پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب قواعد اجرای نمایش در تلویزیون

کتاب قواعد اجرای نمایش در تلویزیون

نسخه الکترونیک کتاب قواعد اجرای نمایش در تلویزیون به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب قواعد اجرای نمایش در تلویزیون

وجه مشترکی که تئاتر صحنه و نمایش تلویزیونی را به هم پیوند می‌دهد، وجود هسته مرکزی درام در هر دوی آنهاست. هر دو نمایش، انسان را در حال انجام کاری نشان می‌دهد؛ همچنین برای گروهی از آدمیان در زمان و مکانی خاص در داستان یا واقعه مشخص، به نمایش در می‌آید. همچنین برخی تفاوت‌های بنیادین چه در ساختار متن و چه در ساختار اجرا در همین عوامل مشترک حضور دارد (یعنی نوع بازیگری و رابطه با تماشاگر، نوع مکان و استفاده از زمان) در مقابلِ تئاتر ـ که از تماشاگر جدا نیست ـ جدا بودن و تنها بودن و در ضمن ارتباط جمعی داشتن، ویژگی خاص تلویزیون است. در مورد تئاتر و رسانه پژوهش‌های متنوعی می‌توان انجام داد. اکنون تئاتر در رسانه در قالب «تله‌تئاتر» یا «تئاتر تلویزیونی» تجلی یافته است. بررسی‌های نظرسنجی صدا و سیما نیز نشان‌دهنده بی‌رغبتی بینندگان به تماشای این‌گونه برنامه‌هاست. این نوشتار می‌کوشد تا با طرح این موضوع که یکی از علت‌های اساسی کم‌توجهی مخاطبان به این برنامه‌ها، ناآشنایی با زبان تلویزیون و نیز تئاتر صحنه است، به چگونگی تعامل بهتر این دو رسانه با یکدیگر بپردازد. بدیهی است، تلویزیون با امکانات بالقوه‌ای که دارد، برای اعتلای تئاتر در کشور مؤثر و مفید خواهد بود.

ادامه...

مشخصات کتاب قواعد اجرای نمایش در تلویزیون

بخشی از کتاب قواعد اجرای نمایش در تلویزیون

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب قواعد اجرای نمایش در تلویزیون