فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کتیبه پارسی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب زن بودن

کتاب زن بودن
حس زنانه را بپذیرید و عشق را دریابید

نسخه الکترونیک کتاب زن بودن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۴,۰۸۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب زن بودن

«تونی گرانت» نویسنده این کتاب به چهار وجه از شخصیت زنانه پرداخته است. او معتقد است که زن نهایتا در طول حیابتش تمام چهار دوره روان خود را تجربه خواهد کرد و درهم خواهد آمیخت. این چهار دوره شامل (آمازون، مادر،‌مادونا و معشوقه) است. بنابر این هر زنی باید به درون خود بنگرد و آن جنبه‌هایی از شخصیتش را که هنوز نیازمند رشد است،‌ کشف کند.. گرانت روان‌پزشک بالینی مشهوری است که در سال ۱۹۷۵با شروع برنامه‌ای به نام خودش در شبکه بی بی سی حرکت جدیدی را در برنامه‌سازی با موضوع روانشناسی آغاز کرد.

ادامه...

بخشی از کتاب زن بودن

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:
پیش گفتار

این کتاب مثل اغلب کتاب هایی که برای زنان می نویسند، درباره ی عشق است. زنان با عشقِ احساساتی درگیر می شوند و به جست وجوی آن می روند. عشق، بخش قابل توجهی از ذهن زنان را به خود مشغول می کند و این، در زنان بیش از مردان دیده می شود. در این کتاب ما اعتبار و قوت این درگیری ذهنی را با توجه به تفاوت های جنسی زن و مرد، از نظر بیولوژیکی و روان شناختی، مورد بحث قرار می دهیم.
من در یک برنامه ی رادیویی، با زنان متفاوتی از سراسر کشور گفت وگوهایی دارم ، زنان روستایی و شهری، و با تحصیلات، شغل و سنین متفاوت از هجده ساله تا شصت ساله. البته آنها اغلب بیست تا سی ساله هستند و گاهی حدود چهل سال دارند. این زنان اغلب شاغلند، چه آنهایی که در مزرعه کار می کنند و چه آنها که تحصیلات عالیه حتی تا مقطع دکتری دارند .
زنان برای مشکلاتی که با شغل خود دارند، تماس نمی گیرند بلکه تماس آنها برای این است که در مورد مردان بیشتر بدانند. در واقع زنانی که با آنها گفت وگو می کنم از این جهت که مثل مردان کار می کنند هیچ مشکلی ندارند. دغدغه ی اصلی آنها چگونه ازدواج کردن و متاهل ماندن است. آنها به دنبال راهکارها و پاسخ هایی برای این پرسش ها هستند. ازدواج از دیدگاه آنها به معنای بودن در قید و بند مرد است؛ دیدگاهی کاملا فمنیستی(۱) و روش خاصی از زن بودن. متاهل بودن به این معنا نیست که زن باید کاری انجام دهد بلکه بیشتر به این معناست که او در چارچوب ذهنی درستی قرار بگیرد تا بتواند ازدواج را تعهد داشتن و در قید مرد بودن، بداند.
زن مدرن امروزی به این نتیجه رسیده که لازم است برای رسیدن به هدف فمنیستی خود پافشاری کند تا بتواند به این هدف برسد. یعنی اگر بخواهد، مادر باشد و یا زنی پارسا و متقی، و اگر هم نخواهد، بتواند به دنبال هوا و هوس خود برود. این تغییر ناگهانی در خودآگاه زن امروزی، می تواند تغییری هولناک و مشکل ساز باشد، چرا که او امروز به زن تنومند و ورزشکار و پرقدرتی تبدیل شده که از آن طبع لطیف زنانه فاصله ی زیادی دارد. این زن جنگجو و مبارز، ورزشکار و قوی اکنون باید بیاموزد که چگونه هویت جدید خود را با نیازهای عشقی و زنانه اش هماهنگ کند و آن را به نمایش بگذارد. اغلب داستان های این کتاب، شامل سوابق زندگی افرادی است که یا شخصا به دفتر من مراجعه کرده اند و یا در برنامه ی رادیویی شبانه زندگی شان را بازگو کرده اند که برای حفظ اسرار کسانی که خالصانه من را محرم اسرار خود دانسته اند از ذکر کامل اسامی خودداری شده است.

