فیدیبو نماینده قانونی نشر شمشاد و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب صفر تا یک

کتاب صفر تا یک

نسخه الکترونیک کتاب صفر تا یک به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب صفر تا یک

وجه تمایز انسان‌ها از دیگر موجودات توانایی ما در خلق معجزه است و ما این معجزه‌ها را فناوری می‌نامیم. فناوری معجزه است زیرا به ما این اجازه را می‌دهد که با کمترین منابع، کار بیشتری انجام دهیم و توانایی‌های بنیادین مان را به مراحل بالاتر ارتقا دهیم. حیوانات به طور غریزی به ایجاد چیز‌هایی مثل لانه و یا کندوی عسل می‌پردازند اما ما تنها موجوداتی هستیم که می‌توانیم دست به اختراع چیزهای جدید و راه‌های بهتر برای ساختن آنها بزنیم. انسان‌ها با توجه به گزینه‌های دفترچه راهنمای جهان هستی که از قبل به ما داده شده تصمیم به ایجاد چیزی نمی‌گیرند. در عوض، با خلق فناوری‌های جدید نقشه‌ی جهان را دوباره رسم می‌کنند. این‌ها حقایق ابتدایی است که ما به بچه‌های کلاس دومی می‌آموزیم، اما این حقایق در دنیای امروز که همه چیز به تقلید از قبل انجام می‌شود به آسانی به فراموشی سپرده شده است. صفر تا یک به شما می‌آموزد که چگونه شرکت‌های تولید محصولات جدید را بسازید.

ادامه...
  • ناشر نشر شمشاد
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.26 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۵۱ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب صفر تا یک

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:۱

چالش آینده

هر بار که من با شخصی مصاحبه ی شغلی می کنم، دوست دارم این سوال را مطرح کنم که چه اصل مهمی وجود دارد که تعداد کمی از افراد درباره ی آن با شما موافق هستند؟
این سوال آسان به نظر می آید زیرا بی پرده و صریح است. ولی در واقع، پاسخ دادن به آن بسیار دشوار است. به وضوح دشوار است چون دانشی که در مدرسه به هر فرد آموزش داده می شود بر اساس تعاریف پذیرفته شده است. و از نظر روانشناسی دشوار است چون هر فردی که سعی در پاسخگویی دارد می داند که باید درباره ی موضوعی منفور سخن بگوید. تفکر هوشمندانه نادر است، اما جرئت حتی از هوش هم کمیاب تر است.
بیشتر مواقع افرد پاسخ هایی تکراری می دهند:
«سیستم آموزشی ما داغونه و باید به سرعت اصلاح بشه.»
«آمریکا بی نظیره.»
«خدایی وجود نداره.»
این ها پاسخ های بدی هستند. اظهارات اول و دوم ممکن است درست باشند ولی بسیاری از افراد با آنها موافقند و نظریه ی سوم فقط در بحثی تکراری طرف مخالف را می گیرد.یک پاسخ مناسب چنین قالبی دارد: اغلب افراد x را باور دارند اما حقیقت مخالف x است. در قسمت های بعدی این فصل پاسخ خودم را به شما می گویم.
این سوال تفرقه برانگیز چه ربطی به آینده دارد؟ با توجه به ابتدایی ترین هوش ها هم آینده مجموعه ای از لحظات پیش رو است. اما چیزی که آینده را متمایز و مهم می کند این نیست که هنوز اتفاق نیفتاده است، این است که زمانی می رسد که دنیا با دنیای امروز تفاوت خواهد داشت. با این استدلال اگر در ۱۰۰ سال آینده هیچ چیز در جامعه ما تغییر نکرد پس آینده در ۱۰۰ سال بعد از آن است. اگر اوضاع در دهه بعدی تغییر کرد پس آینده دست یافتنی است. هیچکس نمی تواند آینده را به طور دقیق پیش بینی کند ولی ما از دو چیز مطلعیم: آینده قرار است متفاوت باشد، و باید در دنیای امروز پایه گذاری شود. اغلب پاسخ های غلط به سوال تفرقه برانگیز نگرش های متفاوت به زمان حال است. پاسخ های مناسب نزدیک ترین نگرش ها به آینده هستند.

