فیدیبو نماینده قانونی انتشارات صابرین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب سلام محلۀ جدید

کتاب سلام محلۀ جدید
کتابی برای زمان جابه‌جایی خانه

نسخه الکترونیک کتاب سلام محلۀ جدید به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۶,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب سلام محلۀ جدید

همۀ ما چند باری در زندگی اسباب‌کشی کرده‌ایم و حال‌وهوای آن را به‌یاد داریم. اگر هنگام اسباب‌کشی، کودک یا فرزند کوچکی در خانواده داریم، باید به او کمک کنیم میان ریخت‌وپاش و تغییراتی که اتفاق خواهند افتاد احساس امنیت و آرامش داشته باشد. با توجه به سن‌وسال کودک، بهتر است هرچه زودتر خبر جابه‌جایی و دلیل آن را به او بگوییم. می‌توانید به کودک کمک کنید بفهمد که خیلی چیزها در زندگی عوض می‌شوند ـ مثل جایی که در آن زندگی می‌کنیم ـ باوجوداین آدم‌هایی که او را دوست دارند و از او مراقبت می‌کنند، همچنان بخشی از زندگی‌اش باقی خواهند ماند. زمانی‌که وسایل را بسته‌بندی می‌کنید، کودک را هم تاحدامکان در این کار درگیر کنید. در روز اسباب‌کشی سعی کنید ابتدا اتاق کودک را سروسامان بدهید تا زمانی‌که شما مشغول رسیدگی به دیگر قسمت‌های خانه هستید، او با از جعبه درآوردن اسباب‌بازی‌ها و کتاب‌های خودش سرگرم باشد. از طرف دیگر، اگر کودک با وسایل و تزئینات آشنای خودش احاطه شده باشد احساس امنیت بیشتری خواهد داشت؛ حتی اگر بقیۀ بخش‌های خانه هنوز ریخت‌وپاش باشد.

ادامه...

بخشی از کتاب سلام محلۀ جدید

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

چطور می توانی کمک کنی

تو می توانی در بسته بندی کردن وسایل اتاقت کمک کنی. مامان و بابا کلی جعبه برای بسته بندی کردن وسایل دارند و می توانند چندتا از آن ها را به تو بدهند تا لوازم خودت را جمع کنی. مثلاً می توانی همه عروسک های پارچه ای را داخل یک جعبه بگذاری و بیرون جعبه با ماژیک بنویسی داخل آن چه چیزهایی گذاشته ای.
وقتی به خانه جدید می رسید، می بینی که جعبه های تو به داخل اتاقت می روند و آنجا باز می شوند. تخت و کمدت هم می رسند و می توانی از مامان و بابا برای چیدن آن ها کمک بگیری.
حتماً در اتاق قبلی ات احساس آرامش داشتی و دلت برای آنجا تنگ می شود. اما تو و پدر و مادرت می توانید با چیدن وسایل در خانه جدید، آن را هم به جایی امن و راحت تبدیل کنید. شاید جای وسایل و چیدمان آن ها در خانه جدید فرق کند، اما تو می توانی کمک کنی همه چیز در جای درست خود قرار بگیرد.تغییرات زیاد!

اوایل وقتی در تخت خودت از خواب بیدار می شوی و وسایل خودت را دوروبرت می بینی، از اینکه در اتاق متفاوتی هستی، گیج می شوی و تعجب می کنی که کجا هستی.
دیدن اینکه در، پنجره یا سرویس بهداشتی در جای متفاوتی قرار دارند ممکن است تو را بترساند؛ اما خیلی زود یادت می آید کجا هستی و به سرعت به کارهایی فکر می کنی که آن روز برای راحت تر شدن اوضاع خانه می توانی انجام بدهی. پس از چند روز، دیگر صبح ها از خودت نمی پرسی کجا هستی! چون می دانی در خانه خودت هستی!
یادت باشد مادر، پدر، خواهر، برادر و حتی حیوان خانگی تان هم دارند این تغییرات را تجربه می کنند. اگر خانواده ات ببینند تو بیشترین تلاشت را می کنی که به اوضاع جدید عادت کنی، آن ها هم زودتر با تغییرات هماهنگ می شوند.غافلگیری ها!

