دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب صوتی فرانکنشتاین کتاب صوتی فیدی‌پلاس

کتاب صوتی فرانکنشتاین

نسخه الکترونیک کتاب صوتی فرانکنشتاین به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نسخه نمونه کتاب صوتی فرانکنشتاین را رایگان بشنوید

درباره کتاب صوتی فرانکنشتاین

این کتاب داستان ویکتور فرانکنشتاین دانشجوی جوان و مشتاقی است که شیفته علوم نوین و همچنین رموز علوم کهن است. او از طریق بکارگیری بخش‌هایی از همین دو دستاورد جهان کهن و دنیای نوین، موجودی را خلق می‌کند که در هیبتی هیولا‌وار زنده شده و جان می‌گیرد. هیولای فرانکنشتاین که انسجام مادی و فیزیکی خود را از کنار هم قرار گرفتن اعضای انسان‌های مرده کسب کرده، از بدو تولد و چشم باز کردن بر جهان زندگان سعی دارد با نوع بشر ارتباط برقرار کند و به تعبیری از تنهایی و انزوای کابوس وار خود خارج شود، اما با تمام سعی و تلاشی که هزینه این میل درونی خویش می‌کند، آنچه در انتها به دست می‌آورد جز تنفر، انزجار و کینه نسب به نوع بشر نیست. از این جهت رنج و مشقت هیولا، وجه اشتراکی است که با پرومته (اسطوره یونان باستان) دارد. مری شلی، "فرانکنشتاین" را درست در دورانی می‌نویسد که انقلاب میرکانتلیسم در اوج و بلوغ کامل خود به سر می‌برد. دورانی که کشورهای غربی با راهی کردن کشتی‌های بزرگ خود به اقیانوس‌ها و سرزمین‌های آسیایی، شمال آفریقا و کشف قاره جدید، داشتند اراده خود را بر بیش از دو سوم جهان تحمیل می‌کردند و از این طریق پول و قدرت فراوانی به دست آوردند. پول و قدرتی که به روند توسعه بافت شهری و شهرنشینی این کشورهای استعمارطلب سرعت بخشید و طبقه متوسط و شهرنشین را به وجود آورد. طبقه‌ای که در قرن ۱۹ میلادی (خصوصا در آلمان) بهترین و بزرگترین سرگرمی‌شان خواندن کتاب‌های داستانی، خصوصا داستان‌های ارواح و دلهره آور بود. رمان شلی از این جهت در گروه داستان‌های یوتوپیایی و پیشگویانه نیز قرار می‌گیرد و هیولای آن نماد وقوع انقلاب صنعتی نیز می‌تواند تعبیر شود.

ادامه...

مشخصات کتاب صوتی فرانکنشتاین

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی فرانکنشتاین

کتاب تامل‌برانگیزیه. بخصوص از این جهت که نشون میده در ربع اول قرن نوزدهم به علم چه نگاهی داشتند و پیشرفت دانشهای تجربی چه انتظاراتی در اذهان بوجود آورده بود. نشانه‌هایی از این نوع نگاه رو در آثار نویسندگان روس و سایر نویسندگان قرن نوزدهم هم میشه پیدا کرد. اما این نگرانی که ترک‌تازیهای علوم تجربی میتونه چه عواقبی داشته باشه ناشی از بینش گشاده‌ایه که نویسنده این کتاب داشته و کتاب از این لحاظ بسیار ارزشمنده. اما اگر صرفا از جنبه داستان‌پردازی به کتاب نگاه کنیم این داستان تشکیل شده از تعدادی کاراکتر ساده بدون شخصیت‌پردازی خاصی و البته مقادیر معتنابهی توصیف مناظر طبیعی تا ضمنا دین نویسنده به رمانتیسیسم هم ادا شده باشه. اگر به دنبال تحلیل موشکافانه شخصیتها و وقایع به شیوه داستایوسکی هستید این کتاب چیز زیادی برای شما نداره. البته نویسنده گاهی تلاش میکنه رفتارها و واکنشها رو تحلیل روانشناختی و جامعه‌شناختی کنه اما اگر شما کاملا قانع نشدید نگران نباشید چون تنها نیستید.
در ۷ ماه پیش توسط محسن مشایخی فرد ( | )
بسیار داستان غم ناک و پرو از احساس درماندگی در شنونده انتقال میدهد
در ۳ هفته پیش توسط محمد جواد رضایی ( | )
داستانی جذاب و عمیق تر از چیزی که به نظر می رسد
در ۱ سال پیش توسط 936...948 ( | )