مقدمه

زن بودن بسیار فراتر از این است که جسما مونث باشید. زن بودن و به عهده گرفتن وظایف زنانه ، برای همه ی ما و حتی تحصیل کرده هایی که در میان ما هستند، سالیان درازی ست که رازی جذاب و گمراه کننده است . زیگموند فروید(۲) در اواخر دوران کاری خود بیانی مایوس کننده دارد که می گوید: «زنان چه می خواهند؟» در سال ۱۹۳۲ یکی از شاگردان فروید به نام سی جی یونگ(۳) بیان داشته: «این نتیجه ای کهن است که مردان هیچ چیز از روان شناسی زنان آن گونه که هست نمی دانند و عجیب تر اینکه خود زنان هم خودشان را نمی شناسند.» شاید روان زن همیشه، هم برای مردان و هم برای زنان راز باقی بماند. اما آنچه مسلم است ، در این دهه ذهن خودآگاه زنان تغییر کرده، چرا که پیش از این هرگز ندیده بودیم که زنان این همه در مورد زندگی خود و مردها سئوال بپرسند . «همه چیز را در اختیار گرفتن» برای زن مدرن امروزی تبدیل به یک اصل اخلاقی غالب، و جزئی از انتظاراتش شده است. اکنون در قرن بیستم زن بودن بازی جدید تمام عیاری است، و یا به یک بازی تمام عیار تبدیل خواهد شد! علی رغم تلاش های ما برای نشان دادن خصوصیات مذکر و مونث و یا نر و ماده، آیا جوهره ی فمنیستی که همیشه وجود داشته و خواهد داشت می تواند تفاوتی اساسی بین زن و مرد باشد ؟
چندین سال قبل، مطالعه ای نظام مند از روان شناسی فمنیستی را آغاز کردم. به دنبال ادبیاتی بودم تا نظریه ای بیابم که معنای زن بودن را بیان کند. نظریه ای که قلب یک مادر، همسر و عشق را رمزگشایی کند. نظریه ای که هر زنی بتواند خود را در آن ببیند و سرانجام خود را بیابد . سرانجام «یونگ» و همراهانش را یافتم؛ کسی که نظریه اش این مفهوم را در بر می گیرد.
یونگ معتقد بود که درون هر زن، «مردی» و درون هر مرد، «زنی» وجود دارد . او جنبه ی مونث درون مرد را «آنیما» و جنبه ی مذکر درون زن را «آنیماس» نامید. او احساس می کرد که برای درک کامل انسان، هر دو جنس زن و مرد در زندگی برای هماهنگی با هم لازم است . به عقیده ی او برای اینکه انسان کاملا شناخته شود و کامل باشد، هر دو، زن و مرد، در طول زندگی باید بتوانند از درون، با هم هماهنگ شوند .
روان شناسی یونگ پیچیده است؛ ترکیبی ست از روح و روان، ذهن، و عشق و منطق. بابت تلاشی که برای ساده کردن و بررسی این کالبد هنری ظریف و زیبا کرده ام عذرخواهی نمی کنم، چرا که این کتاب برای دانشمندان و تحلیل گران حرفه ای نوشته نشده، بلکه این کتاب را به تمام زنانی که می خواهند درک عمیقی از زندگی خود داشته باشند و به همه ی مردانی که می خواهند درک وسیعی از همسر خود داشته باشند تقدیم می کنم.