صفر تا یک: آینده پیشرفت

وقتی ما به آینده فکر می کنیم امید به آینده ای همراه با پیشرفت داریم. این پیشرفت می تواند به دو شکل اتفاق بیفتد: پیشرفت افقی یا عرضی که به معنای تقلید از چیز هایی که قبلاً جواب داده اند است. انجام کار ها از ۱ تا n. تصور پیشرفت افقی ساده است زیرا می دانیم چه شکلی دارد. پیشرفت عمودی یا طولی به معنای انجام کاری جدید است. شروع از ۰ تا ۱. تصور پیشرفت عمودی سخت است زیرا نیازمند انجام کاری است که هیچکس تا به حال انجام نداده است. اگر شما یک ماشین تحریر داشته باشید و از روی آن ۱۰۰ تای دیگر بسازید، شما باعث پیشرفت افقی شده اید. اگر یک ماشین تحریر داشته باشید و یک پردازشگر متن بسازید، باعث پیشرفت عمودی شده اید.در مقیاس بزرگ، کلمه ی مناسب برای پیشرفت افقی جهانی شدن است. دریافت چیز هایی که در جایی کاربرد داشته اند و کاربردی کردن آنها در همه جا. چین نمونه بارز جهانی شدن است. برنامه ی ۲۰ ساله ی چین رسیدن به امروز ایالات متحده است. چینی ها به طور مستقیم از هرچیزی که در کشور های توسعه یافته تولید شده و موفق بوده است تقلید کرده اند: تقلید از ریل راه آهن در قرن نوزدهم، سیستم های خنک کننده در قرن بیستم و حتی از معماری شهر های بزرگ. ممکن است در راه چند مرحله را نیز جا انداخته باشند: مثلاً نصب مستقیم شبکه بی سیم بدون نصب خطوط زمینی. اما آنها همه چیز را دقیقاً مشابه می سازند.
کلمه ی مناسب برای پیشرفت عمودی، یا ۰ تا ۱، فناوری است. پیشرفت سریع فناوری اطلاعات در دهه ی اخیر به طور کلی دره ی سیلیکُن را تبدیل به پایتخت فناوری کرده است. اما دلیلی وجود ندارد که فناوری محدود به رایانه ها باشد. تعریف صحیح از فناوری، هر راه جدید و بهتر برای انجام کارهاست.چون جهانی شدن و تکنولوژی حالت های مختلف پیشرفت هستند امکان داشتن هردو، یکی، یا هیچ کدام آنها در آن واحد وجود دارد. برای مثال، سال ۱۸۱۵ تا سال ۱۹۱۴ دوره ی پیشرفت سریع فناوری و جهانی شدن بود. در دوره ی بعد از جنگ جهانی دوم و قبل از سفر کیسینگر(۳) برای بازگشایی روابط آمریکا با چین در سال ۱۹۷۱، پیشرفت سریع فناوری وجود داشت اما خبری از جهانی شدن نبود. از سال ۱۹۷۱ ما شاهد روند سریع جهانی شدن همراه با پیشرفت محدود فناوری، بیشتر در بخش فناوری اطلاعات، بوده ایم.
عصر جهانی شدن تصور این را که دهه ی پیش رو قرابت و شباهت بیشتری به همراه خواهد داشت قابل قبول کرده است. حتی گفت و گوهای روزانه ی ما حاکی از این است که خودمان نیز باور داریم که پیشرفت فناوری در تاریخ به پایان رسیده است: تقسیم جهان به دو بخش معروف کشور های پیشرفته و کشور های در حال پیشرفت بیانگر این است که کشور های پیشرفته تا به حال به همه دست یافتنی ها رسیده اند و کشور های فقیرتر فقط نیاز به رساندن خود به این کشور ها دارند.
ولی من فکر نمی کنم این حقیقت داشته باشد. پاسخ خودم به سوال تفرقه برانگیز این است که بیشتر افراد فکر می کنند آینده ی جهان توسط جهانی شدن تعریف می شود اما حقیقت این است که فناوری اهمیت بیشتری دارد. بدون تغییر فناوری اگر چین تولید محصولات خود را طی دو دهه ی آینده دو برابر کند، تولید آلاینده ها نیز دوبرابر می شود. اگر تک تک صدها میلیون خانه دار هندی طوری که آمریکایی ها امروزه زندگی می کنند، زندگی کنند - فقط از تجهیزات مدرن استفاده کنند - نتیجه فاجعه ای زیست محیطی خواهد بود.
انتشار دادن روش های قدیمی برای ثروتمند شدن در جهان نتیجه ای مخرب خواهد داشت. در جهانی با منابع محدود، جهانی شدن بدون فناوری غیر ممکن است.
فناوری جدید در طول تاریخ هیچگاه شاخصه ای خودکار نبوده است. نیاکان ما در شرایط راکد جوامع رقابتی که موفقیت در به دست آوردن داشته های دیگران بود زندگی می کردند. آنها منابع جدیدی از ثروت را به وجود آوردند که حتی در بلند مدت هم نمی توانستند عموم مردم را از زندگی بسیار دشوارشان نجات دهد. سپس بعد از ۱۰۰۰۰ سال پیشرفت های پراکنده، از کشاورزی سنتی با ابزار های اولیه تا آسیاب های بادی قرون وسطا و اسطرلاب های قرن شانزدهم، جهان مدرن با ظهور ماشین بخار ناگهان شاهد پیشرفت بی وقفه ی فناوری در دهه ی ۱۷۶۰ تا حدوداً ۱۹۷۰ بود. در نتیجه ما وارث جامعه ای غنی شدیم که نسل قبل حتی تصور آن را نیز نمی کردند.
هر نسلی به استثنای نسل پدربزرگان پدران ما که متولدین اواخر دهه ۱۹۶۰ هستند، انتظار ادامه ی این پیشرفت را داشتند. آنها به دنبال هفته ی کاری چهار روزه و منابع انرژی ارزانی که نیازی به حساب و کتاب ندارند و سفر تفریحاتی به ماه بودند. اما این اتفاق نیفتاد. تلفن های همراه هوشمند که حواس ما را از دور و برمان پرت می کنند، هم چنین حواسمان را از این حقیقت پرت می کنند که دنیای اطراف ما به طور عجیب و غریبی فرسوده و کهنه است. فقط رایانه ها و ارتباطات از قرن وسطا ناگهان پیشرفت کردند. این بدان معنا نیست که والدین ما بیهوده تصور آینده ای بهتر را داشتند. اشتباه آنها در این بود که انتظار داشتند این اتفاق به طور خودکار بیفتد. امروزه چالش ما این است که بتوانیم آغازگر اندیشه و تولید فناوری هایی باشیم که قرن ۲۱ را قرنی صلح طلبانه تر و موفق تر از قرن بیستم کند.

