دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب بازی در نقش خدا؟ جبرگرایی ژنتیک و آزادی و اختیار بشر فیدی‌پلاس

کتاب بازی در نقش خدا؟ جبرگرایی ژنتیک و آزادی و اختیار بشر

نسخه الکترونیک کتاب بازی در نقش خدا؟ جبرگرایی ژنتیک و آزادی و اختیار بشر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب بازی در نقش خدا؟ جبرگرایی ژنتیک و آزادی و اختیار بشر

«تد پیترز» (1941- ) نویسنده و گردآورنده بسیاری از کتاب‌های پژوهشی در حوزه‎‌های دینی و مسیحیت است. کتاب «بازی در نقش خدا» با پیش‌گفتاری از «فرانسیس اس. کالینز» و ترجمه «عبدالرضا سالار بهزادی» منتشر شده که موضوع آن جبرگرایی ژنتیک و آزادی و اختیار بشر است. در واقع می توان گفت؛ سخن‌گفتن از «تقدیرگرایی ژنتیک» یا گفتن این‌که «همه چیز در ژن‌هاست» فرض و تصورکردن این امر است که تأثیرات ژنتیکی تغییرناپذیرند؛ که سرنوشت اجتناب‌ناپذیر ما این است که طبق همان برنامه‌ای عمل کنیم که دی. ان. ای ما برنامه‌ریزی کرده است. نتیجه‌ی روان‌شناختی جبرگرایی ژنتیک واضح است: آن‌چه تصور می‌کنیم آزادی و اختیار شخصی است، صرفاً توهم است. نتیجه‌ی اخلاقی جبرگرایی ژنتیک نیز واضح است: ما مسئول آن چیزی نیستیم که انجام می‌دهیم؛ ژن‌های‌مان مسئول‌اند. ما معصومیت طبیعی را در شکلی جدید داریم: ژن‌هایم را سرزنش کن، نه مرا! در پیش‌گفتار این کتاب آمده است: «عبارت بازی در نقش خدا عبارتی قدرتمند است. در گذشته آن کلمات معطوف به فعالیت‌های کارکنان حرفه پزشکی بودند که در مداخله جویی ها یا تصمیمات هیجان انگیز، درباره خاتمه حیات دخیل بودند. امروزه این کلمات بیش از پیش و هر روز بیشتر و بیشتر راه خود را در مباحثات درباره عواقب و و نتایج تحقیق ژنتیکی می گشایند. جالب توجه است که فردی که این کلمات را به زبان می‌راند غالباً در غیر این صورت وجود خدایی را که به موجودات بشری توجه و دل‌مشغولی دارد تائید و تصدیق نمی‌کند – اما واردکردن این عبارت به بحث‌های مربوط به ژنتیک در پی دفاع از، و توجیه، توانایی‌ غایی آن تحقیقات برای انجام خیر و خوبی برمی‌آیند، درحالی‌که منتقدان در پی نشان دادن این نکته هستند که چگونه یک رویکرد از خطوطی عبور می‌کند که نوع بشر نباید به خود جرت و اجازه تجاوز به آن مرزها و گذشتن از آن خطوط را بدهد».

ادامه...

مشخصات کتاب بازی در نقش خدا؟ جبرگرایی ژنتیک و آزادی و اختیار بشر

  • ناشر نشر نی
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۳۵,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 3.68 مگابایت
  • تعداد صفحات ۴۴۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب بازی در نقش خدا؟ جبرگرایی ژنتیک و آزادی و اختیار بشر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب بازی در نقش خدا؟ جبرگرایی ژنتیک و آزادی و اختیار بشر

کتاب بسیار جالب توجهیست. البته بنده این کتاب را به زبان اصلی مطالعه کردم و بعضا تفاوت بین ترجمه و کتاب اصلی را بررسی نمودم. متاسفانه در ترجمه‌ی برخی از کلمات جانب بی‌طرفی و عدالت رعایت نشده ولی نویسنده‌ی کتاب با توجه به اینکه یک مسیحی پروتستان بوده اساسا سعی کرده در اکثر موارد تمامی دیدگاه‌های موجود تا تاریخ نگارش کتاب را بررسی نماید و البته نتیجه‌گیری را بر عهده‌ی خواننده گذارده است. در کل می‌توانم به مترجم، نمره‌ی خوبی از حیث امانت‌داری در ترجمه بدهم به جز برخی موارد که شاید عمدا یا سهوا جانب بی‌طرفی رعایت نشده است. در کل کتاب بسیار خوب و قابل تاملی است و من به کتاب نمره‌ی کاملی می‌دهم. قطعا خواندن این کتاب را به عزیزان کنجکاو و پرسشگر توصیه می‌کنم.
در ۵ سال پیش توسط محمد سعید حقیقی‌فرد ( | )
باید بخوانم این‌ کتاب رو
در ۲ ماه پیش توسط محمد شیرازی ( | )
با سلام چرا اجازه دانلود نمی دهید اگر اینجوری باشه به مرور کسی خرید نخواهد کرد
در ۳ سال پیش توسط mgu...pur ( | )