فیدیبو نماینده قانونی نشر بان و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب سوژه لاکانی میان زبان و ژوئیسانس (نسخه PDF)

کتاب سوژه لاکانی میان زبان و ژوئیسانس (نسخه PDF)
نسخه PDF

نسخه الکترونیک کتاب سوژه لاکانی میان زبان و ژوئیسانس (نسخه PDF) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱۶,۵۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب سوژه لاکانی میان زبان و ژوئیسانس (نسخه PDF)

سوژه‌ی لاکانی: میان زبان و ژوئیسانس، نخستین کتاب فینک و یکی از اساسی‌ترین کتاب‌ها در زمینه‌ی روانکاوی لاکانی است. این کتاب نظریه‌ی از بنیاد نویی را درباره‌ی سوژه و سوبژکتیویته، آن‌گونه که در کار ژاک لاکان یافت می‌شود، عرضه می‌کند. شاید مایه‌ی شگفتی باشد، اما لاکان ــ همچون دکارت، کانت، و دیگر متفکران بزرگ مدرنیته ــ سوژه را باور دارد: سوژه‌ی لاکانی «انسان کامل» نیست، بلکه ناتمام است و فقدان دارد، فقدان و اختگیِ خویش را می‌پذیرد و در عین حال می‌داند که دیگری نیز ناتمام است و فقدان دارد. این سوژه همواره در رابطه و در کشاکش با دیگری است؛ غالباً اسیر آن، اما گاه (امکان‌ناپذیر روی می‌دهد) و دیگری را تغییر می‌دهد، از نو می‌آفریند. این سوژه علتی در جهان فراسو ندارد، بلکه به‌مثابه علتِ خویش پا به هستی می‌گذارد. این سوژه به نفعِ اگو‌ایده‌آل (قانون خیر عمومی) از ژوئیسانس خود دست نمی‌کشد، بلکه مسئولیتِ ژوئیسانسِ خویش را به گردن می‌گیرد. این سوژه غالباً اسیر زبان است؛ نمی‌تواند یک‌بار و برای همیشه دست از زبان و خویشتن‌پرستی بشوید، به درجه‌ی ارادت نایل آید، و تا ابد پاک بماند و آسوده از شکنجه‌ی زبان. سوژه‌ی لاکانی فقط آن‌گاه می‌تواند از زبان فارغ شود که پیشاپیش بدل به تفاله یا رانده‌ای شده است که برای زبان ناگُواردنی است.

ادامه...
  • ناشر نشر بان
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 3.27 مگابایت
  • تعداد صفحات ۴۵۶ صفحه
  • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب سوژه لاکانی میان زبان و ژوئیسانس (نسخه PDF)

اول اینکه منظور مترجم را در مقدمه از اختگی سیاوش نفهمیدم.چگونه سیاوش در شاهنامه دچار اختگی شده؟ دوم اینکه قیمت این کتاب در فرمت پی.دی.اف به هیچ عنوان به صرفه نیست ، در چارچوب شرایط موجود فیدیبو یک خدمت آشکار فرهنگی است ، حداقل آن این است که قدرت خرید یک محصول فرهنگی یعنی کتاب را بالا می برد این امر به نفع تمامی ناشران بعنوان عرضه کننده این محصول فرهنگی نیز هست. امید آنکه با سود جویی های بیمورد این مهم را از اعتبار ساقط نکنند و سوم :نسخه کاغذی را با تخفیف مناسب از طریق ناشر تهیه کردم چاپ،،صحافی،ترجمه،ویرایش،طراحی جلد، حروف‌چینی ،همه در حد بالایی از خوب هستند در صورتیکه ناشر کتاب را از فرمت پی.دی.اف به فرمت معمول فیدیبو تبدیل نکند توصیه می کنم کتاب را مستقیماً از ناشر خریداری کنید.
در 4 ماه پیش توسط بهمن
سلام من نسخه pdf s سوژه لاکانی روخریداری کردم ولی در ایمیل یا تلفن همراهم دریافت نکردم. کد پی گیری۱۴۴۶۱۵۰۰۵۴۳۱
در 4 ماه پیش توسط