فیدیبو نماینده قانونی سفیر قلم و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب رازهای جادویی برای درک بهتر خانم‌ها

کتاب رازهای جادویی برای درک بهتر خانم‌ها

نسخه الکترونیک کتاب رازهای جادویی برای درک بهتر خانم‌ها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۲,۳۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب رازهای جادویی برای درک بهتر خانم‌ها

اصولاً در هر زندگی عشق و محبت از ستون‌های اصلی نظام خانواده است که در بعضی خانواده‌ها بعد از گذشت مدتی از زمان ازدواج دچار مسائل و مشکلاتی می‌شود که اگر به آن توجه اساسی نشود به مرور زمان باعث از هم پاشیدن زندگی خانوادگی می‌شود. یکی از مسائل مشکل‌ساز در زندگی زناشویی عدم درک مناسب از همسر است. یکی از اشتباهات جبران‌ناپذیر زوج‌ها بعد از آغاز زندگی مشترک، فراموش کردن ابراز علاقه و گذاشتن وقت برای یکدیگر است. گویا همه چیز فدای روزمرگی‌ها می‌شود. غافل از اینکه این مسأله باعث دور شدن و دلخوری زن و شوهر و ایجاد فاصله بین آن دو می‌گردد. در این کتاب راهکارهای ساده و عملی برای درک بهتر خانم‌ها ارائه گردیده است که می‌توان با بهره‌گیری از آنها به شناخت و درک بهتر دنیای زنان دست یافت امید است با بهره‌گیری از این مطالب در جهت پویایی زندگی مشترک و شناخت همسر خود گام اساسی بردارید.

ادامه...
 • ناشر سفیر قلم
 • تاریخ نشر
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 0.38 مگابایت
 • تعداد صفحات ۱۲۸ صفحه
 • شابک

بخشی از کتاب رازهای جادویی برای درک بهتر خانم‌ها

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمه

اصولاً در هر زندگی عشق و محبت از ستون های اصلی نظام خانواده است که در بعضی خانواده ها بعد از گذشت مدتی از زمان ازدواج دچار مسائل و مشکلاتی می شود که اگر به آن توجه اساسی نشود به مرور زمان باعث از هم پاشیدن زندگی خانوادگی می شود. یکی از مسائل مشکل ساز در زندگی زناشویی عدم درک مناسب از همسر است.
یکی از اشتباهات جبران ناپذیر زوج ها بعد از آغاز زندگی مشترک، فراموش کردن ابراز علاقه و گذاشتن وقت برای یکدیگر است. گویا همه چیز فدای روزمرگی ها می شود. غافل از اینکه این مساله باعث دور شدن و دلخوری زن و شوهر و ایجاد فاصله بین آن دو می گردد.
در این کتاب راهکارهای ساده و عملی برای درک بهتر خانم ها ارائه گردیده است که می توان با بهره گیری از آنها به شناخت و درک بهتر دنیای زنان دست یافت امید است با بهره گیری از این مطالب در جهت پویایی زندگی مشترک و شناخت همسر خود گام اساسی بردارید.

و من الله التوفیق
لیلا خانه دان

* در نظر خانم ها، شوخ طبعی یکی از بهترین ویژگی هایی است که یک مرد می تواند داشته باشد. در هنگام شوخی کردن مطمئن باشید که خانم تان نسبت به آن موضوع خاص حساسیت ندارد و باعث ناراحتی و رنجش او نمی گردید. شوخی های شما باید به گونه ای باشد که سبب تحقیر همسرتان نشود و به شخصیت او لطمه ای وارد نسازد.

* راه نزدیکی به قلب زن این است که هرازگاهی برای او کاری انجام دهید این کارها عبارتند از: ۱- برایش گل بخرید ۲- به غذاها و رستوران های مورد علاقه او توجه کنید ۳- با خود چیزهای کوچکی به خانه بیاورید که نشان می دهند در راه آمدن به خانه به فکر او بوده اید. ۴- به لباس او دقت کنید و از آن تعریف کنید ۵- وقتی همسرتان حرف می زند به او نگاه کنید ۶- حرف های او را قطع نکنید ۷- دقت کنید که چه موقع ناراحت است و ناراحتی او را رفع کنید ۸- در انجام کارهای خانه به او کمک کنید. ۹- وقتی قرار است دیر به خانه بروید به او تلفن بزنید.

