فیدیبو نماینده قانونی انتشارات صابرین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب بخشش، آرامشی برای قلب کوچکت

کتاب بخشش، آرامشی برای قلب کوچکت

نسخه الکترونیک کتاب بخشش، آرامشی برای قلب کوچکت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۲,۸۸۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب بخشش، آرامشی برای قلب کوچکت

همه ما جمله «ببخش و فراموش کن» را شنیده‌ایم. اما بهتر است بگوییم: «ببخش اما به یاد بسپار.» هدف اصلی کتاب این است که به شما کمک کند فرزندتان را در این مسیرِ درست هدایت کنید. اما بخشیدن به معنی پذیرفتن بی‌عدالتی، آسیب یا سوءاستفاده نیست. بزرگسالان هم مانند کودکان باید این موارد منفی را تشخیص دهند، بشناسند و در مقابل‌شان بایستند. بخشیدن، یک قدم فراتر است. بخشیدن، به معنی ایستادگی در برابر میل به «تلافی» است. بخشیدن، به ما یاد می‌دهد که هر فرد، بسیار فراتر و بالاتر از رفتارهایش است حتی اگر آن رفتار، درد و رنجش به همراه داشته باشد. کودکان بنا به طبیعت‌شان، بسیار بخشنده‌اند. آن‌ها همچنان این خلق‌وخو را حفظ می‌کنند؛ مگر اینکه ما چیز دیگری یادشان بدهیم. ما این کار را به شکل‌های مختلفی انجام می‌دهیم که کمتر شفاهی و کلامی‌‌اند. وقتی عشق‌مان را از کسی دریغ می‌کنیم، کینه‌جویی را به کودکانمان یاد می‌دهیم. ما با کلماتی خشمگین و اعتراض‌‌آمیز، چارچوب‌های رفتاری‌مان را به آن‌ها القاء می‌کنیم. ما با حالت‌ها، حرکت‌ها و دیدگاه‌هایمان به آن‌ها آموزش می‌دهیم و نه با کلمه‌هایمان.

ادامه...

بخشی از کتاب بخشش، آرامشی برای قلب کوچکت

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:قلب تو باهوش است

بعضی از روزها، اتفاق های بدی برایت می افتد که حس می کنی کسی به تو ـ به جسم یا قلبت ـ ضربه ای زده است.

یک روز تارا مداد نو آنی را شکست. تارا گفت که منظوری نداشته اما آنی هنوز از دستش ناراحت است. جیم موقع یارکشی تیمش، بِن را انتخاب نکرد و بِن هنوز از دست جیم عصبانی است.

آنی و بِن می توانند این احساس را در قلبشان نگه دارند. آن ها می توانند ناراحت یا عصبانی باشند. اما راه دیگری هم وجود دارد. آن ها می توانند احساس بدشان را رها کنند که برود. آن ها می توانند ببخشند.

بخشیدن راه مناسبی برای خوب و شاد زندگی کردن است. قلبت می داند چطور ببخشد. هر بار که این کار را بیشتر و بیشتر انجام می دهی، برایت بسیار ساده تر می شود.بخشیدن، بخشش است

کلمات بخشش و بخشیدن هم خانواده اند. بخشش و بخشیدن خیلی شبیه همدیگرند. وقتی به جاسمین می گویی: «اشکالی ندارد.» در واقع به او هدیه ای می بخشی. این هدیه باعث می شود کاری که او کرده یا حرفی که زده، رهایت کند و برود. تو با این کار چیزی را که باعث رنجش و ناراحتی ات شده است، رها می کنی تا دیگر پیش تو نماند.

بخشش، مثل پاک کردن تخته سیاه است. وقتی کار بدی می کنی، معلم اسمت را روی تخته سیاه می نویسد و وقتی آن را پاک می کند یعنی همه چیز به خوبی و خوشی تمام شده است. می توانی با بخشیدن جاسمین، اسم او را از روی تخته سیاه قلبت پاک کنی.

بخشش به این معنا نیست که هیچ اتفاقی نیفتاده است. تو هم می توانی جاسمین را به خاطر کاری که کرده، ناراحت کنی. اما اگر او را ببخشی، هم خودت خوشحال می شوی و هم او دوست بهتری می شود. با این کار به او فرصت دیگری می دهی تا کارش را جبران کند.


نظرات کاربران درباره کتاب بخشش، آرامشی برای قلب کوچکت