Loading

چند لحظه ...
کتاب عقده‌ی ادیپ من و داستان‌های دیگر

کتاب عقده‌ی ادیپ من و داستان‌های دیگر

نسخه الکترونیک کتاب عقده‌ی ادیپ من و داستان‌های دیگر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب عقده‌ی ادیپ من و داستان‌های دیگر

گاهی بازی می‌کردم و دوست داشتم آرام‌آرام به توپی لگد بزنم و آن را روی پیاده‌رو بغلتانم تا عاقبت کشف کردم هر پسربچه‌ای به من ملحق می‌شود، یکباره خشونتش گل می‌کند و با شانه‌اش مرا کنار می‌زند. دختربچه‌ها را ترجیح می‌دادم، چون زیاد اهل جنگ و دعوا نبودند، اما گذشته از این نچسب و بی‌مزه بودند و اطلاعات درست‌وحسابی هم نداشتند. تنها به زنانی علاقه‌مند بودم که سن‌وسالی داشتند و صمیمی‌ترین دوستم پیرزن رختشویی بود که مدتی را در تیمارستان گذرانده بود و خیلی هم مقدس بود. او بود که مرا با سگ‌ها آشنا کرد. اگر کسی حیوانی را آزار می‌داد، سر به دنبالش می‌گذاشت، گاهی تا یک مایل دنبالش می‌دوید و حتا به پلیس شکایت می‌کرد، اما پلیس‌ها می‌دانستند او دیوانه است و به حرف‌هایش اعتنا نمی‌کردند. پیرزن رختشو قیافه‌ای محزون، موهایی خاکستری، گونه‌هایی برجسته و دهنی بی‌دندان داشت. وقتی لباس‌ها را اتو می‌کشید، ساعت‌ها در آشپزخانه‌ی گرم، پربخار و نمناک خانه‌اش می‌نشستم و کتاب‌های دینی‌اش را ورق می‌زدم. او هم به من علاقه داشت و می‌گفت مطمئن است آخرسر کشیش می‌شوم. من هم می‌گفتم بدم نمی‌آید اسقف شوم، اما ظاهراً به اسقف‌ها چندان نظر خوشی نداشت. به او می‌گفتم آن‌قدر شغل در دنیا هست که نمی‌توانم درباره‌ی کسب‌وکار آینده‌ام تصمیمی بگیرم، اما او فقط لبخند می‌زد. پیرزن رختشو فکر می‌کرد یک نابغه فقط می‌تواند کشیش شود و بس.

ادامه...

مشخصات کتاب عقده‌ی ادیپ من و داستان‌های دیگر

  • ناشر نشر هیرمند
  • تاریخ نشر ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.93 مگابایت
  • تعداد صفحات ۳۲۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب عقده‌ی ادیپ من و داستان‌های دیگر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب عقده‌ی ادیپ من و داستان‌های دیگر

کتاب بسیار زیبا و روان و در عین حال عمیق و شیوا ست ، داستان هایی از جنس خلوص یک کودک و سوالات به ظاهر ساده ای که برای بشر همچنان بی جوابند ، روایت های چند داستان اول تقریبا شبیه به هم و بافته ذهن یک کودک با تمام صداقت و پاکی ست ... داستان های دیگر این مجموعه هم روایت های مختلفی از زندگی روزمره ، تفاوت ها و هم زیستی هایانسان ها با هم است درکل شیوه روایت اکانر شیوا و بسیار دلنشین است و در تمامی این مجموعه به صراحت مشاهده می شود به شخصه بسیار لذت بردم از این کتاب و ترجمه خوب و روانش
در ۲ سال پیش توسط rez...292 ( | )
در قالب یک اتو بیوگرافی ، روند شکل گیری عقده ادیپ رو به زیبایی ترسیم کرده . ساده مبانی روانکاوی فروید و لکان را طرح و شرح داده ، ترجمه کتاب خیلی خوب !
در ۲ سال پیش توسط امیر هاشمی ( | )
مجموعه زیبا و دلنشینی بود. خیلی وقت بود که از یک مجموعه داستان کوتاه تا این حد لذت نبرده بودم. افکار، احساسات و روابط انسان ها به زیبایی روایت شده بود و داستان ها پایان معقول و مناسبی داشتند که به نظرم برای داستان کوتاه فاکتور مهمیه.
در ۱ سال پیش توسط پ.م ( | )
فیدیبوی عزیز لطفا براش تخفیف بذار😘😘😘😁😁😁
در ۱ ماه پیش توسط 915...463 ( | )
جالب بود
در ۲ سال پیش توسط Elliot miller ( | )