همه خانواده از کار زیاد و بسته بندی وسایل و سپس درآوردن آن ها از جعبه ها خسته می شوند. ممکن است برای یکی دو روز فقط ساندویچ و غذای آماده بخورید؛ چون لوازم آشپزخانه هنوز چیده نشده و کسی هم حال غذا درست کردن ندارد.
شاید فکر کنی بعضی وسایل در جابه جایی گم شده اند، اما کم کم که تمام جعبه ها را باز می کنید، آن ها را دوباره پیدا می کنی. شاید چیزهایی را کشف کنی که خیلی وقت بود ندیده بودی؛ یا چیزهایی را ببینی که قبل از این اصلاً ندیده بودی.
پس از چند روز، جای جدید کم کم تبدیل به یک خانه واقعی و دوست داشتنی می شود.اسباب کشی را تبدیل به ماجراجویی کن!

موقع کشف چیزهای جالب در خانه، حیاط و محله جدید ماجراجویی کن.
مامان و بابا احتمالاً سرشان برای باز کردن جعبه ها و جابه جا کردن مبلمان خیلی شلوغ است. تو می توانی در بعضی کارها به آن ها کمک کنی و به این صورت قسمت های مختلف خانه و حیاط را بشناسی. وقتی کمی اوضاع مرتب تر شد، تو و پدر و مادرت می توانید برای گشت وگذار و شناختن محله به پیاده روی بروید.
ابتدا خانه و حیاط خودتان را می شناسی، سپس محله و آدم هایی را که آنجا زندگی می کنند، خواهی شناخت. کمی بعد هم مدرسه جدیدت را می بینی و بچه های هم سن خودت را پیدا می کنی.سخنی با والدین و مربیان

همه ما چند باری در زندگی اسباب کشی کرده ایم و حال وهوای آن را به یاد داریم. اگر هنگام اسباب کشی، کودک یا فرزند کوچکی در خانواده داریم، باید به او کمک کنیم میان ریخت وپاش و تغییراتی که اتفاق خواهند افتاد احساس امنیت و آرامش داشته باشد.
با توجه به سن وسال کودک، بهتر است هرچه زودتر خبر جابه جایی و دلیل آن را به او بگوییم. می توانید به کودک کمک کنید بفهمد که خیلی چیزها در زندگی عوض می شوند ـ مثل جایی که در آن زندگی می کنیم ـ باوجوداین آدم هایی که او را دوست دارند و از او مراقبت می کنند، همچنان بخشی از زندگی اش باقی خواهند ماند.
زمانی که وسایل را بسته بندی می کنید، کودک را هم تاحدامکان در این کار درگیر کنید. در روز اسباب کشی سعی کنید ابتدا اتاق کودک را سروسامان بدهید تا زمانی که شما مشغول رسیدگی به دیگر قسمت های خانه هستید، او با از جعبه درآوردن اسباب بازی ها و کتاب های خودش سرگرم باشد. از طرف دیگر، اگر کودک با وسایل و تزئینات آشنای خودش احاطه شده باشد احساس امنیت بیشتری خواهد داشت؛ حتی اگر بقیه بخش های خانه هنوز ریخت وپاش باشد.
پس از اسباب کشی، تا جایی که می توانید ضوابط و قوانین همیشگی را رعایت کنید. خانواده شما احتمالاً یک ساعتِ خواب معین برای بچه ها دارد که هر جایی که باشید اجرا می شود. در شب اول و موقع خواب، همان کارهای همیشگی را انجام دهید: حمام و سپس در آغوش گرفتن کودک موقع خواندن یک داستان. درباره روز شلوغی که پشت سر گذاشتید، روزی که قرار است از راه برسد و کارهایی که می خواهید انجام بدهید حرف بزنید.
البته این جابه جایی برای شما والدین هم سختی هایی دارد؛ حتی اگر در درازمدت زندگی تان را بهتر کند. فرزندان واکنش های شما را به این جابه جایی خیلی زود متوجه می شوند. به عنوان یک بزرگسال، شما به آن ها کمک می کنید درعین حال که با ترس از افراد و مکان های جدید و غصه خداحافظی از آدم ها و جاهای قبلی روبه رو می شوند؛ جنبه های جالب و هیجان انگیز این جابه جایی را بشناسند. شما می توانید به فرزندتان کمک کنید از همسایگان قدیمی «خداحافظی» کند و به همسایه های جدید «سلام» بگوید. پس از مدتی متوجه می شوید در مسیر کمک به فرزندتان برای هماهنگ شدن با شرایط جدید، به خودتان هم کمک شده است.