مقدمه ی ناشر:

با سپاس از خالق بی همتا که اختلاف میان زن و مرد را مایه ی شگفتی و تعادل حیات قرار داد.
در جامعه ی کنونی، زن تصور می کند حق او آشکارا پایمال شده اگر عمری در خانه بنشیند و وظایف همسری و مادری را انجام دهد و در سنین میانسالی با نگاهی به ظاهر زندگی زن مدرن، احساس سرخوردگی و شکست می کند. زن مدرن در تلاشی مملوء از خستگی، با مردان زندگی خود در جنگ و ستیز قرار می گیرد تا حق خودش، مادر و مادرانش را از مردان جامعه ی خویش بستاند و به زندگی خود ثابت کند که او از مردان لایق تر و تواناتر است.
در این ستیز نابرابر برنده همان بازنده است. کسی که وظایف مضاعفی به خود تحمیل کرده و وجودش را بیش از موعد مقرر به تحلیل برده است. حق با کیست؟ نقش زن چیست؟ مادری؟ همسری؟ کار در عرصه ی اجتماع؟ تا چه حد؟
دکتر تونی گرانت با نگاهی ریزبینانه به دنبال پاسخ این پرسش ها و رهایی زن از چهارراهی است که امروزه در آن گیر افتاده و خود را بیش از گذشته سردرگم می بیند.
دغدغه ی ذهن تونی گرانت باعث شد با مطالعه ی کتب بسیار در جست وجوی این جواب باشد تا در ابتدا خود و سپس تمامی مراجعینش را از این ورطه ی سردرگمی برهاند.
کتاب پیش ِرو از درد زن غربی می گوید؛ زنی که در دروغ های متعدد جامعه ی روشنفکر و مدرن غرق شده و تعریف درستی از زنّیت ندارد. زنانی که برده ی کار و شهوانیت و لذت مردان جامعه ی متفکر شدند و از موهبت همسری، مادری و آرامش یک زندگی دائمی محروم ماندند . زنانی که در پی عشق بودند اما در نهایت تاسف در عشرتکده ها آن را جست وجو می کردند.
زن بودن خطابه ای بلند است که فریاد می زند و به همجنسان خود اخطار می دهد که زن (مدرن غربی) امروز دیگر زن نیست، حال که ارزش ها و معیارهای اندکی برای حس معرفتی خود قائل است و حال که این گونه در دسترس است و برای جسم خود، احساس خود و شخصیت خود، هیچ ارزشی قائل نیست. تونی گرانت به حس معرفتی از دست رفته ی زن مدرن تلنگری می زند و می گوید کجاست آن حس آرامش و شکوه معرفتی یک زن .
تونی گرانت مسئولیت پذیری و تعلیم را برای زن امروزی نفی نمی کند، بلکه درعین حال موافق زن عالم و داناست . با این وجود انتظار دارد زن امروز خود را از یاد نبرد و برده ی کار و لذت مردان بی تعهد نباشد.
هر آنچه می خواهید از این کتاب توشه بردارید . خواه همان زن آمازونی جنگجو و خستگی ناپذیر باشید که دست از مبارزه با مردها و احساسات ناب زن بودنش نمی کشد، خواه زره آمازونی را از تن به در کنید و خسته از روزمرگی های اجتماعی و حصاری که جامعه برای عواطف و علایق زن امروز ایجاد کرده، عشق واقعی یک زن را بشناسید و دوباره به سمت مرد زندگی خود بشتابید و عشق را از نو در وجودش جست وجو کنید . دختر کوچکی شوید که به پادشاه تسوس خود پناه می برد و از چنگال زمانه ی پر از تضاد، همچون هیپولیتا می گرید.
در این کشمکش مسلم است که هرچه باشد، در نهایت شما زن هستید با همان احساسات لطیف دخترانه، نیازهای عاشقانه، زنانه و مادرانه که اگر مردها فقط لذت آخری را می چشیدند، مطمئنا به زن بودن حسادت می کردند.
کتاب زن بودن اثری جاودانه خواهد شد و زنان با خواندن آن مرز بین زن بودن و زن ماندن را با هیچ لذتی در دنیا معاوضه نخواهند کرد. توصیه می کنم حتما این اثر شگفت انگیز را که ترجمه ی روان و شیوای خانم افسانه درویشی است مطالعه کنید که از حسن تصادف علاوه بر دانش زبان انگلیسی، دستی در دانش روان شناسی دارند، به همین علت حلاوتی دوچندان به این کتاب بخشیده اندکه جا دارد کمال تشکر و قدردانی را نسبت به ایشان داشته باشم. در اینجا از دیگر عزیزان که در تکمیل مراحل آماده سازی این کتاب ما را یاری نمودند کمال امتنان و اردات را به جا می آورم.
زن بودن را بخوانید تا اگر زن هستید به عمق لایه های پنهانی درون شخصیتی خود پی ببرید و اگر مرد هستید زن زندگی خود را بهتر و اصولی تر درک نمایید .
باشد که زن با مرد شدن به دنبال فتح قله های زندگی نباشد و هر زنی اوج زن بودن خویش را به درستی درک کند.

