فیدیبو نماینده قانونی انتشارات آموخته و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب مدیریت زمان

کتاب مدیریت زمان

نسخه الکترونیک کتاب مدیریت زمان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب مدیریت زمان

در این کتاب می‌آموزید: ارزیابی کنید که در حال حاضر زمان‌ خود را چگونه می‌گذرانید، و اتلاف وقت‌های پنهان در روزتان را کشف کنید. اهداف خود را تبیین کنید تا بتوانید مطمئن شوید در مسیر دستیابی به آن‌ها کار می‌کنید. زمان‌ خود را از نو تقسیم‌بندی کرده تا بتوانید کار و اهدافی را که برای شما و سازمان‌تان اهمیت دارند اولویت‌بندی کنید. بر موانع رایجی که شما را از کاری که باید انجام دهید باز‌می‌دارند غلبه کنید. وقتی مدیریت زمان‌ را به خوبی بیاموزید، در‌می‌یابید ارزش یادگیری را داشته است. به این ترتیب زمان و انرژی لازم برای متمرکز شدن بر مهارت‌ها، وظایف، و پروژه‌هایی که بیشترین اهمیت را برای شما، رئیس، و یا سازمان‌تان دارند خواهید داشت. پس بیایید شروع کنیم.

ادامه...
  • ناشر انتشارات آموخته
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.36 مگابایت
  • تعداد صفحات ۸۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب مدیریت زمان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه

شما کارهای بسیاری برای انجام دادن و زمان بسیار محدودی دارید. این موقعیت مایوس کننده و پراسترس است و تاثیر زیادی بر موفقیت شما دارد. اگرچه نمی توانید به طرزی جادویی ساعات بیشتری به روز خود اضافه کنید، اما می توانید بیاموزید که زمان تان را (به هر اندازه که محدود باشد) با دقت و کارایی بیشتر مدیریت کنید. این کتاب گام های پایه و ابزارهایی را که می توانید برای کنترل زمان تان استفاده کنید به سرعت به شما می آموزد:
• ثبت و پیگیری زمان
• اولویت بندی مسئولیت ها
• ایجاد برنامه ای که به شما کمک کند طبق اهداف تان زمان را از نو تقسیم بندی کنید
• مدیریت مهلت های زمانی
• ایجاد فهرستی دقیق و مبتنی بر وظایف از آنچه که باید انجام دهید
• پیشگیری از ایجاد وقفه و انحراف

۱ - چرا باید زمان خود را مدیریت کنید؟

چرا به نظر می رسد هیچ گاه زمان کافی برای انجام کارهایم ندارم؟
آیا این سوال را زیاد از خود می پرسید؟
اگر پاسخ مثبت است، به احتمال زیاد مشغله ی بسیاری دارید: کارهای روزمره و پروژه های بزرگی که رئیس تان بر عهده ی شما گذاشته است؛ همچنین مهارت های جدیدی که می خواهید بیاموزید، و اهداف بزرگ تری که می خواهید به آن ها دست یابید. در واقع مجموعه ی گسترده ای از وظایف، مسئولیت ها، پروژه ها و مهلت های زمانی را به صورت هم زمان مدیریت می کنید. در حجم بالای کار غرق شده اید و نمی دانید که می توان تمامی آن ها را با موفقیت به انجام رساند یا خیر. کارها بسیار زیاد و زمان بسیار کم است. اما در نهایت در یک هفته ی کاری به همین میزان، زمان وجود دارد.
زمانِ محدود و پیشرفتِ آهسته در کار، می تواند طاقت فرسا باشد. گاهی نمی توانید همه ی کارها را انجام دهید و از مهلت زمانی تعیین شده برای کارتان فراتر می روید یا پروژه ای را در نیمه ی راه رها می کنید. چاره ی دیگری ندارید؛ این طور نیست؟
خیر؛ چه تازه، وارد دنیای کار شده و چه فردی با تجربه باشید که با مساله ای قدیمی در زمینه ی مدیریت زمان روبه رو است، می توانید اولویت بندی کنید، برنامه ریزی داشته باشید، کارآمدتر شوید، و زمان بندی های خود را با اهداف تان تطبیق دهید. لازم نیست استعداد خارق العاده ای در دی اِن اِی شما وجود داشته باشد، زیرا مدیریت زمان مهارتی است که می توانید آن را بیاموزید و پیوسته از طریق تمرین بهبود بخشید. تنها باید قاعده مند عمل کنید.
رویکردی کلی برای مدیریت زمان وجود ندارد؛ چرا که همه ی ما زمان بندی ها، مسئولیت ها، و شخصیت های متفاوتی داریم. اما در این زمینه، برخی اقدامات بهترین ها هستند. این کتاب شما را با روش هایی اساسی و آزموده شده برای بازگشتن به زمان بندی تان، پیش خواهد برد (و این کار به سرعت انجام خواهد شد، در نتیجه هیچ زمانی را هدر نخواهید داد).
در این کتاب می آموزید:
  • ارزیابی کنید که در حال حاضر زمان خود را چگونه می گذرانید، و اتلاف وقت های پنهان در روزتان را کشف کنید.
  • اهداف خود را تبیین کنید تا بتوانید مطمئن شوید در مسیر دستیابی به آن ها کار می کنید.
  • زمان خود را از نو تقسیم بندی کرده تا بتوانید کار و اهدافی را که برای شما و سازمان تان اهمیت دارند اولویت بندی کنید.
  • بر موانع رایجی که شما را از کاری که باید انجام دهید باز می دارند غلبه کنید.
وقتی مدیریت زمان را به خوبی بیاموزید، در می یابید ارزش یادگیری را داشته است. به این ترتیب زمان و انرژی لازم برای متمرکز شدن بر مهارت ها، وظایف، و پروژه هایی که بیشترین اهمیت را برای شما، رئیس، و یا سازمان تان دارند خواهید داشت.
پس بیایید شروع کنیم.

مجموعه ی مدیر ۲۰ دقیقه ای

برخیزید و به سرعت مهارت های ضروری کسب و کار را بیاموزید. چه به دنبال دوره ای فشرده و چه یادآوری کوتاهی باشید، هرآنچه را که نیاز دارید در مجموعه کتاب مدیر ۲۰ دقیقه ای خواهید یافت. این مجموعه مطالبی بنیادین برای شاغلان باانگیزه در این حیطه و مدیران مشتاق پیشرفت ارائه می دهد. هر یک از کتاب های این مجموعه متنی مقدماتی، موجز، و کاربردی است؛ بنابراین، زمان کافی خواهید داشت که گستره ی گوناگونی از موضوعات اساسی مدیریت را مرور کنید و به خاطر آورید.
می توانید توصیه های این مجموعه کتاب را که از معتبرترین مرجع کسب و کار است به سرعت بخوانید و به کار گیرید.
عناوین کتاب ها به این شرح است: تدوین طرح کسب وکار، کارسپاری، مبانی مالی،به انجام رساندن کارها، بازخورد اثربخش، مدیریت پروژه ، مدیریت زمان، مدیرمداری، ارائه، برگزاری جلسات.

نظرات کاربران درباره کتاب مدیریت زمان

من جسبلا لتبد ا تدلتر الخریدل الکتابل اباز تللزن زجاجل ل اکتاب المبین
در 7 ماه پیش توسط p.....? ...