پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب عشق و نفرت؛ ازدواج طوفانی لِئو و سونیا تالستوی

کتاب عشق و نفرت؛ ازدواج طوفانی لِئو و سونیا تالستوی

نسخه الکترونیک کتاب عشق و نفرت؛ ازدواج طوفانی لِئو و سونیا تالستوی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب عشق و نفرت؛ ازدواج طوفانی لِئو و سونیا تالستوی

کتاب حاضر در سه بخش حکایت عاشقانه و پرفرازونشیب نویسنده‌ی فقید روسی، «لئو تالستوی» با همسرش «سونیا» را روایت می‌کند. در بخش اول اتفاقات و رویدادهای بین سال‌های ۱۸۲۸-۱۸۷۹، در بخش دوم سال‌های ۱۸۷۹ تا ۱۹۱۰ و بخش سوم آخرین سال زندگی مشترک آن‌ها، ۱۹۱۰ آورده شده است. تولستوی در سال ۱۸۶۲ با دختری هجده ساله ازدواج کرده است که در نگارش شاهکارهای او نظیر جنگ‌وصلح و آناکارنیا حامی او بوده است. اما زندگی آن‌ها همواره در خوشی نبوده‌ است. گذشته‌ی تولستوی و معروف‌‌شدنش، همین‌طور درگیری‌ّهای او در حوزه‌ی فلسفه و... زندگی و رابطه‌ی آن‌ها را با چالش‌های جدی و حتی تلخی روبه‌رو کرد. از تولستوی و همسرش دفترچه‌هایی حاوی یادداشت‌های خصوصی‌شان به‌جای مانده، که مبنای تدوین این کتاب قرار گرفته است. تولستوی در نامه‌ای که به «چرتکوف» می‌نویسد از نگرانی انتشار دست‌نوشته‌های خود این‌طور می‌گوید: «این خاطرات بیش از حد ناخوشایند است. دردناک است که آن‌ها را اشخاصی جز خودت خوانده باشند. حتی کسی که آن‌ها را رونویسی می‌کند، چون هرچه در آن‌ها نوشته شده تحت تاثیر همان لحظه بوده است و اغلب بسیار بی‌رحمانه و غیرمنصفانه‌اند. وانگهی چون بیش‌تر درباره‌ی روابط نزدیک بوده‌اند، وقاحت دارد که آن‌ها را نوشته‌ام و از آن بدتر اینکه اجازه‌ داده‌ای جز خودت کسی آن را بخواند... حتی فکر اینکه دشمنان ممکن است از کلمات و عبارات این خاطرات ضد کسانی که از آن‌ها نام برده شده استفاده کنند خوفناک است.»

ادامه...

مشخصات کتاب عشق و نفرت؛ ازدواج طوفانی لِئو و سونیا تالستوی

  • ناشر هرمس
  • تاریخ نشر ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 4.82 مگابایت
  • تعداد صفحات ۴۷۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب عشق و نفرت؛ ازدواج طوفانی لِئو و سونیا تالستوی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب عشق و نفرت؛ ازدواج طوفانی لِئو و سونیا تالستوی

مگه میشه کتابی در رابطه با تولستوی باشه و دوست نداشت. زندگی لئو و همسرش جالبه. بدون شک اگه این دو با هم ازدواج نمی کردند هرگز تولستوی این قدر مشهور نمی شد. ترجمه خانم خوشدل هم مثل همیشه روان و خوبه.
در ۱ سال پیش توسط رضا ( | )
جالب بود
در ۳ ماه پیش توسط 933...690 ( | )