تقدیم به زنان سرافراز سرزمینم
مدیر مسئول نشرکتیبه پارسی

شغل زن، تجارتی غریب! همه چیز را از سر راه خود به هر طرف پرتاب می کنید تا بتوانید سریع تر پیش بروید. فراموش کرده اید وقتی به دنیای زنانه ی خود برگردید، باز به آنها نیاز دارید.
چه بخواهیم چه نخواهیم این مسیری ست که همه ی زنان به طور مشترک طی می کنند؛ «زن بودن». دیر یا زود ما باید با آن درگیر شویم و مهم نیست چقدر در زندگی گرفتار هستیم . هیچ چیز برتر از این نیست که شما خود را به عنوان زن، در کنار همسرتان ببینید. کسی که بدون او زن بودن بی معنی می شود. در هر موقعیتی هم که باشید او باید در کنار شما باشد تا احساس زنانه داشته باشید و در آخرین چشم انداز، هیچ چیز خوب به نظر نمی رسد مگر اینکه دقیقا قبل از شام او را برانداز کنید و یا هنگام غلتیدن در تخت، او را ببینید. بدون او شما، زن نیستید . بدون او چیزی شبیه یک دفتر کاری به هم ریخته و یا کتابی ورقه ورقه هستید. هرچه هستید زن نیستید .

بت دیویس – همه چیز در باره ی ایو

فصل اول: دروغ های بزرگ آزادی/زن مدرن در گمراهی

زن امروزی، مردنما شده و در جنگ با مردان واقعی متحیر و ویران شده است. زن معاصر آمریکایی زن آمازونیِ محصول عصر خود است. قدرت و ضعف او، آنچه به دست آورده و یا از دست داده ، موضوع اصلی این کتاب است.
در آغاز، حرکت فمینیستی ، همراه با انقلاب جنسیتی ، مجموعه ای از وعده های مهیج و فریبنده به زنان داد. این وعده و وعیدها آن قدر خوب جلوه کردند که بسیاری از زنان، همسران و فرزندان خود را ترک کردند؛ تا جایی که بسیاری از زنان فکر ازدواج و تشکیل خانواده را هم از سر بیرون کردند. آنها تنها به زندگی خودشان می اندیشیدند. این عقیده که بر فردگرایی و رضایت شخصی تاکید داشت، مورد حمایت زنان قرار گرفت، به این امید که بتوانند سطح زندگی ، افکار و همچنین ارتباط شان را با مردان ارتقاء دهند . اکنون پس از گذشت یک دهه یا بیشتر ، زنان مجبورند این حقیقت را دریابند که در بسیاری از موارد، عهد و پیمان فمنیستی و آزادی زنان نجات بخش آنان نبوده است .
اکنون زن مدرن امروزی ناامیدانه می نگرد که آنچه را که از دست داده همان فمنیست و قدرتی بوده که به دنبالش می گشته. با کمی دقت می بینیم که بعضی از این اسطوره ها ظالمانه و در کنار آن وعده های اجرانشدنی توسط عوامل افراطی فمنیستی و انقلاب های جنسیتی رواج گرفت . من به سادگی این افسانه ها را «دروغ بزرگ آزادی» می نامم، چرا که فشار و تاثیر فریبنده ی آنها بر آگاهی زن آمریکایی بسیار قابل توجه بوده و نباید با واژه ها و یا اصطلاحات روان شناسی، آنها را زیبا جلوه داد.

