فیدیبو نماینده قانونی انتشارات صابرین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب اخلاق خوب

کتاب اخلاق خوب
راهنمایی، برای گرفتن تصمیم‌های درست

نسخه الکترونیک کتاب اخلاق خوب به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۲,۸۸۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب اخلاق خوب

این کتاب، مفهوم پایه‌ای و سادۀ فضیلت‌های اخلاقی را به کودکان آموزش می‌دهد. مطالب این کتاب، به کودکان کمک می‌کند رفتارهای درست را بشناسند و تشخیص بدهند. خداوند ـ که منشاء همۀ خوبی‌ها و عشق است ـ ما را دعوت می‌کند تا با در پیش گرفتن رفتار و کردار نیک، به تقوا و درستکاری برسیم. ما در کتاب‌های مقدس می‌خوانیم که: «پاک و منزه باشید، زیرا من، پروردگار شما، پاک و منزه هستم»؛ «هرآنچه حقیقت دارد، هرآنچه شریف است، هرآنچه منصفانه است، هرآنچه ناب است، هرآنچه دلخواه است، هرآنچه مطبوع است، اگر چیزی عالی وجود دارد، اگر چیزی سزاوار ستایش هست، به همان فکر کنید.» این صفات خوب در وجود همۀ ما هست، چون ما همانند خداوند آفریده شده‌ایم؛ اما برای به عینیت درآوردن آن‌ها، باید از نیروی اراده‌مان کمک بگیریم. به عبارت دیگر، ما باید انتخاب کنیم که درستکار بوده و رفتاری را در پیش بگیریم که خوشایند پروردگار است. این امر نیاز به ایمان، آگاهی، تمرین و تعهد دارد. کودکان خردسال هربار می‌توانند فقط با یک رفتار درست، آشنا شوند.

ادامه...

بخشی از کتاب اخلاق خوب

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

سخنی با والدین و مربیان

شما در جایگاه ویژه ای برای آموختن اخلاق خوب و شایسته به کودکان هستید. شما می توانید بینش های مثبتی را به آن ها بیاموزید که اندیشه های نیک را در رفتار و کردارشان بازتاب دهد و از ایمان و منطق هم دور نمانند. زمانی که ما خودمان الگوی رفتار خوب برای فرزندانمان می شویم، به آن ها یاد می دهیم که فضیلت های رفتاری را به عادت تبدیل کنند.
این کتاب، مفهوم پایه ای و ساده فضیلت های اخلاقی را به کودکان آموزش می دهد. مطالب این کتاب، به کودکان کمک می کند رفتارهای درست را بشناسند و تشخیص بدهند.
خداوند ـ که منشاء همه خوبی ها و عشق است ـ ما را دعوت می کند تا با در پیش گرفتن رفتار و کردار نیک، به تقوا و درستکاری برسیم. ما در کتاب های مقدس می خوانیم که: «پاک و منزه باشید، زیرا من، پروردگار شما، پاک و منزه هستم»؛ «هرآنچه حقیقت دارد، هرآنچه شریف است، هرآنچه منصفانه است، هرآنچه ناب است، هرآنچه دلخواه است، هرآنچه مطبوع است، اگر چیزی عالی وجود دارد، اگر چیزی سزاوار ستایش هست، به همان فکر کنید.»
این صفات خوب در وجود همه ما هست، چون ما همانند خداوند آفریده شده ایم؛ اما برای به عینیت درآوردن آن ها، باید از نیروی اراده مان کمک بگیریم. به عبارت دیگر، ما باید انتخاب کنیم که درستکار بوده و رفتاری را در پیش بگیریم که خوشایند پروردگار است. این امر نیاز به ایمان، آگاهی، تمرین و تعهد دارد.
کودکان خردسال هربار می توانند فقط با یک رفتار درست، آشنا شوند. هرقدر شخص مسن تر و فهمیده تر می شود، به توانایی بیشتری برای پیاده کردن اخلاق نیکو در رفتار روزمره اش دست می یابد. زمانی که کودک با اهمیت اخلاق خوب آشنا می شود و آن را به کار می گیرد، آن را به بخشی از شیوه زندگی و عاداتش تبدیل می کند.
البته این کار ساده ای نیست. همیشه چالش ها و سختی هایی پیش می آید و به نظر می رسد فرهنگ امروزه، در تضاد با فضیلت های اخلاقی است. اما اگر شخصی ایمان به خداوند را در دلش نگه دارد، در رویارویی با سختی های زندگی هم می تواند بهترین صفات خود را بروز دهد. افراد با ایمان، درک می کنند که: «رنج، پایداری می آفریند، و پایداری شخصیت می سازد.» پس از سال ها دست وپنجه نرم کردن با مشکلات، تمرین رفتار درست و پرورش شخصیت، کودک وارد مرحله بزرگسالی می شود؛ درحالی که بذر اخلاق نیک و پسندیده الهی در وجودش بارور شده است.
ما امیدواریم شما هنگام پرورش کودکانتان، اوقات خوشی را تجربه کنید. این کتاب، فقط شروع این راه است. خلاقیت داشته باشید. یادتان نرود وقتی آن ها رفتار خوبی از خود نشان می دهند، تشویق شان کنید. هر قدم کوچک ِ آن ها را در مسیر درست، قدر بدانید.

ـ ژولیت گارشه دِجز

راستگویی

هکتور راستگو است.
هکتور در حال بازی بیس بال بود که ناگهان توپش شیشه پنجره همسایه را شکست. هکتور حس بدی پیدا کرد. او نمی خواست اعتراف کند که شیشه را شکسته است، اما می دانست کار درست همین است.
هکتور همه شجاعتش را جمع کرد تا زنگ خانه همسایه را بزند. وقتی همسایه در را باز کرد، هکتور توضیح داد چه اتفاقی افتاده است و عذرخواهی کرد. او موافقت کرد برای جبران اشتباهش، برگ های خشکیده حیاط آن ها را جارو کند.
هکتور راست گفت، حتی با وجود اینکه از عاقبت کارش می ترسید. او باید صدمه ای را که به همسایه زده بود، جبران می کرد، اما حالا وجدانش آسوده بود.

تو چه راهی برای تمرین راستگویی به نظرت می رسد؟

نظرات کاربران درباره کتاب اخلاق خوب