پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب آيا شما هم به استرس اعتياد داريد؟

کتاب آيا شما هم به استرس اعتياد داريد؟

نسخه الکترونیک کتاب آيا شما هم به استرس اعتياد داريد؟ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

معرفی کامل کتاب آيا شما هم به استرس اعتياد داريد؟ را رایگان بشنوید

نقد و بررسی کتاب آيا شما هم به استرس اعتياد داريد؟

«آیا شما هم به استرس اعتیاد دارید» فراخوانی جهانی برای تمام زنانی است که در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود استرس زیادی تحمل می‌کنند. «دبی مندل» مثل یک ناجی آمده تا بار مسئولیت زنان را کمی سبک‌تر کند و روی روشن‌تری از زندگی را به آن‌ها نشان دهد. پس به حرف‌های این نویسنده اعتماد کنید تا بتوانید استرس و اضطراب را از زندگی خود دور کنید.

خلاصه بخش‌های کتاب آیا شما هم به استرس اعتیاد دارید؟

این کتاب شامل هفت فصل است که نویسنده آن‌ها را «گام» تعبیر کرده است. گام اول «از اعتیاد خود به استرس آگاه شوید». در این بخش باید پیش از هر اقدامی سعی کنید خودتان را بشناسید تا بتوانید مشکلات و کاستی‌های خود را برطرف کنید.
گام دوم «هویت خود را بازیابید». در بخش دوم یاد می‌گیرید که چطور به باطن خود توجه کنید. باید به دنیای درون خودتان سری بزنید و دست به اکتشافات جدید بزنید.
گام سوم «چطور می‌توان خودشیفته‌ای معقول بود». در این فصل یاد می‌گیرید که خودشیفتگی چندان هم بد نیست، به این شرط که با عقل و منطق باشد و نه از روی نادانی و هوس.
گام چهارم «بدنی سالم داشته باشید». در این بخش با تاثیرات تغذیه و ورزش در سلامتی، شادی و خوش‌بینی آشنا می‌شوید. بدن سالم، روح و روانی سالم می‌سازد و استرس را کاهش می‌دهد.
گام پنجم «حس شادی و شوخ‌طبعی را در خود پرورش دهید». در اینجا با جادوی شوخ‌طبعی و طنز آشنا می‌شوید. یاد می‌گیرید که چطور استرس‌های تنش‌زا را به انرژی جاری و حیات‌بخش تبدیل کنید.
گام ششم «موتور احساسات جنسی خود را روشن کنید». بخش ششم نشان می‌دهد که چطور احساسات جنسی خود را در زندگی زناشویی ابراز کنید و استرس خود را کاهش دهید.
گام هفتم «افکار خود را مورد بازنگری قرار دهید». در این بخش دیگر آماده‌اید تا بر ترس‌های ذهنی خود غلبه کنید و منتقد درونی خود را خاموش کنید.

درباره کتاب آیا شما هم به استرس اعتیاد دارید؟

 مندل این کتاب را نوشته تا به آزادی زنان کمک کند. او معتقد است که زنان باید به فهرست تمام‌نشدنی کارهای روزانه خاتمه دهند. زنان با تلاش بیش از حد برای کامل‌تر و باهوش‌تر بودن، حق زندگی را از خود گرفته‌اند. از دید این نویسنده، اعتیاد به استرس درواقع همان «سرقت هویت» است. استرس خیلی ساده می‌تواند شادی و انگیزه را از افراد بگیرد و آن‌ها را به موجوداتی رنجور و سرگردان تبدیل کند.

مندل در این کتاب از تمام زنان می‌خواهد تا «دختر درون»شان را کشف کنند. او معتقد است که هنوز هم می‌توان این دختر را که احتمالا زیر آوار استرس و اضطراب کم‌‌رمق شده، بیرون کشید و زندگی خوبی برایش دست و پا کرد. مهم نیست نقش و شغل هر فرد در زندگی چیست، همسر، مادر، دوست، همکار، همه‌ی زنان پیش از پذیرفتن این نقش‌ها دختری درون خود داشته‌اند که طی سال‌ها و با زندگی مدرن و آشفته، آن را فراموش کرده‌اند.

این کتاب هیچ شباهتی به کتاب‌های خودپروری و روان‌شناسی در بازار کتاب ندارد. نویسنده اصلا از بحث‌های ریشه‌ای و علمی درباره‌ی نظریاتش صحبت نمی‌کند. از همان اول با خاطرات و داستان‌های واقعی سروکار داریم که بدون اشاره‌ی مستقیم نویسنده می‌تواند پیامش را به مخاطب منتقل کند. این سبک نوشتن توانسته کتاب را از فضای خشک و کسالت‌بار کتاب‌های مشابه دور کند و حال و هوای جذاب و پرکششی به آن بدهد. نویسنده به صراحت اعلام می‌کند که باید نقش یک دختر خوب را رها کنیم و برای یک بار هم که شده برای خودمان زندگی کنیم و به قضاوت‌های دیگران اعتنایی نکنیم. در این کتاب یاد می‌گیرید که چطور اعتیاد به استرس را درمان کنید، در برابر این اعتیاد مقاوم شوید و استرس را به قدرت تبدیل کنید.

