فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نگاه و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب زندگی پدرم چارلی چاپلین
همراه با نامه چاپلین به دخترش

نسخه الکترونیک کتاب زندگی پدرم چارلی چاپلین به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب زندگی پدرم چارلی چاپلین

قبل از تولد من روابط بین پدر و مادرم لطفی نداشت، اما پس از آن بین آن‌دو روح سازش و گذشت برقرار شد. کودکی آن دو را به هم مربوط می‌ساخت. خانواده‌ای پدید آمده بود. نانا به من می‌گوید که در آن هفته‌های خوش، مثل اینکه پدرم به کلی عوض شده بود، کمتر لج می‌کرد، آرام‌تر بود. اما تا آنجا که مربوط به من است، من گمان می‌کنم که در آن محله من برای او فقط مظهری از زندگی خانوادگی به شمار می‌رفتم. مثل اینکه او مرا چیزی مقدس می‌دانست برای اینکه هرگز مرا بغل نمی‌کرد.
البته کارش در این موقع زیاد بود، در استودیوی خود روی فیلم «جویندگان طلا» کار می‌کرد. ما خیلی نمی‌دیدمش. اما هر روز صبح پیش از آنکه از خانه بیرون برود، به اطاقی که من و نانا در آن می‌خوابیدیم می‌آمد و با من حال و احوال می‌کرد. شب هم موقعی که به خانه می‌آمد، به همان ترتیب سری به من می‌زد و مرا نگاه می‌کرد.
گرچه پدرم درست نمی‌دانست با من چه کند، اما از اینکه پسری دارد به خود می‌بالید، بارها او این غرور خود را به داشتن پسری نشان می‌داد و این کار را هم به مقتضای طبیعت خود دون‌کیشوت‌وار انجام می‌داد. یک روز صبح که سر کار می‌رفت به گهواره من سر زد، من که سراپا لخت در آن خوابیده بودم، با سهل‌انگاری کودکی خود، لباس او را آلوده کردم. پدرم به خود زحمت آن را نداد که لباسش، لباس سفیدی را که تازه پوشیده بود و اکنون آلوده شده بود، عوض کند. همان‌طور به‌استودیو رفت ولکه‌های زردی را که روی لباسش بود مانند نشان افتخار عرضه می‌کرد. وقتی از او پرسیدند که لباسش چه شده است، سینه خود را، مثل اینکه همین الان به آن مدال آویخته‌اند عقب برد و گفت: «پسرم این کار را کرده است. خوشمزه نیست؟»

ادامه...
  • ناشر انتشارات نگاه
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.72 مگابایت
  • تعداد صفحات ۳۴۴ صفحه
  • شابک

معرفی رایگان کتاب زندگی پدرم چارلی چاپلین

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:چارلی چاپلین بی شک یکی از نابغه های هنر هفتم است، زیرا او نخستین کسی است که سینمای مولف را بنیان گذاشت. یعنی چنان سینمایی که در آن تمام عوامل سازنده عملی و فکری فیلم متعلق به یک تن است.
چارلی در خانواده تنگدستی به دنیا آمد. از آنجا که مادرش بازیگر تئاتر بود، او نیز از دوران کودکی دلبستگی شدیدی نسبت به این هنر پیدا کرد.
اولین فیلمی که توسط چارلی چاپلین کارگردانی شد، «دستگیری در کاباره» بود. و نیز فیلم دیکتاتور بزرگ یکی از شاهکارهای چاپلین و عالم سینماست. او با این فیلم فریاد اعتراض خود را علیه جنگ و فاشیسم به اوج رساند.
او از زمان خود جلوتر بود و با دید اجتماعی خاص خود به تحلیل علل پدیده ها می پردازد و بیننده را در جریان این حوادث قرار می دهد.
اینک پسر چارلی با استفاده از خاطرات خود دست به تصنیف کتابی زده است که در آن از خاطرات خود با پدرش سخن می گوید. مسلماً مطالعه در زندگی نابغه دنیای سینما آن هم از زبان پسر بزرگ خواندنی خواهد بود. زیرا در این اثر چارلز با دید موشکافانه خود هم از زندگی هنری پدرش بحث می کند و هم احساسات و عواطف او را بیرون از کار هنری اش و در محیط خانواده بررسی می کند. بخش مهمی از مطالب کتاب برای خواننده تازگی خواهد داشت زیرا جزئیات کار هنری چارلی که پسرش از نزدیک ناظر و شاهد آن بوده است، در این اثر بازگو شده است. واین خودفرصت مغتنمی است در راه شناخت هرچه بیشتراین هنرمند بزرگ.

به پدرم

موقعی که شما از مسافرت تان به دور دنیا در ۱۹۳۱ تعریف می کردید و داستان ملاقات خود را با لرد بیرکن هد که شرح حال پدرش لرد بیرکن هد حقوقدان و سیاستمدار انگلیسی را نوشته بود شرح می دادید برایم نوشتید: «من فکر کردم که این کار بزرگی است و در حیرت افتادم که آیا فرزندی برای نوشتن چنین شرح حالی می تواند خود را چنان از مسائل زندگی پدر دور نگاه دارد که بتواند تاریکی ها و روشنایی های آن را، آن چنان که لازمه شرح حال حقیقی یک مرد بزرگ است بنویسد!» چون این کتاب من شما را غافلگیر خواهد کرد و به تعجب خواهد انداخت امیدوارم آن واقع بینی را که شما از لرد بیرکن هد توقع داشتید نشان داده باشم. اما درباره بزرگی شما، من می دانم که بدترین دشمنان شما هم قبول دارند که شما در عرصه قریحه خود نظیر و مانندی ندارید.

با احترام
فرزند شما ــ چارلز

نظرات کاربران درباره کتاب زندگی پدرم چارلی چاپلین

وقتی خوندم همراه نامه چاپلین به دخترش بی خیال خرید کتاب شدم. دیگه هر کسی می دونه که اون نامه رو خود چاپلین ننوشته و کار یه روزنامه نگار ایرانیه.
در 4 ماه پیش توسط