فیدیبو نماینده قانونی انتشارات صابرین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب نوزاد جدید در راه است

کتاب نوزاد جدید در راه است
راهنمایی، برای خواهر و برادر بزرگ‌تر

نسخه الکترونیک کتاب نوزاد جدید در راه است به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۲,۱۶۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب نوزاد جدید در راه است

انتظار برای از راه رسیدن یک بچۀ جدید، دوران هیجان‌انگیز و شگفت‌آوری است. اما از نظر یک کودک در آن خانواده، این دوره می‌تواند کمی استرس‌زا و همراه با تردید و بلاتکلیفی باشد. بزرگ‌ترها باید این پریشانی را در کودک تشخیص داده و به او کمک کنند تا دوباره حس دوست داشته شدن و امنیت داشته باشد. بیشتر بچه‌های کوچک، درک درستی از زمان ندارند. تصور ِ هشت یا نه ماه، برای آن‌ها سخت و مبهم است. پس باید با زبان خودشان با آن‌ها صحبت کنید. به‌طور مثال: «بچه زمانی از راه می‌رسد که هوا دوباره گرم و آفتابی شده باشد». یا «زمانی که مدرسه‌ها تعطیل شوند، خواهر کوچکت هم به‌دنیا می‌آید». یا «برادر کوچکت همراه با عید از راه می‌رسد». زمانی که یک خانواده منتظر به دنیا آمدن کودک جدیدی هستند، خیلی چیزها باید عوض شود. به‌همین دلیل، نباید تغییرات عمدۀ دیگری در زندگی فرزند بزرگ‌تر به‌وجود آیند، خصوصاً آن‌هایی که می‌شود به زمان دیگری موکول شوند. مثلاً تا جایی که امکان دارد، اتاق خواب کودک را عوض نکنید یا در چیدمان آن دست نبرید. اگر عادات و کارهای روزمره حتی کوچک‌ترین و پیش‌پا افتاده‌ترین‌شان به حالت همیشگی ادامه پیدا کند؛ پذیرش فرزند تازه، آسان‌تر و طبیعی‌تر می‌شود.

ادامه...

بخشی از کتاب نوزاد جدید در راه است

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

سخنی با والدین و مربیان

انتظار برای از راه رسیدن یک بچه جدید، دوران هیجان انگیز و شگفت آوری است. اما از نظر یک کودک در آن خانواده، این دوره می تواند کمی استرس زا و همراه با تردید و بلاتکلیفی باشد. بزرگ ترها باید این پریشانی را در کودک تشخیص داده و به او کمک کنند تا دوباره حس دوست داشته شدن و امنیت داشته باشد.
بیشتر بچه های کوچک، درک درستی از زمان ندارند. تصور ِ هشت یا نه ماه، برای آن ها سخت و مبهم است. پس باید با زبان خودشان با آن ها صحبت کنید. به طور مثال: «بچه زمانی از راه می رسد که هوا دوباره گرم و آفتابی شده باشد». یا «زمانی که مدرسه ها تعطیل شوند، خواهر کوچکت هم به دنیا می آید». یا «برادر کوچکت همراه با عید از راه می رسد».
زمانی که یک خانواده منتظر به دنیا آمدن کودک جدیدی هستند، خیلی چیزها باید عوض شود. به همین دلیل، نباید تغییرات عمده دیگری در زندگی فرزند بزرگ تر به وجود آیند، خصوصاً آن هایی که می شود به زمان دیگری موکول شوند. مثلاً تا جایی که امکان دارد، اتاق خواب کودک را عوض نکنید یا در چیدمان آن دست نبرید.
اگر عادات و کارهای روزمره حتی کوچک ترین و پیش پا افتاده ترین شان به حالت همیشگی ادامه پیدا کند؛ پذیرش فرزند تازه، آسان تر و طبیعی تر می شود.
اگر مادر به جای عبارت «بچه من» از عبارت «بچه ما» استفاده کند حتی وقتی درباره کودک از راه نرسیده با دیگر بزرگسالان صحبت می کند باعث می شود فرزند بزرگ تر نسبت به خواهر یا برادر کوچکش حس تعلق خاطر پیدا کند. همین تغییر کوچک در واژه های انتخابی، تاثیر زیادی به همراه خواهد داشت. همچنین، اگر برای فرزند بزرگ توضیح بدهیم که خود او هم یک زمانی نوزاد بوده و این مرحله ها برای او هم طی شده، کمک بزرگی به او کرده ایم. می توانیم آلبوم عکس ها و لباس های نوزادی او را بیرون آورده و نشانش بدهیم. خوب است درباره آماده سازی ها وشادی و هیجانی که پیش از به دنیا آمدنش داشتیم، برایش صحبت کنیم.
اضافه شدن یک عضو جدید به خانواده، می تواند برای همه افراد خانواده استرس زا باشد. این استرس تا زمانی که هر شخص با وضعیت جدید هماهنگ شود، طول می کشد. اما داشتن یک خواهر یا برادر جدید، تجربه ای سرشار از شگفتی و بالندگی است که در تمام عمر ادامه خواهد داشت. ما به عنوان بزرگسالان، می توانیم به کودک کمک کنیم که از این مرحله تغییر گذر کرده و بتواند شادی ِ شریک شدن خانواده اش با یک خواهر یا برادر کوچک تر را ببیند و تجربه کند.

ـ امیلی منندز آپونته

قرار است یک بچه تازه از راه برسد

قرار است خانواده ات یک بچه تازه داشته باشد! همه افراد خانواده خوشحال و هیجان زده هستند و همه درباره به دنیا آمدن او صحبت می کنند.
تو داری خواهر یا برادر بزرگ تر او می شوی و ممکن است دقیقاً ندانی معنی این چیست. شاید کمی هم نگران باشی که اوضاع در خانه تان چه تغییراتی می کند.بچه جدید، چطور از راه می رسد؟

بچه جدید، در شکم مادرت رشد می کند. با رشد کردن او شکم مادرت هم بزرگ می شود. مادرت ممکن است گاهی احساس خستگی یا بیماری کند، اما نباید نگران بشوی. مادرها زمانی که باردار هستند، گاهی این حس ها را پیدا می کنند، اما خیلی زود خوب می شوند.
اگر دستت را روی شکم مادرت بگذاری، ممکن است تکان خوردن بچه را در دل ِ او حس کنی. همچنین، باوجود اینکه او هنوز تو را نمی بیند، اما می تواند صدایت را بشنود. از مادرت بخواه هر زمان که امکانش بود، دستت را روی شکمش بگذاری و با بچه حرف بزنی.

نظرات کاربران درباره کتاب نوزاد جدید در راه است