* خانم ها از این که شما یک برنامه ریزی مفرح و زیبا در زمان آینده برای شان تعیین کنید، لذت زیادی می برند و می توانند دوری شما از خانه را با فکر کردن به آن قرار ملاقات به یادماندنی بهتر تحمل کنند. زیرا برای خانم ها فکر کردن به حوادث خوشایند و دلپذیر در آینده فوق العاده شادی آفرین است.

* همان گونه که هر مردی با چند دقیقه یا چند ساعت پرداختن به سرگرمی مورد علاقه اش نیروی تازه ای کسب می کند، زن خانه نیز به منظور تمدد اعصاب و قوای ذهنی اش به فعالیتهای خارج از خانه نیاز دارد. اشتباه نکنید این کار آن قدر سخت نیست که ما را خسته و کسل کند. بسیاری از افراد آنقدر غرق در کارهای طاقت فرسا می شوند که هدف اصلی کار را فراموش می کنند.

* مغز زن ها تنها از طریق حرف زدن برای ایجاد رابطه سازمان یافته شده است و تنها هدف صحبت کردن فقط صحبت کردن است. آنها در بیشتر مسائل به دنبال جواب نیستند و وجود راه حل ها، هم ضروری به نظر نمی رسد.

* یک زن همیشه لباس خود را براساس آب و هوا، فصل، مد، رنگ پوست، جایی که می خواهد برود، احساسی که در آن روز دارد، کسی را که می خواهد ببیند و کاری که می خواهد انجام دهد انتخاب می کند.

* نیازهای عشقی اساسی زن عبارتند از: ۱- توجه ۲- درک۳- احترام۴- صمیمت۵- اعتبار۶- اطمینان خاطر

* هدیه های بزرگ و کوچک نقش مهمی در عشق دارند، زیرا به زن احساس خاصی می دهند. یعنی هر رفتار خاص و محبت آمیز مرد، به زن احساس خوبی می دهد. هدیه دادن روشی است که نیاز احساسی او را به دلگرمی و تضمین مجدد محبت برطرف می کند. نوشتن کلمات و جملات عاشقانه هم نماد عشق هستند. نیازی هم نیست که این جملات مرتب عوض شوند. گفتن و نوشتن این جملات باید ادامه پیدا کند تا زن به این اطمینان برسد که این حرف ها بیانگر احساس واقعی شوهرش است بدین وسیله او احساس دلگرمی می کند و حرف ها تاثیر خودش را خواهد گذاشت. برخی از این جملات عبارتند از: «دوستت دارم، دلم برایت تنگ شده، تو شیرینی زندگی ام هستی، خیلی برای من مهم هستی!»

* برای زن ها خیلی مهم است که در جمع شاخص باشند و مورد توجه قرار بگیرند. زنان در واقع نمی دانند که چقدر در نظر مردها استثنایی هستند مگر اینکه این موضوع را به آنها بگوییم یا در عمل ثابت کنیم. از آنجا که یک زن از دیدی باز برخوردار است. در نگاه اول همه چیز را خوب درک می کند.

* یک زن در روابط زناشویی خویش ابتدا پایه اعتماد را بنا می نهد و بعد دچار یاس و ناامیدی می شود، اما به راحتی می تواند مرد را قبول کند و او را بپذیرد. چرا که دختران از کودکی می آموزند که از دیگران مراقبت نمایند و این برای پسران خردسال خالی از خطر نیست.

* هدف اصلی زنان از صحبت کردن تنها صحبت کردن است آنها دوست دارند مسائل روزمره خود را برای کسی تعریف کنند و در حقیقت به هیچ راه حلی هم نیاز ندارند. تنها کاری که شما باید بکنید این است که به حرف های او گوش دهید و او را تشویق کنید محتوای صحبت مردها مهم نیست بلکه این همکاری اوست که اهمیت دارد.

* مبالغه کردن زنان درباره گفته ها و عواطف و احساسات کاملاً متدوال است.

* برای زن ها خیلی سخت است که نگران باشند و به روی خودشان نیاورند. نگران دیگران بودن یکی از روش های ابراز علاقه از سوی زن هاست. آنها با نگرانی در مورد دیگران، عشق خود را نشان می دهند. زن نمی تواند ناراحتی مردش را تحمل کند و به روی خودش نیاورد.

* فکر این که زن شما در کنار شما خوشبخت باشد، بهترین ایده برای رسیدن به یک زندگی رویایی است، پس بهتر است کاری کنی که همسرت از تو راضی باشد و در این صورت تو نیز در کنار او خوشبخت خواهی بود.

