دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب توسعه در اندیشه و عمل

کتاب توسعه در اندیشه و عمل

نسخه الکترونیک کتاب توسعه در اندیشه و عمل به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب توسعه در اندیشه و عمل

«توسعه» هنوز هم برای بیشتر کشورهای جهان، یک مساله است. امروزه با توجه به نیاز اجتناب‌ناپذیر به ارزشگذاری و قضاوت درباره پیشرفت و توسعه، مهم این است که بتوان ارزش‌هایی را ایجاد و تقویت کرد که از یک سو قابل ‌پیگیری و عملی شدن باشند و در نتیجه بتوان آنها را موضوع بررسی‌های دقیق و بحث‌های عمومی قرار داد و از دیگر سو، کاربرد آنها ابعاد مادی و معنوی زندگی را به نحو توامان مد نظر داشته باشد. سخن از تغییر و تحول در کیفیت زندگی و توانایی‌های مختلف انسان در مباحث عمومی، جزئی از روش انتخاب اجتماعی انسان است. به سخن روشن، توسعه وقتی امری انسانی و قرین توفیق خواهد بود که از پیش به یک ارزش انسانی تبدیل شده باشد. از این‌رو، نکته مهم در توسعه، سوق دادن تصمیمات ارزشمند به سمت بررسی موشکافانه خود مردم است. در واقع، حتی مزیت پذیرفته شده رونق اقتصادی، به عنوان بخش اصلی فرآیند توسعه، مبتنی بر این پیش‌فرض است که افراد درگیر در فرآیند توسعه، در کنار سایر موارد، آن را به منزله یک ارزش تلقی کنند؛ ارزشی همگانی، پایدار و محققانه که افق‌های زندگی آن‌ها را روشن کند و پیگیری اهداف زندگی را تسهیل بخشد. اثر حاضر اندیشه و عمل توسعه ملی را به نحو مجمل به بحث می‌گذارد. پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امیدوار است اثر حاضر بتواند وجوهی از امر و مساله توسعه را بر توسعه‌اندیشان و سیاستگذاران توسعه تسهیل بخشد.

ادامه...

مشخصات کتاب توسعه در اندیشه و عمل

بخشی از کتاب توسعه در اندیشه و عمل

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب توسعه در اندیشه و عمل