Loading

چند لحظه ...
کتاب صوتی رازهای رهبری کتاب صوتی

کتاب صوتی رازهای رهبری

نسخه الکترونیک کتاب صوتی رازهای رهبری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

معرفی کامل کتاب صوتی رازهای رهبری را رایگان بشنوید

نسخه نمونه کتاب صوتی رازهای رهبری را رایگان بشنوید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۳,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

نقد و بررسی کتاب صوتی رازهای رهبری

در توانایی همه‌ی افراد برای موفقیت هیچ شکی نیست اما موفقیت بدون مهارت رهبری در نهایت با محدودیت روبه‌رو می‌شود. بدون رهبری اصولی موفقیت در یک جا ساکن می‌ماند و از حرکت می‌ایستد. موفقیت بیشتر رابطه‌ی مستقیم با رهبری بیشتر دارد از این رو نباید از آن چشم‌پوشی کرد. «جی دونالد والترز» در کتاب صوتی «رازهای رهبری» به‌خوبی نشان می‌دهد اگر افراد، شرکت‌ها و مدیران به دنبال تأثیرگذاری بیشتر و نفوذ مؤثرتر هستند باید اصول رهبری را بیاموزند و به‌خوبی از آن بهره ببرند.

درباره کتاب صوتی رازهای رهبری

دستاوردها و موفقیت‌های یک سازمان به این بستگی دارد که چگونه می‌تواند دیگران را رهبری کند. کتاب «رازهای رهبری» Secrets of Leadership نوشته‌ی «جی دونالد والترز» درباره‌ی اصول و جزییات رهبری است. امروزه رهبری درست و مطلوب بسیار لازم و ضروری برای پیشبرد اهداف یک کسب‌وکار و موفقیت یک سازمان است. شرکت‌های معتبر و به نام برای پیروزی و دستیابی به موفقیت نیازمند اکسیری حیاتی هستند که از آن به‌عنوان رهبری یاد می‌شود. بسیاری از افراد بر این باور هستند رهبری با مدیریت یکی است و تفاوتی میان این دو مفهوم نیست در حالی که «جی دونالد والترز» Donald J. Walters در کتاب صوتی «رازهای رهبری» ویژگی‌های مهم و منحصربه‌فرد رهبری را نشان می‌دهد که متفاوت و متمایز از ویژگی‌های یک مدیر موفق است. یک مدیر اصولی برای پیدا کردن راه‌حل و فائق آمدن بر دشواری‌ها و سختی‌ها حضور دارد در حالی که یک رهبر اصولی برای فائق آمدن بر چالش‌های ناگهانی و تغییرات سریع و دشوار حضور پیدا می‌کند.

وجود یک رهبر حسابی می‌تواند در هر لحظه سبب پیشرفت یک سازمان شود. رهبری نقشی موقتی و تنها مربوط به روزهای بحرانی نیست بلکه وجود و حضور آن همواره در سازمان‌ها حس می‌شود و بسیار لازم است. بدون حضور یک رهبر حرفه‌ای، قطار پیشرفت و دستیابی به اهداف سازمانی از خط خارج می‌شود و ممکن است سبب شکست یک برند یا شرکت شود. از این رو بسیاری از افراد به دنبال دستیابی به ویژگی‌های یک رهبر اصولی هستند. «جی دونالد والترز» در کتاب «رازهای رهبری» ویژگی‌های یک رهبر کارآمد را عنوان می‌کند. بسیاری از افراد بر این باور هستند که رهبری یک ویژگی ذاتی است در حالی که با گوش دادن به  این کتاب می‌توان مشاهده کرد که با تمرین و تکرار می‌توان ویژگی‌های یک رهبر حرفه‌ای را کسب کرد.

ویژگی‌های یک رهبر حرفه‌ای چیست؟

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک رهبر اصولی داشتن هوش هیجانی بالا است. هوش هیجانی مربوط به مهارت‌های شناختی افراد است که سبب عملکرد قوی در ارتباطات می‌شود. مسئله مهم و حائز اهمیت درباره‌ی هوش هیجانی این است که می‌توان آن را پرورش داد و شکوفا کرد. هوش هیجانی کارآمد و رشد یافته سبب مدیریت احساسات و عواطف در هنگام مسائل بحرانی و مشکلات می‌شود. به طور کلی هوش هیجانی سبب افزایش اعتمادبه‌نفس، خودآگاهی و مهارت‌های اجتماعی می‌شود از این رو هیچ رهبری نباید از آن غفلت کند. «جی دونالد والترز» در کتاب «رازهای رهبری» ویژگی‌های دیگر یک رهبر موفق و حرفه‌ای را نیز معرفی می‌کند که عبارت‌اند از:

 • خلاقیت
 • مدیریت تغییر
 • توجه به کارکنان
 • تمرکز
 • شجاعت
 • مدیریت استرس
 • مدیریت افراد
 • مدیریت بحران

رهبری به روایت کتاب صوتی رازهای رهبری

رهبری نه‌تنها برای پیشبرد یک سازمان نیاز است بلکه برای رسیدن به آرزوهای شخصی نیز مهم و حائز اهمیت است. به کمک رهبری می‌توان از تمامی فرازوفرود‌های زندگی به‌خوبی عبور کرد و از آن‌ها نکته‌های جدید یاد گرفت. به کمک یاد گرفتن اصول رهبری می‌توان از زمان خود به بهترین شیوه‌ی ممکن بهره‌ برد و از هر فرصت زندگی استفاده کرد. در واقع رهبری افزایش راندمان و کارایی را موجب می‌شود و کیفیت امور را افزایش می‌دهد. رهبر نه یک عنوان و نه یک سمت است بلکه شیوه‌ای برای نظم دادن و کنترل کردن امور به بهترین شکل ممکن است.

برای درک هر چه بیشتر نقش رهبری و تفاوت آن با یک مدیر موفق گوش دادن به کتاب صوتی «رازهای رهبری» پیشنهاد می‌شود. این اثر پر از نکات و ایده‌های درست و جدید است که براساس سال‌ها تحقیق و تجربه به دست آمده‌اند. این کتاب صوتی از سوی ناشر صوتی کتاب گویا با صدای «فریبا فصیحی» منتشر شده است که در همین صفحه از فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. این اثر را «علی محب خسروی» به فارسی ترجمه کرده است و نسخه‌ی صوتی آن شامل هفت بخش است که عبارت‌اند از:

 • روز اول تا پنجم
 • روز ششم تا هشتم
 • روز نهم تا دوازدهم
 • روز سیزدهم تا شانزدهم
 • روز هفدهم تا بیست و دوم
 • روز بیست و سوم تا بیست و هفتم
 • روز بیست و هشتم تا سی و یکم

در بخشی از کتاب صوتی رازهای رهبری می‌شنویم

 برای هر روز از ماه، گفتاری کوتاه پیشنهاد شده است.

روز را در ساعت مناسبی آغاز کنید. گفتار را چند بار تکرار کنید. دفعه اول، با صدای بلند، بعد آرام‌تر، بعد به‌صورت یک زمزمه و سپس در فکرتان تکرار کنید. با هر بار تکرار، بگذارید کلمات با عمق بیشتری جذب ضمیر ناخودآگاهتان شوند.

به‌تدریج مفهوم کاملی از این گفتارها به دست خواهید آورد، که اگر بخواهید آن‌ها را طی یک دوره یاد بگیرید، شاید یک سال طول بکشد.

در پایان، حقایق ارائه شده با شما یکی خواهند شد. آن صفحه از کتاب را که گفتار روزتان است، طی روز باز بگذارید. در هر فرصتی آن را مرور کنید. حتی‌المقدور آن گفتار را با شرایط واقعی زندگی‌تان تطبیق دهید. شب قبل از خواب، چند بار دیگر گفتار را تکرار کنید. هنگامی که به خواب می‌روید، کلمات را به ضمیر ناخودآگاهتان منتقل کنید و اثرات مثبت آن را در تمام وجودتان جذب کنید. بگذارید با ضمیر آگاهتان یکی شوند.

راز رهبری در این است که مقام و موقعیت را ابزاری برای خدمت به دیگران بدانی، نه ترومپتی که از طریق آن امتیاز خود را به گوش همه برسانی ...

راز رهبری به خاطر سپردن این قانون است: «انسان‌ها مهم‌تر از اشیا هستند.»

راز رهبری در این است که نسبت به زیردستانت صادق و صمیمی باشی و متوقع نباشی که آن‌ها در صداقت و صمیمیت پیش‌قدم شوند.

راز رهبری در این است که اعتبار خودت را با دیگران و مشکلات آن‌ها را با خودت قسمت کنی.

مشخصات کتاب صوتی رازهای رهبری

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی رازهای رهبری