* لبخند چیزی ارزان ولی بسیار ارزشمند است که می تواند چهره و سیمای شما را مطلوب و مطبوع نشان دهد. اگر بخندید دنیا هم با شما می خندد و اگر گریه کنید یقین بدانید که دنیا شما را تنها خواهد گذاشت. برای این لبخند نزنید که شادمان هستید بلکه برای این لبخند بزنید که شادمان شوید و این لبخند را از همسر خود دریغ نکنید.

* مغز زنان دارای کارکرد چند منظوره است. بیشتر زنان می توانند چندین کار مختلف را با هم انجام دهند، اسکن های مغزی حاکی از این است که مغز زنان هرگز آزاد نیست و حتی زمان خواب نیز فعال است.

* هرگز این نکته را از یاد نبرید با همسر خود موافقت کنید اما کار خود را انجام دهید و اگر با عکس العمل او مواجه شدید اظهار تاسف کنید ۹۰ درصد اوقات به یاد نخواهد آورد که چه قراری با هم گذاشته بودید، یا سر چه چیز با هم توافق کرده بودید.

* از همسر خود تعریف کنید. چگونه می توان دل همسر خود را به دست آورد؟ بسیار ساده است، از او تعریف کنید و نشان دهید که مدیون او هستید به عنوان مثال وقتی ساعت ۶ صبح از خواب بیدار شد و برای شما و بچه ها صبحانه آماده کرد از او تعریف کنید. اما به یاد داشته باشید. که در هیچ موردی مبالغه نکنید. باید همسرتان استحقاق تعریف و تمجید را داشته باشد وگرنه ممکن است نتیجه مطلوب را ندهد.

* استعدادهای همسر خود را شکوفا کنید. هر تشویقی پاداش خود را دارد و پاداش آن شکوفا شدن استعدادهاست. به عنوان مثال اجازه دهید تا دفتر شما را با تغییر دکوراسیون بازسازی نماید به همسر خود بال و پر بدهید تا در امور اجتماعی شرکت کند تا خود را مطرح کند. به او میدان دهید تا از مواهب زندگی به خوبی برخوردار شود.

* هدایای گرانبها آنقدر ارزش ندارند، به جای هدیه وقت خود را در اختیار او قرار دهید. آیا تا به حال پیش آمده که وارد خانه شوید و ببینید که همسرتان سردرد دارد. در این مواقع به جای اینکه او را به دکتر ببرید وقت خود را به او اختصاص دهید یا به او یک شاخه گل هدیه دهید.

* صادق باشید. چیزی را از همسرتان مخفی نکنید. روراست و شفاف باشید. این مورد به درستکاری بیشتر شما کمک خواهد کرد.

* با زیباترین و بهترین عبارت ها زن تان را مورد مخاطب قرار دهید. این کار روح او را از شادمانی لبریز می کند. متاسفانه ما عادت داریم به هر که نزدیک تر می شویم، بیشتر حرمتش را بشکنیم. پس با همسرمان با همان احترامی حرف بزنیم که با فرد بیگانه یا آشنایی صحبت می کنیم.

*به همسرتان احترام بگذاریداحترام، احترام می آورد و فرد هر چه به ما نزدیک تر باشد به احترام زیاد نیاز دارد.

* از مقایسه زن خود با زنان دیگر بپرهیزید. به کارهای خوب او انگشت بگذارید و تاکید کنید که این اختلاف ها ناشی از اختلاف سلیقه است و به راحتی حل می شود. او را همان طور که هست بپذیرید تا اعتماد به نفس پیدا کند و راغب شود که در خودش دگرگونی ایجاد کند.

* به همسرتان نگاه و توجه کنید. توجه نشان دادن و دیدن زن، به او احساس زنده بودن می دهد. این عمل شما به او این پیام را می رساند که برایتان خیلی مهم و دوست داشتنی است. عشق فی الواقع مهم ترین اولویت زندگی زنهاست. از قبل هم تصمیم نگرفته و خود آگاهانه انتخاب نکرده اند که دل و جانشان بر مرد زندگی شان متمرکز باشد، بلکه طبیعتاً ذاتاً و فطرتاً این گونه اند.

* مقایسه ممنوع، خودتان باشید و به دیگران کاری نداشته باشید. مقایسه حسرت و اندوه می آورد. همسر و زندگی تان مخصوص شماست از مقایسه آن با دیگران امتناع کنید.