مطالب این کتاب شاید به نظر خیلی از مخاطبان آشنا یا حتی کلیشه باشد. اما هنگام خواندن این آن‎‌ها باید از خودتان بپرسید اگر قبلا این حرف‌ها را شنیده‌اید، چقدر از آن‌ها در زندگی استفاده کرده‌اید. تکرار برخی مطالب در دنیای خودپروری و روان‌شناسی به معنای گرته‌برداری از روی آموزه‌های سایر نویسندگان نیست. بلکه نشان می‌دهد این‌ها اصولی هستند که افراد مختلف به اهمیت آن‌ها پی برده‌اند و آن‌ها را در زندگی خود پیاده کرده‌اند. مطالب این کتاب طوری طراحی و تدوین شده که هم می‌توانید آن‌ها را در قالب فصل‌های مجزا بخوانید و هم به ترتیب فصل‌ها. با این حال بهتر است آن‌ها را به ترتیب بخوانید. مطالب این کتاب طوری پشت سر هم ردیف شده‌اند که مثل یک نردبان پله پله شما را بالا می‌برند و به تعالی می‌رسانند.

این کتاب سن‌وسال و جنسیت نمی‌شناسد. مندل توانسته به سادگی با کلام گرم و صادقانه‌ی خود، مرزهای جغرافیایی را بشکند و کتابی برای انسان بنویسد؛ انسانی که به دنبال رشد و تعالی فکری و جسمی است. با این که مخاطب اصلی این کتاب زنان هستند، نویسنده خواندن آن را به مردان هم توصیه کرده است. با خواندن این کتاب مردان می‌توانند به شناخت عمیق‌تر و ریشه‌ای‌تری از دغدغه‌ها و مسائل زنان پی ببرند.

درباره دبی مندل، الهه‌ی آزادی‌بخش زنان

دبی مندل متخصص مقابله با استرس است که آموزه‌هایش را در کتاب‌ها، سمینارها و نمایش‌های تلویزیونی منتشر می‌کند. دبی باتوجه به این که در طول چندین سال کار حرفه‌ای با مردم زیادی سروکار داشته، همیشه در کتاب‌هایش از نمونه‌ها و داستان‌های واقعی استفاده می‌کند. شاید به همین خاطر باشد که تاثیر کلامش در مخاطبان عمیق و تاثیرگذار است. مندل نزدیک به 70 سال سن دارد، با این حال همچنان از نیروی جسمانی و قدرت ذهنی بسیار بالایی برخوردار است.

در بخشی از کتاب آیا شما هم به استرس اعتیاد دارید، می‌خوانیم

 در دهه ۱۹۷۰، زنان «کمی» از مردان شادتر بودند. اما اکنون، مردان این جایگاه را تصاحب کرده‌اند. علت این جابه‌جایی، آن است که اکنون مردان از انجام دادن فعالیت‌های ناخوشایند دست کشیده‌اند، بیشتر استراحت می‌کنند و از نظر کیفی زمان بیشتری را به خانواده اختصاص می‌دهند. اما پژوهش‌ها نشان میدهد که زنان امروز، نسبت به زنان چهار دهه پیش، وظایف پیچیده‌تری را بر عهده گرفته‌اند. آن‌ها کار خانه را به کار حقوق بگیری تبدیل کرده‌اند، اما این به آن معنا نیست که کار خانه حذف شده است. فهرست کارهای روزانه زنان مفصل‌تر شده است، اما تعداد ساعات بیداری برای انجام دادن همه آن کارها افزایش پیدا نکرده است.
وقتی زنان نمی‌توانند همه موارد فهرست کارهای روزانه خود را انجام دهند، استرسی را تجربه می‌کنند که به بی‌خوابی شبانه و گذراندن روزهایی پر از احساس بدبینی و بی‌کفایتی منجر می‌شود. نتایج بررسی‌ها بر این نکته تاکید دارد که از آ‌ن‌جا که امروزه زنان فرصت موفقیت در بسیاری از زمینه‌های تازه را دارند، به این باور رسیده‌اند که اگر در خانه، در امر ازدواج و در کار خود «تک تک وظایف را به نحو احسن» انجام ندهند، به آن معنی است که از عهده آن‌ها بر نیامده‌اند.

مشخصات کتاب آيا شما هم به استرس اعتياد داريد؟

  • ناشر نشر آموت
  • تاریخ نشر ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.41 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۸۰ صفحه
  • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب آيا شما هم به استرس اعتياد داريد؟

جالب بود
در ۱۰ ماه پیش توسط franny glass ( | )
بسیار عالی بود
در ۱ سال پیش توسط sarv ( | )
من این کتاب رو دوست داشتم خوندنش برای هر خانومی پیشنهاد میشه
در ۲ سال پیش توسط فهیمه س ( | )
کسی که کتاب رو خونده لطفاً بیاد نظرش رو واضح بنویسه، ممنون میشم
در ۳ سال پیش توسط mah...624 ( | )
بله
در ۳ سال پیش توسط Bookworm ( | )