دروغ بزرگ شماره ۱: همه چیز را در اختیار بگیر

حتی سیمون دو بووار(۴) نویسنده ی فمنیست پرآوازه ی کتاب «جنس دوم»، سعی نکرد صاحب همه چیز شود. به گفته ی بووار «یا فرزند یا کتاب»، همین و بس! شرایط کنونی باعث شده که زنان باور کنند دارای ذخیره ی بی پایان انرژی جسمی و روانی هستند که البته این طور نیست. زنان هم مانند مردان فقط انسان هستند . زنی که انرژی خود را برای ساختن یک زندگی ایده آل متمرکز می کند، برای بهبود روابط خود و بودن در کنار همسر و فرزندش انرژی کافی نخواهد داشت. امروزه بسیاری از زنان سهم قابل توجهی در رسیدگی به امور همسر و فرزندان خود دارند که البته این نقش را بی ارزش می پندارند . اکنون زنی که هوش و انرژی خود را در حمایت از همسر و فرزندانش صرف می کند و به فکر ارضای خواسته های خود و زندگی خودش نیست احمق و عقب افتاده تلقی می شود . فمنیست بیان می دارد که زنان نه تنها توانایی انجام کارهای مردانه را دارند، بلکه باید خود را مجبور کنند که مثل مردان باشند. از آنجایی که مردان نمی توانند بعضی از کارهای زنان مثل بچه دار شدن را انجام دهند، پس زن امروزی باید نقش یک سوپرمن را با وظایف مضاعف عهده دار شود که اغلب جز فرسودگی و بیهودگی چیز دیگری برایش در پی نخواهد داشت . این همان معمای ناخوشایند زن معاصر است؛ بهای سنگینی که زن معاصر برای به دست آوردن دنیا و باز کردن جای خود در جامعه پرداخته، به قیمت فرسایش جسم و روح و روانش تمام شده است.

نظرات کاربران درباره کتاب زن بودن

متاسفانه ترجمه ی بسیار ضعیفی داره، لطفا همین کتاب را با ترجمه ی خانم فروزان گنجی زاده ، قرار دهید.
در 1 سال پیش توسط Mary Eb
دیشب اینو خریدم امروز سی درصد تخفیف. 😐 ولی با تخفیف شبانه خریدم پنچ درصد فقط ضرر کردم😎 خواهرم این کتابو تموم کرد خیلی خوشش اومده بود. برا ابجیم خریدم ولی بخاطر تغریفاش منم حتما می خونمش
در 1 سال پیش توسط سام
این کتاب دید زن ها رو خصوصا زن هایی که بیشتر روی موفقیت های تحصیلی و شغلی تمرکز دارن و از بخش های دیگه زندگی شون غافل شدن تغییر می ده. و در مورد ۴ بخش یک زن یعنی آمازون، مادونا، معشوقه و مادر بودن صحبت می کنه و می گه که یک وقتی به تعادل می رسه که هر ۴ بخش رو در خودش پرورش بده در حالی که اکثرا زن ها فقط دو بخش رو در خودشون دارن و از دو بخش دیگه غافل هستن.
در 9 ماه پیش توسط f.j...ade
این ترجمه افتضاحه . خود مترجم آیا تونسته مطالب کتاب رو متوجه بشه؟ لطفا این کتاب رو بردارید از سایت و ترجمه بهتری ارایه کنید
در 10 ماه پیش توسط solmaz torabi
سلام.متاسفانه ضعیف ترین ترجمه رو انتخاب کردید ...
در 11 ماه پیش توسط elh...i67
ترجمه ضعیف
در 1 سال پیش توسط هانیه کرمی
بعضى از قسمتها بسیار بد ترجمه شده باید چند بار با دقت بخونم تا متوجه منظور مترجم و یا نویسنده بشم خلاصه روان رنجور شدم !
در 1 سال پیش توسط sah...333
سلام و خسته نباشید چرا روی محصول خورده ٤٧٠٠ داخل ٦٨٠٠؟
در 1 سال پیش توسط niu...eti
ترجمش خوب نیس، میشه با ترجمه خانم گنجى زاده قرارش بدین؟
در 9 ماه پیش توسط shi...var
فقط میتونم بهش بگم کتاب مقدس!!! کاش زودتر میخوندمش. گمونم ماهی یکبار بهش سر بزنم و دوباره مرور کنم👍👍
در 4 ماه پیش توسط moha mousavi