Loading

چند لحظه ...
کتاب کلیدهای پرورش خلاقیت هنری در کودکان و نوجوانان

کتاب کلیدهای پرورش خلاقیت هنری در کودکان و نوجوانان

نسخه الکترونیک کتاب کلیدهای پرورش خلاقیت هنری در کودکان و نوجوانان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب کلیدهای پرورش خلاقیت هنری در کودکان و نوجوانان

بسیار خوانده‌ایم و شنیده‌ایم که کودکی اساس زندگی آینده هر انسانی است و هر آنچه در کودکی و در حوزه‌های اخلاق، باورهای دینی و مسائل علمی به او بیاموزند، در بقیه دوران زندگی با او همراه است. در این میان بر موارد بسیاری، مانند حلقه‌های واسطه نادیدنی و اغلب نامحسوسی که میان خلاقیت‌های ذوقی ـ هنری و تربیت و شکل‌گیری شخصیت و زیرمجموعه‌های آن، همچون اعتمادبه‌نفس، استقلال، قدرت تصمیم‌گیری و نظایر آن وجود دارد، نیز تأکید شده است. اغلب کتاب‌های مربوط به آموزش و تربیت خلاق، با نقاشی و نوعی مجسمه‌سازی و موارد حاشیه‌ای همچون کلاژ، چاپ و هنر مفهومی آغاز می‌شود. تصویرگری، نقاشی و پرداختن به حجم با هدف «ساختن» و «خلق کردن» ودیعه‌ای است که به انسان داده شده است. کتاب حاضر نیز بر این نکته تأکید دارد، ضمن آنکه مؤلفین در لابه‌لای مطالبشان نکات ظریف و بسیار حساسی نیز گنجانیده‌اند که اگر خواننده آن‌ها را استخراج کند و به‌عنوان یک دستورالعمل صریح برای چگونگی برخورد و مواجه شدن با کودکان به‌کار گیرد، در ایجاد فضای سالم برای تربیت کودکان خلاق بسیار مؤثر خواهد بود. نکاتی چون: ـ اهمیت فعالیت هنری - ذوقی برای کودکان؛ ـ فراهم آوردن، امکان دسترسی همیشگی کودکان به مواد مصرفی نقاشی و حجم‌سازی؛ ـ ایجاد فضای مناسب برای فعالیت ذوقی کودکان، صرف‌نظر از محدودیتهای رایج؛ ـ دخالت نکردن بزرگ‌ترها در فعالیت‌های هنری کودکان؛ ـ مواجه کردن کودکان با آثار هنری بزرگسالان یا مواردی همچون بردن آن‌ها به نمایشگاه‌های نقاشی یا موزه‌ها؛ ـ تأکید نکردن بر استفاده از مواد اولیه گران قیمت و نفیس در فعالیت‌های هنری کودکان؛ ـ اهمیت دادن به آثار هنری کودکان از طریق نگهداری، مراقبت و استفاده از این آثار در تزئین اتاق، تهیه کارت پستال و...؛ ـ استفاده کردن از فرصت‌ها به‌عنوان الگویی برای کودکان؛ ـ اجتناب از مداخله و کار کردن مستقیم روی آثار کودکان؛ ـ تشویق موردی کودکان به تزئین اشیا و وسایل کاربردی همچون پرده، کیسه پارچه‌ای، بشقاب و استفاده از آن‌ها در زندگی روزمره. علاوه‌براین، به‌رغم برخی از نکاتی که به‌عنوان موارد اثبات شده در کتاب آمده است و می‌توان آن‌ها را مورد توجه قرار داد، و همچنین ذکر برخی از موارد تکراری، کتاب حاوی نکات بسیار ارزشمند و کاربردی است که نشان از دقت نظر و تجربه شایسته نویسنده دارد.

ادامه...

مشخصات کتاب کلیدهای پرورش خلاقیت هنری در کودکان و نوجوانان

بخشی از کتاب کلیدهای پرورش خلاقیت هنری در کودکان و نوجوانان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب کلیدهای پرورش خلاقیت هنری در کودکان و نوجوانان