ـ مایکلین ماندی

چرا آدم ها خانه شان را عوض می کنند؟

شاید تو ندانی چرا دارید به یک خانه جدید می روید. با مادر و پدر یا یکی از بزرگ ترها صحبت کن که توضیح دهند چرا این اتفاق دارد رخ می دهد.
شاید مامان یا بابا یک شغل جدید پیدا کرده است و وقتی خانه تان به محل کار او نزدیک باشد؛ می تواند زمان بیشتری را با خانواده بگذراند. شاید خانه فعلی دیگر برای خانواده شما کوچک است. شاید هم لازم است جایی نزدیک به پدربزرگ و مادربزرگ زندگی کنید.
گاهی وقت ها این جابه جایی تو را به کسانی که دوست شان داری نزدیک نمی کند؛ بلکه باعث می شود خانه ها از هم دورتر شود، اما آن ها می توانند به خانه شما بیایند و تو هم می توانی به دیدنشان بروی. حتی شاید بتوانی شب را پیش آن ها بمانی و خوش بگذرانی. کاری که آن زمان که خانه تان به هم نزدیک بود نمی کردی.کلی احساسات مختلف!

احتمالاً نسبت به اینکه تو و خانواده ات دارید به یک مکان تازه اسباب کشی می کنید، کلی احساسات مختلف داری. ممکن است در یک لحظه، احساساتی مثل خشم، هیجان، ترس، خوشحالی، خجالت و تنهایی را با هم تجربه کنی!
پدر و مادرت هم احساسات متفاوت زیادی دارند؛ اما می دانند تو چیزهای جدیدی برای دیدن و انجام دادن کشف می کنی. آدم های جدیدی برای شناختن و جاهای تازه ای برای رفتن هست. تو و خانواده ات در طول شناخت محله جدید، ماجراهای تازه زیادی را با هم پشت سر می گذارید.
آدم ها موقع اسباب کشی هم خوشحال هستند و هم غمگین، و این طبیعی است. یادت باشد می توانی موقع اسباب کشی اوقات شادی داشته باشی و راه هایی پیدا کنی که بخش های ناراحت کننده این جابه جایی، کمتر آزاردهنده باشند.خداحافظی کردن

پیش از اینکه محله قبلی را ترک کنید، با پدر و مادرت گشتی در آن بزنید. در دلت، یا با صدای بلند، با جاها و آدم های خاص و چیزهای آشنا خداحافظی کن. می توانی با درخت ها، گیاهان، ساختمان ها و حتی حیوان خانگی همسایه ات هم خداحافظی کنی.
بعضی خانواده ها قبل از اسباب کشی وسایلی را که نمی خواهند با خود به خانه جدید ببرند، به فروش می گذارند.
خداحافظی کردن با بعضی ها چیزها سخت است. البته جدا شدن از بعضی چیزهای دیگر ممکن است آسان باشد.نظرات کاربران درباره کتاب سلام محلۀ جدید