تفکر نوپا

فناوری جدید از جسارت های نو سرچشمه می گیرد. از شرکت های نوپا(۴). از پدران پایه گذار(۵) در سیاست گرفته تا جامعه سلطنتی(۶) در علم و «هشت خائن»(۷) گروه نیمه هادی های فیر چایلد در کسب و کار، گروه های کوچک شامل افرادی که با هدفی مشخص گرد هم آمدند تغییرات مثبتی در جهان به وجود آورده اند. راحت ترین توضیح برای این اتفاق حقیقتی معکوس است: تولید محصولات جدید در شرکت های بزرگ دشوار است و انجام آن توسط خودتان به تنهایی از این هم دشوار تر است. سلسله مراتب اداری به کندی پیش می روند و منافع تثبیت شده به شدت از خطر کردن گریزانند. در ناکارآمد ترین شرکت ها، وانمود کردن به انجام کار برای پیشرفت شغلی، روشی بهتر از انجام خود کار است. (اگر این روش کار شرکت شماست همین الان استعفا دهید.) در حالت دیگر، یک نابغه به تنهایی ممکن است خالق اثری هنری یا ادبی به روش سنتی باشد اما هیچوقت توانایی ایجاد یک خط تولید کامل را ندارد. شرکت های نوپا بر روی این اصل دلالت دارند که هر کس برای عملی کردن ایده ای مجبور به کار کردن با دیگران و هم چنین کوچک نگه داشتن کار برای عملی شدن است.
اگر با دیدی مثبت به آنها بنگریم، شرکت های نوپا بزرگترین گروه از افرادی هستند که برای ساخت آینده ای متفاوت برنامه ای مشترک دارند. در یک شرکت نوپا تفکر نو حتی از پشتکار هم مهمتر است و مقیاس و اندازه ی کوچک فضای بهتر برای ایجاد این تفکرات نو را فراهم می کند. این کتاب درباره ی سوالاتی است که شما برای موفقیت در کسب و کار نو باید آنها را از خود پرسیده و پاسخ دهید: در ادامه خبری از کتابچه راهنما یا پیشینه ای از دانش کهن نیست، بلکه این کتاب تمرینی برای فکر کردن است. چون شرکت نوپا چیزی جز این نیست: زیر سوال بردن ایده های قدیمی و تفکر آغازین برای کسب و کاری جدید.با سپاس از
جیمی کالتریدر برای کمک در طراحی ایده این کتاب.
راب مارو، اسکات نولان و مایکل سولانا برای برگزاری کلاس ها در دانشگاه استنفورد.
کریس پریس لمب، تینا کانستیبل، دیوید دریک، تالیا کرون و جرمایا هال برای راهنمایی ما در مسیر نشر.
همه کارکنان شرکت های تیل کپیتال، فاندرز فاند، میتریل و تیل فاوندیشن برای تلاش های بی وقفه و هوشمندانه شان.

نظرات کاربران درباره کتاب صفر تا یک

بسیار عالیییییی
در 1 ماه پیش توسط ami...023
بهترین ترجمه ی این کتاب مال کدوم انتشاراته؟
در 5 ماه پیش توسط Mohammad Reza
گوگل سرچ کنید بهترین ترجمه صفر تا یک بررسی ترجمه های این کتاب تو سایت " جیره کتاب " میاره، ...همین ترجمه خیلی خوب و روان.... ولی ترجمه حسین راثی مفاهیم رو خ ب میرسونه...
در 2 ماه پیش توسط میثم شیخی