پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب جهان مسطح است

کتاب جهان مسطح است
تاریخ فشرده قرن بیست‌و‌یکم

نسخه الکترونیک کتاب جهان مسطح است به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب جهان مسطح است

جهان مسطح است کتابی است دربردارنده نظرات فریدمن در خصوص روند جهانی شدن و تحولات عصر ما که در آن پیشرفتهای رعدآسای فنّاوری و ارتباطات مردم جهان را بیش از هر زمان دیگری به هم پیوند داده و در عین حال که موجب انباشت ثروت در کشورهایی چون چین و هند شده، بقیه جهان را نیز ناگزیر به سریعتر دویدن، به خاطر بقا یا حفظ جایگاه موجود خود، ساخته است. این کتاب درباره جهانی شدن است و مؤلف فرصتهای موجود در آن در حوزه توانمندسازی فردی و نیز رهاوردهای آن در خارج ساختن میلیونها انسان از فقر، و در عین حال نقاط ضعف آن در حوزه‌های سیاست، اجتماع و محیط زیست را به تصویر کشیده است. فریدمن در این کتاب از جهانِ مسطح رازگشایی می‌کند و امکان درک صحنه‌های حیرت‌آفرینی را که در جهان امروز هر لحظه در برابر خوانندگان رژه می‌روند، برای آنان فراهم می‌سازد. او ضمن تشریح رویداد مسطح شدن جهان در اوایل قرن بیست و یکم مفهوم آن را برای کشورها، شرکتها، جوامع و افراد و نیز چگونگی سازگار شدن دولتها و جوامع با این پدیده را توضیح می‌دهد. مقصود فریدمن از «مسطح» متصل بودن، به مفهوم کاهش موانع تجاری و سیاسی، در پرتو پیشرفتهای تصاعدی فنّاورانه در حوزه دیجیتال است، که تجارت، یا تقریبا انجام همه چیز را به صورت آنی برای میلیاردها نفر در سراسر کره زمین ممکن ساخته است. جهانی شدن، به تعبیر او، بیش از آنکه نتیجه عملکرد شرکتهای بزرگ یا سازمانهای عظیم جهانی، نظیر بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول باشد، رهاورد عملکرد افراد است؛ افرادی که در جایگاهی مستقل و آزاد، به عنوان آفرینندگان و ابداع‌گران نوپدید (بخصوص در هند و چین) از طریق رایانه خود در عرصه جهانی به رقابت پرداخته‌اند.

ادامه...

مشخصات کتاب جهان مسطح است

  • ناشر هرمس
  • تاریخ نشر ۱۳۸۸/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 5.76 مگابایت
  • تعداد صفحات ۶۱۳ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب جهان مسطح است

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب جهان مسطح است