا به عنوان فردی تاثیرگذار و خوش‌اخلاق در سازمان خود با همکارتان تعامل و رفتار کنید.

درباره کتاب صوتی اخلاق در محیط کار

کتاب صوتی اخلاق در محیط کار نوشته‌ی آلن بالوت و لوران بیبار و همکارانشان است. این کتاب با هدف پاسخگویی به این پرسش که آیا رعایت شئونات اخلاقی در محیط کار نیازمند به کارگیری اخلاقیات فردی و رفتار خویش است و اگر چنین است فرد با رعایت این موارد به چه نتیجه‌ای دست خواهد یافت. موضوع اخلاق محوری به ویژه در محیط کار صحبت تازه‌ای نیست. کتاب‌های زیادی در این باره نوشته‌شده‌اند که تلاش می‌کنند با در نظر گرفتن نکاتی، راهنمای مناسبی برای مخاطب باشند. کتاب صوتی اخلاق در محیط کار یکی از کتاب‌هایی است که به شکل اصولی دستورالعمل‌ها و راهکارهای کاربردی مربوط به وظيفه‌شناسی و برچسب‌گذاری‌های اخلاقی و ... را در کنار یک برنامه‌ریزی برای برخورداری از توسعه‌ی پايدار در یک شركت مطرح می‌کند.

امروزه ساز و کارهای فرهنگ کاری که در بیشتر شرکت‌ها تحت عنوان فرهنگ‌سازمانی بیان می‌شود مجموعه‌ای ارزش‌ها و باورهای مشترکی هستند که بر رفتار و اندیشه اعضای سازمان تأثیر می‌گذارند و از همه‌ی کارکنان و اعضای شرکت انتظار می‌رود تا برای حفظ پویایی و تحقق اهداف سازمان آن‌ها را رعایت کنند. موضوع سازگار کردن فرد با جمع، امروزه یکی از محل‌های بحث در فرهنگ سازمانی محسوب می‌شود و بسیاری از كارشناسان اخلاقيات در محيط كار، روانشناسان، كاركنان شركت‌ها و مشاوران، به بحث و تبادل نظر در اين زمينه پرداخته‌اند که در نهایت به تعريفی تازه از اخلاقيات فردی در محيط كار دست پیدا کرده‌اند.

مولفان در مقدمه‌ی کتاب اذعان دارند که رعایت اخلاقیات، به واقع، تلاشی در جهت یادگیری است و تجربه‌ای شخصی و فکر شده در زندگی روزمره به شمار می‌آید. اخلاقیات، هر چند که با الگوهای فلسفی کهن پیوند دارد، به خوبی با زندگی امروز سازگار و در نتیجه تاثیر آن ماندگارتر است. در این کتاب هم پیامدهای فردی و اجتماعی رعایت اخلاقیات در محیط اجتماعی به ویژه در محیط کار مطرح می‌شود.

کتاب صوتی اخلاق در محیط کار در 8 فصل نوشته شده است که فصل‌های آن به ترتیب: «نتایج مربوط به تحقیق انجام شده در میان دانشجویان»، «در افق فکری فرد، چگونه اخلاقیات فردی با اخلاقیات جمعی»، «چه سرنوشتی در انتظار افشاگر است»، «رفتار مسئولانه در امور شرکت»، «مناظره»، «اخلاقیات و مقوله‌ی زمان»، «اخلاقیات فردی» اهداف و روش‌ها و «مناظره» هستند. انتشارات جیحون این کتاب صوتی را با ترجمه‌ی سوسن سلیم زاده و خوانش زیبا و دل‌نشین فریبا فصیحی تاش در مدت زمان 5 ساعت و 2 دقیقه منتشر کرده است. علاقه‌مندان به کتاب‌های صوتی در حوزه‌ی ارتباطات و موفقیت در محیط کار می‌توانند از مطالب مفید این کتاب برای برقراری ارتباط سالم‌تر و پایدارتر با اطرافیان در محیط کار خود استفاده کنند.

در بخشی از کتاب صوتی اخلاق در محیط کار می‌شنویم

ساختار یک شرکت از پایه و اساس اخلاق محور است. یک شرکت توانایی‌های انسان را افزایش می‌دهد. اگر همه‌ی افراد یک مجموعه با کمک یکدیگر و با هدایت یک رهبر بر وزنه‌ای بزرگ - وزنه‌ای که یک فرد به تنهایی قادر به جا به جایی آن نیست - فشار آورنده در نهایت، آن وزنه جا به جا خواهد شد؛ به عبارت دیگر، یک شرکت کارایی فرد را چندین برابر می‌کند. قابلیت یک شرکت برای ایجاد شرایط لازم برای توجه به ارزش‌های اخلاقی کافی است تا موجب رفع محدودیت‌ها و بالا بردن سطح توانایی‌های یک انسان شود.

یک شرکت سود و فایده‌ی همگان را در نظر می‌گیرد و درواقع ابزار تولید ثروت را فراهم می‌آورد و درنتیجه پدیدهای ارزشمند به شمار می‌آید؛ هرچند ممکن است ثروت به دست آمده، درنهایت، به درستی میان افراد شرکت توزیع نشود، یا حتی استفاده‌ی نابجایی از آن به عمل آید آیا به دلیل چنین احتمالاتی باید ساز و کار اصلی شرکت را که تولید سرمایه، خدمات‌دهی و کارآفرینی است، به کلی نادیده گرفت؟ پاسخ بی‌شک منفی است. در وهله نخست و حتی پیش از توجه به چگونگی تقسیم منفعت به دست آمده، لازم است به کارآیی این ساز و کار توجه کنیم. از آنجا که غایت فعالیت یک شرکت تولید ثروت است، سلامت همیشگی آن، همچنین برخورداری از مدیریتی شایسته، با هدف افزایش ثروت تولید شده در

طول زمان، اهمیت زیادی پیدا می‌کند. در یک شرکت به واقع یک اجتماع به شمار می‌آید؛ بنابراین، اخلاقیات، مایه‌ی انسجام و پیوند افراد است. در فضای شرکت، اخلاقیات هر فرد می‌تواند الگویی اخلاقی برای فرد دیگر و همچنین برای همه‌ی آن جمع باشد این موضوع بیش از هر کس درباره‌ی ریاست شرکت و مدیرانی صدق می‌کند که در معرض دید همه‌ی کارکنان‌اند، اما توجه به اخلاقیات کلری فردی هم هست و هر یک از کارکنان باید خود را برای رعایت اخلاقیات مسئول بدانند و در محدوده‌ی کاری خود شجاعانه در پی اصلاح نادرستی‌ها بر آینده چنانچه کارمندی کامل و فراری از کار احساس کند که افراد پیرامونش می‌کوشند فایده‌ی بیشتری برای کل گروه داشته باشنده بی‌تردید او هم به اصلاح خود می‌پردازد و با آن‌ها همراه می‌شود بنیان یک شرکت، هم بر کارکنان زن و هم بر کارکنان مرد به یک اندازه استوار می‌شود. شرایط کنونی با شرایط سی سال پیش تفاوت فاحشی کرده است دست‌کم در کشورهای ثروتمند دوره‌ی تشکل‌های بزرگ کارگری در کارخانه‌ها و اینکه اتحادیه‌های کارگری و حرفه‌ای نیرومند بودند پایان گرفته است.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب صوتی اخلاق در محیط کار بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی ارتباطات می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب صوتی اخلاق در محیط کار

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی اخلاق در محیط کار