فیدیبو نماینده قانونی مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب شاخص جهانی حقوق بازنشستگی ملبورن مرسر ۲۰۱۵
سنخه PDF

نسخه الکترونیک کتاب شاخص جهانی حقوق بازنشستگی ملبورن مرسر ۲۰۱۵ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب شاخص جهانی حقوق بازنشستگی ملبورن مرسر ۲۰۱۵

امروزه همۀ نظام‌های بازنشستگی در سراسر جهان، اعم از دولتی و خصوصی، نسبت به گذشته زیر فشار بیشتری هستند. بسیاری از کشورها یا در پی اصلاحاتی در نظام بازنشستگی شان هستند یا اصلاحاتی را به دلایل زیر اعمال کرده‌اند:
* پیر شدن جمعیت به دلیل کاهش در میزان باروری و افزایش امید به زندگی،
* افزایش بدهی‌های دولت در تعدادی از کشورها،
* شرایط ناپایدار اقتصادی،
* نرخ بهرۀ پایین،
* تغییر نگرش جهانی به سوی مسئولیت فردی بیشتر همراه با طرح‌های حق بیمۀ معین.
در این فضای جهانی تغییر، خیلی مهم است که همراه با همدیگر یاد بگیریم که بهترین عملکرد ممکن، برای زمان حال و آینده، چیست؟ این ویرایش هفتم از گزارش «شاخص بازنشستگی جهانی ملبورن مرسر» درواقع پژوهشی است در این باره، که نظام بازنشستگی ۲۵ کشور جهان و سیاست‌ها و عملکردهای متفاوتشان، را مقایسه می‌کند.
بسیاری از چالش‌ها و دشواری‌های مرتبط با پیرشدن جمعیت در میان کشورهای مختلف صرف نظر از تفاوت‌های اجتماعی، سیاسی، تاریخی و اقتصادی آنها یکسان است. اصلاحات و تغییرات ضروری برای رویارویی با این مشکلات نیز یکسان هستند و همگی با مسائلی از قبیل سن بازنشستگی و تشویق افراد به اشتغال طولانی تر، میزان پول پس اندازشده برای بازنشستگی، مسائل مربوط به طراحی نظام مزایا برای جلوگیری از کسر شدن مزایا پیش از سن بازنشستگی مرتبط‌اند.

ادامه...
  • ناشر مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 9.4 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۱۲ صفحه
  • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب شاخص جهانی حقوق بازنشستگی ملبورن مرسر ۲۰۱۵