فیدیبو نماینده قانونی انتشارات صابرین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب دیگر از قلدرها نمی ترسم!

کتاب دیگر از قلدرها نمی ترسم!
راهنمای کودک برای برخورد با قلدرها

نسخه الکترونیک کتاب دیگر از قلدرها نمی ترسم! به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب دیگر از قلدرها نمی ترسم!

لدری - رفتارهای مخرب و تکراری که با یک کودک میشود - به یک آزار فراگیر در بسیاری از مدرسه‌ها تبدیل شده است. در برخی مطالعات، مشخص شده است که ۷۵ درصد کودکان مورد قلدری همسالان خود قرار گرفتهاند. قلدری و زورگویی همیشه ریشه در «عدم تناسب قدرت» دارد؛ و می‌تواند فیزیکی، عاطفی و یا اجتماعی باشد. معمولاً پسرها زورگویی فیزیکی(هُل دادن، کتک کاری، پیچاندن دست دیگران) و دخترها زورگویی عاطفی و اجتماعی (مسخره کردن، شایعه پراکنی، دست انداختن) دارند. بهترین راه برای اینکه کودک را از قلدری دیگران حفاظت کنیم، این است که به او یاد دهیم ساکت و منفعل نباشد. باید او را تشویق کنیم احساساتش را بیان کند و هر زمان تحت فشار و ناراحتی بود، «نه»بگوید. کودک باید بتواند با گفت‌وگو و بدون دعوا، از خودش دفاع کند؛ یا از شرایط خطرناک و ناخوشایند دوری کند. قلدرها کمتر دوروبر کسی که قوی و با اعتمادبه‌نفس است، می‌چرخند.

ادامه...

بخشی از کتاب دیگر از قلدرها نمی ترسم!

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:قلدری چیست؟

اگر کسی تو را دست می اندازد، اذیت ات میکند، یا آشکارا با تو بدجنسی می کند - که این رفتارها هر روز و هر هفته تکرار می شوند - دارد«قلدری» میکند.
شوخی های کوچک، هُل دادن یا بحث هایی که بچه ها گاهی با هم دارند، با قلدری فرق دارد. قلدری عملی اتفاقی نیست، بلکه آزار دادن دیگران به صورت مداوم و از روی عمد است.
آیا کسی در سرویس یا زمین بازی مدرسه هست که همیشه دیگران را هُل می دهد، میزند یا اذیت می کند؟ آیا کسی در کلاس درس هست که همیشه و پیوسته بقیه را مسخره می کند؟ کاری که او می ‎کند، قلدری است.تو تنها نیستی

تقریباً همه ما گاهی وقتها مورد زورگویی قرار گرفته ایم. این کار ممکن است توسط خواهر یا برادر، بچه همسایه یا یکی از همکلاسی هایمان انجام شده باشد.
اگر کسی زورگویی کند، تو ممکن است احساس ترس، بی پناهی و تنهایی کنی، اما کارهایی هست که میتوانی در مقابل زورگویی انجام دهی.
یادت باشد: حق هیچ کسی نیست که مورد زورگویی قرار بگیرد. اگر بیشتر درباره قلدری بدانی، بهتر می توانی در مقابل آن از خودت دفاع کنی.

سخنی با والدین و مربیان

قلدری - رفتارهای مخرب و تکراری که با یک کودک میشود - به یک آزار فراگیر در بسیاری از مدرسه ها تبدیل شده است. در برخی مطالعات، مشخص شده است که ۷۵ درصد کودکان مورد قلدری همسالان خود قرار گرفتهاند.
قلدری و زورگویی همیشه ریشه در «عدم تناسب قدرت» دارد؛ و می تواند فیزیکی، عاطفی و یا اجتماعی باشد. معمولاً پسرها زورگویی فیزیکی(هُل دادن، کتک کاری، پیچاندن دست دیگران) و دخترها زورگویی عاطفی و اجتماعی (مسخره کردن، شایعه پراکنی، دست انداختن) دارند.
تا این اواخر، زورگویی در مدرسه را امری عادی بین بچه ها تلقی می کردند. خصوصاً هنگامی که بچه ها کسی را دست می انداختند، تصور می شد این شرایط به کودک کمک می کند که برای حضور در دنیای واقعی قوی و آماده شود.
اما درحقیقت، این رفتارها اثر مخربی روی کودک می گذارند. بچه هایی که تحت این شرایط قرار گرفته اند، بیشتر احتمال دارد در سالهای بعد، از افسردگی و کمبود اعتمادبه نفس رنج ببرند. از طرف دیگر، کسانی که در کودکی زورگو بوده اند، معمولاً این رفتار را تا بزرگسالی حفظ می کنند و بیشتر احتمال دارد دست به جنایت بزنند.
بهترین راه برای اینکه کودک را از قلدری دیگران حفاظت کنیم، این است که به او یاد دهیم ساکت و منفعل نباشد. باید او را تشویق کنیم احساساتش را بیان کند و هر زمان تحت فشار و ناراحتی بود، «نه»بگوید. کودک باید بتواند با گفت وگو و بدون دعوا، از خودش دفاع کند؛ یا از شرایط خطرناک و ناخوشایند دوری کند. قلدرها کمتر دوروبر کسی که قوی و با اعتمادبه نفس است، می چرخند.
همچنین، باید کودک را تشویق کنید درباره اتفاقات مدرسه صحبت کند. به علامت هایی که نشان می دهند او احتمالاً مورد بدرفتاری قرار گرفته است، توجه کنید. علامت هایی مانند: گوشه گیری، عدم علاقه ناگهانی نسبت به مدرسه، افت نمرات یا نشانه هایی از بدرفتاری فیزیکی. اگر این موارد مشاهده شدند، با معلم او تماس بگیرید و برای بهبود اوضاع برنامه ریزی کنید.
کودکان نمی توانند به تنهایی از پس ِ قلدرها بربیایند. با پیاده کردن رفتارهای دلسوزانه و ارائه آموزش هایی که کودک در این شرایط به آن نیاز دارد، والدین و مسئولان مدرسه می توانند از این سوءرفتار گسترده و فراگیر پیشگیری کرده و آثار منفی آن را به حداقل برسانند.

ـ جِی. اس. جکسون

نظرات کاربران درباره کتاب دیگر از قلدرها نمی ترسم!

کتابی بسیار جالب، کاربردی، کوتاه، و آموزنده است. برای من یکی که خیلی دلپذیر بود. به کسانی که توی مدرسه(ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان) مورد زورگویی قرار گرفته و می گیرند توصیه میکنم حتما بخرند و مطالعه کنند.
در 5 روز پیش توسط کاویان حسین پناهی
کتاب خوب و آموزنده برای بچه ها و حتی بزرگترها هست پیشنهاد می کنم بخریدش
در 8 ماه پیش توسط علی فایقی فرد