* زمانی که با همسرتان صحبت می کنید سعی کنید بیشتر از آنچه در نظر دارید به او اطلاعات دهید. سعی کنید با همسرتان به پیاده روی بروید و اجازه دهید تا آنجایی که می تواند حرف بزند به این طریق می توانید حداقل کمی هم ورزش کنید.

نکته های طلایی در درک همسر خود:
 • همسرتان را فردی امین و خوش قلب تلقی کنید.
 • مشکلات خودتان را با او در میان بگذارید.
 • در مشکلات روحی از او یاری بجویید.
 • اگر از حل مسئله یا مشکلی ناتوان شدید از او برای حل آن مسئله یا مشکل پیش آمده کمک بخواهید.
 • به نظرات او احترام بگذارید.
 • به مدیریت او در خانواده اهمیت دهید و سعی کنید در تصمیم گیری و هدایت زندگی از هماهنگی لازم برخوردار شوید.
 • اطمینان داشته باشید که او بهترین پناهگاه شماست.
* ارتباط کلامی از دیدگاه زنان یعنی ارائه مشکلات احساسی بدون دریافت روش خاصی در حل آن از سوی شنونده، زنان عاشق حرف زدن می باشند تا از این راه با دیگران بخصوص همسر خود رابطه برقرار نمایند. اکثر آنها دوست دارند در زمان صرف غذا در کنار همسر خود با او در خصوص نگرانی های درونی خود حرف بزنند و هرگز انتظاری ندارند که شوهرشان خواسته آنها را رد کند.

* هرگز سالگرد ازدواج همسرتان را یاد نبرید و در این روزها با خرید یک هدیه مناسب نشان دهید که هنوز به عشق و علاقه خود پایبند هستید و او را از یاد نبرده اید.

* زنان مجذوب مردانی می شوند که سالم و قوی باشند و لوازم زندگی و معشیت آنها را فراهم کنند و مدافعان و حامیان کانون خانواده باشند. همچنین توقعات و خواسته های احساسی و عاطفی شان را هم برآورده کنند.

* زنان در مقابل زورگویی و قلدری های مردان اگر چه موقتاً به خاطر عشق به ارتباط و زندگی مشترکشان کوتاه می آیند ولی هرگز و تحت هیچ شرایطی قلباً تسلیم آنها نمی شوند. حکومت بر قلب ها، راه و روش زیرکانه ای دارد که مردان می بایست با تلاش هر چه بیشتر تحت رفتار و اخلاق پسندیده تر بتوانند در دنیای درونی زن مورد علاقه خود سیر کنند و راه و روش تسخیر قلب زن خود را بیاموزند.

* از همسر خود توقع نداشته باشید که برای خوش خدمتی شما اظهار تشکر کند زیرا این طبیعت انسان است که خوبی های دیگران را فراموش کند. پس هرگاه در حق زن خود لطفی می کنید این کار را به خاطر دل خود انجام بدهید، آنگاه قلباً احساس شادمانی خواهید کرد. اگر در مقابل محبت های همسر خود اظهار تشکر کنید همسر شما نیز تحت تاثیر رفتار شما آموزش لازم را فرا گرفته و به آن عمل خواهد کرد.

* ذکر جمله دوستت دارم از طرف شوهر به زن هرگز از ذهن او زدوده نخواهد شد. پیوند زناشویی با ابراز محبت و علاقه استحکام می یابد. شما می دانید که در زندگی زناشویی در عین وجود انضباط، علاقه و محبت باید حکومت کند نه قانون و مقررات.

مواردی که از نظر زن ها باعث جذابیت یک مرد است عبارتند از: ۱- اندام ورزشی ۲- شانه و سینه پهن و بازوهای عضلانی ۳- موهای پر پشت ۴- دهان خوش فرم ۵- چشمان مهربان۶- دماغ و چانه استخوانی۷- کمر باریک و پاهای عضلانی۸- شکم صاف۹- ته ریش.۱۰- شخصیت۱۱- متفکر بودن ۱۲- با احساس بودن ۱۳- شوخ طبعی ۱۴- بدن سالم و خوش فرم.

* زنان جذاب مردانی می شوند که جاه طلب و بلند پرواز باشند. حتی زمانی که از نظر مالی مشکلی ندارند و یا شاغل هستند مردانی را دوست دارند که همواره به دنبال تامین رفاه و آسایش خانواده هستند.

نظرات کاربران درباره کتاب رازهای جادویی برای درک بهتر خانم‌ها